Přeskočit na obsah
Úvod » Elektronika » Powerbanky » Recenze AlzaPower Parade APW-PBPA10PDB – Kompaktní rozměry s rychlonabíjením QC

Recenze AlzaPower Parade APW-PBPA10PDB – Kompaktní rozměry s rychlonabíjením QC

Celkové hodnocení

Solidní náhradní zdroj v kategorii Powerbanky

Recenze Xiaomi Redmi Power Bank 18W 10000mAh, kompaktního náhradního zdroje energie s nedostatky, který mění pohled na přenosnou energii a je vhodný pro každodenní využití. .. Detailní informace

Podrobné hodnocení

 • 9/10
  Design
 • 7/10
  Výdrž
 • 8,5/10
  Funkce
 • 8/10
  Kapacita
 • 9/10
  Použití
 • 7/10
  Zahřívání

Klady

 • Pěkný design
 • Tenká a lehká
 • Podpora rychlonabíjení
 • Možnost nabíjet 3 zařízení najednou
 • Praktický displej ukazující stav baterie

Zápory

 • Možná nižší kapacita pro některé
 • Někdy nepřesný ukazatel nabití
 • Občasné přehřívání při nabíjení
 • Jednorázový problém s nefunkčností

Moje zkušenost

“Xiaomi Redmi Power Bank 18W 10000mAh je s ohledem na svoji cenu solidní náhradní zdroj energie pro běžné využití v terénu. Navzdory jasným výhodám, jako jsou kompaktní rozměry a rychlonabíjení QC, má i nedostatky, zejména nepřesný ukazatel nabití a potíže s výdrží při intenzivním používání. Tato powerbanka je tedy ideální pro uživatele, kteří hledají spojení pohodlné přenositelnosti a dostatečné výdrže na běžné použití.”

Porovnat nabídky e-shopů, které produkt nabízejí →

Design a zpracování

Začnu od designu, powerbanka Xiaomi Redmi Power Bank 18W 10000mAh je vcelku pěkná na pohled. Je poměrně tenká, lehká a skladná, takže není problém ji házet do kapsy nebo batohu a mít ji stále při sobě.

Funkce a výkon

Co se týče funkce, tak podporuje rychlonabíjení QC 3.0 + PD 3.0 až do výkonu 22,5W a s vstupním výkonem 18W. To znamená, že si s nejnovějšími smartphony vcelku rychle poradí. Na svůj výkon je docela malá a lehká, takže jako cestovní powerbanku ji můžu jen doporučit.

Významnou výhodou je rovněž možnost nabíjet až tři zařízení současně a to s automatickou detekcí připojeného zařízení a optimální distribucí výkonu. To se ukázalo jako velmi užitečné při našich rodinných výletech.

Používání a výdrž

Po půl roce používání jsem zjistil, že kapacita powerbanky drží i po delším nepoužívání, což je jistě plus. Na druhou stranu, kapacita 10000 mAh může být pro některé uživatele trochu omezující. Nicméně, pro mě to byla dostačující kapacita, dokázala mi totiž plně nabít telefon a stále ještě zbylo něco málo energie.

Co se týče displeje, ukazuje kolik procent energie mi zbývá, což je velmi praktické. Musím ale upozornit, že ukazatel nabití je někdy nepřesný. Několikrát se mi stalo, že z hodnoty 50% náhle spadl na hodnotu 10%.

Pozorování a konkrétní případy

 • Jednou mi powerbanka přestala nabíjet telefon. Byla kompletně vybitá a po nabíjení naprosto nefunkční. Vrácení peněz proběhlo rychle a bez problémů, což oceňuji.
 • Při delším nabíjení se powerbanka někdy zahřívala více, než bych očekával. Přesto jsem to nepovažoval za zásadní problém a nepozoroval jsem žádné následné problémy s výkonem či výdrží.

Při každodenním používání se ukázala jako hodný pomocník, který mi pomohl v situacích, kdy jsem potřeboval rychle dobít telefon nebo jiné zařízení. Díky své velikosti a hmotnosti je ideální na cesty a výlety.

Kde AlzaPower Parade APW-PBPA10PDB koupit?

bscom.cz bscom.cz

6164 recenzí

Do obchodu

599 Kč

alza.cz alza.cz

244193 recenzí

Do obchodu

599 Kč

exstruo.cz exstruo.cz

N/A recenzí

Do obchodu

599 Kč

Zkušenosti dalších zákazníků

Vhodná na cesty, vejde se do kapsy. Nabije doplna telefon. Podporuje rychlé nabíjení. Na displeji vidím kolik procent mi zbývá.

Ověřený zákazník

Zvolil jsem zboží (rozbalené ). Zboží bylo evidentně používáno několik dní. Zcela prázdná powerbanka, po nabítí nenabijela. ZAlzy vráceny peníze

Ověřený zákazník

Kapacita akceptovatelná do letadla a přitom zcela dostatečná, 2 USB výstupy + 1 mikro USB, za tuto cenu velmi dobré

Ověřený zákazník

Vyzkoušeno cca půl roku, lehká a kompaktní powerbanka používáme na ohřívaču lahví u dítěte když jsem venku a není možné k El. Ukazatel nabití je hodně nepřesný z 50% ko kolikrát hned spadne na 10, výhoda je rychlo nabíjení které mile překvapí. Kapacita drží i po delším nepoužívání. Takže můžu doporučit

Ověřený zákazník

Přečíst všechny zkušenosti zákazníků →

Koupit či neokoupit AlzaPower Parade APW-PBPA10PDB?

Kupte, pokud…

Často cestujete

Díky své malé hmotnosti a kompaktní velikosti je tato powerbanka ideální pro cestování. Bez problémů vám nabije telefon na cestách a stále zbyde dost energie pro další zařízení.

Potřebujete rychlonabíjení

Díky podpoře rychlonabíjení QC 3.0 + PD 3.0 nabije vaše zařízení rychle a efektivně.

Potřebujete dobít více zařízení zároveň

Xiaomi Redmi Power Bank umožňuje nabití až tři zařízení zároveň, takže pokud často cestujete a chcete minimalizovat počet všech zařízení, je tento produkt pro vás ideální volbou.

Nekupujte, pokud…

Očekáváte přesné indikátory nabití

Pokud dáváte důraz na přesnost ukazatelů nabití baterie, tato powerbanka vás může zklamat, ukazatel nabití je někdy nepřesný.

Potřebujete větší kapacitu

Pokud hledáte powerbanku s kapacitou větší než 10000 mAh, pak byste měli zvážit jiný model.

Chcete produkt, který se při nabíjení nezahřívá

Někteří uživatelé si stěžovali, že se powerbanka při nabíjení více zahřívá. Pokud to pro vás může být problém, měli byste zvážit jiné varianty.

Najít nejvýhodnější nabídku

FAQ – Často kladené otázky

Je vhodná tato powerbanka pro cestování?
Ano, díky své kompaktní velikosti a lehkosti je ideální na cesty a výlety.
Můžu nabíjet více zařízení současně?
Ano, powerbanka má více výstupů a umožňuje nabíjet až tři zařízení současně.
Používá powerbanka technologii rychlonabíjení?
Ano, powerbanka podporuje rychlonabíjení QC 3.0 + PD 3.0 až do výkonu 22,5W.
Je dobře vidět stav baterie na powerbance?
Powerbanka má digitální displej, na kterém je patrný stav baterie. Nicméně v recenzi byl zmíněn problém s přesností ukazatele.
Zahřívá se během nabíjení powerbanka?
Podle recenze se powerbanka může při delším nabíjení zahřívat více, ale nezjistil jsem žádné následné problémy s výkonem či výdrží.
Jakou má powerbanka kapacitu?
Tato powerbanka má kapacitu 10000 mAh.

Parametry

Název produktu: AlzaPower Parade APW-PBPA10PDB
Typ produktu: Powerbanky
Výrobce: AlzaPower
Typ článků: Li-Pol

Fotogalerie

Ostestováno: AlzaPower Parade APW-PBPA10PDB

AlzaPower Parade APW-PBPA10PDB

Vybírání Powerbanky – Praktický průvodce

Která Powerbanka je pro vás ta pravá: malá, lehká a levná na každodenní používání, nebo nafukovací monstrózní nádrž energie pro dlouhé výlety? Na co byste měli pamatovat při nákupu? A jak se orientovat v technických specifikacích?

Jakou kapacitu v mAh vybírat

Nemusíte být expertem na elektrotechniku, abyste porozuměli jednoduchému pravidlu: čím vyšší je hodnota mAh, tím více „šťávy“ Powerbanka nabídne. Ty nejmenší modely začínají na 2 000 mAh, což je pro někoho dostatečné na jedno nabití smartphonu. Pokud ale plánujete nabíjet více zařízení nebo se chystáte na delší výlet bez přístupu k elektrické síti, měli byste spíše uvažovat o kapacitě alespoň 10 000 mAh.

Jak výstupní výkon ovlivňuje rychlost nabíjení

Méně známý, ale neméně důležitý je výstupní výkon. Zde platí, že čím je výkon vyšší, tím rychleji se vaše zařízení nabije. Ne každá powerbanka ale disponuje dostatečným výkonem pro rychlonabíjení. Pokud máte zařízení podporující technologii Quick Charge nebo USB-C Power Delivery, vyplatí se investovat do Powerbanky s podporou těchto technologií.

Vězte ale, že vysoký výstupní výkon dokáže rychle vybít kapacitu powerbanky. Pokud tedy potřebujete vyrovnanější kompromis mezi rychlostí a vydrží, hledejte střední hodnoty.

Malé detaily tvoří velký celek

Nezapomeňte také na praktické aspekty, jako je velikost a hmotnost powerbanky. Větší kapacita a výkon se často rovná větší velikosti a hmotnosti. Přemýšlejte, zda je pro vás přijatelné nosit v batohu těžkou „cihlu“ pro pár extra mAh.

V neposlední řadě si všímejte detailů jako počet USB portů, světelný indikátor stavu baterie nebo přítomnost funkce rychlonabíjení přímo powerbanky. Jde o drobnosti, které však mohou výrazně ovlivnit komfort při používání.

A konečně si dávejte pozor na značky, které uvádějí přemrštěnou kapacitu nebo výběr nekvalitních baterií, které snižují životnost powerbanky. Ne vždy je větší číslo na obalu skutečně lepší.

Výběr powerbanky je individuální záležitostí každého uživatele. Neexistuje univerzální odpověď na otázku, jakou powerbanku vybrat. Důležité je znát vlastní potřeby a podle nich vybírat. Doufám, že vám můj průvodce pomohl v tomto rozhodování.

Nejprodávanější z kategorie powerbanky