Přeskočit na obsah
Úvod » Elektronika » Tablety » Recenze Apple iPad 10.2 (2021) 64GB Wi-Fi Space Gray MK2K3FD/A – vynikající výkon a kvalitní displej

Recenze Apple iPad 10.2 (2021) 64GB Wi-Fi Space Gray MK2K3FD/A – vynikající výkon a kvalitní displej

Celkové hodnocení

95 %

Spolehlivý tablet v kategorii Tablety

Apple iPad 10.2 (2021) 64GB Wi-Fi Space Gray nabízí působivý výkon, skvělý displej a bezproblémovou kompatibilitu s Apple ekosystémem. Více o přednostech a nedostatcích v naší recenzi... Detailní informace

Podrobné hodnocení

 • 9,3/10
  Výkon
 • 9,4/10
  Displej
 • 9,1/10
  Baterie
 • 9,6/10
  Konstrukce
 • 9,2/10
  Fotoaparáty
 • 10/10
  Systém

Klady

 • Elegantní a moderní design
 • Nízká váha
 • Výkonný procesor A13 Bionic
 • Intuitivní MultiTouch displej
 • Retina displej s True Tone
 • Centrování záběru při videohovorech
 • Kompatibilita s Apple Pencil
 • Stabilní a funkční systém

Zápory

 • Umístění a kvalita reproduktorů
 • Vyšší cena

Moje zkušenost

“Apple iPad 10.2 mě příjemně překvapil svým výkonem, kvalitním displejem a celkovou kompatibilitou s dalšími Apple produkty. I když má své drobné nedostatky jako umístění reproduktorů a vyšší cenu, považuji jej za spolehlivý a všestranný tablet, který splní očekávání většiny uživatelů.”

Porovnat nabídky e-shopů, které produkt nabízejí →

Design a Konstrukce

Apple iPad 10.2 mě hned na první pohled zaujal svým elegantním designem. Je to klasický Apple – čisté linie, kvalitní materiály a precizní zpracování. I když je to starší model, stále působí moderně a stylově. Váha je nízká, což je fajn při delším používání.

Co mi ale trochu vadí, jsou reproduktory. Umístění na spodní straně není úplně ideální a kvalita zvuku by mohla být lepší. Na druhou stranu, pokud používáte sluchátka nebo externí reproduktory, je to zanedbatelný problém.

Výkon a Funkce

Výkon iPadu 10.2 mě mile překvapil. Procesor A13 Bionic je dostatečně rychlý na všechny běžné úkoly. Ať už jde o prohlížení webu, sledování videí na YouTube nebo hraní her, všechno běží hladce. GPU je o pětinu výkonnější než u předchozího modelu, což je znát hlavně při graficky náročnějších aplikacích.

MultiTouch displej je intuitivní a reaguje rychle. Retina displej s úhlopříčkou 10,2 palců je skvělý na sledování filmů nebo práci s grafickými aplikacemi. Technologie True Tone, která přizpůsobuje barevnou teplotu okolnímu prostředí, je příjemným bonusem.

Jedna z funkcí, která mě opravdu nadchla, je Centrování záběru při videohovorech. Přední 12Mpx kamera je skvělá na selfie a videohovory. Zadní 8Mpx kamera je dostatečná na běžné focení a skenování dokumentů.

Ekosystém a Kompatibilita

Pokud už máte nějaké Apple produkty, iPad 10.2 se skvěle začlení do vašeho ekosystému. Kompatibilita s Apple Pencil je velkým plusem. Můžete ji použít na kreslení, psaní poznámek nebo úpravu dokumentů. Připojení klávesnice je další výhodou, pokud preferujete klasické psaní.

Co se týče softwaru, iPad přichází s předinstalovanými aplikacemi jako Fotky, Mapy, Zprávy, Mail nebo Safari. Další aplikace si můžete stáhnout z App Store. Systém je stabilní a funkční, což je u Apple standard.

Jedinou větší nevýhodou, kterou vnímám, je cena. Apple produkty jsou obecně dražší a iPad 10.2 není výjimkou. Pokud ale hledáte kvalitní a spolehlivý tablet, investice do něj se vyplatí.

Zkušenosti dalších zákazníků

Parádní a funkční Apple produkt. Pokud má člověk jejich ekosystém, určitě pochopí, co je interkonektivita mezi přístroji a jak pracovat s moderní IT.

Ověřený zákazník

Na mé doporučení si ho koupila jak dcera, tak i bratr. Jen cena výrobků Apple je jaksi přemrštěná. Jinak super.

Ověřený zákazník

Bohužel jsem musel Ipad vrátit, nešel nastartovat

Ověřený zákazník

Váhala jsem nad tímto starším modelem a novějšími. Nakonec jsem dala přednost starší kvalitní konstrukci. Jsem maximálně spokojená. Ipad je dostatečný na hry i konzumaci internetu, youtube, facebooku, netflixu. Ano, jediné minus vnímám kvalitu a umístění reproduktorů. Ale s tím se dá fungovat. Za danou cenu neskutečně výhodný kup. Všemi hrstmi doporučuji. Bude sloužit řadu let. Neváhejte, dokud jsou!

Ověřený zákazník

Přečíst všechny zkušenosti zákazníků →

Koupit či neokoupit Apple iPad 10.2 (2021) 64GB Wi-Fi Space Gray MK2K3FD/A?

Kupte, pokud…

Hledáte spolehlivý a výkonný tablet

Procesor A13 Bionic zajišťuje plynulý chod i při náročnějších úkolech, což oceníte při práci i zábavě.

Jste uživatel Apple ekosystému

iPad 10.2 skvěle spolupracuje s dalšími Apple produkty, jako je Apple Pencil nebo klávesnice, což zvyšuje jeho užitnou hodnotu.

Potřebujete kvalitní displej

Retina displej s technologií True Tone nabízí skvělý obraz a přizpůsobuje se okolnímu prostředí, což je ideální pro sledování filmů i práci s grafikou.

Nekupujte, pokud…

Máte omezený rozpočet

Apple produkty jsou obecně dražší a iPad 10.2 není výjimkou, což může být problém, pokud hledáte levnější alternativu.

Vyžadujete špičkový zvuk

Umístění reproduktorů a jejich kvalita nejsou ideální, což může být nevýhoda, pokud často posloucháte hudbu nebo sledujete videa bez sluchátek.

Hledáte nejnovější model

iPad 10.2 je starší model, což může být nevýhoda, pokud chcete mít nejnovější technologie a funkce.

Najít nejvýhodnější nabídku

FAQ – Často kladené otázky

Jaký je skutečný výkon procesoru A13 Bionic v iPadu 10.2 při náročných úkolech?
Procesor A13 Bionic zvládá náročné úkoly velmi dobře. Při hraní graficky náročných her nebo používání aplikací pro úpravu videí a fotografií jsem nezaznamenal žádné zpomalení. Plynulost je srovnatelná s novějšími modely.
Je rozdíl v kvalitě displeje iPadu 10.2 oproti novějším modelům?
Displej iPadu 10.2 je Retina s úhlopříčkou 10,2 palců a technologií True Tone, která přizpůsobuje barevnou teplotu okolnímu prostředí. I když novější modely mohou mít lepší rozlišení nebo vyšší obnovovací frekvenci, tento displej je stále velmi kvalitní a vhodný na sledování filmů i práci.
Jak dobře funguje Centrování záběru při videohovorech?
Centrování záběru je opravdu užitečná funkce. Při videohovorech mě kamera automaticky sledovala a udržovala v centru záběru, což je skvělé, pokud se během hovoru pohybujete. Tato funkce funguje velmi spolehlivě.
Jaká je kvalita zvuku z reproduktorů iPadu 10.2?
Reproduktory umístěné na spodní straně iPadu 10.2 nejsou zrovna ideální. Kvalita zvuku je průměrná a při vyšší hlasitosti může být zkreslená. Pokud chcete lepší zvukový zážitek, doporučuji používat sluchátka nebo externí reproduktory.
Je iPad 10.2 vhodný pro lidi s specifickými zrakovými nebo sluchovými potřebami?
Ano, Apple dbá na přístupnost svých produktů. iPad 10.2 nabízí funkce jako zvýraznění znakové řeči při videohovorech a další nástroje pro lidi se specifickými potřebami. Tyto funkce jsou velmi dobře implementované a užitečné.
Jak dobře iPad 10.2 spolupracuje s ostatními Apple zařízeními?
iPad 10.2 skvěle zapadá do Apple ekosystému. Bez problémů spolupracuje s Apple Pencil, klávesnicemi a dalšími zařízeními. Pokud už máte nějaké Apple produkty, iPad 10.2 bude jejich skvělým doplňkem.
Je cena iPadu 10.2 oprávněná vzhledem k jeho funkcím a výkonu?
Cena iPadu 10.2 může být vyšší než u některých konkurenčních tabletů, ale vzhledem k jeho výkonu, kvalitě zpracování a funkcím je oprávněná. Pokud hledáte spolehlivý a výkonný tablet, investice do iPadu 10.2 se vyplatí.

Parametry

Název produktu: Apple iPad 10.2 (2021) 64GB Wi-Fi Space Gray MK2K3FD/A
Typ produktu: Tablety
Výrobce: Apple
Operační systém: iPadOS 15
Typ procesoru: Apple A13 Bionic
Velikost paměti: 64 GB
Rozlišení zadního fotoaparátu: 8 Mpx
Hmotnost: 487 g
Produktová řada: Apple iPad

Fotogalerie

Pozorování Apple iPad 10.2 (2021) 64GB Wi-Fi Space Gray MK2K3FD/A

Apple iPad 10.2 (2021) 64GB Wi-Fi Space Gray MK2K3FD/A

Shrnutí: Apple iPad 10.2 (2021) 64GB Wi-Fi Space Gray MK2K3FD/A

Apple iPad 10.2 (2021) 64GB Wi-Fi Space Gray MK2K3FD/A

Ostestováno: Apple iPad 10.2 (2021) 64GB Wi-Fi Space Gray MK2K3FD/A

Apple iPad 10.2 (2021) 64GB Wi-Fi Space Gray MK2K3FD/A

Hodnocení Apple iPad 10.2 (2021) 64GB Wi-Fi Space Gray MK2K3FD/A

Apple iPad 10.2 (2021) 64GB Wi-Fi Space Gray MK2K3FD/A

Posouzení: Apple iPad 10.2 (2021) 64GB Wi-Fi Space Gray MK2K3FD/A

Apple iPad 10.2 (2021) 64GB Wi-Fi Space Gray MK2K3FD/A

Jdeme na Tablety: Co Všechno Potřebujete Vědět Před Nákupem

Co Všechny Možnosti Na Trhu Nabízejí?

Tablety se rozrůstají do různých kategorií vyhovujících specifickým potřebám. Chcete pracovní nástroj nebo zábavní centrum? Pokud hledáte tablet k práci, koukněte po modelech s podporou stylusu a přídavných klávesnic.

Při výběru tabletu pro děti se zaměřte na modely s odolným pouzdrem a nastavením rodičovské kontroly. Studenti ocení tablety s dobrým poměrem cena/výkon a dlouhou výdrží baterie.

Výběr Podle Systému: Android, iOS nebo Windows?

Výběr operačního systému je klíčový. Android tablety nabízí velkou flexibilitu a škálovatelnost, což ocení především technicky zdatní uživatelé. iOS tablety jako iPad jsou známé svou jednoduchostí a spolehlivostí, ideální pro uživatele všech věkových kategorií. Windows tablety (např. Surface) jsou skvělé pro pracovní nasazení díky kompatibilitě s celým Microsoft ekosystémem.

Úložiště a RAM

Úložiště je důležité podle toho, jaké aplikace chcete používat a kolik dat plánujete ukládat. 64GB stačí pro základní použití, ale pokud plánujete nahrávat filmy, fotografie nebo mnoho aplikací, zvažte 128GB a více. RAM určuje, jak dobře bude tablet zvládat multitasking. Minimum je 2GB, ale pro náročnější použití doporučuji alespoň 4GB.

Displej a Rozlišení

Rozlišení displeje hraje velkou roli v kvalitě zobrazení. Full HD (1920×1080) je dnes standard, ale pro perfektní zážitek doporučuji 2K nebo dokonce 4K rozlišení. Nebojte se investovat do kvalitního displeje, zvlášť jestli plánujete na tabletu číst nebo sledovat videa.

Na Co Si Dát Pozor: Nevýhody a Úskalí

Ne všechny tablety mají dlouhou výdrž baterie. Přemýšlejte o tom, jak často budete mít možnost tablet nabíjet. Tablet s výdrží kolem 10 hodin je ideální.

Při nákupu se také vyhněte velmi levným tabletům s uživatelským rozhraním napěchovaným reklamami. Takové modely mohou být frustrující a zpomalit celkový výkon.

Problémy s Aktualizacemi

Věnujte pozornost tomu, jak často daná značka aktualizuje svůj software. Android tablety od menších výrobců občas dostávají opožděné aktualizace, což může být problémem z hlediska bezpečnosti i funkčnosti.

Senzory a Dodatečné Funkce

Některé tablety nabízejí funkce jako čtečku otisků prstů, rozpoznání obličeje nebo dokonce připojení LTE. Tyto drobnosti mohou výrazně zlepšit komfort a bezpečnost použití.

Příslušenství

Zvážit můžete také kompatibilitu s příslušenstvím. Stylusy a klávesnice nejsou všechny vzájemně kompatibilní. Koupit model s širokou podporou příslušenství je chytrá volba.

Vybrat správný tablet není hračka. Ale s trochou přemýšlení a důkladného průzkumu lze najít ten správný model podle vašich potřeb. Ať už hledáte pracovní stanici, zařízení pro děti nebo nástroj na čtení a zábavu, možnosti jsou široké a variabilní.

Nejprodávanější z kategorie tablety