Přeskočit na obsah
Úvod » Elektronika » Notebooky » Recenze Apple MacBook Pro 14 (2021) 512GB Space Grey MKGP3CZ/A – elegantní design a vysoký výkon pro náročné úkoly

Recenze Apple MacBook Pro 14 (2021) 512GB Space Grey MKGP3CZ/A – elegantní design a vysoký výkon pro náročné úkoly

Celkové hodnocení

93 %

Pro náročné v kategorii Notebooky

Apple MacBook Pro 14 (2021) kombinuje elegantní design s vysokým výkonem, ohromujícím displejem a vynikajícím zvukem, vhodný pro náročné úkoly. Přečtěte si naši podrobnou recenzi... Detailní informace

Podrobné hodnocení

 • 9,5/10
  Výkon
 • 9,7/10
  Displej
 • 9,3/10
  Baterie
 • 9,0/10
  Konstrukce
 • 9,6/10
  Zvuk
 • 9,4/10
  Konektivita

Klady

 • Elegantní hliníkové tělo
 • Příjemná a podsvícená klávesnice
 • Špičkový výkon procesoru
 • Dlouhá výdrž baterie
 • Tiché a efektivní chlazení
 • Úžasný Liquid Retina XDR displej
 • Neuvěřitelně dobré reproduktory
 • Široká konektivita

Zápory

 • Hliník se může poškrábat u konektorů
 • Pro programátory matoucí klávesnice
 • Chybí Face ID
 • Siri občas nereaguje na příkazy
 • MagSafe před pádem nezachrání

Moje zkušenost

“MacBook Pro mě oslovil svým elegantním designem a vysokým výkonem, který zvládá i náročné úkoly bez problémů. Displej a zvuk jsou na špičkové úrovni, což ocení každý, kdo pracuje s multimédii. Přestože má několik drobných nedostatků jako absence Face ID a občasné problémy s klávesnicí pro české uživatele, celkově se jedná o velmi kvalitní a výkonný notebook, který stojí za zvážení.”

Porovnat nabídky e-shopů, které produkt nabízejí →

Design a Kvalita Zpracování

MacBook Pro mě na první pohled zaujal svým elegantním hliníkovým tělem. Je to prostě krása, kterou si prostě zamilujete. Hliník působí robustně a odolně, ale má to své mouchy. Při častém zasunování USB nebo MagSafe konektorů se může hliník kolem otvorů poškrábat, což je trochu škoda.

Klávesnice je příjemná na dotek a podsvícená, což je skvělé pro noční práci. Ale pro programátory zvyklé na CZ Windows klávesnici to může být trochu oříšek. Rozložení kláves je jiné a zkratky mohou být matoucí. Import fanmade CZ layoutu to sice řeší, ale není to úplně ideální.

Výkon a Baterie

Co se týče výkonu, MacBook Pro je prostě špička. I náročné úkoly zvládá levou zadní. Procesor má více jader, což je znát při vývoji softwaru nebo práci s grafickými programy. Baterie také drží skvěle, i při náročných úkonech vydrží dlouho bez nabíjení.

Chlazení je tiché a efektivní. I při náročnějších výpočetních operacích je notebook neslyšitelný, což je obrovský plus. Výdrž baterie je nadprůměrná, což oceníte při práci na cestách.

Displej a Zvuk

Displej Liquid Retina XDR je prostě úžasný. Kontrastní poměr 1 000 000:1 a jas až 1 600 nitů. Barvy jsou živé a odpovídají realitě. Pro práci s grafikou nebo multimédii je to prostě sen.

Reproduktory jsou na laptop neuvěřitelně dobré. Šestice reproduktorů s prostorovým zvukem dokáže ozvučit celý pokoj. Basové tóny jsou silné a vokály jasné. Na laptop dechberoucí zážitek.

Konektivita a Další Funkce

Konektivita je další silnou stránkou tohoto modelu. Tři porty Thunderbolt 4, HDMI, čtečka karet SDXC a 3,5mm konektor pro sluchátka. MagSafe 3 pro nabíjení je sice silné, ale notebook před pádem nezachrání. Tohle je prostě pracovní stanice, která vám nabídne vše, co potřebujete.

Touch ID v zapínacím tlačítku je rychlé a spolehlivé. Bohužel chybí Face ID, což je trochu zklamání vzhledem k velkému výřezu v displeji. Siri občas nereaguje na příkazy, což může být frustrující.

Zkušenosti dalších zákazníků

Letošní MacBooky Pro jsou úplně jiná liga. Po loňském zahřívacím kole Apple odstartoval do hlavního závodu, ve kterém ko…

Ověřený zákazník

Macbook Pro jsem kupoval především proto, že dražší a papírově výkonnější firemní laptopy (Lenovo) nezvládaly vývoj frontend aplikace. I přes už skoro 2 roky starý CPU ale strčí kdejakej jinej notebook do kapsy. Herní mašina to sice není, ale taky to není jeho primární účel. Pokud vyvíjíte software, nebo vytváříte digitální obsah (3D/2D grafika, hudba atd.), můžu vřele doporučit. Výkonu to má na rozdávání. Utáhne bez problému dva externí 2K monitory na vysokém refresh ratu. Vestavěné reproduktory jsou kupodivu na laptop hodně dobré. Co mě krapet mrzí je apple klávesnice. Sama o sobě není špatná, ale její rozložení je pro programátory, kteří jsou zvyklí na CZ layout, strašná. Lze to sice vyřešit nainstalováním fanmade layoutu a tlačítka ctrl/cmd/option přemapovat, ale stále budou některé klávesové zkratky hodně matoucí.Nicméně jsou mé dojmy, až na jednu drobnost, velmi dobré a koupě rozhodně nelituji.

Ověřený zákazník

Asi není o čem psát, vysoce kvalitní notebook!!

Ověřený zákazník

Dělám webdesign, postprodukuji fotografie, občas střihnu video. Myslel jsem si, že mi postačí Air M1, ale to je naivní představa. Každý kdo dělá multimédia, se musí do Pro 14″ zamilovat. Nabízí nenásilnou a odlehčenou porci výkonu, která se neprojevuje jak u Windows ztřeštěnou rychlostí, ale odlehčeností a okamžitou exekucí náročných požadavků. Je to mezistupneň mezi Airem a iMacem. Potěší dedikované 3x USB-C, čtečka na karty, HDMI a MagSafe. Už žádné tajtrlíky se sebou nemusíte nosit. Máte na stole plnohodnotnou pracovní stanici, kterou občas vyvenčíte a zamilovaně budete koukat na její fantastický XDR displej. Air a tohle je jako nákupní taška vs. Landcruiser. Hodně advanced users udělá chybu a z neznalosti budou volit Air. Nebude vám stačit. A Pro 13″ je zase generačně zastaralý. Tohle je tady a teď a vydrží vám X let. Neváhejte. Stojí to za to.Pokud cestujete spíše málo a nebude v batohu 300 dní ročně z 365 dní, ale spíš bude na stole a občas ho vyvenčíte, je to perfektní volba! Volba pro výkon, stabilitu a komfort.

Ověřený zákazník

Přečíst všechny zkušenosti zákazníků →

Koupit či neokoupit Apple MacBook Pro 14 (2021) 512GB Space Grey MKGP3CZ/A?

Kupte, pokud…

Potřebujete vysoký výkon pro náročné úkoly

MacBook Pro zvládne i ty nejnáročnější výpočetní operace, což je ideální pro vývoj softwaru, práci s grafikou nebo multimediální tvorbu.

Chcete špičkový displej a zvuk

Displej Liquid Retina XDR s vysokým kontrastem a jasem, spolu se šesti reproduktory s prostorovým zvukem, poskytují úžasný vizuální a zvukový zážitek.

Potřebujete širokou konektivitu

S třemi porty Thunderbolt 4, HDMI, čtečkou karet SDXC a 3,5mm konektorem pro sluchátka nabízí MacBook Pro široké možnosti připojení externích zařízení.

Nekupujte, pokud…

Máte omezený rozpočet

MacBook Pro je opravdu drahý, což může být problém, pokud máte omezený rozpočet a hledáte cenově dostupnější alternativu.

Jste zvyklí na CZ Windows klávesnici

Klávesnice MacBooku Pro má jiné rozložení, což může být pro programátory zvyklé na CZ Windows klávesnici matoucí a nepohodlné.

Očekáváte Face ID

I přes velký výřez v displeji MacBook Pro nenabízí Face ID, což může být zklamáním pro ty, kteří očekávají tuto funkci.

Najít nejvýhodnější nabídku

FAQ – Často kladené otázky

Jaké jsou hlavní rozdíly mezi MacBook Pro a MacBook Air, pokud jde o výkon?
MacBook Pro nabízí výrazně vyšší výkon díky více CPU a GPU jádrům. Je vhodný pro náročné úkoly jako vývoj softwaru, práce s grafikou nebo videem. MacBook Air je lehčí a kompaktnější, ale na náročnější úkoly nestačí.
Jaké jsou nevýhody klávesnice MacBook Pro pro programátory zvyklé na CZ Windows klávesnici?
Rozložení kláves je jiné, což může být matoucí. Klávesové zkratky se liší a pro programátory může být přechod náročný. Import fanmade CZ layoutu to částečně řeší, ale není to ideální.
Jak se chová MagSafe 3 konektor při náhodném zakopnutí o kabel?
MagSafe 3 je velmi silný a laptop před pádem nezachrání. Při zakopnutí o kabel se může stát, že notebook spadne, což je nevýhoda oproti starším verzím MagSafe.
Jaké jsou možnosti konektivity u MacBook Pro?
MacBook Pro nabízí tři porty Thunderbolt 4, HDMI, čtečku karet SDXC a 3,5mm konektor pro sluchátka. Nabíječka se připojuje přes MagSafe 3. To poskytuje širokou škálu možností připojení bez nutnosti adaptérů.
Jaký je rozdíl v chlazení mezi MacBook Pro a předchozími generacemi?
Nový systém chlazení je efektivnější a při nižších otáčkách větráčků dokáže chladit lépe. V porovnání s předchozí generací proudí počítačem o 50 % více vzduchu, což zajišťuje tichý a účinný provoz.
Jaký je zážitek z používání reproduktorů MacBook Pro?
Reproduktory jsou na laptop neuvěřitelně dobré. Šestice reproduktorů s prostorovým zvukem dokáže ozvučit celý pokoj. Basové tóny jsou silné a vokály jasné, což vytváří skvělý zvukový zážitek.
Jaká je výdrž baterie MacBook Pro při náročných úkolech?
Baterie vydrží dlouho i při náročných úkolech. To je velká výhoda, pokud často pracujete na cestách nebo bez možnosti nabíjení. Výdrž je nadprůměrná a umožňuje dlouhodobou práci bez přerušení.

Parametry

Název produktu: Apple MacBook Pro 14 (2021) 512GB Space Grey MKGP3CZ/A
Typ produktu: Notebooky
Výrobce: Apple
Operační systém: macOS
Typ panelu: IPS
Produktová řada: Apple MacBook Pro

Fotogalerie

Průzkum Apple MacBook Pro 14 (2021) 512GB Space Grey MKGP3CZ/A

Apple MacBook Pro 14 (2021) 512GB Space Grey MKGP3CZ/A

Zkušenost s Apple MacBook Pro 14 (2021) 512GB Space Grey MKGP3CZ/A

Apple MacBook Pro 14 (2021) 512GB Space Grey MKGP3CZ/A

Pozorování Apple MacBook Pro 14 (2021) 512GB Space Grey MKGP3CZ/A

Apple MacBook Pro 14 (2021) 512GB Space Grey MKGP3CZ/A

Podívejte se na Apple MacBook Pro 14 (2021) 512GB Space Grey MKGP3CZ/A

Apple MacBook Pro 14 (2021) 512GB Space Grey MKGP3CZ/A

Koupě notebooku: Jak se dobře rozhodnout

Možnosti a specifikace, na které se zaměřit

Procesor: Srdce notebooku

Když se rozhodujete pro notebook, klíčovým faktorem je procesor. Pokud plánujete náročné úkoly jako střih videa nebo hraní her, doporučuji sáhnout po Intel Core i7 nebo AMD Ryzen 7. Pro běžné kancelářské úkony bohatě postačí Intel Core i5 nebo AMD Ryzen 5.

RAM: Paměť, která rozhoduje

Pro plynulý chod systému je minimálně 8 GB RAM dnes nezbytností. Pokud však plánujete pracovat s více aplikacemi současně nebo používat náročný software, cílte na 16 GB nebo více.

Úložiště: HDD vs. SSD

Ještě před pár lety byly pevné disky (HDD) standardem, dnes se však díky výrazně vyšší rychlosti uplatňují SSD disky. Pokud se rozhodujete, určitě si vyberte SSD. I základní 256 GB výrazně zrychlí váš systém. Pokud potřebujete více místa a rychlost je prioritou, kombinace SSD a HDD může být dobrým kompromisem.

Výhody a nevýhody různých typů notebooků

Ultrabooky

Ultrabooky vynikají tenkým a lehkým designem. Nabízejí skvělou přenositelnost a dlouhou výdrž baterie. Jejich nevýhodou je vyšší cena a často omezená možnost upgradu komponent.

Herní notebooky

Herní notebooky jsou silné mašiny s výkonnými grafickými kartami a robustním chladicím systémem. Mají však kratší výdrž baterie a jsou těžší, což je činí méně vhodnými pro časté přenášení.

2-in-1 nebo konvertibilní notebooky

Konvertibilní notebooky umožňují použití jako tablet. Jsou ideální pro kreativní práci s perem nebo dotykem. Nevýhodou je horší výdrž baterie při intenzivním používání dotykového displeje.

Největší problémy a rozhodující faktory

Chlazení a hluk

Jedním z častých problémů u notebooků je jejich chlazení. Při výběru si proto zjistěte, jak daný model zvládá odvod tepla. Příliš mnoho hluku od ventilátorů může být velmi otravné.

Konektivita

Notebooky se různí i množstvím a typy portů. Pro moderní práci je důležité mít USB-C, které umožňuje rychlé nabíjení a datové přenosy. Ověřte si také počet USB portů, HDMI nebo čtečku karet.

Výdrž baterie

Rozhodující faktor. Vzhledem k mobile lifestylu se podívejte na reálnou výdrž baterie dle recenzí, ne jen na údaje od výrobce. Při zapnuté Wi-Fi a běžném používání by měl notebook vydržet minimálně 6 hodin.

Displej

Rozlišení Full HD (1920×1080) je dnes považováno za standard. Vyšší rozlišení jako 4K jsou užitečná pro grafiky a editory, ale mají větší dopad na životnost baterie. Také si ověřte, jestli displej nabízí antireflexní úpravu pro pohodlnější práci na přímém slunci.

Při výběru notebooku je třeba vzít v úvahu mnoho faktorů. Věnujte čas prostudování jednotlivých parametrů, a hlavně si ujasněte, k čemu notebook potřebujete. Nezapomeňte, že i ty nejmenší detaily mohou mít velký vliv na vaše uživatelské zkušenosti.

Nejprodávanější z kategorie notebooky