Přeskočit na obsah
Úvod » Hobby » Akvária » Recenze Aquael Shrimp Smart akvarijní set bílý 29 x 29 x 35 cm, 30 l – tichý provoz filtru a výborné LED osvětlení

Recenze Aquael Shrimp Smart akvarijní set bílý 29 x 29 x 35 cm, 30 l – tichý provoz filtru a výborné LED osvětlení

Celkové hodnocení

Vysoce kvalitní v kategorii Akvária

Aquael Shrimp Smart je atraktivní a efektivní akvarijní set s tichým provozem a skvělým osvětlením, navzdory určitým nedostatkům stojí za pozornost. .. Detailní informace

Podrobné hodnocení

 • 8,5/10
  Design
 • 10/10
  Montáž
 • 9,7/10
  Funkčnost
 • 8,7/10
  Osvětlení
 • 8,9/10
  Praktičnost
 • 9,4/10
  Cena

Klady

 • Kompletní set
 • Elegantní design
 • Snadná montáž
 • Tichý filtr
 • Výkonné LED osvětlení
 • Topítko s konstantní teplotou
 • Bonusové krmení

Zápory

 • Nedostatek automatického přepínání světla
 • Množství silikonu ve spojích
 • Topítko bez regulace teploty
 • Slabší chrániče rohů skla

Moje zkušenost

“Celkově hodnotím akvarijní set jako vysoce kvalitní a užitečný produkt za velmi přijatelnou cenu, i přesto, že se setkáte s několika menšími nedostatky. Jeho instalace a použití jsou jednoduché, ať už jste začátečník nebo zkušený akvarista. Design je elegantní a přizpůsobí se jakékoliv místnosti. Nespornou výhodou je tichý provoz filtru a výborné LED osvětlení, na druhou stranu bych uvítal automatické přepínání světelných režimů a vyšší kvalitu chráničů rohů. Přesto všechno jde o sadu, která představuje dobrou hodnotu za svůj nákup.”

Porovnat nabídky e-shopů, které produkt nabízejí →

Obsah balení a první dojmy

Při rozbalování akvarijního setu jsem neměl žádné problémy. Všechno bylo pečlivě zabalené a v balení se skutečně nacházelo vše, co bylo inzerováno. Akvárium, krycí sklo, LED osvětlení, filtr, topítko a jako bonus krmení pro krevetky a drobné rybky. Zpočátku jsem byl ohledně zpracování trochu skeptický. Na spojích akvária se nacházelo mnoho silikonu a úchytky skla spolu se světlem byly v bílé barvě, zatímco ostatní části byly černé. Přesto, celkový design setu působil elegantně a hodil se do jakékoliv místnosti.

Instalace a použití

Montáž byla jednoduchá a přímočará. Instrukce byly srozumitelné a jasné. Filtr jsem nastavil tak, aby byl proud přesně potřebný. Účinná filtrační houba zajišťovala jak mechanickou, tak i biologickou filtraci, a očekával jsem čistou vodu jako křišťál.

LED osvětlení bylo navrženo tak, aby přirozeně osvětlilo akvárium a efektivně podpořilo růst akvarijních rostlin. Tři nabízené režimy byly adekvátní (den, noc a střed), i když jsem musel přiznat, že mi chybělo automatické přepínání mezi režimy na základě denní doby. To se dalo vyřešit pomocí externího časovače, ale musel bych ho dokoupit zvlášt.

Topítko, které bylo součástí sady, nemělo regulaci teploty. Ale pokud rybky nepotřebují regulaci teploty, je to určitě plnohodnotné řešení. Osobně jsem byl spokojený s konstantní teplotou 25°C, která byla tak akorát pro všechny moje rybky i rostliny.

Průběžné zkušenosti a poznatky

Během provozu byl filtr tichý, což bylo velmi příjemné – akvárium jsem umístil do místnosti, kde pracuji, a jakákoli hlučnost by byla rušivá. Za pár dní jsem si uvědomil, že filtr funguje perfektně a voda v akváriu byla precizně čistá. Akvárium jsem osadil rostlinami a zjistil jsem, že osvětlení je pro jejich růst opravdu dostatečné.

Chvíli mě trápila otázka, jak dlouho se budou na silikonu usazovat řasy, ale nakonec jsem zjistil, že se silikon dá bez problémů vyčistit kartáčkem. Jedinou škodou je, že v balení nebyl žádný kartáček, musel jsem si ho zakoupit zvlášť.

Pro silné a zdravé rybky, které jsem v akváriu měl, a krásně se vyvíjející rostliny jsem mohl poděkovat také bonusovému krmení, které bylo součástí setu. Bylo skvělé, že jsem nemusel přemýšlet o potřebném krmenu hned na začátku.

Ještě jednu drobnou nevýhodu bych zmínil – chrániče proti sedření rohů skla nebyly v takové kvalitě, jakou bych předpokládal. Pravděpodobně toto nebude obtěžovat většinu uživatelů, ale pokud se rozhodnete akvárium často přesouvat, může to být problém.

Na závěr bych chtěl podotknout, že tento akvarijní set, ačkoliv má několik drobných nedostatků, překračuje očekávání vzhledem ke své ceně. Poskytoval hodně za málo a pokud jste začátečník nebo máte zájem o nenáročné řešení, tento set vám umožní vytvořit doma malý kousek přírody s živými tvory.

Zkušenosti dalších zákazníků

Akvarijní set odpovídá popisu, je bez závad. Zkouším založit akvárium bez vzduchování s větším množstvím rostlinek, proto jsem vybrala tento typ s elegantním svícením. Zatím 5 den po založení to vypadá nadějně :-). Ujaly se snad i všechny rostlinky, osvětlení je dostatečné. Jsem spokojená :-), pěkný vzhled, dobrá cena. Martina

Ověřený zákazník

Malý pěkný komplet.

Ověřený zákazník

Vše OK

Ověřený zákazník

Máme tyto sety dva. Pro nenáročné a začínající akvaristy je perfektní. Ti náročnější už ví jak si poradit.

Ověřený zákazník

Přečíst všechny zkušenosti zákazníků →

Koupit či neokoupit Aquael Shrimp Smart akvarijní set bílý 29 x 29 x 35 cm, 30 l?

Kupte, pokud…

Jste začátečník v akvaristice

Tento akvarijní set obsahuje vše potřebné pro start a je velmi jednoduchý na montáž. Je ideální pro začátečníky.

Hledáte cenově dostupné řešení

Akvárium nabízí skvělý poměr cena/výkon. Většina uživatelů ho hodnotí pozitivně a přestože má několik drobných nedostatků, poskytuje hodně za málo.

Chcete elegantní doplněk do interiéru

Design tohoto akvarijního setu je elegantní a hodí se do jakékoliv místnosti. Je ideální i pro malé prostory, jako je stůl nebo malá skříňka.

Nekupujte, pokud…

Chcete akvárium s vyšší kvalitou zpracování

Na spojích akvária se nachází hodně silikonu a barevné provedení některých částí nemusí vyhovovat všem.

Potřebujete akvárium se samoregulačním osvětlením

LED osvětlení v tomto setu má tři režimy, které je ale nutno přepínat manuálně nebo s externím časovačem, který není součástí sady.

Potřebujete akvárium s regulací teploty

Topítko v sadě nemá regulaci teploty, zvládá pouze konstantní teplotu 25°C.

Najít nejvýhodnější nabídku

FAQ – Často kladené otázky

Je možné regulovat teplotu topítka?
Ne, topítko v setu nemá regulaci teploty, ale udržuje stálou teplotu 25 stupňů, což je ideální pro většinu tropických rybek a rostlin.
Lze osvětlení přepínat automaticky?
Ne, automatické přepínání není součástí setu. Přepínání mezi režimy je nutno provést manuálně nebo za pomoci externího časovače.
Je součástí setu nějaké krmení?
Ano, set obsahuje krmení pro krevetky a drobné rybky jako bonus.
Jaký je zvukový výkon filtru?
Filtr je tichý a ideální pro použití v klidnějších místnostech.
Je možné čistit silikon v akváriu?
Ano, silikon je možné čistit například pomocí kartáčku. Ten však není součástí tohoto setu.

Parametry

Název produktu: Aquael Shrimp Smart akvarijní set bílý 29 x 29 x 35 cm, 30 l
Typ produktu: Akvária
Výrobce: Aquael
Materiál: skleněná
Výbava: akvarijní komplety
Nano: ano
Tvar: krychlová
Objem: 30 l
Velikost: 29 x 29 x 35 cm
Krevetária: ano

Fotogalerie

Analýza Aquael Shrimp Smart akvarijní set bílý 29 x 29 x 35 cm, 30 l

Aquael Shrimp Smart akvarijní set bílý 29 x 29 x 35 cm, 30 l

Jak vybrat správné akvárium: Znalecký průvodce

Akvárium – nejen záležitost velikosti

Možná byste řekli, že velikost je všechno. A když jde o akvária, velikost rozhodně hraje roli. Ale nesmíme zapomínat na další faktory, které jsou rozhodující pro výběr ideálního akvária.

Důležitou roli hrají materiál, tvar, typ filtru a světla, design nebo také snadnost údržby. Koneckonců, chceme-li vytvořit útulné a zdravé prostředí pro naše vodní přátelé, musíme vzít v potaz vše.

Vybíráme materiál a tvar akvária

Akvária se vyrábějí ze dvou hlavních materiálů: skla a akrylu. Skleněné akvárium je klasikou. Má skvělou průzračnost a není snadné ho poškrábat. Nevýhodou je jeho křehkost. Oproti tomu, akrylová akvária jsou lehčí, odolnější vůči nárazům, ale snáze se na nich udělají škrábance.

Tvar akvária následně ovlivňuje nejen estetický dojem, ale také chování a pohodlí ryb. Klasické obdélníkové akvárium je univerzální volbou. Kulaté akvárium může vypadat trendy, ale pozor, některým rybám se v něm nežije dobře kvůli deformaci prostoru.

Typ filtru a světla, design a údržba

Ďábel tkví v detailech a v případě akvárií to platí dvojnásob. Filtr je základní součásťí každého akvária a jeho výběr by měl reflektovat velikost akvária a druh ryb, které v něm budou žít. Některé filtry jsou hlučnější, jiné tiché, některé efektivněji odstraňují nečistoty, jiné méně.

Je také nutné myslet na správný typ osvětlení. Ne všechny rostliny a ryby potřebují stejné množství světla. Některé ryby preferují temnější prostředí, zatímco jiné se rády vyhřívají na sluníčku.

Jak už bylo zmíněno, design akvária je otázkou osobní preference, ale i pohodlí ryb. Příliš světlé barvy mohou ryby stresovat, příliš tmavé zase neumožní jejich pozorování. A konečně, snadná údržba je klíčová pro dlouhodobou spokojenost s akváriem. Čím snadněji se dá akvárium čistit, tím lépe pro všechny zúčastněné strany.

Rozhodování o tom, které akvárium koupit, není jednoduché, requires a careful consideration. Ale pokud budete postupovat systematicky a věnovat pozornost všem uvedeným faktorům, můžete se těšit na dlouhé hodiny radosti z pozorování podmořského světa přímo ve vašem obývacím pokoji.

Nejprodávanější z kategorie akvária