Přeskočit na obsah
Úvod » Gaming » Herní konzole » Recenze ASUS ROG Ally (Z1) RC71L-NH019W – působivý výkon a skvělý displej

Recenze ASUS ROG Ally (Z1) RC71L-NH019W – působivý výkon a skvělý displej

Celkové hodnocení

72 %

Výkonný, ale nespolehlivý v kategorii Herní konzole

ASUS ROG Ally (Z1) RC71L-NH019W je výkonná herní konzole s vynikajícím displejem, nabízí skvělé přizpůsobení ovládání, ale má několik výzev. Přečtěte si naši recenzi... Detailní informace

Podrobné hodnocení

 • 8,5/10
  Výkon
 • 9,5/10
  Displej
 • 9,0/10
  Ergonomie
 • 6,5/10
  Spolehlivost
 • 9,0/10
  Zvuk
 • 8,0/10
  Ovládání

Klady

 • Vysoký výkon i při náročných hrách
 • Skvělý 7palcový displej s vysokým jasem
 • Ergonomický design a pohodlné držení
 • Efektivní systém chlazení Zero Gravity
 • Čistý zvuk z předních reproduktorů
 • Možnost přemapování tlačítek

Zápory

 • Problémy s připojením k WiFi
 • Nefunkční tlačítka u některých kusů
 • Některé jednotky přestaly fungovat brzy
 • Nutnost dokoupit dokovací stanici

Moje zkušenost

“Asus ROG Ally mě zaujal svým výkonem a skvělým displejem, ale narazil jsem na problémy s kvalitou zpracování a spolehlivostí. Přestože herní zážitek je na vysoké úrovni a možnosti přizpůsobení ovládání jsou výborné, nutnost reklamace a problémy s připojením k WiFi jsou pro mě zklamáním. Pokud Asus vyřeší tyto nedostatky, může jít o vynikající herní konzoli.”

Porovnat nabídky e-shopů, které produkt nabízejí →

Výkon a Rychlost

Asus ROG Ally mě hned na první pohled zaujal svým výkonem. Procesor AMD Ryzen Z1 a grafika RDNA 3 dělají své. Přístroj zvládá i náročné hry jako Diablo 4 a Cyberpunk bez problémů. Rychlost je skvělá, a to i při multitaskingu. Nicméně, měl jsem problém s připojením k WiFi. Musel jsem si koupit dokovací stanici, aby se konzole mohla připojit přes kabel. To je určitě něco, co by mohlo být lépe řešeno.

Displej a Ergonomie

Displej je jedním z největších taháků tohoto zařízení. 7palcová úhlopříčka s rozlišením 1080p a obnovovací frekvencí 120 Hz je prostě úžasná. Jas až 500 nitů zaručuje perfektní viditelnost i na přímém slunci. Gorilla Glass Victus chrání displej před poškrábáním a odlesky. Co se týče ergonomie, konzole padne do ruky jako ulitá. Protiskluzová úprava a zakřivení rukojetí zvyšují komfort při dlouhodobém hraní.

Spolehlivost a Kvalita zpracování

Bohužel, ne všechno je růžové. Můj první kus přestal fungovat po půl hodině – zhasl displej a musel jsem ho reklamovat. Podle recenzí nejsem jediný, kdo měl podobný problém. Někteří uživatelé si stěžovali na nefunkční tlačítka, což je u zařízení této cenové kategorie nepřijatelné. Na druhou stranu, když konzole funguje, je to radost. Dva integrované ventilátory a systém chlazení Zero Gravity odvádějí teplo efektivně, což je při intenzivním hraní klíčové.

Zvuk a Ovládání

Zvuk z předních reproduktorů Smart Amp je čistý a hlasitý, díky technologii Dolby Atmos. Umělá inteligence s funkcí obousměrného potlačení šumu funguje skvěle, což oceníte při hraní v hlučnějším prostředí. Aplikace Command Center umožňuje přizpůsobit ovládání podle vlastních preferencí. Můžete si přemapovat všechna tlačítka, což je skvělá funkce. Nicméně, absence některých funkcí při prvním spuštění mě trochu zklamala.

Celkově vzato, Asus ROG Ally je zajímavým zařízením s velkým potenciálem, ale také s několika nedostatky, které by výrobce měl vyřešit.

Zkušenosti dalších zákazníků

měl jsem problém jak se připojit k Wifi tudíž jsem to musel nainstalovat tak že jsem si musel koupit DOCK nebo HuB konektor a přes to kdo má síťák tak si to mužete natáhnout z počítače přes kabel protože to heslo nepotřebuje a doinstalovat ovladače jinak tam je MediaTek tudíž čekejte pomalejší stahovaní jinak super výkon to má na konzoli Diablo 4 a Cyberpunk sem zkoušel velká paráda děkuji.

Ověřený zákazník

ASUS ROG Ally je určitě handheld, který stojí za pozornost. Nabízí skvělý displej, vysoký výkon pro tento typ zařízení a…

Ověřený zákazník

Nintendo Switch, který při svém uvedení v roce 2017 čelil nástupu mobilních her na telefonech, po letech s více než 125 …

Ověřený zákazník

Ally fungoval asi půl hodiny a pak zhasl display…a teď čekám co se bude dít.Je na reklamaci…fakt super. Co víc si přát.

Ověřený zákazník

Přečíst všechny zkušenosti zákazníků →

Koupit či neokoupit ASUS ROG Ally (Z1) RC71L-NH019W?

Kupte, pokud…

Hledáte výkonnou herní konzoli

Asus ROG Ally nabízí skvělý výkon díky procesoru AMD Ryzen Z1 a grafice RDNA 3, což umožňuje plynulé hraní i náročných her.

Chcete kvalitní displej

7palcový dotykový displej s rozlišením 1080p a obnovovací frekvencí 120 Hz poskytuje vynikající vizuální zážitek, který je podpořen technologií FreeSync Premium.

Potřebujete přizpůsobitelné ovládání

Aplikace Command Center umožňuje přemapovat všechna tlačítka podle vašich preferencí, což usnadňuje přizpůsobení herního zážitku.

Nekupujte, pokud…

Nechcete řešit problémy s připojením

Někteří uživatelé měli problémy s připojením k WiFi, což může být obtěžující, pokud nemáte možnost připojit konzoli přes kabel.

Očekáváte bezchybnou spolehlivost

Některé jednotky měly problémy s funkčností, jako například nefunkční tlačítka nebo zhasínající displej, což může vyžadovat reklamaci.

Máte omezený rozpočet

Cena konzole je poměrně vysoká, a pokud máte omezený rozpočet, mohou být na trhu dostupné levnější alternativy.

Najít nejvýhodnější nabídku

FAQ – Často kladené otázky

Jak vyřešit problém s připojením k WiFi na Asus ROG Ally?
Pokud máte problém s připojením k WiFi, doporučuji zakoupit dokovací stanici nebo USB-C hub s ethernetovým portem. Připojte konzoli k internetu přes kabel a nainstalujte potřebné ovladače.
Co dělat, když se konzole Asus ROG Ally přehřívá?
Zkontrolujte, zda jsou ventilátory čisté a funkční. Můžete také zkusit snížit grafické nastavení ve hrách nebo využít externí chlazení. Systém Zero Gravity chlazení by měl být dostatečný, ale někdy může být potřeba dodatečné řešení.
Jak zvýšit výdrž baterie na Asus ROG Ally?
Pro delší výdrž baterie doporučuji snížit jas displeje, vypnout nepotřebné aplikace běžící na pozadí a snížit obnovovací frekvenci displeje. Můžete také použít režim úspory energie v nastavení konzole.
Co dělat, když některá tlačítka na Asus ROG Ally nefungují?
Pokud některá tlačítka nefungují, zkuste nejprve aktualizovat firmware konzole. Pokud to nepomůže, budete muset konzoli reklamovat. Tento problém je bohužel známý a někteří uživatelé ho také zažili.
Jak přemapovat tlačítka na Asus ROG Ally?
Otevřete aplikaci Command Center, kde můžete přemapovat všechna tlačítka podle svých preferencí. Tato aplikace také umožňuje monitorovat výkon a zapínat FPS omezovač.
Jak optimalizovat grafiku na Asus ROG Ally pro nejlepší výkon?
Využijte technologie FidelityFX Super Resolution a Radeon Super Resolution, které zvyšují snímkovou frekvenci a zachovávají vysokou kvalitu obrazu. Nastavte grafiku ve hrách na střední až vysoké detaily podle náročnosti hry.
Jak řešit problémy s nefunkčním displejem na Asus ROG Ally?
Pokud displej přestane fungovat, zkuste nejprve restartovat konzoli. Pokud to nepomůže, připojte konzoli k externímu monitoru přes HDMI, abyste zjistili, zda je problém v samotném displeji. V případě potřeby konzoli reklamujte.

Parametry

Název produktu: ASUS ROG Ally (Z1) RC71L-NH019W
Typ produktu: Herní konzole
Výrobce: Asus
Typ: ROG Ally
Velikost úložiště: 512 GB

Fotogalerie

Hodnocení ASUS ROG Ally (Z1) RC71L-NH019W

ASUS ROG Ally (Z1) RC71L-NH019W

Test: ASUS ROG Ally (Z1) RC71L-NH019W

ASUS ROG Ally (Z1) RC71L-NH019W

Komentáře k ASUS ROG Ally (Z1) RC71L-NH019W

ASUS ROG Ally (Z1) RC71L-NH019W

Poznámky k ASUS ROG Ally (Z1) RC71L-NH019W

ASUS ROG Ally (Z1) RC71L-NH019W

Shrnutí: ASUS ROG Ally (Z1) RC71L-NH019W

ASUS ROG Ally (Z1) RC71L-NH019W

Úvaha o ASUS ROG Ally (Z1) RC71L-NH019W

ASUS ROG Ally (Z1) RC71L-NH019W

Zkušenosti s ASUS ROG Ally (Z1) RC71L-NH019W

ASUS ROG Ally (Z1) RC71L-NH019W

Verdikt: ASUS ROG Ally (Z1) RC71L-NH019W

ASUS ROG Ally (Z1) RC71L-NH019W

Analýza ASUS ROG Ally (Z1) RC71L-NH019W

ASUS ROG Ally (Z1) RC71L-NH019W

Průzkum ASUS ROG Ally (Z1) RC71L-NH019W

ASUS ROG Ally (Z1) RC71L-NH019W

Jak vybrat tu nejlepší herní konzoli pro váš domov

Parametry, které by vás měly zajímat

Výkon a grafika

Při výběru herní konzole je výkon jedním z nejdůležitějších faktorů. Výkon ovlivňuje plynulost hry, dobu načítání oraz grafickou kvalitu. Je dobré si zjistit, kolik teraflopů (výpočetní síla) konzole nabízí.

Pokud jste fanouškem nejnovějších her, budete chtít konzoli s dostatečnou grafickou silou. Aktuální generace konzolí jako PlayStation 5 a Xbox Series X podporují rozlišení až 4K a 120 Hz refresh rate.

Kompatibilita her

Při výběru je nutné zkontrolovat, zda konzole podporuje vaše oblíbené hry. Klíčová je zpětná kompatibilita. Například Xbox Series X umožňuje hraní her z několika předchozích generací Xbox.

PlayStation 5 také nabízí zpětnou kompatibilitu s většinou her pro PlayStation 4, ale starší hry už ne.

Exkluzivní tituly

Každá konzole má své exkluzivity. PlayStation je známý pro hry jako The Last of Us, God of War či Ratchet & Clank. Xbox má zase Halo, Gears of War a Forza. Pokud vás některá série zaujala, může to být rozhodující faktor.

Na co si dát pozor

Dostupnost

Některé konzole bývají ve slabých chvílích téměř nedostupné. PlayStation 5 a Xbox Series X jsou často vyprodané. Chcete-li se dočkat rychlého nákupu, sledujte obchody a případně využijte předobjednávky.

Dodatečné náklady

Kupte konzoli, ale nezapomeňte na další výdaje. Příplatky zahrnují druhý ovladač, online předplatné pro hraní s přáteli nebo dokupy her. Připravenost na tyto dodatečné náklady je klíčová. Benefitem může být například Game Pass od Xboxu, který nabízí stovky her za měsíční poplatek.

Servis a záruka

Při koupi je důležité se zajímat o servis a záruční podmínky. Zjistěte si, jaká je délka záruční doby a co všechno pokrývá. Ujistěte se, že máte blízko autorizovaný servis, pokud by se něco pokazilo.

Výhody a nevýhody jednotlivých platforem

Nintendo Switch

Výhody: Flexibilita mezi domácím a mobilním režimem.

Nevýhody: Méně výkonu oproti ostatním konzolím na trhu.

PlayStation 5

Výhody: Široká nabídka exkluzivních her a silný výkon.

Nevýhody: Vyšší cena a problém s dostupností.

Xbox Series X

Výhody: Skvělý herní výkon a zpětná kompatibilita.

Nevýhody: Úzký výběr exkluzivních her.

Závěr

Při výběru herní konzole vezměte v úvahu všechny výše uvedené faktory. Každá konzole má své specifické výhody a nevýhody. Rozhodování vám může usnadnit také osobní preference v herních sériích a exkluzivitách, které jednotlivé platformy nabízejí.

Vyberte si tu, která nejlépe odpovídá vašim potřebám a hernímu stylu. Ať už se rozhodnete pro jakoukoliv konzoli, užijte si herní zážitek naplno!

Nejprodávanější z kategorie herní konzole