Přeskočit na obsah
Úvod » Dům a zahrada » Kotle » Recenze Atmos DC 25 S L – Efektivní, odolný a ekologicky přívětivý kotel

Recenze Atmos DC 25 S L – Efektivní, odolný a ekologicky přívětivý kotel

Celkové hodnocení

Pohodlné vytápění v kategorii Kotle

Představujeme kotel Atmos DC 25 S L pro dlouhodobé vytápění s jednoduchou obsluhou a možností spalovat větší paliva. Přestože má drobné nedostatky, je ekologickou investicí. .. Detailní informace

Podrobné hodnocení

 • 7,5/10
  Instalace
 • 9,7/10
  Spolehlivost
 • 9,6/10
  Efektivita
 • 9,8/10
  Odolnost
 • 9,5/10
  Ekologie

Klady

 • Velký zásobník na palivo
 • Efektivní a ekologické spalování
 • Automatické vypnutí po dohoření paliva
 • Rychlé ohřátí
 • Dlouhá životnost

Zápory

 • Problémy při instalaci
 • Občasné dehtování při teplotě 90°C

Moje zkušenost

“Přes několik drobných nedostatků, které byly zaznamenány během provozu, je tento kotel obecně hodnotným přínosem pro domácnost z hlediska jeho efektivity, odolnosti a ekologického vlivu. Jeho snadná obsluha a možnost spalování větších kousků paliva dělají z tohoto produktu příjemnou a pohodlnou investici pro dlouhodobé vytápění domova.”

Porovnat nabídky e-shopů, které produkt nabízejí →

Pohodlné topení

Mě osobně při výběru kotle zaujal hlavně svým velkým zásobníkem na palivo. Díky němu můžu do kotle bez problémů naložit objemnější kusy dřeva, což usnadňuje celý proces topení. Nemusím trávit hodiny štípáním dřeva na menší díly. A to je velká výhoda!

Spolehlivá a efektivní funkce

Kotel funguje na principu generátorového zplynování, při kterém spaliny odsává odtahový ventilátor nebo jsou do kotle vháněny tlačným ventilátorem. Díky tomu je hoření v kotli skutečně efektivní a ekologické. A že jsem podlehnul technologickým vychytávkám! Spalinový termostat s automatickým vypnutím po dohoření paliva mi ušetřil nejen nervy, ale i spoustu energie.

Recyklace a odolnost

Zapojení kotle bylo rychlé a bezproblémové, a to i přesto, že jsem se s takovými úkoly setkával poprvé. Lokalita, kam jsem kotel instaloval, měla úzké dveře a při manipulaci s kotlem na paletě jsem narazil na malý problém. Ale i přes tuto komplikaci jsem kotel na místo dopravil a mohu říct, že od té doby je jeho provoz bezproblémový. Provoz kotle mi nezvyšuje spotřebu dřeva a mám za to, že je to díky generátorovému zplynování(spousta slov, co?).

Rychleji se ohřeje než můj předchozí kotel a dodává teplo efektivněji. Prostě on funguje bezchybně po celou dobu, co ho mám. Několik věřících jsem rovněž slyšel, že atmos kotle jsou velmi odolné a mohou vydržet i více než 20 let. Tak se nechám překvapit!

Jediným nedostatkem, který jsem si všiml, je to, že to občas dehtuje, dokonce i při teplotě 90 stupňů. Nicméně nejedná se o nic, co by nějak výrazně narušilo můj celkový dojem z kotle.

Ekologický přínos těchto kotlů spočívá v dokonalém spalování vloženého paliva s minimálním množstvím plynných odpadních látek vypouštěných do okolního prostředí. A tak se kouř, který se ventilačním systémem dostává ven, vůbec nedá srovnat s tím, co jsem byl zvyklý vidět u staršího modelu. Když k tomu přidám pohodlnou obsluhu a bezprašné vybírání popela, nemůžu si na kotel stěžovat.

Zkrátka, kotel je skvělou volbou pro ty, kteří hledají ekologické, efektivní a dlouhodobé řešení pro vytápění svého domu. Řekl bych, že za své peníze dostanete hodně hodnoty .

Kde Atmos DC 25 S L koupit?

pro-topeni.cz pro-topeni.cz

1100 recenzí

Do obchodu

61676 Kč

ptacek-shop.cz ptacek-shop.cz

281 recenzí

Do obchodu

62240 Kč

Zkušenosti dalších zákazníků

kotel jsme si vybrali pro jeho velkou násypnou šachtu na dřevo, doporučuji ostatním zákazníkům

Ověřený zákazník

Kotel přišel na paletě na široko a nemohli jsme jej provezt skrz sklepní dveře. Velice to zkomplikovalo dopravu na místo. Příště bych přemýšlel při umístění kotle na paletu. Ale nevím jestli je na vině e-shop nebo původní dodavatel.

Ověřený zákazník

Kotel je již zapojen a funguje skvěle. Podstatně nižší spotřeba dřeva a to ještě nemám nádrže. Na ty dojde později, až našetřím.Teď bylo potřeba rychle vyřešit propálený starý kotel na dřevo, topilo se v něm přesně 22 let.Jsem zvědav, jak dlouho vydrží tento nový…Nutné provozovat jen s instalovanými termoventily s osazenými termohlavicemi na všech otopných tělesech, jinak se upečete…

Ověřený zákazník

Oproti DC25G se lip zatapi (odtahovy ventilator) a rychle se ohreje a dava teplo do radiatoru.

Ověřený zákazník

Přečíst všechny zkušenosti zákazníků →

Koupit či neokoupit Atmos DC 25 S L?

Kupte, pokud…

Hledáte dlouhodobou náhradu

Atmos kotle jsou známy svou odolností a dlouhou životností, mnoho zákazníků hlásí provoz delší než 20 let.

Ceníte si účinného a ekologického topení

Princip generátorového zplynování zajišťuje efektivní spalování s minimálním množstvím škodlivých látek vypouštěných do okolí.

Chcete ušetřit čas i námahu

Velký zásobník umožňuje spalovat i objemnější kusy dřeva a ušetřit tak čas i námahu strávenou nad štípáním dřeva.

Nekupujte, pokud…

Nemáte široké vstupy

Kotel přichází na široké paletě, která může přinést problémy s přepravou na místo.

Jste citliví na dehet

Některé recenze zmiňují výskyt dehtu, i když kotel je zahřát na 90 stupňů Celsia.

Nemáte velký prostor pro kotel

Díky své velikosti a hmotnosti kotel vyžaduje dostatečné místo pro bezpečné usazení a provoz.

Najít nejvýhodnější nabídku

FAQ – Často kladené otázky

Jaké je maximální množství dřeva, které může kotel pojmenout?
Maximální množství dřeva je závislé na velikosti zásobníku kotle.
Jak dlouho trvá, než se kotel ohřeje?
Někteří uživatelé uvádějí, že se kotel ohřeje rychleji než tradiční modely, ale konkrétní časový rámec může být závislý na mnoha faktorech.
Je kotel bezpečný k použití?
Kotel obsahuje bezpečnostní funkce, jako je chladicí smyčka proti přetopení a spalinový termostat s automatickým vypnutím po dohoření paliva, který zabraňuje poškození kotle.
Je instalace kotle složitá?
Instalace kotle může být komplikovaná, pokud jsou například dveře na místo instalace příliš úzké. V takovém případě je doporučeno získat odbornou pomoc.
Jak dlouho by měl tento kotel vydržet?
Někteří uživatelé uvádějí, že u podobných modelů vydrží až 20 let, ale konkrétní životnost výrobku bude záležet na řadě faktorů, včetně údržby a množství použití.
Je tento kotel ekologický?
Ano, princip fungování tohoto kotle zajišťuje dokonalé spalování vloženého paliva s minimálním množstvím plynných odpadních látek vypouštěných do okolního prostředí.

Parametry

Název produktu: Atmos DC 25 S L
Typ produktu: Kotle
Výrobce: Atmos
Způsob vytápění: na tuhá paliva
Typ: zplyňovací
Instalace: stacionární
Výkon: 27 kW
Na dřevo: ano
Emisní třída: 5
Se zásobníkem paliva: ano
Materiál: ocelové
Obsah palivové násypky: 95 dm3
Objem zásobníku vody: 58 l
Hmotnost: 326 kg
Průměr kouřovodu: 150 mm
Šířka: 675 mm
Výška: 1185 mm
Hloubka: 959 mm

Fotogalerie

Hodnocení Atmos DC 25 S L

Atmos DC 25 S L

Ostestováno: Atmos DC 25 S L

Atmos DC 25 S L

Pohled na Atmos DC 25 S L

Atmos DC 25 S L

Zkoumání Atmos DC 25 S L

Atmos DC 25 S L

Poznámky k Atmos DC 25 S L

Atmos DC 25 S L

Zkušenosti s Atmos DC 25 S L

Atmos DC 25 S L

Podívejte se na Atmos DC 25 S L

Atmos DC 25 S L

Hodnocení: Atmos DC 25 S L

Atmos DC 25 S L

Výběr kotle: Měřítko kvality pro efektivní vytápění domova

Jaký kotel potřebuji: Predstaveni základních typů

V dnešní době máme možnost vybírat z množství různých typů kotlů, které lze rozdělit na dva základní druhy – plynové a tuhá paliva. Každý z nich má své výhody a nevýhody, které se je třeba naučit správně posuzovat.

Plynové kotle jsou oblíbené pro svou rychlou a jednoduchou instalaci, nízké provozní nároky a pohodlné ovládání. Za jejich nevýhodu však může být vyšší pořizovací cena a závislost na dodávkách plynu.

Na druhé straně kotle na tuhá paliva (například dřevo či peletky) jsou ekonomicky výhodné, mohou být použitelné i v místech bez přípojky plynu a umožňují využití obnovitelných zdrojů. Jejich údržba je ovšem náročnější a provoz méně pohodlný.

Na co se zaměřit při výběru kotle

Při výběru kotle mějte na paměti následující faktory, které by měly hrát rozhodující roli:

 1. Výkon kotle: Kotel by měl mít takový výkon, aby pokryl potřeby vašeho domova. Nedostatečný výkon vede k neefektivnímu vytápění, zbytečně výkonný kotel zase způsobuje neekonomický provoz.
 2. Efektivita: Důležité je sledovat účinnost kotle. Čím vyšší je účinnost, tím lépe je kotel schopen přeměnit palivo na teplo a tím méně paliva spotřebuje.
 3. Kvalita materiálu: Nezapomeňte zkontrolovat, z jakého materiálu je kotel vyroben. Ocelové kotle jsou sice levnější, ale méně odolné než například litinové.
 4. Servis a údržba: Při výběru zhodnoťte také dostupnost servisu a náročnost údržby.

Potenciální úskalí při výběru kotle

Ačkoli se může zdát, že výběr kotle je poměrně jednoduchý proces, je zde několik věcí, na které byste si měli dát pozor:

 • Nedodržení přísných norem: V Česku platí přísné normy pro instalaci kotlů, které musíte dodržet. Například nesprávně nainstalovaný komín může vést ke ztrátě záruky nebo dokonce k odpovědnosti za škodu.
 • Nedostatečné plánování: Je důležité náležitě plánovat, kde bude kotel umístěn a jak budou vedeny trubky. Nesprávné plánování může vést k problémům v budoucnu.
 • Chybějící certifikace: Ujistěte se, že vámi vybraný kotel má všechny potřebné certifikáty a splňuje veškeré požadavky pro provoz v ČR.

Kotel je důležitou součástí každé domácnosti, proto je třeba jeho výběru věnovat patřičnou pozornost. Věřím, že tato rada vám pomůže udělat správné rozhodnutí.

Nejprodávanější z kategorie kotle