Přeskočit na obsah
Úvod » Elektronika » Sluchátka » Recenze Audio-Technica ATH-M50X – vyvážený zvuk vhodný pro domácí i studio

Recenze Audio-Technica ATH-M50X – vyvážený zvuk vhodný pro domácí i studio

Celkové hodnocení

95 %

Skvělý poměr cena/výkon v kategorii Sluchátka

Audio-Technica ATH-M50X nabízí špičkovou kvalitu zvuku ideální pro domácí i profesionální poslech. V recenzi zjistíte výhody i drobné nedostatky těchto sluchátek... Detailní informace

Podrobné hodnocení

 • 9,0/10
  Zvukový výkon
 • 8,5/10
  Pohodlí
 • 9,2/10
  Konstrukce
 • 8,7/10
  Tlumení hluku
 • 8,8/10
  Přenosnost

Klady

 • Robustní konstrukce a elegantní design
 • Kvalitní materiály a příjemné polstrování
 • Výběr ze tří délek kabelů
 • Redukce na šroubovací jack 6.3mm
 • Praktické pouzdro na přenášení
 • Vyvážený zvuk s čistými výškami a středy
 • Hluboké a přesné basy
 • Nízká impedance 38Ω
 • Dobře sedí na hlavě
 • Nemají tendenci padat při pohybu
 • Dobré tlumení od okolí
 • Skladná a dobře přenosná konstrukce
 • Otočné náušníky o 90 stupňů

Zápory

 • Basy mohou být výraznější
 • Trochu těžší konstrukce
 • Mírný tlak po delším poslechu
 • Hlavu pod náušníky může potit
 • Nemožnost nastavení přítlaku na hlavu

Moje zkušenost

“Sluchátka mě příjemně překvapila svou kvalitou zpracování a vyváženým zvukem, který je vhodný jak pro domácí poslech, tak pro profesionální využití ve studiu. Přestože by mohly být pohodlnější při delším nošení, jejich přenositelnost a možnost výběru délky kabelu jsou velkými plusy. Celkově bych je doporučil všem, kteří hledají spolehlivý a kvalitní produkt s dobrým poměrem cena/výkon.”

Porovnat nabídky e-shopů, které produkt nabízejí →

První dojmy a kvalita zpracování

Když jsem poprvé vybalil sluchátka z krabice, okamžitě mě zaujala jejich robustní konstrukce a elegantní design. Sluchátka jsou vyrobena z kvalitních materiálů, což je cítit hned na první dotek. Polstrování náušníků i mostu je z umělé kůže a působí velmi příjemně.

Co mě mile překvapilo, byla možnost výběru ze tří různých délek kabelů. To je skvělá vychytávka, která mi umožnila přizpůsobit sluchátka různým situacím. Navíc je tu i redukce na šroubovací jack 6.3mm a praktické pouzdro na přenášení.

Zvukový výkon

Co se týče zvuku, sluchátka mě opravdu nadchla. Zvuk je velmi vyvážený, s čistými výškami a středy. Basy jsou hluboké a přesné, i když někdy mohou být trochu výraznější, což nemusí každému vyhovovat. Při poslechu elektronické hudby nebo EBM jsem si všiml, že basy mohou být místy až nepříjemně intenzivní, ale nikdy ne dunivé.

Sluchátka mají nízkou impedanci 38Ω, což znamená, že je lze snadno používat i s přenosnými zařízeními bez nutnosti silného zesilovače. Přestože mají menší citlivost 99dB, neřekl bych, že je to na škodu. Naopak, zvuk je stále velmi kvalitní a detailní.

Pohodlí a ergonomie

Pohodlí při nošení je na velmi dobré úrovni. Sluchátka dobře sedí na hlavě a netlačí ani při delším poslechu. Přestože jsou trochu těžší, po chvíli si na to zvyknete. Jediným drobným nedostatkem je, že po delší době se může hlava pod náušníky trochu potit, což je ale u tohoto typu sluchátek běžné.

Co mi trochu vadilo, je nemožnost nastavení přítlaku na hlavu. Po delším poslechu jsem cítil mírný tlak, což by mohlo být pro někoho nepříjemné. Na druhou stranu, sluchátka nemají tendenci padat při pohybu hlavy, což je rozhodně plus.

Praktické využití

Sluchátka jsem zkoušel jak v domácím prostředí, tak i ve studiu. V obou případech jsem byl velmi spokojen. Díky dobrému tlumení od okolí jsem se mohl plně soustředit na hudbu, aniž by mě rušil hluk z okolí. Při nahrávání a mixování hudby se sluchátka osvědčila jako velmi spolehlivý nástroj.

Sluchátka jsou také skladná a dobře přenosná, což oceníte, pokud je často přenášíte. Otočné náušníky o 90 stupňů jsou skvělou vychytávkou, která usnadňuje poslech jen jedním uchem.

Celkově bych sluchátka doporučil všem, kteří hledají kvalitní a spolehlivý produkt pro domácí i profesionální využití. Jejich zvukový výkon a pohodlí při nošení mě opravdu přesvědčily. Pokud hledáte sluchátka s výborným poměrem cena/výkon, tento model je rozhodně skvělou volbou.

Zkušenosti dalších zákazníků

Zatím nejlepší sluchátka, které jsem kdy měl. Co se týče konstrukce, byl jsem opravdu příjemně překvapen, sluchátka netlačí, nemačkají uši, nemusel jsem čekat, až si uši „zvyknou“ na jiný přítlak a mušle. Po hodině nošení často zapomenu, že mám vůbec něco na hlavě. Řekl bych, že klamou vzhledem, je zde opravdu kladen důraz na praktické používání. Není problém je nosit i několik hodin v kuse. Bohužel polstrování mušlí a hlavového mostu je ze syntetické kůže, která se jistě do dvou let začne odlupovat. To v dané cenové kategorii ovšem nelze vytýkat.Co se týče zvuku, vůbec poprvé používám výstup ze zvukové karty „neutrální“, bez jakéhokoliv ladění přes equalizer. Tyhle sluchátka to zkrátka nepotřebují, zvuk má k dokonalosti velmi blízko a jakékoliv hraní si s výstupem zvukovky je spíše na škodu… Moje předchozí sluchátka (jako většina dnešních moderních komerčních sluchátek) kladla moc velký důraz na bass, výsledkem byl často zvuk, který připomínal hudbu hranou za zavřenými dveřmi nějaké diskotéky. Pokud hledáte sluchátka, která vás tohoto zkreslení zbaví, tak jste je našli. Bass není ani příliš výrazný, ani příliš lehký, je úderný přesně tam kde má být. Podání zvuku zní velmi čistě, samozřejmě ale hodně záleží i na kvalitě nahrávky. Pokud jim dáte zahrát h****, výsledkem nebude nic lepšího.

Ověřený zákazník

Sluchátka jsem původně kupoval na odposlech kytary přes různé modulační a efektové krabičky. Jen ze zajímavosti jsem je zapojil do přenosného Hi-Res přehrávače… a děly se věci vskutku audiofilního charakteru. Co na tom, že design sluchátek je ryze funkční (konec konců, jsou to studiová sluchátka, tak musí unést nějaké ty negativní emoce při nepovedeném kytarovém riffu a následném průletu studiem jen co jim délka jednoho ze tří kabelů dovolí). Jsou zvukově neutrální a při poslechu kvalitních nahrávek ve vyšších datových tocích a bitových hloubkách se dostane posluchači monitoringu v tom pravém slova smyslu… rozuměj v rámci cenové kategorie. Nic v rámci kritičtějšího poslechu nechybí, žádné přibarvování basů, žádné splašené papiňáky ve výškách. Středy jsou hezky prostorově rozlité. Zkrátka hezký, kontrolovaný, uspořádaný zvuk, kdy nic v pásmech nepřečnívá ani nezapadne do nějaké zahuhlanosti. Vyrovnaný sound, možná trochu tenčí, ale ve výsledku více než uspokojivý. Vyzkoušel jsem i zapojení do středotřídního smartphonu a vzhledem k nízké impedanci sluchátek není problém s hlasitostí ani dynamikou. Vyzkoušel jsem i s lampovým zesilovačem a… no to by byl román o čtyřech dějstvích zakončený Ódou na radost… zkrátka s lampou je to čirá Freude Co se nošení týká, moje hlava a uši se se sluchátky snesou výtečně, netlačí, nevržou… ale ideální poloha pro poslech je v sedě, či v polosedě na křesle s nohama na stole. Ležet se s nimi nedá, přece jen jsou náušníky poněkud velké a případný načechraný polštář zprostředkovaně skrze náušníky má tendenci utrhnout ušní boltec. Je třeba vzít v úvahu i jejich „uzavřenost“, čili nikudy nevětrají a v horkých letních dnech se pak vlhkost kolem boltců vyrovná atmosféře v Indočíně.Zvuková izolace od okolního světa je mírně nadstandardní (lze monitorovat i elektroakustickou kytaru prohnanou přes všechny možné i nemožné dráty a krabice, aniž by originální akustický zvuk rušil od modulačního záměru).Závěr? Kupujte, dokud jsou… konec konců, mrkněte na záběry z nahrávacích studií… lze registrovat poměrně hojný výskyt i na slavných hlavách.Co hrozí, když je koupíte? Může se stát, že kvůli tomu zvuku začnete vynakládat nemalý peníz na upgrade svého stávajícího domácího Hi-Fi. No vážně. Mně se to stalo. :o)

Ověřený zákazník

Sluchátka ATH-M50x jsou perfektní do kategorie lidí, kteří nejsou audiofilové, ale potrpí si na kvalitním zvuku za rozumnou cenu. To ovšem vyžaduje kvalitní nahrávku (nejlépe bez komprese – flac aj.). U mp3 je už slyšet, jak je zvuk ořezaný a vůbec nevyniká jeho dynamika. Měl jsem možnost si poslechnout Hans Zimmera a John Williamse a hudba byla opravdu epická. Vše bylo do detailu slyšet. Nutno podotknout, že sluchátka používám na PC s kombinací softwaru EqualizerAPO. Právě protože sluchátka jsou neutrální a každý má rád trochu jiný styl hudby a přednesu, může si pomocí tohoto live equalizéru doladit zvuk přesně podle jeho představ a preferencí.Za mě je celkové hodnocení 95%Sluchátka doporučuji hlavně pro:- Klasika- Filmová hudba- Pop- Rock- Metal (power, orchestral aj.)- Herní hudba- Elektronika- Soul- Folk- Jazz- Akustická hudbaa žánry podobnéNedoporučuji pro následující žánry:- Death Metal (mlácení do bubnu a blití do mikrofonu)- Hip Hop- Rapa žánry podobné

Ověřený zákazník

Přesto, že po nějaké době o těchto sluchátkách na hlavě víte zcela jistě, rozhodně netlačí tak, že by bylo potřeba je na nějakou dobu sundat kvůli bolesti hlavy, to vás spíše přinutí ono vyvětrání si uší v důsledku pocení hlavy v místě kontaktu se sluchátky. Sportovní nadšence a outdooristy upozorňuji, že tato sluchátka nejsou určena pro nějaké sportovní aktivity, ani pro hlučná venkovní prostředí, nicméně při normální chůzi s nima nikdo z hlediska jejich stability na hlavě, mít problém zřejmě nebude. Těmto skupinám bych spíše doporučil sáhnout po zmíněných špuntech KZ ZS10 PRO a pokud někdo dává přednost spíše hutným basům před onou prostorovostí a detailností skladby, tak nejspíše bude spokojen s nastavitelnými KZ ED9, které ve své velmi nízké cenové relaci drtí veškerou konkurenci mnohem známějších a zvučnějších značek.Sluchátka Audi-Technica mají menší vnitřní vybrání a pokud má někdo větší uši, můžou mu mušle tlačit přímo na uši a zřejmě tito jedinci se pak budou vyjadřovat negativně z hlediska komfortu sluchátek na hlavě, popřípadě ti, co mají větší hlavu, takže sluchátka budou vyvíjet i větší tlak na jejich hlavu. Sluchátka určitě nelze považovat za zcela zvukově neutrální, protože mají tendenci zvýrazňovat basy, ale není to zase nijak markantní, tedy otravné. Funkce equalizéru není u těchto sluchátek absolutně potřeba a je pouze na škodu, pokud se používají kvalitní hudební formáty zvukově kvalitních nahrávek. Pro jedince, kteří cokoliv rádi przní EQ, nemají tato sluchátka moc význam a vystačí si s podstatně levnějšími sluchátky a navíc i ušetří. Sluchátka bych spíše doporučil audiofilům vzhledem k velmi zajímavému poměru cena vs. výkon, kteří ale uvítají trošku výraznější, ale nedunivé basy. Těm, kteří vyžadují naprostou zvukovou neutralitu, bych je spíše nedoporučil.

Ověřený zákazník

Přečíst všechny zkušenosti zákazníků →

Koupit či neokoupit Audio-Technica ATH-M50X?

Kupte, pokud…

Hledáte kvalitní zvuk

Sluchátka nabízejí velmi vyvážený a detailní zvuk s čistými výškami a středy, což ocení jak audiofilové, tak profesionálové.

Potřebujete sluchátka s dobrou izolací

Díky kvalitnímu polstrování a elipsovitým náušníkům, které dobře izolují okolní hluk, jsou sluchátka ideální pro domácí i studiové využití.

Oceňujete možnost výběru délky kabelu

Sluchátka přicházejí s třemi různými délkami kabelů, což vám umožní přizpůsobit si je různým situacím a potřebám.

Nekupujte, pokud…

Máte omezený rozpočet

Sluchátka nejsou nejlevnější na trhu, takže pokud máte omezený rozpočet, možná najdete levnější alternativy, které vám budou vyhovovat.

Nechcete těžká sluchátka

Sluchátka jsou trochu těžší, což může být nepříjemné pro ty, kteří preferují lehčí modely.

Máte větší hlavu nebo uši

Pokud máte větší hlavu nebo uši, mohou vám sluchátka po delším nošení způsobovat nepohodlí kvůli menšímu vnitřnímu vybrání náušníků.

Najít nejvýhodnější nabídku

FAQ – Často kladené otázky

Jaký je rozdíl mezi těmito sluchátky a sluchátky s vyšší impedancí?
Sluchátka s nižší impedancí, jako jsou tato s 38Ω, jsou vhodná pro použití s přenosnými zařízeními, jako jsou smartphony nebo tablety, protože nevyžadují silný zesilovač. Sluchátka s vyšší impedancí obvykle potřebují externí zesilovač, aby dosáhla plného potenciálu zvuku.
Jak si sluchátka poradí s různými hudebními žánry?
Sluchátka mají vyvážený zvukový profil s čistými výškami a středy a hlubokými basy. Jsou skvělá pro širokou škálu hudebních žánrů, od klasiky po elektronickou hudbu. Nicméně, pokud preferujete extrémně basové skladby, možná byste měli zvážit modely s ještě výraznějšími basy.
Jaké jsou praktické výhody odnímatelných kabelů?
Odnímatelné kabely umožňují snadnou výměnu v případě poškození, což prodlužuje životnost sluchátek. Navíc můžete volit mezi různými délkami kabelů podle aktuální potřeby, což je velmi praktické pro různé situace, jako je poslech doma nebo na cestách.
Jak dobře sluchátka izolují okolní hluk?
Sluchátka mají elipsovité náušníky, které dobře izolují okolní hluk. Jsou ideální pro použití v hlučných prostředích nebo pro situace, kdy se potřebujete plně soustředit na hudbu nebo práci.
Jsou sluchátka vhodná pro dlouhodobé nošení?
Sluchátka jsou pohodlná díky kvalitnímu polstrování, ale po delší době nošení může dojít k mírnému pocitu tlaku a pocení kolem uší. Pokud plánujete dlouhodobé používání, doporučuji občasné přestávky pro vyvětrání uší.
Jaký vliv má nízká citlivost sluchátek na jejich výkon?
Nízká citlivost 99dB znamená, že sluchátka mohou potřebovat o něco vyšší hlasitost pro dosažení stejné úrovně zvuku jako sluchátka s vyšší citlivostí. Nicméně, to také znamená, že sluchátka mohou nabídnout čistší a detailnější zvuk bez zkreslení při vyšších hlasitostech.
Jsou tato sluchátka vhodná pro sportovní aktivity?
Tato sluchátka nejsou ideální pro sportovní aktivity nebo hlučná venkovní prostředí. Jsou navržena pro domácí nebo studiové použití, kde můžete plně využít jejich kvalitní zvuk a pohodlí. Pro sportovní účely doporučuji lehčí a odolnější modely.

Parametry

Název produktu: Audio-Technica ATH-M50X
Typ produktu: Sluchátka
Výrobce: Audio-Technica
Konstrukce: přes hlavu (náhlavní)
Citlivost: 99 dB/mW
Kmitočet min: 15 Hz
Kmitočet max: 28000 Hz
Konektor: 3,5 mm + 6,3 mm Jack
Typ sluchátek: uzavřená

Fotogalerie

Poznámky k Audio-Technica ATH-M50X

Audio-Technica ATH-M50X

Test: Audio-Technica ATH-M50X

Audio-Technica ATH-M50X

Shrnutí: Audio-Technica ATH-M50X

Audio-Technica ATH-M50X

Pozorování Audio-Technica ATH-M50X

Audio-Technica ATH-M50X

Úvaha o Audio-Technica ATH-M50X

Audio-Technica ATH-M50X

Testování Audio-Technica ATH-M50X

Audio-Technica ATH-M50X

Zkušenosti s Audio-Technica ATH-M50X

Audio-Technica ATH-M50X

Zkoumání Audio-Technica ATH-M50X

Audio-Technica ATH-M50X

Komentáře k Audio-Technica ATH-M50X

Audio-Technica ATH-M50X

Hodnocení Audio-Technica ATH-M50X

Audio-Technica ATH-M50X

Jak vybírat sluchátka: Kompletní průvodce pro náročné uši

Možnosti, které vás ohromí

Sluchátka přicházejí v různých stylech a formách. Over-ear, on-ear, in-ear, true wireless… Každý typ má své výhody a nevýhody.

Over-ear sluchátka. Ideální pro milovníky hutného zvuku a pohodlí. OK, jsou větší a méně mobilní, ale co ten zvuk!

On-ear sluchátka. Kompromis mezi velikostí a kvalitou. Pohodlnější než „in-eary“, přenosnější než „over-eary“.

In-ear a true wireless. Perfektní pro aktivní životní styl, běh, cvičení. Teď už bez drátů, takže žádné zamotávání.

Na co se zaměřit při výběru

Když už víte, jaký typ, podívejme se na další kritéria. Co je pro vás klíčové?

Kvalita zvuku

Sledovat frekvenční rozsah je klasika. Větší rozpětí = bohatší zvuk, ale pozor na marketing!

Co je ale skutečný game-changer? „Harmonická zkreslení“. Důsledně se zkoumejte THD (Total Harmonic Distortion). Méně než 1 % je fajn, pod 0.1 % – dokonalé.

Komfort a design

Dlouhé nošení může být peklo, nebo rajský zážitek. Materiál náušníků a mostu – paměťová pěna vs. jednoduchá pěna.

Vrže vám nastavitelný most? To nezní dobře… Ujistěte se, že mechanismus je kvalitně zpracovaný.

Konektivita a praktické funkce

Bluetooth vs. kabel. Moderní Bluetooth 5.0 vydrží dál a rychleji.

ANC (Active Noise Cancellation). Ano, nebo ne? ANC je fantastický pro rušné prostředí, ale může ovlivnit kvalitu zvuku.

Na co si dát pozor

Nákup sluchátek není jen o technických specifikacích a značce.

Padělky a kopie

Internet je plný padělků. Hledejte důvěryhodné prodejce. Než koupíte, čtěte recenze a ověřujte si podrobnosti produktu.

Aplikace a ekosystém

Některé sluchátka potřebují aplikace pro plné využití funkcí. Aplikace může ovlivnit uživatelskou zkušenost – jak design, tak intuitivnost prostředí. Připravte se na to.

Skvělá, ale se slabou baterií

True wireless s výdrží pod 4 hodiny může být stále kvalitní, ale zvažte své používání. Dlouhé cesty a maratonské seance počítačových her? Hledejte něco s výdrží 8 hodin a víc.

Nakonec, důležitý je váš osobní pocit a zkušenosti. Čím víc si dáte záležet na všech maličkostech, tím lepší bude váš poslechový zážitek. Tak co, už víte, které si pořídíte?

Nejprodávanější z kategorie sluchátka