Přeskočit na obsah
Úvod » Filmy, knihy, hry » Knihy » Recenze Bílá voda – Kateřina Tučková – hluboký a autentický vhled do historie

Recenze Bílá voda – Kateřina Tučková – hluboký a autentický vhled do historie

Celkové hodnocení

93 %

Pro trpělivé v kategorii Knihy

Kateřina Tučková ve své knize Bílá Voda nabízí fascinující pohled na historické události a lidské osudy. Očekávejte bohatou slovní zásobu a poutavý styl psaní... Detailní informace

Podrobné hodnocení

 • 9/10
  Příběh
 • 8/10
  Postavy
 • 9/10
  Autenticita
 • 7/10
  Styl psaní
 • 8/10
  Emoce
 • 9/10
  Historická přesnost
Recenze Bílá voda - Kateřina Tučková

Klady

 • Autentičnost a hloubka příběhu
 • Živé a uvěřitelné postavy
 • Bohatá slovní zásoba
 • Zajímavé historické informace
 • Poutavý styl psaní

Zápory

 • Rozvleklé a nudné pasáže
 • Příliš velký rozsah
 • Náročná emočně i obsahově

Moje zkušenost

“Bílá Voda od Kateřiny Tučkové je kniha, která nabízí hluboký a autentický vhled do historických událostí a lidských osudů, přestože některé pasáže mohou působit rozvlekle. Oceňuji bohatou slovní zásobu a poutavý styl psaní, který mě vtáhl do děje, i když čtení vyžadovalo určitou trpělivost. Celkově knihu doporučuji všem, kteří mají zájem o historické romány a chtějí se dozvědět více o minulosti našeho národa.”

Porovnat nabídky e-shopů, které produkt nabízejí →

Příběh a atmosféra

Když jsem začala číst román Bílá Voda od Kateřiny Tučkové, byla jsem okamžitě vtažena do příběhu. Lena Lagnerová, hlavní hrdinka, přichází do pusté horské vesnice Bílá Voda, kde se nachází zázračná soška Panny Marie. Atmosféra vesnice, kde žije jen pár řádových sester, je popsaná velmi realisticky a autenticky.

Autorka věnovala psaní této knihy celých 10 let, během kterých pročítala archivy, mluvila s pamětníky a trávila čas v klášteře. To se na knize rozhodně pozitivně projevilo. Příběh je inspirovaný skutečnými událostmi a popisuje ponižování ze strany komunistického režimu, kriminál, mučení a nucené práce. To vše přidává na autentičnosti a hloubce příběhu.

Postavy a jejich vývoj

Kateřina Tučková zvládla vytvořit postavy, které jsou živé a uvěřitelné. Lena Lagnerová a Evarista jsou postavy, ke kterým si čtenář snadno vytvoří vztah. Jejich osudy a vnitřní boje jsou popsány s takovou citlivostí, že jsem se často přistihla, že s nimi prožívám jejich trápení a radosti.

Navíc se mi líbilo, jak se osudy lidí přicházejících do Bílé Vody proměňují. I když bolestně, ale k lepšímu. Autorka jako by při vytváření postav ze skutečných osudů zahlédla nějaký vyšší plán.

Styl psaní a struktura

Tučková má bohatou slovní zásobu a její styl psaní je velmi poutavý. Kniha má 680 stran, což může některé čtenáře odradit. Přiznávám, že některé pasáže byly pro mě rozvleklé a nudné, především historické dopisy, které text prolínají.

Na druhou stranu, kniha je plná zajímavých informací o životě kléru v padesátých letech minulého století a snaze o likvidaci řeholnických řádů. Proplétání historických faktů s románovými osudy je velmi dobře zvládnuté a reálie jsou uvěřitelné.

Osobní dojmy

Kniha Bílá Voda mě zaujala svou hloubkou a autenticitou. Přestože je náročná jak emočně, tak obsahově, vtáhla mě do děje a nedokázala jsem se od ní odtrhnout. Je to kniha, která mě přinutila se zamyslet nad naší historií a tím, co se dělo za komunistického režimu.

Ačkoli jsem měla chvíle, kdy jsem se musela nutit číst dál kvůli rozvleklým pasážím, celkově kniha stojí za přečtení. Je to strhující příběh, který by měl být povinnou četbou pro celý národ, aby všichni věděli, co se tady v socialismu dělo.

Celkově bych knihu doporučila všem, kteří mají rádi historické romány s hlubokým příběhem a autentickými postavami. Bílá Voda je kniha, která vás nenechá chladnými a zanechá ve vás hluboký dojem.

Zkušenosti dalších zákazníků

Bílá voda je uměleckým ztvárněním represí komunistického režimu vůči církvím a řeholnicím klášterů z období padesátých let minulého století až po přetrvávající nenávist v současné době,jež je semenem,které se povedlo komunistům úspěšně do společnosti zasít a vydává stále plody. Je nutno ovšem dodat,že někteří představitelé církví jim v tom pomáhali. Čtenářsky jsem byl spokojen,četlo se mi dobře,postavám jsem fandil a spoluprožíval utrpení a nenáviděl komunisty a jejich primitivnost a hrubost,ve fiktivních dokumentech jsem neměl problém se vyznat. Sympatické mi bylo,jak se osudy lidí přicházejících do Bílé Vody proměňují,bolestně ale k lepšímu,i když těžšímu úkolu v plánu,řekněme,Nevysvětlitelného.Autorka jako by při vytváření postav ze skutečných osudů tento plán i jeho zahlédla. Ale zároveň se ztotožňuji s některými komentáři,které vytýkají například „přešlechtěnost“,nebo nepochopení úlohy žen v církvi,podsouvání myšlenky svěcení žen v církvi,a nakonec že se jedná o tzv. „biederemeier román“,čili román,který má ke skutečnému románu daleko. Osobně se mě víc než Bílá voda dotkla kniha:“Byly jsme tam taky „,připadá mi ryzejší a údernější. Bílou vodu bych viděl jako úvodní čtení k literatuře faktu o tomto temném období našich dějin. A jako poctu pronásledovaných komunisty.

Ověřený zákazník

Knížka je pro mě strašné zklamání. Opravdu jsem se na ni těšila a vzhledem k ceně dlouho přemýšlela, jestli si ji koupit. Na základě recenzí jsem se rozhodla, že ano, ale po přečtení zatím 150 stran mě příběh nebaví. je rozvleklý, nudný, text prolínají historické dopisy, které ani nečtu, protože jsou nezajímavé, rozvláčné a nudné. Za mě opravdu zklamání.

Ověřený zákazník

Přečetla jsem za 4 dny a naprosto super. Jak se to říká- národ, který si nepamatuje svou historii, si ji musí zopakovat. Úžasná kniha, jak jinak u Kateřiny Tučkové. Snad nebudeme na další čekat zas 10 let.

Ověřený zákazník

milujeme Tučkovou, píše skvele. Recenze lákaly k přečtení a tak k svátku manžel dostal knihu. Zhltnul ji za tři dny, nemohl se odtrhnout a konec protahoval,aby naopak nečetl tak rychle a vychutnal si to. Musi být skvělá,ale při třech malých dětech bych to přečetla tak za rok a to už bych zapomněla, co jsem četla na začátku. Cena určitě odpovídá kvalitě a tomu,že to autorka psala 12 let.

Ověřený zákazník

Přečíst všechny zkušenosti zákazníků →

Koupit či neokoupit Bílá voda – Kateřina Tučková?

Kupte, pokud…

Máte rádi historické romány

Bílá Voda je hluboký a autentický příběh inspirovaný skutečnými událostmi, který vás vtáhne do děje.

Chcete se dozvědět více o komunistickém režimu

Kniha nabízí podrobné zpracování nepříliš známých fakt o působení církve a potlačování religiozity za totality.

Hledáte knihu s bohatou slovní zásobou

Tučková má bohatou slovní zásobu a její styl psaní je velmi poutavý, což činí čtení zajímavým a obohacujícím.

Nekupujte, pokud…

Nemáte rádi dlouhé knihy

Kniha má 680 stran, což může být pro některé čtenáře příliš rozvleklé a nudné.

Hledáte něco lehčího na dovolenou

Bílá Voda je náročná jak emočně, tak obsahově, a není vhodná pro lehké čtení na dovolenou nebo na jeden zátah.

Nemáte rádi historické dopisy

Text prolínají historické dopisy, které mohou být pro některé čtenáře nezajímavé a nudné.

Najít nejvýhodnější nabídku

FAQ – Často kladené otázky

Jaký je hlavní příběh knihy Bílá Voda od Kateřiny Tučkové?
Příběh sleduje Lenu Lagnerovou, která přichází do pusté horské vesnice Bílá Voda, kde se setkává s řeholnicí Evaristou. Kniha popisuje osudy řádových sester za komunistického režimu, jejich ponižování, kriminál a nucené práce.
Jaká je délka knihy a je čtení náročné?
Kniha má 680 stran, což může být pro některé čtenáře náročné. Některé pasáže jsou rozvleklé a obsahují historické dopisy, které mohou být nudné.
Jaké jsou hlavní postavy knihy a jak jsou vykresleny?
Hlavními postavami jsou Lena Lagnerová a řeholnice Evarista. Postavy jsou živé a uvěřitelné, jejich osudy a vnitřní boje jsou popsány s citlivostí a hloubkou.
Jaký je styl psaní Kateřiny Tučkové v této knize?
Tučková má bohatou slovní zásobu a její styl psaní je poutavý. Proplétá historická fakta s románovými osudy a reálie jsou uvěřitelné.
Pro koho je kniha Bílá Voda vhodná?
Kniha je vhodná pro čtenáře, kteří mají rádi historické romány s hlubokým příběhem a autentickými postavami. Je náročná jak emočně, tak obsahově, ale stojí za přečtení.
Jaké jsou hlavní historické události, které kniha popisuje?
Kniha popisuje události z dob komunistického režimu, včetně ponižování, kriminálu, mučení a nucených prací, které zažívaly řádové sestry.
Jaké jsou hlavní pozitivní a negativní stránky knihy?
Pozitivními stránkami jsou autentické postavy, hluboký příběh a bohatá slovní zásoba. Negativními stránkami jsou rozvleklé pasáže a historické dopisy, které mohou být nudné.

Parametry

Název produktu: Bílá voda – Kateřina Tučková
Typ produktu: Knihy
Výrobce: Host
Autor: Kateřina Tučková
Žánr: beletrie
Nakladatelství: Host
Počet stran: 688
Rok vydání: 2022

Fotogalerie

Ostestováno: Bílá voda - Kateřina Tučková

Bílá voda – Kateřina Tučková

Knihy: Jak vybrat tu pravou a co si pohlídat

Možnosti a typy knih

Vybrat si z obrovského množství knih může být náročné. Každý má jiný vkus a potřeby, a proto je dobré vědět, co všechno je na trhu k mání.

 • Beletrie: Romány, povídky, poezie. Únikovka pro duši, ale důležitý je styl psaní a téma.
 • Naučná literatura: Historie, příručky, odborné knihy. Zde je klíčová kvalita informací a čtivost.
 • Dětské knihy: Příběhy, obrázkové knihy a naučné. Kromě obsahu rozhoduje i ilustrace.
 • Komiksy a grafické novely: Spojení textu a obrazu. Styl kresby a příběh musí jít ruku v ruce.

Výhody a nevýhody různých formátů

Knihy můžeme rozdělit také podle formátu – tištěné, elektronické a audioknihy. Každý má své pro a proti.

Tištěné knihy: S klady jako fyzický kontakt a vůně papíru přichází nevýhoda ve velikosti a váze.

Elektronické knihy: Nahrávání stovek knih do jednoho zařízení je super, ale chybí hmatová interakce. Záda vám ale poděkují.

Audioknihy: Díky nim můžete „číst“ při každé činnosti, ale dojem výrazně ovlivňuje kvalita hlasové interpretace.

Na co se zaměřit při výběru knih

Rozhodující faktory nejsou vždy hned zřejmé. Zde je pár rad, na co si dát pozor.

Autor: Známé jméno může být zárukou kvality, ale nezdráhejte se vyzkoušet i nováčky. Objevíte překvapující talenty!

Recenze a hodnocení: Přečíst si názory jiných čtenářů může pomoci. Ale nezapomeňte, každý máme jiný vkus.

Ukázky: Pokud máte možnost, nikdy nepřeskakujte ukázky. Několik stránek nebo kapitol vám pomůže odhadnout úroveň a styl.

Vazba a velikost: Pozor na cestovní knihy. Lehká brožurka versus těžký svazek může být rozhodující faktor na dovolené.

Kvalita překladu: Pokud jde o cizojazyčnou literaturu, překlad může knihu totálně zamordovat. V tomto případě dejte na doporučení.

Problémy a časté chyby

Vybírání knih může mít svá úskalí. Zde jsou některé běžné chyby, kterým byste se měli vyvarovat.

Unáhlený výběr: Nepodlehněte impulsním nákupům bez zjištění základních informací.

Podceňování zkušeností: Významná část knih není o příběhu, ale o zkušenostech. Nechte se vést intuicí a předejte předsudkům.

Nedbání na anotace: Anotace je víc než jen text na obalu. Poskytne cenné informace, které často při rozhodování ignorujeme.

S těmito tipy a radami bude váš výběr knih mnohem snazší a jistě uspokojivější. Šťastné čtení!