Přeskočit na obsah
Úvod » Auto-moto » Nabíječky a startovací boxy » Recenze Bosch C3 6V/12V – robustní zpracování a voděodolnost

Recenze Bosch C3 6V/12V – robustní zpracování a voděodolnost

Celkové hodnocení

89 %

Dobré funkce v kategorii Nabíječky a startovací boxy

Bosch C3 6V/12V je robustní, voděodolná nabíječka baterií, která slibuje spolehlivost a praktické funkce. Přečtěte si naši recenzi a zjistěte více... Detailní informace

Podrobné hodnocení

 • 8,5/10
  Kvalita zpracování
 • 8,0/10
  Funkce
 • 7,5/10
  Jednoduchost použití
 • 6,0/10
  Spolehlivost
 • 9,0/10
  Ochrany
 • 8,0/10
  Délka kabelů

Klady

 • Kvalitní zpracování
 • Robustní design
 • Dlouhé přívodní kabely
 • Čtyři módy nabíjení
 • Paměť nabíječky
 • Ochrana proti přepólování a přetížení
 • Voděodolnost a prachuodolnost IP65

Zápory

 • Nepraktické balení do originální krabice
 • Chybí indikátor stavu baterie
 • Problémy s funkčností po delší době
 • Rozdělený nabíjecí kabel nepraktický pro více baterií

Moje zkušenost

“Bosch C3 je solidní nabíječka s několika praktickými funkcemi, jako je paměť nabíjení a ochrana proti přepólování, ale její spolehlivost mě trochu zklamala. Robustní zpracování a voděodolnost jsou velkými plusy, avšak nepraktické balení a občasná porucha mě nutí zvážit jiné možnosti. Celkově je to dobrý produkt, ale s určitými nedostatky, které by mohly být pro některé uživatele rozhodující.”

Porovnat nabídky e-shopů, které produkt nabízejí →

První dojmy a kvalita zpracování

Když jsem obdržel nabíječku Bosch C3, musím přiznat, že mě na první pohled zaujala její kvalita zpracování. Vše je promyšleno do malých detailů a nabíječka působí robustním dojmem. A nejen že působí, ona taková skutečně je. Příjemně mě překvapila i délka přívodních kabelů, která je dostatečná pro pohodlné použití.

Nabíječka má čtyři módy nabíjení, což je skvělé. První mód je pro 6V baterie, druhý pro 12V baterie s kapacitou 1,2 – 14Ah, třetí mód je pro klasické a gelové autobaterie 12V s kapacitou 14 – 120 Ah a čtvrtý mód je pro AGM baterie a zimní nabíjení. To je opravdu praktické, protože můžete nabíjet různé typy baterií jedním zařízením.

Funkce a použití

Jednou z funkcí, která mě opravdu potěšila, je paměť nabíječky. Pokud dojde k odpojení proudových kabelů od akumulátoru nebo při odpojení nabíječky od napájení, nabíječka si uchová data z posledního nabíjení a po opětovném připojení automaticky obnoví proces nabíjení. To je velmi praktické a šetří to čas.

Nabíječka je také vybavena ochranou proti přepólování a přetížení, což je skvělá vlastnost. Nemusíte se bát, že byste něco pokazili špatným zapojením. Voděodolnost a prachuodolnost s krytím IP65 je další plus, což znamená, že se nemusíte bát použít nabíječku i v méně ideálních podmínkách.

Na druhou stranu, balení do originální krabice je po použití trochu nepraktické. Krabice vypadá krásně na stojanu v obchodě, ale vracet do ní nabíječku je spíš pro zlost. Také mi chybí indikátor stavu baterie, což je něco, co bych u takového produktu očekával.

Osobní zkušenosti a kritika

Po několika měsících používání mám smíšené pocity. Nabíječka funguje dobře, pokud se rozhodne fungovat. Ale jednou se mi stalo, že při nabíjení prostě přestala fungovat. Zhasla a hotovo. Po rozebrání a kontrole jsem zjistil, že je problém někde v tišťáku, což mě docela zklamalo.

Další věc, která mě mrzí, je, že nabíjecí kabel je uprostřed rozdělen na dvě části, které spojuje konektor. To znamená, že můžete buď připojit kleště, nebo oka napevno k baterii, ale ne obojí zároveň. To je nepraktické, pokud potřebujete nabíjet více baterií různých typů.

Na druhou stranu, nabíječka je opravdu blbuvzdorná. Má mnoho ochran, které mohou zachránit dost situací. Pro mě je to ale stále kompromis mezi kvalitou a praktickým použitím.

Zkušenosti dalších zákazníků

POZITIVA:1) Bosch značka kvality2) Velmi pěkné zpracování3) Přiměřeně dlouhé přívodní kabely. 4) Po vypnutí si pamatuje poslední programNEGATIVA:1) Krabice ve které je nabíječka dodávaná vypadá krásně na stojanu v obchodu. Ale vracet do ní nabíječku po použití je spíš pro zlost. 2) Nabíjecí kabel je uprostřed rozdělen na dvě části, které spojuje konektor. Konec kabelu je opatřen oky která buď připojíte napevno k baterii, nebo k nabíjecím kleštím. A to je hlavní a zásadní problém! Takže k nabíječce na kabel připojíte BUĎ JEN NABÍJECÍ KLEŠTĚ NEBO JEN NA BATERII. Neexistuje možnost jak mít koncovku kabelu namontovanou napevno k jedné baterii a přitom mít nabíječku připravenou použitelnou k nabíjení jiné baterie.Uvedu na příkladu:Na motorce je baterie umístěná pod sedadlem těžko přístupná. Pokud chci nabíjet je ideální vzít kabel s oky a konektorem a napevno oka přišroubovat k baterii a nabíječku pak propojovat pouze konektorem. Bezva to funguje světle. Mám vyřešeno. Nyní chci nabít auto. Vezmu nabíječku a zjistím, že nabíjecí kabely končí konektorem! Kleště, které se volně válí v krabici, není jak a na co přišroubovat, protože jediný kus na který se dají připojit je na baterce v motorce! Nabíječka je tedy nepoužitelná pro dvě baterie!NEBO:Sežene originál příslušenství Bosch, kde se dá kabel koupit za cca 300kč čímž se dostáváte na cenovou hladinu, o které jste původně vůbec neuvažovali. (Příslušenství na eshopu nemá skoro nikdo a už vůbec ne skladem)Závěr:Vědět toto všechno při koupi vybral bych jiný produkt. Bosch mám rád, ale zdá se inženýři nedomysleli vše. Pokud by byla jakákoli možnost vrátit a koupit jinou udělám to!

Ověřený zákazník

Nabíječku jsem objednal po pročtení recenzí, kamarád má CTEK MXS 5. Ta mi ovšem nevyhovovala, protože neumí nabíjet 6V a 12V zároveň. Musím říct, že po obdržení zboží na mě dýchla kvalita. Vše je promyšleno do malých detailů a nabíječka nejen, že působí robustním dojmem, ale i taková je. Má 4 mody nabíjení, první mód je pro 6V baterie v rozsahu kapacit 1,2 – 14Ah, tedy pro starší baterie do motorek. Druhý mód je pro 12V a kapacity 1,2 – 14Ah. Tedy pro novější motobaterie. Třetí mód je pro klasické a gelové autobaterie 12V a kapacity 14 – 120 Ah (cokoliv od osobního auta po dodávku, včetně traktoru apod). Čtvrtý mód je pro baterie AGM a zimní nabíjení (cílové napětí je vyšší – 14.7 V, dobře tedy nabije baterii do plna), určen je opět pro 12V a 14 – 120 Ah kapacity. V prvních dvou případech je nabíjení proudem 0,8A a ve zbylých dvou proudem 3,8A, tedy velmi dobrá hodnota. Potěší i takový detail, že je možné pro připojení baterie použít nejen klasické chňapky (krokodýl), ale i očka pro připojení motobaterie. Nabíječka disponuje sadou dobrých ochran, které mohou zachránit dost situací: – proti přepólování (prohození plus a mínus) – proti přetížení ( měří vlastní teplotu a je schopná se ochránit proti přehřátí regulací výkonu) – je voděodolná a prachuodolná (krytí IP65!) Po dlouhé době jsem při koupi výrobku cítil a viděl kvalitu. Musím říct, že i když se jedná jen o nabíječku tak další spotřebiče, které pořídím budou opět Bosch. Ten rozdíl oproti čínským šmejdům je prostě markantní. Předchozí nabíječku jsem měl za 500Kč z kauflandu a obsahovala pouze 3 LED diody bez popisu 🙂 Odporoučela se po 3 letech při minimálním využití. Takže mohu jen doporučit, super výrobek, který ve mě opět vzbudil naději, že ještě existuje kvalita.

Ověřený zákazník

jak už bylo zmíněno mnohokrát, neumí nabít vybitou baterii…to zoufalství, než ten fakt opravdu vstřebáte a přitom v bláhové naději nepřestáváte do zblbnutí mačkat ten jediný knoflík, který nabíječka má….výše uvedený základní zápor člověka oprávněně přivádí k myšlence zda opravdu dokáže „regenerovat“ vybitou baterii jak uvádí výrobce, nedá se říct, že bych něco zpozoroval, špatná baterka zůstane beznadějně špatná, s tím se smiřte.Jak tady uvádí ta recenze – cituji „po obdržení zboží na mě dýchla kvalita. Vše je promyšleno do malých detailů“ – z toho vážně dýchá reklama na sto honů, nebo musí uživatel fasovat i nějaké kvalitní drogy…. neříkám, že je zpracování špatné, to rozhodně ne…ale je to prostě pěkně zpracovaný kus plastu…a ano, někdo nad tím přemýšlel… ale dostal za to myslím dobře zaplaceno, takže to očekávám.Každopádně – po necelých třech letech nijak závratně drsné služby (pár různých baterek 12V auto/moto, pár 6V ….vždy protočeno po 4-5 týdnech aby se všechny nabily, až na výjimky bez extrémních nároků, v suchu a teple) prostě při jednom nabíjení dokonale umřela…. zhasla a hotovo. Nelenil jsem a vybrousil si trojúhelníkový šroubovák abych se dostal dovnitř přes jejich bezpečné šroubky… nikde nic spáleného, nic nesmrdělo, pojistka v pořádku…slaboproudý elektrikář zkontroloval součástky a pravil ortel – „je to někde v tišťáku, hotovo, vyhodit“A jak jsem se dočetl, vůbec nejsem první ani poslední případ…. vážně neobsahuje jakési pozáruční „kurvítko“? Kdo ví…?Jo, je to praktické, mít 6 i 12V pohromadě v pěkné krabičce, ale já už do toho podruhé prostě nejdu, nemám důvěru ve schopnosti a výdrž! A nechci být znovu závislý na libovůli údajně „chytrého“ stroje s jedním tlačítkem…. jak kdybyste seděli v autě s jedním pedálem – TY prostě mačkej mačkej a JÁ se rozhodnu jestli pojedem dopředu, dozadu nebo zůstanem stát… a na volant už vůbec zapomeň!

Ověřený zákazník

Moji starou dobrou nabíječku vyrobenou svépomoci mým otcem v 60. létech min. století jsem hodil do kontejteru s tím že si kupuji kvalitní výrobek. Bohužel. Tento výrobek z chiny nelze nazvat nabíječkou ale nějakou udržovačkou baterie. Pokud se Vám stane, že baterku vybijete úplně / např zapnuté radio na více dní, zapnuté světlo … / tento výrobek není schopen fungovat. Pokud baterie nemá určité volty ( pod 8 V ) tak tato prý nabíječka nenaskočí do režimu nabíjení a pořád svítí modře a oranžově jako když hledá a čeká na nějaký režim a neví jaký. Moc inteligence škodí. Musíte vzít baterku, jit za sousedem, který tu Vaši starou nabíječku vytáhl z kontejneru a poprosit ho aby Vám tu baterku na staré dobré nabíječce oživil aspoň na púl hodiny ať má nějaké ty volty co potřebuje ta chytra nabíječka aby mohla vyhodnotit svoji inteligenci a začít nabíjet. Pokud vybíjíte baterku úplně / třeba na chatě / je potřeba k této nabíječce přikoupit ještě nabíječku která Vám nabije baterku aspoň trochu aby mohla inteligentní nabíječka Bosch C3 fungovat.

Ověřený zákazník

Přečíst všechny zkušenosti zákazníků →

Koupit či neokoupit Bosch C3 6V/12V?

Kupte, pokud…

Potřebujete univerzální nabíječku

Nabíječka Bosch C3 je schopná nabíjet různé typy baterií, včetně 6V a 12V, což ji činí velmi univerzální.

Oceňujete kvalitu zpracování

Bosch C3 je robustní a dobře zpracovaná nabíječka, která působí velmi kvalitně a odolně.

Chcete bezstarostné nabíjení

Nabíječka je vybavena ochranou proti přepólování a přetížení, což zajišťuje bezpečné a jednoduché použití.

Nekupujte, pokud…

Očekáváte dlouhou životnost

Někteří uživatelé hlásí, že nabíječka přestala fungovat po několika letech používání, což může být problém.

Potřebujete indikátor stavu baterie

Nabíječka postrádá indikátor stavu baterie, což může být nevýhoda pro ty, kteří chtějí mít přehled o aktuálním stavu nabíjení.

Plánujete nabíjet více baterií

Rozdělení nabíjecího kabelu na dvě části znamená, že nemůžete snadno přepínat mezi různými bateriemi bez dodatečných nákladů na příslušenství.

Najít nejvýhodnější nabídku

FAQ – Často kladené otázky

Jaké typy baterií mohu nabíjet s nabíječkou Bosch C3?
Nabíječka Bosch C3 zvládne nabíjet 6V a 12V baterie. Má čtyři režimy nabíjení: pro 6V baterie, pro 12V baterie s kapacitou 1,2 – 14Ah, pro klasické a gelové autobaterie 12V s kapacitou 14 – 120 Ah a pro AGM baterie a zimní nabíjení.
Jak funguje paměťová funkce nabíječky Bosch C3?
Paměťová funkce nabíječky Bosch C3 uchová data z posledního nabíjení. Pokud dojde k odpojení proudových kabelů nebo nabíječky od napájení, po opětovném připojení automaticky obnoví proces nabíjení v příslušném režimu.
Mohu nabíjet více baterií různých typů najednou?
Nabíječka Bosch C3 má nabíjecí kabel rozdělený na dvě části, které spojuje konektor. To znamená, že můžete buď připojit kleště, nebo oka napevno k baterii, ale ne obojí zároveň. Je tedy nepraktické nabíjet více baterií různých typů současně.
Je nabíječka Bosch C3 odolná vůči vodě a prachu?
Ano, nabíječka Bosch C3 má krytí IP65, což znamená, že je voděodolná a prachuodolná. Můžete ji tedy používat i v méně ideálních podmínkách.
Jaké ochrany má nabíječka Bosch C3?
Nabíječka Bosch C3 je vybavena ochranou proti přepólování a přetížení. Pokud nejsou svorky nabíječky zapojeny správně, napětí se na ně vůbec nedostane. Měří také vlastní teplotu a je schopná se ochránit proti přehřátí regulací výkonu.
Jak řešit problém, když nabíječka přestane fungovat?
Pokud nabíječka přestane fungovat, zkontrolujte pojistku a kabely. Pokud nic nenasvědčuje viditelnému poškození, může být problém v tišťáku. V takovém případě je nejlepší kontaktovat odborníka nebo servis.
Jaké jsou hlavní nevýhody nabíječky Bosch C3?
Hlavní nevýhody nabíječky Bosch C3 jsou nepraktické balení do originální krabice po použití a absence indikátoru stavu baterie. Také je problém s nabíjecím kabelem, který je uprostřed rozdělen na dvě části, což omezuje flexibilitu při nabíjení více baterií.

Parametry

Název produktu: Bosch C3 6V/12V
Typ produktu: Nabíječky a startovací boxy
Výrobce: Bosch
Typ: nabíječka
Hmotnost: 0.95 kg

Fotogalerie

Test: Bosch C3 6V/12V

Bosch C3 6V/12V

Průzkum Bosch C3 6V/12V

Bosch C3 6V/12V

Analýza Bosch C3 6V/12V

Bosch C3 6V/12V

Nabíječky a startovací boxy: Jak vybrat a na co si dát pozor

Možnosti a typy nabíječek

V oblasti nabíječek se setkáme s různými typy. Moderní nabíječky mohou být inteligentní, rychlé, nebo multifunkční. Inteligentní nabíječky umí sama regulovat nabíjecí proces dle aktuálního stavu baterie. Rychlé nabíječky zase zajišťují, aby byla baterie co nejdříve připravena k použití.

Inteligentní nabíječky

Tyto nabíječky jsou ideální pro ty, kteří chtějí nechat nabíječku pracovat za ně. Rozpoznají typ baterie a podle toho se automaticky přizpůsobí.

Výhody

 • Optimální nabíjení bez rizika přebíjení
 • Prodloužená životnost baterie

Nevýhody

 • Vyšší cena oproti klasickým nabíječkám
 • Komplexnost může být složitější pro začátečníky

Rychlé nabíječky

Jak název napovídá, tyto nabíječky jsou navrženy tak, aby nabíjely co nejrychleji. Jsou výborné pro situace, kdy opravdu pospícháte.

Výhody

 • Rychlé dobití
 • Často kompaktní a přenosné

Nevýhody

 • Mohou zkrátit životnost baterie při častém použití
 • Vyšší možnost přehřátí

Startovací boxy

S pravidelným nárůstem počtu nečekaných startovacích problémů, staly se startovací boxy neocenitelným pomocníkem. Ale i zde nalezneme různé typy a funkce.

Možnosti startovacích boxů

Od základního modelu s jednou funkcí až po multifunkční boxy s přídavnými porty USB, zabudovanými svítilnami a kompresory na pneu.

Výhody

 • Možnost nastartovat auto kdekoliv
 • Multifunkčnost pro další využití

Nevýhody

 • Vyšší hmotnost u multifunkčních modelů
 • Náklady na pořízení

Na co si při výběru dát pozor

Kompatibilita a výkon

Ujistěte se, že vámi vybraný model je kompatibilní s vaším vozidlem, a že výkonově odpovídá potřebám vašeho automobilu.

Bezpečnost

Některé levnější modely mohou postrádat důležité bezpečnostní funkce jako je ochrana proti přepětí či přehřátí.

Baterie a kapacita

Důkladně prozkoumejte kapacitu baterie a zda je schopna poskytnout několikanásobný start na jedno nabití.

Problémy a závady

Při používání nabíječek a startovacích boxů mohou nastat různé problémy. Nejčastěji se jedná o:

 • Selhání baterie v zimě kvůli nízkým teplotám
 • Klesání kapacity po několika měsících nečinnosti
 • Přepětí u méně kvalitních modelů

Vybrat správnou nabíječku nebo startovací box znamená uvědomit si své potřeby a dát přednost kvalitě před cenou. Vědět, že start do nového dne nás nemusí stresovat, stojí za vyšší investici. Nebo snad ne?