Přeskočit na obsah
Úvod » Bílé zboží » Kuchyňské roboty » Recenze Bosch MUM 4880 – Užitečný a funkční pomocník s širokou škálou funkcí

Recenze Bosch MUM 4880 – Užitečný a funkční pomocník s širokou škálou funkcí

Celkové hodnocení

Funkční pomocník v kategorii Kuchyňské roboty

Kuchyňský robot Bosch MUM 4880 nabízí širokou škálu funkcí a vynikající výkon, i přes malé problémy při sestavování a čištění. Podívejte se na naši recenzi... Detailní informace

Podrobné hodnocení

 • 9/10
  Výkon
 • 9/10
  Příslušenství
 • 7/10
  Srozumitelnost návodu
 • 6/10
  Odolnost
 • 9/10
  Design
 • 7/10
  Funkčnost

Klady

 • Tichý a výkonný
 • Velká funkčnost po čtyřletém užívání
 • Mnoho funkcí díky širokému spektru příslušenství

Zápory

 • Plastová mechanická pojistka se ulamuje
 • Mlýnek na maso nevyhovuje po umytí v myčce
 • Návod k sestavení je nejasný

Moje zkušenost

“I přes několik nedostatků, které jsem v průběhu používání zaznamenala, považuji tento kuchyňský robot za užitečný a funkční pomocník do naší domácnosti. Jeho výkony a široká škála funkcí výrazně převažují nad drobnými problémy, které mohou nastat. Upřímně doporučuji tento produkt, ale s upozorněním, aby budoucí majitelé byli opatrní při sestavování a čištění příslušenství.”

Porovnat nabídky e-shopů, které produkt nabízejí →

Můj dojem z produktu

Zpětně vzpomínajíc na to, když jsem si tento kuchyňský robot opravdu poprvé koupila, musím říct, že to byla správná investice. Už když se na něj člověk podívá, je jasné, že je tichý a výkonný – a to je něco, co hodně oceňuji.

Během mé čtyřleté zkušenosti s používáním je mi jeho funkčnost stále více sympatická. Naše rodina má rozmanitou stravu, takže s robotem jsem vyzkoušela jak klasické strouhání a krouhání, tak i náročnější úkoly jako hnětení a míchání těsta, šlehání či mletí masa. S ním se mi všechny tyto úkony daří na jedničku.

Funkce a příslušenství

U tohoto modelu mě velmi oslovila jeho multifunkčnost. Zvládne prakticky vše, co od kuchyňských pomůcek očekávám – od šlehání krémů, přes mixování smoothie, až po mletí masa. To všechno díky širokému spektru příslušenství, které je v základní výbavě, a ještě se dá zakoupit spousta dalších užitečných doplňků. Mám zkušenost i s nástavcem na hranolky, který jsem si dokoupila, a jeho použitím jsem také velmi spokojená.

Jedním z drobných nedostatků, který bych měla zmínit, je ne zcela srozumitelný návod k sestavení robota, na který jsem se musela při prvním použití trochu více zamyslet. Přeci jen bych uvítala, kdyby byl uživatelský návod trochu podrobnější.

Pozor na nedostatky

I přes mnoho pozitiv, které známky kvality značky Bosch nabízí, jsem se setkala i s několika nedostatky. Ten nejzásadnější je plastová mechanická pojistka. Již při prvním použití se mi osička uvnitř přístroje ulomila. Přestože jsem produkt reklamovala a dostala novou, stejný problém se opět objevil. Myslím, že toto je vážný problém, který by měl být výrobcem adresován.

Dalším problémem byl mlýnek na maso. Po prvním umytí v myčce na nádobí se z něj smyla vrstva, která vypadala jako nerez, a zanechala na něm černé skvrny. To mě velmi zklamalo, protože podle mě by měl takový výrobek vydržet myčku na nádobí bez problémů. Poté, co jsem tento problém řešila s výrobcem, jsem zjistila, že praní v myčce není doporučeno. Tuto informaci bych uvítala v návodu předem.

Chápu, že žádný výrobek není dokonalý a každý má určitá pro a proti, ale v případě tohoto robota mě některé vady opravdu zklamaly.

Zkušenosti dalších zákazníků

Výrobek si kupte a ponechte v krabici – pak se jistě nerozbije.Hned při prvním používání přístroje došlo k ulomení kovové osičky, která pohání struhadlo. Robot byl reklamován v Planeu, kde byl zakoupen. Odesláno servisu BSH Bosch – kde bylo reklamaci vyhověno (dle pozdějšího vysvětlení – prý z důvodu prozákaznického přístupu)Při opětovném užití přístroje se vyskytl stejný problém s osičkou. Reklamováno podruhé – neuznáno z důvodu „na mechanickou pojistku se nevztahuje záruka“, tzn. nesprávné použití.Po dotazu na servis, kde tyto informace v návodu najdeme nebo jaký přítlak zvolit při použití spotřebiče nám bylo odpovězeno:“Přetížení může být způsobeno buď nesprávným uložením dílů v průběhovém krouhači, velkým přítlakem krouhané potraviny, blokací potraviny v zásobníku zamezující volné otáčení krouhacího kotouče nebo nesprávně zvoleným stupněm výkonu robotu. Pojistka tedy pravděpodobně při přetížení splnila svojí funkci, a tím zabránila mnohem větší škodě, kterou by následně mohlo být zničení převodů nebo samotného motoru, přičemž by i následná oprava robotu byla dražší.“Tzn. s nadsázkou konstatuji – stále nevím, jaká je maximální velikost mrkve kterou mohu krouhat, zda se ji lehce dotýkat, či trošku zatlačit, aby se do přístroje vůbec dostala, ale ne zas moc, aby výrobek Bosch neselhal.Zároveň mne pobavila „profesionální“ reakce zaměstnanců firmy Planeo, kteří se podivili nad tím, proč přístroj ke krouhání vůbec používáme a že za cenu cca 4 tisíce musíme počítat s tím, že plastové díly v produktech Bosch moc nevydrží a je daleko lepší si koupit třeba značku Sencor za dvojnásobnou cenu.Myslím si, že nejjistější způsob, jak nakrouhat zeleninu a nic při tom nezlomit je vyndat staré kovové struhadlo po babičce, zapojit pár svalů v pažích a vyhnout se tak zklamání při jednání s „profesionálními výrobci kuchyňských spotřebičů :-))

Ověřený zákazník

Ikdyž jsem původně uvažovala nad kuchyňským robotem z pohledově možná pevnějšího materiálu, svého rozhodnutí v žádném případě nelituji. I po několika letech a častém používání stále funguje, jak má, nikdy jsem s ním nemusela řešit žádné závady. Má spoustu nástavců v základní výbavě, dokupovala jsem jen nástavec na hranolky. Mohu jedině doporučit!

Ověřený zákazník

Je spolehlivý a předcházející typ nám sloužil 28 let

Ověřený zákazník

V žádném případě nedoporučuji koupi Kuchyňského robotu BOSCH MUM4880i. Značka Bosch, dříve se známkou zaručené kvality, maximálně zklamala. Po použitímlýnku na maso, jsme ho umyli v myčce nádobí. Celý povrch mlýnku, tvářící se jako kvalitní, v barvě lesklého nerezu, se smyl a z myčky tekla černá voda. Ani následné omytí a dokonalé vyčištění nedokázalo „černé špinění“ odstranit. Pro styk s potravou je tedy nevhodný. Reklamace samozřejmě neuznaná proto, že v návodu je -nedoporučujeme mytí v myčce na nádobí. Takže shrnuto: Po práci s masem nelze dokonale omýt. Pokud si někdo myslí, že umytím v „rukách“ bych byla při práci méně důsledná, mýlil by se a výsledek by byl stejný.

Ověřený zákazník

Přečíst všechny zkušenosti zákazníků →

Koupit či neokoupit Bosch MUM 4880?

Kupte, pokud…

Potřebujete multifunkčního pomocníka do kuchyně

Robot splňuje všechny klasické požadavky od strouhání, krouhání, hnětení až po mletí masa.

Oceňujete tichý chod přístrojů

Robot pracuje tiše, takže vás nebude rušit při ostatních činnostech.

Chcete spolehlivý a výkonný přístroj

Po mnoha letech a častém používání tento robot stále funguje bezvadně.

Nekupujte, pokud…

Nechcete se potýkat s komplikovaným návodem

Uživatelský návod k sestavení robota může být pro někoho matoucí.

Očekáváte odolné díly

Některé části robota, jako osička uvnitř přístroje nebo povrch mlýnku na maso, se mohou snadno poškodit.

Nemáte rádi handrkování s reklamacemi

V případě vážnějších problémů nemusí být reklamace uznána, což může vést ke zbytečnému stresu.

Najít nejvýhodnější nabídku

FAQ – Často kladené otázky

Jde umýt nádoby z kuchyňského robota v myčce?
Plastové části robota lze umýt v myčce na nádobí. Příslušenství, jako je mlýnek na maso, ale výrobce doporučuje mytí rukou.
Měla recenzentka problémy s plastovou osičkou, co to přesně znamená?
Mechanická pojistka, která je součástí robota, se u recenzentky při prvním použití ulomila. Po reklamaci a výměně došlo ke stejnému problému.
Jaký druh příslušenství výrobek obsahuje?
V základní výbavě jsou k dispozici nástroje na šlehání, krouhání, strouhání, hnětení a míchání těsta, mletí masa a mixování. Navíc je možné dokoupit další příslušenství, jako je nástavec na hranolky.
Jaký byl hlavní problém s mlýnkem na maso?
Po prvním umytí v myčce se z mlýnku smyla vrstva, která vypadala jako nerez, a zanechala na něm černé skvrny. Podle výrobce se mlýnek na maso nedoporučuje mytí v myčce na nádobí.

Parametry

Název produktu: Bosch MUM 4880
Typ produktu: Kuchyňské roboty
Výrobce: Bosch
Příkon: 600 W
Hmotnost: 6.50 kg
Rozměry (V x Š x H): 26.5 x 26.5 x 30.5 cm
Objem nádoby: 3.9 l
Úložný prostor: ne
Plynulá regulace rychlosti: ne
Počet rychlostí: 4
Displej: ne
Ovládání: mechanické-knoflíkové
Materiál: nerez
Typ: kuchyňské roboty
Délka připojovacího kabelu: 1.2 m
Retro design: ne
Barva: bílé
Hnětení: ano
Šlehání: ano
Mixování: ano
Strouhání: ano
Pulsní spínač: ano
Mlýnek na maso: ano
Lis na citrusy: ano
Planetární systém míchání: ano

Fotogalerie

Podívejte se na Bosch MUM 4880

Bosch MUM 4880

Úvaha o Bosch MUM 4880

Bosch MUM 4880

Zkoumání Bosch MUM 4880

Bosch MUM 4880

Hodnocení Bosch MUM 4880

Bosch MUM 4880

Testování Bosch MUM 4880

Bosch MUM 4880

Hodnocení: Bosch MUM 4880

Bosch MUM 4880

Ostestováno: Bosch MUM 4880

Bosch MUM 4880

Podrobná průvodce pro výběr kuchyňského robota

Mnohostrannost je tím, co hledáme

Každý, kdo chce optimalizovat čas a úsilí strávené vařením nebo pečením, by měl věnovat pozornost kuchyňským robotům. Jak ale vybrat ten správný mezi nekonečným množstvím možností?

Ačkoli si mnoho lidí myslí, že kuchyňské roboty jsou pouze pro pečení chleba nebo mixování polévky, přicházejí na trh stále více všestranných modelů. Některé modely nabízejí až 12 různých funkcí – od krájení a strouhání, až po hnětení těsta a dokonce vaření na páře.

Kvalitní materiály a robustní konstrukce

Pri výběru kuchyňského robota je důležitá nejen jeho funkčnost, ale také kvalita zpracování. Zkuste se setkat s výrobky vyrobenými z odolných materiálů, jako je nerezová ocel a silný plast.

Budeme hledat také modely s robustní konstrukcí a silnými motory, které zvládnou rozdrtit led nebo zpracovat tvrdší suroviny, aniž by došlo k jejich opotřebení nebo poškození.

Akcent na uživatelské pohodlí

Kuchyňský robot by měl být také jednoduchý na ovládání a údržbu. Měl by mít intuitivní rozhraní, jasné ukazatele a snadno se čistit. Opomenout nesmíme ani hlučnost – tiše fungující roboty jsou mnohem příjemnější pro každodenní použití.

Výběr kuchyňského robota může být komplikovaný, ale s touto průvodcí příručkou by to mělo být snadné. Nezapomeňte se dívat nejen na funkčnost, ale také na kvalitu zpracování a uživatelské pohodlí.

Ať už hledáte prvotřídní model, nebo něco dostupnějšího, tato průvodce by vám měla pomoci najít ten nejlepší kuchyňský robot pro vaše potřeby.

Nejprodávanější z kategorie kuchyňské roboty