Přeskočit na obsah
Úvod » Elektronika » Multifunkční zařízení » Recenze Brother DCP-L2532DW – Hospodárný provoz a oboustranný tisk

Recenze Brother DCP-L2532DW – Hospodárný provoz a oboustranný tisk

Celkové hodnocení

Spolehlivá efektivita v kategorii Multifunkční zařízení

Tichou a výkonnou kancelářskou tiskárnu Brother DCP-L2532DW nabízí energeticky efektivní řešení s funkcemi pro náročné tiskové úkoly. Přečtěte si recenzi a posuňte svá očekávání! .. Detailní informace

Podrobné hodnocení

 • 9.5/10
  Instalace
 • 9.8/10
  Funkčnost
 • 7.5/10
  Displej
 • 8.0/10
  Konstrukce
 • 10/10
  Ekonomičnost
 • 9.5/10
  Provoz

Klady

 • Jednoduchá instalace a obsluha
 • Automatický oboustranný tisk
 • Velký zásobník na papír
 • Spolehlivé WiFi připojení
 • Nízké provozní náklady
 • Tichý provoz
 • Ekologicky šetrná

Zápory

 • Malý a neintuitivní displej
 • Slabé panty víka skeneru

Moje zkušenost

“Tiskárna Brother DCP-L2532DW je funkcemi nabitá a jednoduchá na obsluhu, která i přes pár drobných nedostatků splňuje vše, co bychom od kvalitní kancelářské tiskárny očekávali. Její hospodárný provoz, oboustranný tisk a tichý chod jsou jistě výhodami, které ocení každý uživatel. Moje zkušenost s tímto produktem byla pozitivní a mohu jej doporučit každému, kdo hledá spolehlivou a efektivní tiskárnu.”

Porovnat nabídky e-shopů, které produkt nabízejí →

Moje zkušenosti s instalací a používáním

Můj nový parťák do kanceláře, tiskárna Brother DCP-L2532DW, se ukázal jako skvělá volba. Hned od začátku mě překvapila jednoduchost instalace. Vše bylo v češtině a dle návodu to musí zvládnout každý. A to nejen pokud se jedná o fyzické propojení s počítačem, ale také o nastavení připojení přes Wi-Fi.

Ale co mě potěšilo nejvíc, byla automatická možnost oboustranného tisku. To mi ušetřilo spoustu času i papíru. A samozřejmě také velký zásobník na papír. S WiFi připojením bylo všechno naprosto v pohodě, fungovalo to skvěle i tam, kde mám slabý signál.

Pár drobných nedostatků

Samozřejmě jako každý produkt, má i tato tiskárna pár drobných nedostatků. První věc, kterou bych zmínila, je displej. Ten by mohl být větší, víceřádkový a barevný. Na tom dvouřádkovém černobílém se mi nepracovalo úplně intuitivně.

Druhý detail, který by se dal vylepšit, jsou panty víka skeneru. Ty působí dost nejistě a volně, a člověk má obavy, aby je nerozbil.

Tiskárna šetrná k životnímu prostředí a peněžence

Velké plus této tiskárny je možnost používání velkokapacitního toneru. To v kombinaci s oboustranným tiskem výrazně snižuje náklady na tisk. Takže pokud tisknete hodně a hledáte ekonomické řešení, Brother DCP-L2532DW je skvělou volbou.

Na tiskárnu jsem si navíc oblíbila tichý provoz. Můžete tisknout klidně vedle vašeho stolu, aniž by vás to rušilo při práci. A jako bonus je touto tiskárnou i příjemné svědomí, že svými činy šetříme životní prostředí. Tiskárna splňuje požadavky standardu energetické účinnosti a je oceněna štítkem Energy Star.

Kde Brother DCP-L2532DW koupit?

brother-shop.cz brother-shop.cz

N/A recenzí

Do obchodu

4349 Kč

Zkušenosti dalších zákazníků

Spolehlivá tiskárna s nízkými náklady.Velká výhoda připojení do domácí sítě přes WIFI.

Ověřený zákazník

Tiskárna za cenu 4000 Kč mi naprosto vyhovuje a jsem s ní spokojen. Má drobné mouchy, ale nic hrozného, to není. Někdo psal v recenzích o složité instalaci tiskárny do PC, za mě naprosto jednoduchá záležitost, vše v češtině, dle návodu to musí zvládnout každý (jsou i videonávody).

Ověřený zákazník

Dlouho jsem používal produkty HP ( inkoustové tiskárny) HP mi začala vadit jejich přiblblá aplikace (hrůza), poté poslední tiskárna ( HP DeskJet Plus 6075 Ink Advantage All-in-One ) katastrofa, měl jsem starší F2480 ta byla ok, čím novější model tak nic moc. Brother DCP-L2532DW – používám chvilinku a jsem naprosto spokojen, soft je ok, není otravný jako u HP, scan i tisk na výborné úrovni, mohu všem doporučit, za ty peníze skvělá. Nepoužil jsem přes kabel jen wifi a ta funguje skvěle i tam kde mám slabý signál vše ok, natavení je intuitivní. Doporučuji

Ověřený zákazník

po připojení kablíku do PC okamžitý provoz,oboustraný tisk,s nainstalovaným programem pohodová práce

Ověřený zákazník

Přečíst všechny zkušenosti zákazníků →

Koupit či neokoupit Brother DCP-L2532DW?

Kupte, pokud…

Chcete šetřit peněženku i přírodu

Tiskárna Brother DCP-L2532DW vysokoškolskou troubu toneru a nabízí automatický oboustranný tisk, což výrazně snižuje náklady na tisk. Navíc, je označena energetickým štítkem Energy Star, což znamená, že je šetrná k životnímu prostředí.

Potřebujete tiskárnu s jednoduchou instalací

Vše je v češtině a dle návodu to musí zvládnout každý. A to nejen pokud se jedná o fyzické propojení s počítačem, ale také o nastavení připojení přes Wi-Fi.

Hledáte tichou tiskárnu s velkou kapacitou

Tiskárna Brother DCP-L2532DW je tichá, takže vás nebude rušit při práci, a má velký zásobník na papír, což je užitečné, pokud tisknete větší množství dokumentů.

Nekupujte, pokud…

Musíte mít barevný nebo větší displej

Displej této tiskárny je dvouřádkový a černobílý, což může být pro někoho limitující.

Hledáte tiskárnu s robustním designem

Panty víka skeneru působí trochu nejistě a volně, takže pokud hledáte tiskárnu s pevnými a robustními díly, možná budete muset hledat jinde.

Máte nárok na vysoce intuitivní software

Obslužný program tiskárny je popisován jako trochu neohrabaný a kostrbatý, což může pro některé uživatele představovat problém.

Najít nejvýhodnější nabídku

FAQ – Často kladené otázky

Jaký je rozsah tisku tiskárny Brother DCP-L2532DW?
Tiskárna je schopna tisknout až 30 stránek za minutu.
Jak je tato tiskárna přívětivá k životnímu prostředí?
Tiskárna splňuje požadavky standardu energetické účinnosti a je oceněna štítkem Energy Star.
Je tiskárna Brother DCP-L2532DW bezdrátová?
Ano, tiskárnu lze jednoduše připojit přes Wi-Fi síť.
Jaké jsou výhody oboustranného tisku?
Oboustranný tisk šetří váš čas a také množství papíru, což má příznivý dopad na životní prostředí.
Co je negativní na tiskárně Brother DCP-L2532DW?
Někteří uživatelé mohou považovat displej tiskárny za malý a neintuitivní a panty víka skeneru za nejisté a volné.

Parametry

Název produktu: Brother DCP-L2532DW
Typ produktu: Multifunkční zařízení
Výrobce: Brother
Typ zařízení: laserové
Maximální formát: A4
Barevný tisk: ne
Oddělené náplně: ne
Displej: ano
USB: ano
LPT: ne
Wi-Fi: ano
LAN (RJ45): ne
Bluetooth: ne
Šířka: 410 mm
Hloubka: 398.5 mm
Výška: 272 mm
Rozlišení scanneru: 2400 x 600 DPI
Hmotnost: 10.3 kg
Rozlišení tisku: 1200
Automatický oboustranný tisk: ano
PictBridge: ne
Čtečka karet: ne
Apple AirPrint: ano
Google Cloud Print: ano

Fotogalerie

Ostestováno: Brother DCP-L2532DW

Brother DCP-L2532DW

Úvaha o Brother DCP-L2532DW

Brother DCP-L2532DW

Pohled na Brother DCP-L2532DW

Brother DCP-L2532DW

Komentáře k Brother DCP-L2532DW

Brother DCP-L2532DW

Kritika Brother DCP-L2532DW

Brother DCP-L2532DW

Vybrat multifunkční zařízení, které vás nezklame? Poradíme, jak na to!

Multifunkční zařízení je praktickým pomocníkem v domácnosti, kanceláři i v menších podnicích. Tiskárna, skener i kopírka v jednom šetří místo i čas. Avšak výběr toho pravého může být komplikovaný, protože na trhu je celá řada modelů a variant. My vám však přinášíme přehledné rady a doporučení, na co se zaměřit.

Co od multifunkčního zařízení očekáváte?

První otázka je vždy, co od svého nového multifunkčního zařízení očekáváte. Je důležité si uvědomit, zda ho budete používat především k tisku, skenování, kopírování nebo faxování. Pokud je pro vás například důležité skenování, měli byste se zaměřit na modely s vyšší optickou rozlišeností skeneru. U tisku zase záleží na tom, jestli budete tisknout hlavně text nebo i fotografie. Od toho se pak odvíjí volba mezi laserovými a inkoustovými tiskárnami.

Parametry multifunkčních zařízení

Existují určité parametry, které by vás neměly minout. Prvním důležitým ukazatelem je rozlišení tiskárny v DPI. Vyšší hodnoty znamenají detailnější obraz. Dále se podívejte na rychlost tisku měřenou v stránkách za minutu (PPM). Zvláště pokud budete tisknout velké množství dokumentů. A pozor, u multifunkčních zařízení se tato hodnota většinou udává pro režim černobílého tisku.

Dalším parametrem je velikost podávacího zásobníku. Nezapomeňte také zjistit, jakým způsobem multifunkční zařízení připojíte k počítači nebo síti. Wi-Fi připojení je již téměř standardem, ale ne všechny modely ho mají. Poslední, ale neméně důležitý faktor, je spotřeba toneru nebo inkoustu a cena jeho náhrady. Některá zařízení mohou mít nízkou pořizovací cenu, ale následné náklady na provoz mohou být vyšší.

Pozor na následné náklady

Nemělo by se stát, že vás překvapí následné náklady spojené s provozem multifunkčního zařízení. Snažte se proto zjistit, kolik stojí náhradní toner nebo inkoust a jaká je jeho spotřeba. Často výrobci uvádějí, kolik stránek je možné vytisknout jedním plněním. Ale pozor, tyto údaje jsou často uváděné pro tisk s 5 % pokrytím stránky, což je zhruba jedna stránka textu. Pokud budete tisknout více stránek nebo i fotografie, počítejte s vyšší spotřebou.

Dodržování těchto rad a doporučení vám pomůže vybrat multifunkční zařízení, které vám bude sloužit k vaší spokojenosti. A nezapomeňte, že i když se jedná o „vše v jednom“, nemusí to znamenat, že všechny funkce budou na stejně vysokej úrovni. Proto vybírejte podle toho, co je pro vás nejdůležitější.

Nejprodávanější z kategorie multifunkční zařízení