Přeskočit na obsah
Úvod » Elektronika » Digitální fotoaparáty » Recenze Canon EOS R5 – široký dynamický rozsah a rychlá reakce

Recenze Canon EOS R5 – široký dynamický rozsah a rychlá reakce

Celkové hodnocení

Pro profesionály v kategorii Digitální fotoaparáty

Prozkoumejte svět fotoaparátů s Canon EOS R5, prvotřídní fotoaparátem s rychlou reakční dobou. Podívejte se na naši detailní recenzi a zjistěte více. .. Detailní informace

Podrobné hodnocení

 • 9,7/10
  Výkon
 • 10/10
  Kvalita obrazu
 • 8,5/10
  Baterie
 • 9,5/10
  Ergonomie
 • 8/10
  Cena
 • 9,8/10
  Stabilizace obrazu

Klady

 • Vynikající dynamický rozsah obrazu
 • Účinný stabilizátor obrazu
 • Rychlá reakce na příkazy
 • Přirozená a intuitivní ergonomie
 • Solidní celkové zpracování

Zápory

 • Vyšší cenová hladina
 • Slabší výdrž baterie
 • Omezené možnosti elektronické závěrky

Moje zkušenost

“Canon EOS R5 je silným konkurentem na trhu s fotoaparáty, zvláště pro ty, kdo potřebují široký dynamický rozsah a rychlou reakci. Jeho ergonomie a zpracování jsou na vysoké úrovni, což ocení zejména profesionální fotograf. Na druhou stranu, vysoká cenovka a kratší životnost baterie jsou faktory, které by potenciální kupující měli vzít v úvahu. Moje zkušenost byla převážně pozitivní, ale doporučil bych tento produkt především těm, kteří jsou ochotni investovat do vyšší cenové kategorie za přidanou hodnotu, kterou Canon EOS R5 nabízí.”

Porovnat nabídky e-shopů, které produkt nabízejí →

Pohled pod pokličku

Pojďme se podívat na Canon EOS R5 blíže. Z toho, co jsem dosud zažil, tohle je kamera, která určitě zaujme. Skvělá kvalita fotografií, rychlá a přesná reakce na příkazy a spousta funkcí. Ať už potřebuji fotit portréty, krajinu nebo něco akčnějšího, vždy jsem byl naprosto spokojen.

Co mě na ní opravdu baví

Co na Canon EOS R5 opravdu oceňuji, je dynamický rozsah obrazu, který je naprosto úchvatný i při vyšších ISO . Při focení si tedy nemusím dělat starosti se šumem či zrnitostí.

Stabilizátor obrazu je další věc, která mi ulehčila život. Měl jsem možnost vyzkoušet ho při focení z ruky a musím říci, že výsledek mě opravdu mile překvapil.

Mohu potvrdit, že rychlost je u Canonu EOS R5 opravdu velmi vysoká , takže ani ten nejrychlejší pohyb mu neudělá problémy.

Pokud jde o ergonomii a zpracování , musím říci, že jsem se opravdu cítil pohodlně. Rozložení tlačítek a joysticku padne přirozeně do ruky a je intiutivní a celkové zpracování působí velmi solidně.

Místo pro zlepšení

 • Cena – toto bylo něco, co mě jako zákazníka trochu zarazilo. EOS R5 je na vyšší cenové hladině a pro někoho může být cena až příliš náročná.
 • Baterie – zde by bylo ideální, kdyby Canon pracoval na zlepšení její výdrže. Při intenzivním focení jsem musel baterii měnit častěji než bych očekával.
 • Elektronická závěrka – co mě také trochu mrzelo, byly omezené možnosti elektronické závěrky.

S pozitivy i negativy

Podtrženo sečteno jsem zkušenostmi z používání Canonu EOS R5 velmi spokojen. Ano, má své nedostatky, ale za mě převažují hlavně kladné stránky. Pokud tedy hledáte fotoaparát s neskutečným dynamickým rozsahem a stabilizací a cenovka vás nezastaví, je pro vás Canon EOS R5 určitě tou správnou volbou.

Kde Canon EOS R5 koupit?

allegro.cz allegro.cz

24334 recenzí

Do obchodu

82606 Kč

digital24.cz digital24.cz

2470 recenzí

Do obchodu

87990 Kč

fotolab.cz fotolab.cz

8381 recenzí

Do obchodu

93990 Kč

fotoskoda.cz fotoskoda.cz

9461 recenzí

Do obchodu

93990 Kč

megapixel.cz megapixel.cz

18711 recenzí

Do obchodu

93990 Kč

afoto.cz afoto.cz

2707 recenzí

Do obchodu

93990 Kč

befoto.cz befoto.cz

1987 recenzí

Do obchodu

93990 Kč

interfoto.cz interfoto.cz

N/A recenzí

Do obchodu

93990 Kč

aqt.sk aqt.sk

N/A recenzí

Do obchodu

95849 Kč

syntex.cz syntex.cz

479 recenzí

Do obchodu

100420 Kč

megafoto.cz megafoto.cz

3637 recenzí

Do obchodu

101657 Kč

Zkušenosti dalších zákazníků

Pokud chcete maximální kvalitu fotky, je to foťák pro Vás. Určitě nejméně rovnocenné s 5DSR. Přestože fotím celý život jsem příjemně překvapen možnostmi tohoto foťáku. Bohužel cena je vysoká a naučení se ovládání dá trochu zabrat.

Ověřený zákazník

Fotoaparát mám krátce, ale musím říci, že ve všech ohledech předčil mé očekávání. Vysoké rozlišení, vysoký dynamický rozsah i při vysokém ISO, rychlé sériové snímání, přesné ostření a to vše v jednom těle. Špičkové parametry bet kompromisu.Zpracování působí solidně a na rozložení ovládání jsem si velice rychle zvyknul. Kdo přechází ze zrcadlovky od canonu, bude za chvíli doma. Na elektronický hledáček jsem si rychle zvykl a při plném výkonu je obraz krásně plynulý a skoro ani není poznat, že se nedívám do optického. Jediné co shledávám jako mínus je omezené sériové snímání u elektronické závěrky, jede buď na one shot nebo 20sn/s, což je velká škoda, že není nějaká hodnota mezi.Na elektronickou závěrku by také neuškodil kratší čas, nejkratší je 1/8000s stejně jako u mechanické.Výdrž baterie je slabší než u zrcadlovky, ale když používám výklopný displej a ne hledáček, tak se to dá. Není to až tak hrozné.

Ověřený zákazník

Doposud jsem používal Canon D5 mark II a nová bezzrcadlovka má neskonale vyšší uživatelský komfort, hlavně oceňuju možnost použití vysokého ISO, jaké u staršího modelu bylo nemyslitelné. Zkoušky videa byly velmi nadějné, oceňuji hlavně plynulé zaostřování dotykovým LCD. Je to hodně příjemný fotoaparát. Za nevýhodu, ale logickou… považuju velkou spotřebu elektřiny, kdy mi zdroje 2600 mAh a 1620 mAh v battery gripu vydržely necelých 60 minut usilovného focení v zimním exteriéru.

Ověřený zákazník

Super fotoaparát, který předčil mé očekávání. Pokud váháte, tak už nemusíte. Vše je vážně na výbornou. Měl jsem r6, která je také dobrá, ale r5 je lepší ve všech směrech. Už jen to, že nemá plastové tělo.

Ověřený zákazník

Přečíst všechny zkušenosti zákazníků →

Koupit či neokoupit Canon EOS R5?

Kupte, pokud…

Hledáte fotoaparát s vysokým dynamickým rozsahem

EOS R5 nabízí úchvatný dynamický rozsah obrazu i při vyšších citlivostech ISO, což z něj dělá skvělého společníka pro každý druh natáčení.

Potřebujete stabilizátor obrazu

EOS R5 je vybaven špičkovým stabilizátorem, který vám umožní pořizovat perfektní snímky z ruky i bez stativu.

Ceníte si vysoké rychlosti focení

Zaostřování a rychlost snímání fotoaparátu Canon EOS R5 je neuvěřitelně rychlé, takže ani ten nejrychlejší pohyb mu neudělá problémy.

Nekupujte, pokud…

Máte omezený rozpočet

EOS R5 je na vyšší cenové hladině a pro někoho může být tato cena až příliš náročná.

Chcete baterii s delší výdrží

Baterie Canonu EOS R5 má sice slušnou výdrž, ale při intenzivním používání může vyžadovat častější dobíjení než byste očekávali.

Požadujete větší flexibilitu elektronické závěrky

I přesto, že EOS R5 nabízí nespočet možností a funkcí, bohužel, omezené možnosti elektronické závěrky mohou některé uživatele zklamat.

Najít nejvýhodnější nabídku

FAQ – Často kladené otázky

Je Canon EOS R5 vhodný pro profesionální fotografování?
Ano, Canon EOS R5 je navržen pro profesionální fotografování, díky svým vysokým specifikacím a vysoké kvalitě obrazu.
Jaká je výdrž baterie u Canonu EOS R5?
Podle některých uživatelských recenzí se zdá, že výdrž baterie u Canon EOS R5 může být mírně slabší, zejména při intenzivním focení.
Je cena Canonu EOS R5 adekvátní jeho kvalitě?
Ano, i přesto, že se jedná o vyšší koněc cenového spektra, mnoho uživatelů považuje kvalitu a výkon Canonu EOS R5 za odpovídající jeho ceně.
Jaký je dynamický rozsah Canonu EOS R5?
Mnoho uživatelů hodnotí dynamický rozsah obrazu u Canonu EOS R5 velmi vysoko, což znamená, že fotoaparát je schopen zachytit široké spektrum tonálních detailů.
Co znamená, že Canon EOS R5 má stabilizátor obrazu?
To znamená, že fotoaparát má vestavěný mechanismus, který snižuje rozmazání způsobené nechtěným pohybem fotoaparátu. Je to užitečné zejména při fotografování z ruky.

Parametry

Název produktu: Canon EOS R5
Typ produktu: Digitální fotoaparáty
Výrobce: Canon
Typ fotoaparátu: bezzrcadlovky
Rozlišení: 45 Mpix
Napájení: Akumulátor
Typ snímače: CMOS
Formát snímače: Full Frame / FX
Formát snímku: RAW
Videosekvence: ano
Formát videa: MP4
Frekvence snímků videa: 120 fps
Typ hledáčku: elektronický
Velikost displeje: 3.2 palce
Otočný: ano
Výklopný: ano
Maximální citlivost (ISO): 50
Optický stabilizátor obrazu: ano
Manuální ostření: ano
USB: ano
HDMI výstup: ano
Dálkové ovládání: ano
Externí blesk: ano
Bluetooth: ano
WiFi: ano
Dotykové ovládání: ano
Závit na stativ: ano
Hledáček: ano
Materiál těla: slitina
Hmotnost: 738 g

Fotogalerie

Hodnocení Canon EOS R5

Canon EOS R5

A co na to expert? Návod jak vybrat digitální foťák!

1. Rozlišení a senzor: Mít měřítko kvality

Obrazové čipový senzor : V rozumění kvality obrazu je senzor stejně důležitý jako rozlišení. Než se rozhodnete pro 50-megapixlový obří, zaměřte se na velikost a kvalitu snímacího čipu, neboť kvalita obrazu může být ovlivněna spíše tímhle komponentem. APS-C a Full Frame jsou elitou, kdežto kompaktní senzory mohou přinést kompromisní obrazový výsledek.

Rozlišení : Obecně platí, že vyšší megapixly znamenají ostřejší obrázky, ale pamatujte, že větší počet megapixelů také znamená větší velikost souboru, což se může projevit v menší kapacitě paměťové karty a hard disku. Dostatečným rozlišením pro amatérskou fotografii je 12 až 16 megapixelů.

2. Funkce a kontroly: Projevit se v nastavení

Režimy a Nastavení : Semi-manuální nebo plně manuální režimy jsou skvělými funkcemi . Umožňují fotografovi nastavit různé parametry jako je clona, expozice, ISO a mnohé další. Tyto funkce umožní fotografovi vytvářet kreativnější snímky.

3. Typek a velikost: Hledat správnou rovnováhu

Typek foťáku : Budete chtít foťák, který se vám vejde do ruky. To znamená, že pro někoho může být malý kompaktní foťák ideální, zatímco pro někoho jiného může být lepším výběrem zrcadlovka nebo bezzrcadlovka s větším gripem a ovládacími prvky.

Optický zoom : Optický zoom je důležitou vlastností, kterou byste měli zvážit. Zoomovat můžete jak na fotoaparátu, tak v postprodukci, ale jakékoli zvětšení obrazu odpovídající optickému zoomu je nedosažitelné. Váš foťák by měl mít alespoň 3x optický zoom, ale nezapomeňte, že výkonnější zoom znamená větší foťák.

4. Cena: Ne vždy znamená kvalitu

Ve světě digitální fotografie neplatí, že dražší je automaticky lepší. Existují všechny typy fotoaparátů pro různé úrovně dovedností, od začátečníků až po profesionály, a cena se může pohybovat od několika tisíc do desetinek tisíc. Než se rozhodnete, důkladně zvažte, jaké funkce skutečně potřebujete a jaký je váš rozpočet.

Nejprodávanější z kategorie digitální fotoaparáty