Přeskočit na obsah
Úvod » Elektronika » Digitální fotoaparáty » Recenze Canon EOS R6 Mark II – výkonný fotoaparát s vynikající kvalitou snímků

Recenze Canon EOS R6 Mark II – výkonný fotoaparát s vynikající kvalitou snímků

Celkové hodnocení

97 %

Pro náročné v kategorii Digitální fotoaparáty

Canon EOS R6 Mark II nabízí špičkovou kvalitu snímků a pokročilé funkce. V recenzi zjistíme jeho klady i zápory a proč by mohl být ideální pro vás... Detailní informace

Podrobné hodnocení

 • 9,5/10
  Kvalita snímků
 • 8,5/10
  Ovládání
 • 8,8/10
  Ergonomie
 • 9,0/10
  Funkce
 • 8,7/10
  Displej
 • 9,3/10
  Stabilizace

Klady

 • Úžasná kvalita snímků i při slabém osvětlení
 • Vylepšené automatické zaostřování s umělou inteligencí
 • Stabilizátor obrazu umožňuje profesionální 4K videa
 • Možnost využití jako Full HD webkamera
 • Intuitivní ovládání díky dotykovému displeji
 • Kompatibilní s bateriemi LP-E6 a BG-R10

Zápory

 • Hledáček nebo LCD displej se zatemní
 • LCD displej není v ose objektivu
 • Absence druhého displeje s parametry nastavení
 • Úzký a nepohodlný popruh
 • Na ovládání je potřeba si zvyknout
 • Elektronický hledáček stále nesedí
 • Někdy zlobí jas při focení scén
 • Umístění joysticku a tlačítka AN-ON není ideální

Moje zkušenost

“Canon EOS R6 Mark II je výkonný fotoaparát s vynikající kvalitou snímků a pokročilým automatickým zaostřováním, který je skvělý pro náročné fotografy. I přes některé drobné nedostatky v ovládání a ergonomii nabízí mnoho inovativních funkcí, které výrazně zlepšují zážitek z fotografování. Celkově bych ho doporučila těm, kteří hledají spolehlivý a všestranný fotoaparát.”

Porovnat nabídky e-shopů, které produkt nabízejí →

Skvělé vlastnosti Canon EOS R6 Mark II

Canon EOS R6 Mark II je opravdu špičkový fotoaparát. Kvalita snímků je úžasná, a to i při velmi slabém osvětlení. Díky vylepšenému automatickému zaostřování s umělou inteligencí dokáže rozpoznat a sledovat širokou škálu objektů, což je skvělé pro focení zvířat nebo rychle se pohybujících objektů.

Stabilizátor obrazu mi umožňuje natáčet profesionální 4K videa bez roztřesených záběrů. Navíc je možné fotoaparát využít jako Full HD webovou kameru, což je velké plus pro online schůzky nebo streamování.

Ovládání je intuitivní díky 3palcovému dotykovému displeji a elektronickému hledáčku s 3,69 milionu bodů. Fotoaparát je kompatibilní s bateriemi řady LP-E6 nebo bateriovým gripem BG-R10, což je praktické pro delší focení.

Co mě zklamalo

Ale ne všechno je růžové. Při stisknutí spouště se hledáček nebo LCD displej zatemní, což mi připomíná staré zrcadlovky. Pro mě to ztrácí kouzlo bezzrcadlovky. Navíc LCD displej při focení z jiných úhlů není přímo v ose objektivu, což může být trochu nepohodlné.

Další věc, která mě trochu zklamala, je absence druhého displeje s parametry nastavení. Popruh je také úzký a nepohodlný na krku, což je škoda, protože starší modely měly širší a pohodlnější popruhy.

Na ovládání je potřeba si zvyknout, což může být pro někoho obtížné, zvláště pokud přecházíte z jiného typu fotoaparátu. Elektronický hledáček je sice lepší než u starších modelů, ale stále mi úplně nesedí. Navíc někdy zlobí jas, hlavně při focení osvětlených scén, jako je divadlo.

Další postřehy

Jedním z menších nedostatků je umístění joysticku a tlačítka AN-ON. Kdyby byly prohozené, ovládání by bylo pohodlnější, zvláště pro ty, kteří fotí přes hledáček. Mít přiložené oko k očnici a palcem ovládat joystick není moc praktické.

Chybí mi také možnost zobrazení LCD bez údajů a možnost 10 snímků za sekundu pro elektronickou závěrku. Ale to jsou spíše drobnosti, které mi nebrání v tom, abych si fotoaparát užívala.

Celkově je Canon EOS R6 Mark II velmi kvalitní nástupce předchozího modelu. Přechod z mé starší zrcadlovky APS-C byl velký skok, a i když jsem se s ním ještě úplně neseznámila, jsem nadšená. Můj partner, který fotoaparát dostal jako vánoční dárek, je s ním také velmi spokojený.

Zkušenosti dalších zákazníků

upgradoval jsem z eos 40D, takže pokrok o celou výškovou budovu (ne jen o patro nebo dvě). Ještě jsem se dost nenabažil. Je super.

Ověřený zákazník

Pořízen jako vánoční dárek pro partnera – moc po něm toužil a je s ním velmi spokojený.

Ověřený zákazník

Zatím se s tím teprve seznamuji a jsem nadšený. Přechod ze starší jednoduché zrcadlovky APS-C k této bezzrcadlovce je velký skok.

Ověřený zákazník

Fotoaparat z oblasti sci-fi kvality snímku. Posun je tady o svetelny rok! Jen si promyslete jestli Vam ty nevyhody nebudou vadit. Na normalni foceni staci, na ryche se pohybujici objekty a sekvencni snimani je to spatne /objekt pri snimani prakticky nevidite/. Stejne tak nestandardni foceni z jinych uhlu /LCD displej mimo osu objektivu je opruz/. Toto je muj paty fotoaparat v teto kvalite….

Ověřený zákazník

Přečíst všechny zkušenosti zákazníků →

Koupit či neokoupit Canon EOS R6 Mark II?

Kupte, pokud…

Hledáte špičkovou kvalitu snímků

Canon EOS R6 Mark II nabízí úžasnou kvalitu obrazu i při velmi slabém osvětlení, což je ideální pro profesionální fotografy.

Potřebujete rychlé a přesné zaostřování

Díky vylepšenému automatickému zaostřování s umělou inteligencí dokáže fotoaparát rozpoznat a sledovat širokou škálu objektů, což je skvělé pro focení zvířat nebo rychle se pohybujících scén.

Chcete všestranný fotoaparát

Fotoaparát nabízí stabilizátor obrazu pro profesionální 4K videa, možnost využití jako Full HD webovou kameru a snadné ovládání díky dotykovému displeji a elektronickému hledáčku.

Nekupujte, pokud…

Nemáte rádi zatemnění hledáčku

Při stisknutí spouště se hledáček nebo LCD displej zatemní, což může být nepříjemné, pokud jste zvyklí na bezzrcadlovky.

Očekáváte širší popruh

Dodávaný popruh je úzký a nepohodlný na krku, což může být zklamání pro ty, kteří preferují širší a pohodlnější popruhy.

Nechcete se učit nové ovládání

Na ovládání fotoaparátu je potřeba si zvyknout, což může být obtížné, zvláště pokud přecházíte z jiného typu fotoaparátu.

Najít nejvýhodnější nabídku

FAQ – Často kladené otázky

Jaký je rozdíl mezi Canon EOS R6 Mark II a jeho předchůdcem?
Canon EOS R6 Mark II má vylepšené automatické zaostřování s umělou inteligencí, které dokáže rozpoznat více objektů. Má také vyšší rychlost snímání až 40 snímků za sekundu a lepší výkon při slabém osvětlení díky CMOS snímači s rozlišením 24,2 Mpx.
Jaké jsou hlavní nevýhody Canon EOS R6 Mark II?
Hledáček nebo LCD displej se při stisknutí spouště zatemní, což může být nepohodlné. LCD displej není v ose objektivu při focení z jiných úhlů. Chybí druhý displej s parametry nastavení a popruh je úzký a nepohodlný na krku.
Je Canon EOS R6 Mark II vhodný pro natáčení videí?
Ano, Canon EOS R6 Mark II je skvělý pro natáčení videí. Má stabilizátor obrazu, který umožňuje natáčet profesionální 4K videa bez roztřesených záběrů. Navíc ho můžete využít jako Full HD webovou kameru.
Jaké jsou možnosti připojení a sdílení u Canon EOS R6 Mark II?
Fotoaparát nabízí Wi-Fi a Bluetooth připojení, což umožňuje snadné sdílení snímků a videí přímo z místa jejich pořízení. Tímto způsobem můžete rychle sdílet své kreativní výtvory s přáteli nebo na sociálních sítích.
Jaké příslušenství je součástí balení Canon EOS R6 Mark II?
V balení najdete řemen ER-EOS R6, baterii LP-E6NH, nabíječku baterií LC-E6E, kryt fotoaparátu R-F-5, kryt patice ER-SC2, kryt bateriového zdroje a napájecí kabel. Objektiv není součástí balení, ale může být zahrnut v některých nabídkách prodejců.
Jaké jsou možnosti napájení Canon EOS R6 Mark II?
Fotoaparát je kompatibilní s bateriemi řady LP-E6, což zahrnuje modely LP-E6NH, LP-E6N a LP-E6. Můžete také použít bateriový grip BG-R10 pro delší výdrž a pohodlnější držení při delším focení.
Jaké jsou hlavní výhody automatického zaostřování s umělou inteligencí u Canon EOS R6 Mark II?
Automatické zaostřování s umělou inteligencí dokáže rozpoznat a sledovat širokou škálu objektů, včetně lidí, zvířat, automobilů a letadel. To umožňuje přesné a spolehlivé zaostření i při rychle se měnících scénách, což je ideální pro sportovní a akční fotografii.

Parametry

Název produktu: Canon EOS R6 Mark II
Typ produktu: Digitální fotoaparáty
Výrobce: Canon
Typ fotoaparátu: bezzrcadlovky
Rozlišení: 24.2 Mpix
Napájení: Dobíjecí baterie (LP-E6NH)
Typ snímače: CMOS

Fotogalerie

Verdikt: Canon EOS R6 Mark II

Canon EOS R6 Mark II

Pozorování Canon EOS R6 Mark II

Canon EOS R6 Mark II

Ostestováno: Canon EOS R6 Mark II

Canon EOS R6 Mark II

Hodnocení: Canon EOS R6 Mark II

Canon EOS R6 Mark II

Hodnocení Canon EOS R6 Mark II

Canon EOS R6 Mark II

Shrnutí: Canon EOS R6 Mark II

Canon EOS R6 Mark II

Podívejte se na Canon EOS R6 Mark II

Canon EOS R6 Mark II

Zkoumání Canon EOS R6 Mark II

Canon EOS R6 Mark II

Zkušenost s Canon EOS R6 Mark II

Canon EOS R6 Mark II

Kritika Canon EOS R6 Mark II

Canon EOS R6 Mark II

Jak vybrat ideální digitální fotoaparát: průvodce pro náročné

Možnosti na trhu

Digitální fotoaparáty jsou dnes rozmanité. Můžete vybírat mezi kompakty, zrcadlovkami (DSLR), bezzrcadlovkami (mirrorless) a středoformátovými fotoaparáty. Každá kategorie má své specifické výhody a nevýhody, které je třeba zvážit podle vašich potřeb a zkušeností.

Pokud jste začátečník, může být kompaktní fotoaparát vhodný kvůli snadné manipulaci a nižší ceně. Na druhou stranu, pokročilí fotografové ocení flexibilitu a kvalitu obrazu zrcadlovek nebo bezzrcadlovek.

Na co se zaměřit při výběru

Při výběru digitálního fotoaparátu je důležité zaměřit se na několik klíčových aspektů:

 • Snímač: Velikost a typ snímače ovlivňuje kvalitu obrázků. Full-frame snímače poskytují lepší výkon při nízkém osvětlení a větší dynamický rozsah.
 • Objektivy: Rozšířitelnost systému objektivů je klíčová. Bezzrcadlovky a DSLR nabízejí široký výběr objektivů, což vám umožňuje dosáhnout různých efektů a stylů.
 • Rychlost závěrky a snímání: Fotíte sportovní události nebo divokou přírodu? Pak hledáte fotoaparát s vysokou rychlostí snímání a rychlou závěrkou.
 • Konektivita: Wi-Fi, Bluetooth nebo NFC umožní snadné sdílení fotografií a vzdálené ovládání fotoaparátu.

Výhody a nevýhody jednotlivých typů

Kompaktní fotoaparáty

Výhody: Malé, lehké a snadno přenosné. Ideální pro cestování.

Nevýhody: Menší snímače znamenají horší kvalitu při nízkém osvětlení a omezené možnosti manuálního nastavení.

Zrcadlovky (DSLR)

Výhody: Velké snímače (často full-frame), široký výběr objektivů a příslušenství. Vysoká kvalita obrazu.

Nevýhody: Robustní konstrukce může být těžká a neskladná pro celodenní nošení. Složitější ovládání pro začátečníky.

Bezzrcadlovky (Mirrorless)

Výhody: Kompaktní design srovnatelný s DSLR. Rychlé automatické ostření a vysoká kvalita obrazu.

Nevýhody: Menší výběr objektivů ve srovnání s DSLR. Baterie často s kratší výdrží.

Středoformátové fotoaparáty

Výhody: Neuvěřitelně detailní snímky. Vynikající pro profesionální studiovou fotografii.

Nevýhody: Vysoká cena a těžkopádnost. Nízká rychlost snímání.

Na co si dát pozor

Při výběru je nutno věnovat pozornost několika kritickým faktorům:

 • Baterie: Při dlouhých fotografických výpravách si zajistěte dostatečnou výdrž baterie. Některé modely mají výměnné baterie, což je velké plus.
 • Ergonomie: Fotoaparát by měl dobře padnout do ruky. Zkuste si ho před koupí fyzicky vyzkoušet.
 • Firmware a aktualizace: Pravidelné aktualizace mohou znamenat zlepšení výkonu nebo přidání nových funkcí. Zkontrolujte, zda výrobce fotoaparátu nabízí dobrý servis v této oblasti.

Výběr ideálního digitálního fotoaparátu může být náročný, ale pokud si dáte záležet na výše uvedených aspektech, budete jistě spokojeni s nákupem, který vám bude sloužit po mnoho let.

Nejprodávanější z kategorie digitální fotoaparáty