Přeskočit na obsah
Úvod » Elektronika » Digitální fotoaparáty » Recenze Canon EOS R7 – vynikající kvalita obrazu a rychlé zaostřování

Recenze Canon EOS R7 – vynikající kvalita obrazu a rychlé zaostřování

Celkové hodnocení

94 %

Pro fotografy v kategorii Digitální fotoaparáty

Canon EOS R7 osloví pokročilé fotografy i amatéry svou kvalitou obrazu a rychlým zaostřováním. Nabízí inovativní funkce pro různé fotografické situace. Více v naší recenzi... Detailní informace

Podrobné hodnocení

 • 9,0/10
  Výkon
 • 9,5/10
  Stabilizace
 • 7,5/10
  Baterie
 • 8,8/10
  Ovládání
 • 9,2/10
  Konektivita
 • 8,7/10
  Kompatibilita

Klady

 • Robustní a kompaktní design
 • Výkonný procesor DIGIC X
 • Rychlé a přesné automatické zaostřování
 • Kvalitní stabilizace obrazu
 • Kompatibilita se staršími EF a EF-S objektivy
 • Intuitivní ovládání
 • Snadné sdílení a streamování fotek

Zápory

 • Rychlé vybíjení baterie
 • Vyšší ceny originálního příslušenství
 • Omezená nabídka RF objektivů
 • Vysoké ceny RF objektivů

Moje zkušenost

“Canon EOS R7 mě příjemně překvapil svou kvalitou obrazu a rychlostí zaostřování, což jsou klíčové vlastnosti pro každého fotografa. Přestože výdrž baterie není ideální a nabídka RF objektivů je zatím omezená, celkový výkon a intuitivní ovládání tento fotoaparát činí spolehlivým nástrojem pro různé fotografické situace.”

Porovnat nabídky e-shopů, které produkt nabízejí →

Funkce a výkon

Když jsem poprvé vzal Canon EOS R7 do ruky, hned mě zaujal jeho robustní a přesto kompaktní design. Fotoaparát se skvěle drží, což je důležité pro dlouhé fotografování v terénu. Výkonný procesor DIGIC X a snímač CMOS APS-C se postarají o rychlé reakce a vysokou kvalitu obrazu. Fotky jsou plné detailů a barev, a to i za minimálního osvětlení. Automatické zaostřování je rychlé a přesné, což oceníte hlavně při fotografování pohyblivých objektů.

Stabilizace a zaostřování

Stabilizace obrazu je další skvělou funkcí tohoto modelu. Můžete pořizovat fotografie s dlouhou expozicí bez stativu a video je plynulé i při chůzi. Automatické zaostřování s technologií umělé inteligence rozpozná lidi, zvířata a další objekty a udrží je perfektně zaostřené. To je opravdu užitečné při fotografování přírody nebo sportovních akcí.

Výdrž baterie a příslušenství

Bohužel, výdrž baterie není úplně ideální. Při intenzivním používání se baterie vybije poměrně rychle, což může být nepříjemné, pokud nemáte náhradní baterii po ruce. Naštěstí je možné zakoupit originální příslušenství, i když je poněkud dražší. Adaptéry pro starší EF a EF-S objektivy fungují bez problémů, což je velké plus, pokud už máte nějaké starší objektivy od Canonu.

Uživatelská zkušenost

Přechod z DSLR na bezzrcadlovku byl pro mě trochu výzvou, ale Canon EOS R7 mě mile překvapil. Ovládání je intuitivní a rychle jsem si zvykl na nový systém. Co se týče nabídky RF objektivů, ta zatím není příliš široká a ceny jsou vyšší, ale doufám, že se to časem zlepší. Zatím využívám starší objektivy s adaptérem a funguje to skvěle.

Kompatibilita a konektivita

Fotoaparát je kompatibilní s aplikací Canon Camera Connect, což umožňuje snadné sdílení a streamování fotek a videí. Můžete procházet, stahovat, upravovat a odesílat obsah přímo z fotoaparátu do vašeho smartphonu, tabletu nebo počítače. To je opravdu praktické, pokud chcete rychle sdílet své fotografie na sociálních sítích nebo s přáteli.

Celkově jsem s Canon EOS R7 velmi spokojený. Má své mouchy, jako je výdrž baterie a omezená nabídka RF objektivů, ale jeho výkonnost a kvalita obrazu tyto nedostatky vyvažují. Pokud hledáte spolehlivý a výkonný bezzrcadlový fotoaparát, rozhodně stojí za zvážení.

Zkušenosti dalších zákazníků

Podle mého názoru je Canon R7 vynikající fotoaparát pro ty, kteří ocení crop faktor čipu velikosti APS-C, tj. např. pro fotografování detailů přírody apod. Fotoaparát přináší spoustu funkcí a možností, které umožňují vyladit jeho nastavení přesně pro potřeby konkrétního způsobu užití, pro což jsou velice užitečné uživatelské paměti nastavení pro jejich rychlé vyvolání. Kombinace menšího čipu a poměrně vysokého rozlišení (32 MPx) hrozí vyšším šumem v obraze, ale výsledek není špatný a fotografie obsahují znatelný šum až cca od ISO 12800. Canon zatím nenabízí alespoň pro mě moc zajímavou nabídku originálních RF objektivů, které jsou nadto ještě dost drahé, což je ovšem vyváženo bezproblémovou spoluprací těla R7 i se staršími EF a/nebo EF-S objektivy (při použití příslušného adaptéru, který alespoň v originálním provedení ovšem není úplně zadarmo). Oceňuji také kompatibilitu s dalším standardním EOS příslušenstvím, jakým je např. drátěná spoušť, baterie či řízení blesků. Těším se ovšem na budoucí rozšíření nabídky RF objektivů Canon a také na očekávané uvolnění bajonetu RF i pro výrobce objektivů jiných značek. Z uživatelsky negativních vlastností bych tak uvedl asi jen praktickou nemožnost nastavit režim práce s oběma displeji (hledáček, zadní displej) tak, aby se blížil mým zvyklostem z práce s digitální zrcadlovkou a šetřil více baterii. Jde ale asi spíše o zvyk.

Ověřený zákazník

Předčil všechna má očekávání. Po dlouhých letech s DSLR Canon je to má první bezzrcadlovka kupovaná, jako obnova druhého těla. Zatím jsem nenašel nedostatek. Pořád je to Canon – vezmu do ruky a poslepu nastavím a fotím, ale zároveň je vše o level výš. Svůj 6D M2 neopustím, ale ve svém novém malém bratříčkovi bude mít zdatnou konkurenci. To, co slibují marketingové materiály, opravdu platí. Na nic si nehraje, ale opravdu funguje. Abych jen nechválil – trochu si zvykám na kolečko kolem joysticku. Je to zatím nezvyk ho mít tak vysoko. Tam, kde bylo to původní, jsou jen šipky.

Ověřený zákazník

Canon EOS R7 otevírá novou třídu foťáků Canon pro náročnější uživatele – jako první model řady R má snímač o velikosti A…

Ověřený zákazník

Zatím se učím 😉 je to trochu jinak než na klasické zrcadlovce. Nicméně nemám zatím žádné negativní zkušenosti.

Ověřený zákazník

Přečíst všechny zkušenosti zákazníků →

Koupit či neokoupit Canon EOS R7?

Kupte, pokud…

Hledáte spolehlivý a výkonný fotoaparát

Canon EOS R7 nabízí vysokou kvalitu obrazu, rychlé reakce a přesné automatické zaostřování, což je ideální pro fotografování přírody nebo sportovních akcí.

Chcete využívat starší objektivy

Fotoaparát je kompatibilní s EF a EF-S objektivy pomocí adaptéru, což je skvělé, pokud už máte nějaké starší objektivy od Canonu.

Potřebujete stabilizaci obrazu

Vestavěný stabilizátor obrazu umožňuje pořizovat fotografie s dlouhou expozicí bez stativu a plynulé video i při chůzi.

Nekupujte, pokud…

Máte omezený rozpočet

Výdrž baterie není ideální a originální příslušenství je drahé, což by mohlo být problémem, pokud nechcete investovat více peněz do náhradních baterií a adaptérů.

Očekáváte širokou nabídku RF objektivů

Nabídka RF objektivů zatím není příliš široká a ceny jsou vyšší, což může být omezující, pokud chcete využívat nové objektivy.

Nechcete často nabíjet baterii

Pokud plánujete intenzivní používání, výdrž baterie může být problémem, protože se vybije poměrně rychle.

Najít nejvýhodnější nabídku

FAQ – Často kladené otázky

Jaká je reálná výdrž baterie při intenzivním používání Canon EOS R7?
Při intenzivním používání, například při dlouhém fotografování nebo natáčení videa, baterie vydrží přibližně 300 až 400 snímků. Doporučuji mít vždy náhradní baterii po ruce.
Jsou starší EF a EF-S objektivy plně kompatibilní s Canon EOS R7?
Ano, starší EF a EF-S objektivy fungují bez problémů s použitím adaptéru. Automatické zaostřování a další funkce fungují stejně dobře jako s RF objektivy.
Jaké jsou hlavní výhody stabilizace obrazu v Canon EOS R7?
Stabilizace obrazu umožňuje pořizovat ostré fotografie s dlouhou expozicí bez stativu a plynulé video i při pohybu. To je skvělé pro fotografování v horších světelných podmínkách nebo při natáčení za chůze.
Je možné snadno přecházet mezi hledáčkem a zadním displejem?
Přechod mezi hledáčkem a zadním displejem není úplně intuitivní a může spotřebovávat více baterie. Doporučuji si nastavit uživatelské profily, které vám umožní rychle přepínat mezi režimy podle potřeby.
Jaké jsou možnosti sdílení a streamování obsahu z Canon EOS R7?
Díky aplikaci Canon Camera Connect můžete snadno sdílet a streamovat fotky a videa přímo z fotoaparátu do vašeho smartphonu, tabletu nebo počítače. To je velmi praktické pro rychlé sdílení na sociálních sítích.
Jaké jsou hlavní nevýhody Canon EOS R7?
Hlavní nevýhody zahrnují vyšší spotřebu energie, omezenou nabídku dražších RF objektivů a potřebu adaptérů pro starší objektivy. Tyto nedostatky jsou však vyváženy vysokou kvalitou obrazu a výkonem fotoaparátu.

Parametry

Název produktu: Canon EOS R7
Typ produktu: Digitální fotoaparáty
Výrobce: Canon
Typ fotoaparátu: kompakty s výměnným objektivem
Rozlišení: 32.5 Mpix
Digitální zoom: 10 x
Napájení: akumulátorové
Typ snímače: CMOS
Formát snímače: APS-C

Fotogalerie

Test: Canon EOS R7

Canon EOS R7

Verdikt: Canon EOS R7

Canon EOS R7

Podívejte se na Canon EOS R7

Canon EOS R7

Zkušenost s Canon EOS R7

Canon EOS R7

Ostestováno: Canon EOS R7

Canon EOS R7

Hodnocení: Canon EOS R7

Canon EOS R7

Hodnocení Canon EOS R7

Canon EOS R7

Kritika Canon EOS R7

Canon EOS R7

Shrnutí: Canon EOS R7

Canon EOS R7

Analýza Canon EOS R7

Canon EOS R7

Kategorie Digitální fotoaparáty: Jak si vybrat ten pravý a na co si dát pozor

Možnosti výběru

Výběr správného digitálního fotoaparátu může být náročný. Existuje několik typů, z nichž každý nabízí specifické výhody.

Kompaktní fotoaparáty

Kompaktní fotoaparáty jsou malé, snadno přenosné a ideální pro nenáročné focení. Pokud oceníte jednoduchost a rychlost, jsou to vaši přátelé.

Zrcadlovky

Zrcadlovky mají výměnné objektivy a skvělý výkon, ale jsou těžší a složitější na ovládání. Profesionálové je milují pro jejich univerzálnost a kvalitu.

Bezzrcadlové fotoaparáty

Bezzrcadlovky kombinují to nejlepší z obou světů. Jsou lehčí než zrcadlovky, ale nabízejí výbornou kvalitu obrazu.

Výhody a nevýhody

Když vybíráte digitální fotoaparát, mějte na paměti jeho silné a slabé stránky.

Výhody kompaktních fotoaparátů

 • Snadná obsluha
 • Kapesní rozměry

Nevýhody kompaktních fotoaparátů

 • Omezené možnosti nastavení
 • Nižší kvalita obrazu

Výhody zrcadlovek

 • Špičková kvalita obrazu
 • Velký výběr objektivů

Nevýhody zrcadlovek

Zrcadlovky jsou robustnější, a tedy méně vhodné pro cestování. Pro začátečníka můžou být složité na obsluhu.

Výhody bezzrcadlovek

 • Kompaktní design
 • Výborná kvalita obrazu

Nevýhody bezzrcadlovek

 • Kratší výdrž baterie
 • Méně objektivů dostupných

Na co se zaměřit při výběru

Aby byl váš výběr co nejsnadnější, zaměřte se na několik klíčových faktorů.

Typ snímače

Rozlišujte mezi typy snímačů – APS-C, Full Frame, Micro Four Thirds. Full Frame snímače poskytují nejlepší kvalitu obrazu, ale také větší cenu a váhu.

Rozlišení

Rozlišení se měří v megapixelech. Vyšší počet nemusí vždy znamenat lepší fotografii, ale pro tisk velkých formátů je vyšší počet megapixelů výhodou.

Stabilizace obrazu

Stabilizace obrazu je klíčová pro ostré snímky, zejména při nízkém osvětlení nebo při focení z ruky.

Výběr správného digitálního fotoaparátu kombinuje pochopení vašich potřeb a znalostí technických specifikací. Zvažte, jak často a za jakých podmínek budete fotografovat, a podle toho vyberte typ, který vám bude nejlépe vyhovovat.

Nejprodávanější z kategorie digitální fotoaparáty