Přeskočit na obsah
Úvod » Gaming » Hry na PS4 » Recenze Dark Souls 3 – atmosférická, graficky úchvatná a férová hratelnost

Recenze Dark Souls 3 – atmosférická, graficky úchvatná a férová hratelnost

Celkové hodnocení

89 %

Pro zkušené v kategorii Hry na PS4

Dark Souls III vás vtáhne do temného světa plného výzev a epických soubojů. Pro milovníky atmosférických her s hlubokou hratelností je tento titul nezklame... Detailní informace

Podrobné hodnocení

 • 9,0/10
  Grafika
 • 9,5/10
  Hratelnost
 • 8,5/10
  Obtížnost
 • 9,2/10
  Prostředí
 • 9,1/10
  Multiplayer

Klady

 • Vynikající atmosféra a grafika
 • Dynamické osvětlení a částicové efekty
 • Rozmanité a propojené lokace
 • Intenzivní a férové souboje
 • Různé herní styly
 • Evoluční online multiplayerová funkcionalita
 • Skvělé završení trilogie

Zápory

 • Občas zlobí kamera při soubojích
 • Graficky horší než Bloodborne
 • Extrémní obtížnost pro nováčky

Moje zkušenost

“Dark Souls III mě oslovilo svou atmosférou, grafickým zpracováním a náročnou, ale férovou hratelností. Přestože může být obtížnost pro nováčky odrazující, pro zkušené hráče série nabízí vyváženou výzvu. Kamera občas zlobí, ale celkový zážitek z prozkoumávání rozmanitých lokací a soubojů s nápaditými nepřáteli převážil jakékoliv drobné nedostatky.”

Porovnat nabídky e-shopů, které produkt nabízejí →

Atmosféra a grafika

Dark Souls III mě okamžitě vtáhlo svou atmosférou. Grafické zpracování je na vysoké úrovni, dynamické osvětlení a částicové efekty dodávají hře jedinečný vizuální styl. Procházení rozmanitými lokacemi je skutečný zážitek. Každé místo má svou vlastní atmosféru, která vás pohltí a donutí se zastavit a obdivovat detaily. Přestože se hra může občas zdát graficky horší ve srovnání s Bloodborne, celkový dojem je stále úchvatný.

Hratelnost a obtížnost

Hratelnost je přesně to, co byste od série Dark Souls očekávali. Těžká, ale férová. Souboje jsou intenzivní a vyžadují pečlivé plánování a rychlé reakce. Hra nabízí různé herní styly, od soubojů s meči po čarování, což přidává na variabilitě. Pokud jste nováček, připravte se na extrémní výzvu. Pro fanoušky série je obtížnost vyvážená a možná i o něco snazší než v předchozích dílech.

Prostředí a nepřátelé

Prostředí je rozmanité a plné překvapení. Každá lokace je propojená a nabízí spoustu míst k prozkoumání. Nepřátelé jsou nápadití a každý z nich představuje unikátní výzvu. Občas však může zlobit kamera při soubojích s více nepřáteli, což může být frustrující. Nicméně, pokud máte rádi výzvy, budete Dark Souls III milovat.

Jedním z hlavních rysů hry je její online multiplayerová funkcionalita. Tento systém je evoluční a plynule integruje online interakce do příběhu pro jednoho hráče. To přidává další vrstvu hloubky a zábavy do již tak komplexní hry.

Celkově je Dark Souls III skvělým završením trilogie. Nabízí vše, co fanoušci série milují, a přidává několik nových prvků. Pokud hledáte hru, která vás bude skutečně testovat a odmění vás za vaši trpělivost a dovednosti, Dark Souls III je tou pravou volbou.

Zkušenosti dalších zákazníků

Není co dodat, a pro ty co hodnotí tuto hru záporně jen kvůli obtížnosti a nesmyslný, 1. lékařská fakulta univerzity karlovy obor všeobecné lékařství, je taky těžké, ale to není důvod tuto školu a fakultu hodnotit záporně, imho, když na to nemám, tak do toho nejdu, a když to zkusím a jdu do toho a nakonec zjistím, že na to nemám, tak uznám, že na to nemám a neobviňuju ostatní z toho, že jsem neschopný, recenze a kladné ohlasy, v případě série DS a to, že se stala během chvilky kultovní záležitostí, mluví samy za sebe 😉 Nehledě na to, že v každé recenzi je jasně řečeno, že je to těžká hra a že budete umírat a DS1 má dokonce v podtitulu Prepare to Die, to mluví samo za sebe, TUDÍŽ, jen idiot a naprosto dementní člověk si to může (naslepo) koupit a pak nadávat, že je to těžké a nehratelné a dávat tomu 10% hodnocení 😀 😉 Pro ty ostatní, doporučuji si zahrát i ostatní díly, včetně BloodBorne 🙂

Ověřený zákazník

Dark souls 3 si bere to nejlepší ze všech předchozích „souls“ her, včetně Demon Souls i Bloodborne, hra je rychlejší, vypadá mnohem lépe než předchozí hry a jako završení (?) trilogie obsahuje spoustu odkazů, které fanoušky série potěší. Pro nováčky bude obtížná, stejně jako všechny hry ze série, pro fanoušky už tolik ne, ale DS3 podle mě nabízí ze všech dílů nejvybalancovanější obtížnost. Zpátky je i specifický styl vyprávění/nevyprávění příběhu a pár ikonických brnění. Pro fanoušky série povinnost a dost možná i vrchol, který se prvnímu dílu minimálně vyrovná, možná ho i překoná, pro začátečníky extrémní řežba, ovšem nejspíš nejlépe stravitelná ze všech.

Ověřený zákazník

Temné akční RPG, jak ho znáte. Nemilosrdné a obtížné, ale se skvělým pocitem z úspěchu. Pyšní se parádní hudbou a citliv…

Ověřený zákazník

Pro fanoušky Souls her asi není třeba hru nijak představovat, těm co hru neznají a zvažují koupi, bych doporučil nejprve někde hru vyzkoušet, než zakoupí, hra je skutečně těžká a nemusí tak být pro každého, pokud má ale někdo rád výzvy, tak je tato hra přesně pro něj

Ověřený zákazník

Přečíst všechny zkušenosti zákazníků →

Koupit či neokoupit Dark Souls 3?

Kupte, pokud…

Milujete výzvy

Dark Souls III je známé svou vysokou obtížností, která testuje vaše dovednosti a trpělivost. Pokud hledáte hru, která vás skutečně prověří, je to ta pravá volba.

Oceňujete detailní grafiku a atmosféru

Hra nabízí nádherné grafické zpracování s dynamickým osvětlením a částicovými efekty, které vás vtáhnou do temného fantasy světa.

Jste fanouškem série

Pokud jste hráli předchozí díly Dark Souls nebo Bloodborne, Dark Souls III vám přinese spoustu odkazů a nostalgických momentů, které si zamilujete.

Nekupujte, pokud…

Jste příležitostný hráč

Hra je extrémně obtížná a může být frustrující pro ty, kteří hledají relaxační a nenáročnou zábavu.

Máte problémy s kamerou

Občasné problémy s kamerou při soubojích s více nepřáteli mohou být velmi nepříjemné a ovlivnit váš herní zážitek.

Upřednostňujete grafiku před hratelností

Přestože je grafika skvělá, někteří hráči mohou považovat vizuální zpracování za horší ve srovnání s jinými hrami jako Bloodborne.

Najít nejvýhodnější nabídku

FAQ – Často kladené otázky

Jaké jsou nejúčinnější strategie pro zvládnutí obtížných soubojů v Dark Souls III?
Nejdůležitější je trpělivost a pozorné sledování pohybů nepřátel. Naučte se jejich vzorce útoků a hledejte slabiny. Využívejte štíty a úskoky k minimalizaci poškození. Experimentujte s různými zbraněmi a magií, abyste našli styl, který vám nejlépe vyhovuje.
Jak efektivně využívat online multiplayerovou funkcionalitu?
Využívejte možností kooperace s ostatními hráči pro překonání obtížných bossů. Můžete také invazovat do světů jiných hráčů, což přidává další vrstvu výzvy a zábavy. Nezapomeňte používat prstýnky a předměty, které zvyšují šance na úspěch v online interakcích.
Které zbraně a vybavení jsou nejvhodnější pro začátečníky?
Pro začátečníky jsou ideální zbraně s rychlými útoky a dobrým dosahem, jako jsou meče a kopí. Štíty s vysokou odolností proti fyzickým útokům vám pomohou přežít déle. Investujte do lehkého brnění, které umožňuje rychlé pohyby a úskoky.
Jaká jsou nejlepší místa pro farmení duší a vzácných předmětů?
Jedním z nejlepších míst pro farmení duší je oblast Lothric Castle, kde můžete rychle získat velké množství duší od rytířů. Pro vzácné předměty se vyplatí prozkoumávat skryté oblasti a porážet minibossy, kteří často skrývají cenné poklady.
Jak řešit problémy s kamerou při soubojích s více nepřáteli?
Pokuste se udržet nepřátele před sebou a využívejte uzamčení cíle (lock-on) střídavě na různé protivníky. Využívejte prostor kolem sebe a snažte se nevstoupit do úzkých prostor, kde je kamera nejproblematičtější. Trénink a zkušenosti vám pomohou lépe se orientovat v takových situacích.
Jaké jsou nejlepší způsoby, jak se připravit na souboje s bossy?
Před každým soubojem s bossem si důkladně prohlédněte arénu a hledejte možné únikové cesty. Naučte se pohyby bosse z bezpečné vzdálenosti a plánujte své útoky. Mějte dostatek léčivých předmětů a vybavení, které zvyšuje vaši odolnost proti specifickým útokům bosse.
Jaký je nejlepší způsob, jak spravovat své statistiky a levelování?
Zaměřte se na vyvážený růst statistik, které podporují váš herní styl. Pokud preferujete boj na blízko, investujte do síly a obratnosti. Pro magii zvyšujte inteligenci a víru. Nezapomeňte na vitalitu a odolnost, které vám pomohou přežít déle v těžkých soubojích.

Parametry

Název produktu: Dark Souls 3
Typ produktu: Hry na PS4
Výrobce: Bandai Namco
Žánr: RPG
Doporučený věk: od 16 let
Hra s podporou MOVE: ne
Rok vydání: 2016

Fotogalerie

Shrnutí: Dark Souls 3

Dark Souls 3

Podívejte se na Dark Souls 3

Dark Souls 3

Jak vybírat PS4 hry: Praktické tipy a triky od expertů

Diverzifikace žánrů: Jak si vybrat to pravé pro tebe?

Na PS4 jsou dostupné stovky her, takže první krok je vědět, co tě baví. Zvaž, zda preferuješ akční střílečky, adventury, RPG nebo třeba sportovní hry. Každý žánr má své specifika.

A pokud máš pocit, že už znáš svou preferenci, možná je načase rozšířit obzory. Zkus něco nového. Například strategie nebo VR hry. Nikdy nevíš, co tě může překvapit. A navíc, měnit žánry je skvělý způsob, jak se vyhnout hernímu vyhoření.

Hodnocení a recenze: Čísla nejsou všechno

Recenze a hodnocení jsou důležité, ale neposuzuj hru jen podle čísel. Čti textové recenze a sleduj herní videa. Tím si uděláš lepší představu.

Dám ti příklad: Hra může mít průměrné hodnocení, ale pokud je recenze pozitivní z pohledu, který sdílíš (např. hráčské komunity, které mají rády složitější zápletky a atmosféru), může to být pro tebe to pravé ořechové.

Na co si dát pozor v recenzích?

 • Obsah DLC: Některé hry mají množství dodatečného obsahu, který bývá drahý. Zvaž, zda je základní hra dostačující.
 • Technické problémy: Často zmíněné bugy a technické problémy mohou hru zásadně znepříjemnit.
 • Communita: U online her je důležitá kvalita komunity, s kterou budeš hrát.

Lokální kontent a jazyková podpora: Může rozhodovat o koupi

Pokud nemáš ráda angličtinu nebo jiný jazyk, zkontroluj, zda je hra dostupná v češtině. Ne všechny hry mají lokalizaci, a to může zásadně ovlivnit herní zážitek.

Zároveň měj na paměti, že kvalitní lokalizace není samozřejmostí. Sleduj recenze týkající se kvality překladu.

Na co ještě nezapomínat?

 1. Online funkce a jejich spolehlivost – lagy a výpadky mohou zkazit zážitek.
 2. Možnosti multiplayeru – jestli chceš hrát s kamarády, ověř, jaké jsou možnosti.
 3. Herní mechanika – každému sedí něco jiného, zkus si zjistit, jaké jsou ovládací prvky.

Výběr her na PS4 může být složitý, ale s trochou pečlivé přípravy můžeš najít skvělé kousky, které tě nadchnou. Dávej pozor na hodnocení, recenze, jazykovou podporu a herní mechaniky. Tyto aspekty ti mohou pomoci najít skutečný herní poklad.