Přeskočit na obsah
Úvod » Gaming » Hry na PC » Recenze Dead Space Remake – realistická grafika a působivý 3D zvuk

Recenze Dead Space Remake – realistická grafika a působivý 3D zvuk

Celkové hodnocení

100 %

Pro fanoušky hororu v kategorii Hry na PC

Dead Space Remake 2023 nabízí moderní grafiku, vylepšenou hratelnost a kultovní hororový zážitek. Recenze odhaluje, co vás čeká na lodi USG Ishimura... Detailní informace

Podrobné hodnocení

 • 9,0/10
  Grafika
 • 9,5/10
  Zvuk
 • 9,2/10
  Příběh
 • 8,8/10
  Hratelnost
 • 9,6/10
  Atmosféra

Klady

 • Realistická grafika
 • Působivý 3D zvuk
 • Poutavý příběh
 • Intuitivní hratelnost
 • Strategické prvky v boji
 • Atmosférické prostředí

Zápory

 • Občas nedotažené textury
 • Problémy s ovládáním
 • Frustrace z neplynulého ovládání

Moje zkušenost

“Dead Space Remake z roku 2023 nabízí realistickou grafiku a působivý 3D zvuk, který mě vtáhl do děsivého prostředí lodi USG Ishimura. Příběh zůstává věrný původní verzi a hratelnost je vylepšená a intuitivní, i když jsem občas narazila na problémy s ovládáním. Přestože některé textury působily nedotaženě, celkový zážitek byl velmi pozitivní a hru bych doporučila všem fanouškům hororových her.”

Porovnat nabídky e-shopů, které produkt nabízejí →

Grafika a Atmosféra

Dead Space Remake z roku 2023 mě opravdu ohromil svou grafikou. Realistické detaily a působivý 3D zvuk mě vtáhly do děsivého prostředí lodi USG Ishimura. Když jsem procházel temnými chodbami, cítila jsem napětí v každém kroku. Zvuky, které se ozývaly z různých koutů, dokonale doplňovaly atmosféru a často jsem se přistihla, jak se otáčím, abych zjistila, co se děje za mnou.

Na druhou stranu jsem si všimla, že některé textury občas působily trochu nedotaženě, což trochu kazilo celkový dojem. Nicméně, tyto drobné nedostatky byly snadno přehlédnutelné vzhledem k celkové kvalitě vizuálního zpracování.

Příběh a Hratelnost

Příběh zůstává věrný původní verzi a je stejně poutavý jako před lety. Isaac Clarke a jeho boj o přežití na lodi USG Ishimura mě držel v napětí od začátku do konce. Sbírání záznamů a odhalování tajemství posádky přidává hře další rozměr, který mě nutil pokračovat dál a dál.

Hratelnost je vylepšená a intuitivní. Vylepšování a předělávání Isaacova nářadí do smrtících zbraní je skvělý prvek, který přináší strategické prvky do boje s monstry. Občas jsem však narazila na problémy s ovládáním, které nebyly úplně plynulé, což mě občas frustrovalo. Nicméně, tyto problémy byly spíše výjimečné a celkově jsem si hru velmi užila.

Celkový Dojem

Dead Space Remake je skvělým návratem k jedné z nejlepších sci-fi hororových her. Realistická grafika, působivý zvuk a vylepšená hratelnost vytvářejí nezapomenutelný zážitek. I přes drobné nedostatky, jako jsou občasné problémy s ovládáním a texturami, jsem si hru velmi užila a doporučuji ji všem fanouškům hororových her.

Pokud hledáte hru, která vás udrží v napětí a nabídne skvělý příběh s atmosférickým prostředím, Dead Space Remake je tou správnou volbou.

Zkušenosti dalších zákazníků

Nic me nenapadá.

Ověřený zákazník

Nádherná grafikaHusinu a stažené půlky mám stejně jako před léty

Ověřený zákazník

Přečíst všechny zkušenosti zákazníků →

Koupit či neokoupit Dead Space Remake?

Kupte, pokud…

Milujete hororové hry s realistickou grafikou

Dead Space Remake vás vtáhne do děsivého prostředí s úchvatnými detaily a 3D zvukem, který vás neustále drží v napětí.

Chcete prožít poutavý příběh

Příběh Isaaca Clarka a jeho boj o přežití na lodi USG Ishimura je fascinující a plný zvratů, které vás udrží u obrazovky.

Máte rádi strategické prvky v hratelnosti

Možnost vylepšovat a předělávat Isaacovo nářadí do smrtících zbraní přináší do hry zajímavé strategické prvky, které obohacují zážitek.

Nekupujte, pokud…

Máte problémy s trpělivostí při ovládání

Občasné problémy s ovládáním mohou být frustrující a narušovat plynulost hry, což může odradit méně trpělivé hráče.

Očekáváte bezchybné vizuální zpracování

I když je grafika obecně skvělá, některé textury mohou působit nedotaženě, což může narušit celkový vizuální dojem.

Nejste fanouškem hororových her

Dead Space Remake je plný děsivých momentů a napětí, což nemusí být vhodné pro hráče, kteří preferují klidnější herní zážitky.

Najít nejvýhodnější nabídku

FAQ – Často kladené otázky

Jaké jsou hlavní rozdíly mezi původní verzí Dead Space a remakem z roku 2023?
Remake z roku 2023 přináší výrazně vylepšenou grafiku, realistický 3D zvuk a plynulejší hratelnost. Příběh zůstává věrný původní verzi, ale některé herní mechaniky byly modernizovány a přidány nové prvky, jako je možnost improvizovat a vylepšovat Isaacovo nářadí do podoby smrtících zbraní.
Jaké jsou nejčastější problémy s ovládáním ve hře?
Občasné problémy s ovládáním zahrnují neplynulé reakce na hráčovy příkazy a drobné zpoždění při interakci s prostředím. Tyto problémy se však vyskytují spíše výjimečně a většinou neovlivňují celkový zážitek ze hry.
Jaké strategické prvky hra nabízí při boji s monstry?
Hráči mohou strategicky improvizovat a vylepšovat Isaacovo nářadí, aby vytvořili smrtící zbraně. To umožňuje kreativní způsoby zneškodňování nepřátel, například rozřezávání končetin nebo využívání prostředí k eliminaci hrozeb.
Jaké jsou nejpůsobivější aspekty zvukového designu ve hře?
Zvukový design je jedním z nejsilnějších prvků hry. Atmosférické zvuky, jako je skřípání kovu, vzdálené kroky a děsivé šepoty, vytvářejí napětí a pocit neustálého nebezpečí. 3D zvuk navíc umožňuje přesněji určit směr, odkud hrozba přichází.
Jaký je nejlepší způsob, jak se připravit na souboje s bossy?
Před soubojem s bossem se ujistěte, že máte dostatek munice a zdravotních balíčků. Vylepšete své zbraně a nářadí na maximální úroveň a pečlivě si prostudujte prostředí, kde se souboj odehraje. Využívejte krytí a strategicky plánujte své útoky.
Jaký je nejlepší způsob, jak odhalit tajemství a sbírat záznamy posádky?
Prozkoumávejte každé zákoutí lodi USG Ishimura a věnujte pozornost detailům. Některé záznamy a tajemství mohou být skryté ve skříních, za panely nebo v zamčených místnostech. Používejte mapu a sledujte stopy vedoucí k dalšímu postupu.

Parametry

Název produktu: Dead Space Remake
Typ produktu: Hry na PC
Výrobce: EA
Žánr: dobrodružné
Doporučený věk (PEGI): 18
Rok vydání: 2023

Fotogalerie

Shrnutí: Dead Space Remake

Dead Space Remake

Ostestováno: Dead Space Remake

Dead Space Remake

Poznámky k Dead Space Remake

Dead Space Remake

Zkušenosti s Dead Space Remake

Dead Space Remake

Hodnocení: Dead Space Remake

Dead Space Remake

Zkoumání Dead Space Remake

Dead Space Remake

Pohled na Dead Space Remake

Dead Space Remake

Verdikt: Dead Space Remake

Dead Space Remake

Analýza Dead Space Remake

Dead Space Remake

Test: Dead Space Remake

Dead Space Remake

Hry na PC: Jak vybírat a na co si dát pozor

Možnosti v kategorii PC her

Trh s PC hrami je obrovský a nabídka nesmírně rozmanitá. Můžeš se pohybovat od indie titulů, které často přinášejí inovativní herní mechaniky, až po velké AAA hry s vysokými rozpočty a dechberoucí grafikou.

Různé žánry jsou prvním kritériem, na které bys měl/a myslet. Akční hry, RPG, strategie, simulace, adventury, horory a mnohé další. Každý žánr přináší jiný herní zážitek, a proto stojí za to vědět, co tě baví nejvíc.

Dále je potřeba porozumět své vlastní herní preferenci. Pokud raději hraješ rychlé akční hry, slibně pro tebe vypadá nějaký first-person shooter. Pokud máš rád/a hluboké příběhy a postavami nabité světy, RPG hry jsou výbornou volbou.

Výhody a nevýhody

PC hry mají několik významných výhod. Jednou z největších je fakt, že PC platforma nabízí největší výběr her. Navíc PC hráči také těží z výhodného moderského prostředí, které umožňuje upravit hry podle vlastního gusta.

Na druhou stranu, nevýhody jsou taktéž přítomné. Některé hry mají vysoké hardwarové nároky a ne každá sestava je zvládne plynule. Navíc, byť je herní trh rozmanitý, někdy může být obtížné najít kvalitní tituly mezi digitálním šumem a propagačními kampaněmi.

Na co se zaměřit při výběru hry

 • Recenze a hodnocení: Číst recenze od sklutečných hráčů je klíčové. Weby jako Steam nebo Metacritic nabízejí reálnou zpětnou vazbu.
 • Sledovat gameplay videa: YouTube je nekonečným zdrojem gameplay videí a let’s playů. Vidět hru v akci ti pomůže udělat si lepší obrázek.
 • Hardwarové nároky: Nezapomeň prověřit minimální a doporučené požadavky. Bez toho může poškodit herní PC.
 • Žánrové preference: Jak už bylo zmíněno, vědět, co tě baví, pomůže zkrátit seznam potenciálních hitů.

Problémy, na které narazíte

Některé PC hry mohou být postiženy špatnou optimalizací, což způsobuje problémy s výkonem i na silných PC. Dále jsou zde často problémy s anti-cheat softwarem, který může někdy neoprávněně blokovat uživatele.

Rozhodující faktory

Při výběru nové hry je důležité držet se několika bodů:

 1. Osobní preference: Hra ti musí přinášet radost, ne stať se zklamáním.
 2. Kompatibilita: Zkontroluj, zda tvoje hardware hra zvládne.
 3. Herní komunita: Některé hry mají silné komunity, které mohou obohatit tvůj zážitek.

Důkladný výběr hry zlepšuje zážitek. Mějte otevřené oči a hledejte skryté poklady. Vždycky je nějaký, který čeká, až na něho narazíte. Užijte si hraní!