Přeskočit na obsah
Úvod » Zdraví » Volně prodejné léky » Recenze DEFUMOXAN POR 1,5MG TBL NOB 100 – výrazně snižuje chuť na cigarety

Recenze DEFUMOXAN POR 1,5MG TBL NOB 100 – výrazně snižuje chuť na cigarety

Celkové hodnocení

81 %

Účinný pomocník v kategorii Volně prodejné léky

DEFUMOXAN POR 1,5MG TBL NOB 100 pomáhá s odvykáním kouření, snižuje chuť na cigarety a pomáhá zvládat abstinenční příznaky. Přečtěte si naši recenzi a zjistěte více... Detailní informace

Podrobné hodnocení

 • 9,3/10
  Účinnost
 • 6,5/10
  Vedlejší účinky
 • 7,0/10
  Cena
 • 8,5/10
  Snadnost užívání
 • 9,0/10
  Dostupnost

Klady

 • Snižuje chuť na cigarety
 • Pomáhá zvládnout abstinenční příznaky
 • Zlepšuje fyzickou kondici
 • Neobsahuje nikotin
 • Praktický kalendář pro sledování pokroku
 • Vysoká účinnost potvrzená uživateli

Zápory

 • Bolesti žaludku a nevolnosti
 • Účinek jen na 25 dní
 • Vyžaduje silnou vůli a motivaci
 • Vyšší cena v ČR

Moje zkušenost

“Defumoxan mi výrazně pomohl snížit chuť na cigarety a zvládnout abstinenční příznaky, což je velký přínos pro každého, kdo chce přestat kouřit. Na druhou stranu, vedlejší účinky jako žaludeční potíže mohou být pro někoho vážným problémem. Celkově bych řekla, že pokud máte silnou vůli a jste připraveni na možné nepříjemnosti, je to účinný nástroj v boji proti kouření.”

Porovnat nabídky e-shopů, které produkt nabízejí →

Moje zkušenost s Defumoxanem

Defumoxan jsem se rozhodla vyzkoušet po dlouhých letech kouření. Přiznávám, že jsem byla trochu skeptická, ale zároveň jsem si říkala, že za zkoušku nic nedám. Cena se mi zpočátku zdála vyšší, ale když jsem si spočítala, kolik utratím za cigarety, rychle jsem změnila názor. Když jsem si uvědomila, že jedno balení vystačí na 25 dní, zdálo se mi to jako dobrá investice do zdraví.

Pozitivní stránky

Už první den užívání jsem si všimla, že moje chuť na cigaretu se výrazně snížila. Byla jsem zvyklá kouřit asi 20 cigaret denně, ale během prvních tří dnů jsem se dostala na nulu. To bylo pro mě obrovské překvapení. Defumoxan mi pomohl zvládnout abstinenční příznaky, jako jsou podrážděnost, agresivita a bolest hlavy. Také jsem neměla pocit hladu, což je často problém při odvykání kouření.

Další výhodou bylo, že jsem najednou měla spoustu volného času. Když jsem přestala kouřit, zjistila jsem, kolik času jsem trávila tímto zlozvykem. Navíc jsem se cítila fyzicky mnohem lépe. Už po několika dnech jsem si všimla, že lépe dýchám a nemám takový kašel.

Negativní stránky

Bohužel, ne všechno bylo růžové. Po několika dnech užívání jsem začala mít problémy se žaludkem. Měla jsem bolesti, nevolnosti a pálení žáhy. Musela jsem léčbu na chvíli přerušit, protože tyto příznaky byly nesnesitelné. Po vysazení léku se bolesti zlepšily, ale musím říct, že pro lidi s citlivým žaludkem to může být problém.

Dalším negativem je, že účinek Defumoxanu trvá jen 25 dní. Po této době se abstinenční příznaky mohou vrátit, a je tedy důležité mít silnou vůli a motivaci pokračovat v nekouření. Lék vám pomůže překonat fyzickou závislost, ale psychická závislost je něco, s čím se musíte popasovat sami.

Co byste měli vědět

Defumoxan neobsahuje nikotin, což je velké plus. Pomáhá zmírňovat abstinenční příznaky a postupně snižuje závislost na nikotinu. Balení obsahuje dostatek tablet na 25 dní terapie, což by mělo být dostatečné pro úplné zbavení se závislosti. Je důležité dodržovat dávkování a mít silnou vůli. Léčba je doprovázena praktickým kalendářem, který vám pomůže sledovat pokrok.

Podle zkušeností uživatelů až 93,5 % lidí potvrdilo účinnou pomoc při odvykání kouření. To je vysoké číslo, které svědčí o efektivitě tohoto léku. Přesto je důležité být připraven na to, že část práce zůstává na vás. Musíte být motivovaní a připraveni změnit své zvyky a stereotypy.

Navíc, pokud máte možnost, doporučuji zakoupit Defumoxan v Polsku, kde je prodáván pod názvem Desmoxan a stojí výrazně méně. Stejná firma, stejný produkt, ale za lepší cenu.

Zkušenosti dalších zákazníků

V začátku užívání mi Defumoxan utlumil fyzické abstinenční příznaky, ale zdaleka ne zcela – čekala jsem v tomto ohledu víc. Po doužívání (tedy po 25 dnech) se abstinenční příznaky stále ještě ozývaly. Samozřejmě hraje roli i psychiská závislost, kterou lék neřeší, s tou se musí popasovat mysl samotná a také zas a znova musí být přítomna motivace nekouřit. Defumoxan mi umožnil prožít si, že nekouřit lze – to je výrazná pomoc. Ale velká část práce zůstává nadále na člověku samotném. Já teď završuji druhý měsíc nekouření a stále ještě bojuji a svůj stav považuji za křehký. Držím palce sobě i vám…

Ověřený zákazník

První dva dny užívání super, ale druhý den na večer začali bolesti žaludku a nevolnosti. Třetí den po užití první dávky jsem začal mít opravdu velké bolesti žaludku, bylo mi zle a začala mě pálit žáha. Léčbu jsem musel ukončit. Než jsem začal lék užívat tak jsem to konzultoval se svým lékařem, který mi řekl, že lék mohu užít. Bohužel je opravdu silný na žaludek, který není 100% v pořádku. Proto nedoporučuji nikomu kdo má jakékoliv potíže se žaludkem i ty minimální. Bolesti žaludku přešli až druhý den odpoledne po vysazení léku. Dokud byl žaludek ,,prázdný´´ tak to šlo, ale jak jsem se najedl tak bolesti byli neskutečné a nevolnosti byli také velké. Jinak lék na mě působil, že by mi mohl opravdu pomoc, ale musíte mít také velkou silnou vůli jinak to nepůjde. Pokud bych se sám nekontroloval tak druhý den vykouřím více jak 4 cigarety, ale abstinenční příznaky nebyly tak velké aby se nedaly vydržet. Ale bohužel nemohu říct jestli by pomohl i pátý den léčby když už se nesmí kouřit vůbec. Tak daleko jsem se bohužel nedostal.

Ověřený zákazník

Dlouhe leta jsem byl zavisly na nikotinu. Nedavno jsem se rozhodl, ze s nikotinem skoncim a uvazoval jsem nad pomocnikem, jako je Nicoret.Nakonec jsem zkusil 25 dni s Defumoxanem a poctive dordzoval davkovani.Dneska jsem baleni uspesne dobral a musim rict, ze kdyby nebylo techto tablet, tak bych asi stale nikotin pouzival.Jiz prvni den jsem pozoroval nechut k nikotinovym vyrobkum.. Doporucuji vsem, kteri se snazi prestat. Citim se skvele a konecne nejsem zavislym.

Ověřený zákazník

Po léčbě jsem se rozhodl napsat recenzi. Nejprve, někteří tu píší o vysoké ceně. Defumoxan na měsíční kůru stojí stejně jako cca 7 krabiček cigaret. Kolik krabiček za měsíc vykouříte a utratíte za ně? Debata o ceně je tedy dle mého názoru zbytečná.A nyní k léčbě – Defumoxan pomůže tomu, kdo opravdu chce přestat kouřit, přesně jak píší na obalu. Není to kouzelná pilulka co vyřeší všechny vaše osobní problémy. Funguje výborně proti abstinenčním příznakům, nasranosti a podrážděnosti. V průběhu léčby jsem opravdu nepociťoval nijak nepřekonatelnou chuť na cigaretu. Chuť občas byla, ale nebyl to žádný absťák, cloumák a musel jsem si prostě pořád opakovat, že jsem s tím přestal. Ono totiž kouření není jen o závislosti na nikotinu, je to i hodně o rituálech – každý je zvyklý dát si cígo v určité situaci, která Xkrát denně nastane. Také jsem mnohokrát denně i v průběhu léčby automaticky sahal do kapes a hledal cígo. Ne proto že bych měl nepřekonatelnou chuť, ale prostě proto, že nastala chvíle kdy jsem běžně kouřil. Toto musíte překonat sami, od rituálů vám Defumoxan nepomůže. Důležité je nemít žádné cigarety ve svém dosahu ani na očích! Žádná KáPéZetka! Také jsem musel dočasně omezit některé přátele, vysvětlit jim, že jsem se rozhodl přestat a že se s nimi nemohu scházet na cigárkách a do hospody, tak jako vždycky. Přestat kouřit pro mě znamenalo opravdu významně změnit myšlení, své zvyky, a běžné stereotypy. Defumoxan pomáhá jen od absťáku, nic víc, nic míň. A nyní výsledek – už dva měsíce nekouřím, jsem na to pyšný, ale vím že vyhráno zdaleka nemám. Po dokončení léčby a tedy vysazení účinné látky, mívám na cigáro chuť mnohem častěji. Hlavně když se dostanu do zvýšeného stresu, mám obrovskou chuť něco srolovat do ruličky, zapálit to a vyhulit to. Tabák mi pořád hezky voní, takže když jdu po ulici a vidím někoho kouřit, snažím se mu vyhnout velkým obloukem, nebo aspoň zadržet na chvíli dech než ho minu.Zkrátka bojuju stále, ale od toho nejhoršího mi defumoxan pomohl. Je mi jasné, že když jsem hulil 20 let, pár prášků to za měsíc nevymažou. Každopádně, po 2 měsících bez cigarety se fyzicky cítím velmi dobře, jsem schopen vyjít schody, aniž bych měl pocit že šplhám na Mount Everest a ve 3. patře řídne vzduch. Přestal jsem mít takového to nenadálé kuřácké odchrchlání, co vás dráždí na průduškách. V důsledku nekouření jsem ve značné míře omezil i konzumaci alkoholu, který se s cigaretami váže. Před výplatou mi najednou v peněžence zbývá pár tisíc navíc. Pozitiva pozoruju a zároveň si je musím neustále sám sobě opakovat, kdykoli mě přepadne chuť na cígo. Bojuju dál a držím palce i Vám!

Ověřený zákazník

Přečíst všechny zkušenosti zákazníků →

Koupit či neokoupit DEFUMOXAN POR 1,5MG TBL NOB 100?

Kupte, pokud…

Chcete přestat kouřit a potřebujete pomoc s abstinenčními příznaky

Defumoxan účinně zmírňuje abstinenční příznaky jako podrážděnost, bolest hlavy a chuť na cigaretu.

Hledáte produkt bez nikotinu

Defumoxan neobsahuje nikotin, což je velká výhoda pro ty, kteří chtějí přestat kouřit bez další závislosti.

Máte silnou vůli a jste motivovaní přestat kouřit

Produkt je účinný, ale vyžaduje vaši silnou vůli a motivaci, aby byl úspěšný v dlouhodobém horizontu.

Nekupujte, pokud…

Máte citlivý žaludek nebo žaludeční potíže

Někteří uživatelé zaznamenali bolesti žaludku, nevolnosti a pálení žáhy během užívání Defumoxanu.

Očekáváte okamžité a trvalé výsledky

Defumoxan pomáhá s fyzickou závislostí, ale psychická závislost vyžaduje další práci a motivaci.

Máte omezený rozpočet

Cena Defumoxanu může být pro někoho vysoká, ačkoliv je srovnatelná s měsíčními náklady na cigarety.

Najít nejvýhodnější nabídku

FAQ – Často kladené otázky

Jaké jsou vedlejší účinky Defumoxanu a jak je zvládnout?
Někteří uživatelé hlásí bolesti žaludku, nevolnosti a pálení žáhy. Pokud máte citlivý žaludek, doporučuji konzultovat užívání s lékařem. Při výskytu těchto příznaků zkuste lék vysadit a počkat, jestli se situace zlepší.
Jak dlouho trvá léčba Defumoxanem a co dělat po jejím dokončení?
Léčba trvá 25 dní. Po této době je důležité mít silnou vůli a motivaci pokračovat v nekouření, protože abstinenční příznaky se mohou vrátit. Doporučuji si najít podporu v rodině nebo mezi přáteli.
Je možné kombinovat Defumoxan s jinými léky nebo terapiemi?
Defumoxan neobsahuje nikotin, takže by neměl kolidovat s jinými léky. Přesto je vždy dobré konzultovat kombinaci s lékařem. Někteří lidé kombinují Defumoxan s behaviorální terapií nebo podpůrnými skupinami.
Kde je možné koupit Defumoxan levněji?
V Polsku se prodává pod názvem Desmoxan a je výrazně levnější. Pokud máte možnost, doporučuji zakoupit ho tam.
Jak se vypořádat s psychickou závislostí na kouření po užívání Defumoxanu?
Defumoxan pomáhá s fyzickou závislostí, ale psychická závislost je na vás. Najděte si nové rituály, které nahradí kouření, a vyhýbejte se situacím, které vás ke kouření lákají. Podpora rodiny a přátel je klíčová.
Jaké jsou nejčastější chyby při užívání Defumoxanu?
Nejčastější chybou je nedodržování dávkování a pokračování v kouření během léčby. Je důležité pečlivě sledovat kalendář dávkování a mít silnou vůli přestat kouřit.
Jaké jsou hlavní výhody užívání Defumoxanu oproti jiným metodám odvykání kouření?
Defumoxan neobsahuje nikotin, což znamená, že neudržuje závislost na nikotinu. Pomáhá zmírnit abstinenční příznaky a postupně snižuje chuť na cigarety. Navíc je volně prodejný a nepotřebujete lékařský předpis.

Parametry

Název produktu: DEFUMOXAN POR 1,5MG TBL NOB 100
Typ produktu: Volně prodejné léky
Příznaky: odvykání kouření
Určení: pro dospělé
Forma přípravku: tablety
Množství: 100 ks
Věk: pro dospělé

Fotogalerie

Ostestováno: DEFUMOXAN POR 1,5MG TBL NOB 100

DEFUMOXAN POR 1,5MG TBL NOB 100

Zkušenosti s DEFUMOXAN POR 1,5MG TBL NOB 100

DEFUMOXAN POR 1,5MG TBL NOB 100

Průzkum DEFUMOXAN POR 1,5MG TBL NOB 100

DEFUMOXAN POR 1,5MG TBL NOB 100

Hodnocení: DEFUMOXAN POR 1,5MG TBL NOB 100

DEFUMOXAN POR 1,5MG TBL NOB 100

Posouzení: DEFUMOXAN POR 1,5MG TBL NOB 100

DEFUMOXAN POR 1,5MG TBL NOB 100

Volně prodejné léky: Jak vybrat ty správné a na co si dát pozor

Možnosti volně prodejných léků

V dnešní době je nabídka volně prodejných léků opravdu široká. Najdete zde tablety, sirupy, krémy, kapky a mnoho dalších forem. Každý produkt je určen pro různé typy zdravotních problémů, od bolesti hlavy, přes nachlazení, až po trávicí obtíže. Výběr správného léku může být někdy složitý.

Existují různé kategorie volně prodejných léků:

 • Analgetika: léky proti bolesti
 • Antipyretika: léky snižující horečku
 • Protizánětlivé léky: zmírňují záněty
 • Antihistaminika: proti alergiím
 • Antacida: neutralizují žaludeční kyselinu

Jak vybírat volně prodejné léky

Rozhodujícími faktory při výběru volně prodejného léku jsou například:

 1. Účinná látka: Každý lék obsahuje určitou účinnou látku, která řeší konkrétní problém. Například pro bolest hlavy často slouží ibuprofen nebo paracetamol. Pečlivě si přečtěte složení.
 2. Dávkování: Dbejte na správné dávkování, které je uvedeno na obalu nebo v příbalovém letáku. Překročení doporučené dávky může být nebezpečné.
 3. Výrobce: Někdy mohou být kvalitnější léky od renomovaných výrobců. Při nejistotě se zaměřte na ověřené značky.

Výhody a nevýhody volně prodejných léků

Výhody

Volně prodejné léky mají několik nesporných výhod. Jsou snadno dostupné, můžete je bez problému zakoupit v lékárně nebo dokonce na internetu. Ušetříte tím čas strávený čekáním na lékařský předpis. Další výhodou je jejich rychlý účinek – například analgetika obvykle fungují do hodiny po podání.

Nevýhody

Na druhou stranu tu jsou i nevýhody. Špatné použití těchto léků, například překročení dávkování nebo kombinace více podobných léků, může způsobit vážné zdravotní problémy. Navíc některé volně prodejné léky mohou interagovat s jinými léky, které už užíváte, což může mít nepříjemné následky.

Na co si dát pozor

Volně prodejné léky nejsou vždy bezpečné pro všechny. Zvláštní opatrnost by měli mít těhotné a kojící ženy, děti a starší lidé. Vždy si ověřte, zda je konkrétní lék vhodný pro vaši věkovou skupinu a zdravotní stav.

Dále je důležité sledovat datum expirace. Léky po uplynutí tohoto data mohou ztratit účinnost nebo se stát nebezpečnými. Uchovávejte léky dle doporučení výrobce, obvykle v suchu a chladu.

Jeden zajímavý tip: Pokud lék obsahuje přírodní složky, nezapomeňte, že i přírodní látky mohou mít vedlejší účinky a interakce s jinými léky. Tím pádem není vhodné podceňovat příbalový leták ani u takových produktů.

Při výběru volně prodejného léku tedy důkladně prostudujte složení a příbalový leták. Raději se poraďte s lékárníkem či lékařem, pokud máte nějaké pochybnosti. Vaše zdraví je to nejdůležitější!