Přeskočit na obsah
Úvod » Gaming » Hry na PS3 » Recenze Diablo 3 – intuitivní ovládání a vyvážený systém lootu

Recenze Diablo 3 – intuitivní ovládání a vyvážený systém lootu

Celkové hodnocení

95 %

Zábavné RPG v kategorii Hry na PS3

Diablo III na PS3 je akční RPG s temnou fantasy, intuitivním ovládáním, vyváženým lootem a nabízí jak napínavou singleplayerovou kampaň, tak zábavnou offline kooperaci... Detailní informace

Podrobné hodnocení

 • 9,5/10
  Hratelnost
 • 8,7/10
  Grafika
 • 9,2/10
  Multiplayer
 • 9,0/10
  Ovládání
 • 8,8/10
  Obsah

Klady

 • Intuitivní ovládání na Dualshock 3
 • Offline kooperativní multiplayer bez nutnosti internetu
 • Nádherná grafika a atmosféra
 • Rychlé načítání lokací
 • Nový systém lootu
 • Poutavý a propracovaný příběh
 • Náhodně generované dungeony pro nekonečnou hratelnost
 • Pět různých tříd postav

Zápory

 • Občasné mikro lagy při načítání
 • Hra neobsahuje češtinu
 • Inventář může prohlížet jen jedna osoba
 • Nemožnost přenášení postav mezi konzolemi

Moje zkušenost

“Diablo III na PS3 je skvělou volbou pro hráče, kteří hledají zábavnou a pohlcující akční RPG hru s možností offline kooperace. I když má své drobné technické nedostatky a chybí čeština, intuitivní ovládání a dobře vyvážený systém lootu to více než kompenzují. Hra nabízí dostatečně náročnou obtížnost a náhodně generované dungeony zajišťují dlouhodobou hratelnost.”

Porovnat nabídky e-shopů, které produkt nabízejí →

Hratelnost a ovládání

Diablo III na PS3 mě příjemně překvapilo svou hratelností. Ovládání na Dualshock 3 je intuitivní a skvěle zvládnuté. Hra plynule běží, i když občas zaznamenáte mikro lagy při načítání obsahu z disku. To však nijak zásadně neovlivňuje celkový zážitek.

Co mě opravdu nadchlo, je offline kooperativní multiplayer. Můžete si vzít PS3 třeba na chalupu a hrát s přáteli bez nutnosti trvalého připojení k internetu. To je velký plus oproti PC verzi, kde je stálé připojení nutností.

Obtížnost hry je nastavitelná, ale doporučuji začít minimálně na HARD, aby hra nebyla příliš snadná. Zpočátku je hra možná až moc jednoduchá, ale s rostoucí obtížností se stává opravdovou výzvou.

Grafika a technické provedení

Grafika Diabla III na PS3 je nádherná, i když ve srovnání s PC verzí může působit slaběji. Přesto je vizuální zpracování velmi povedené a atmosféra hry je naprosto pohlcující. Hra obsahuje také nový systém lootu, který je mnohem lépe vyvážený než v PC verzi. Padají vám tak mnohem použitelnější předměty.

Občas se stane, že se CD kousne, ale není to nic, co by zásadně kazilo zážitek. Načítání lokací je velmi rychlé, což je další plus. Bohužel, hra neobsahuje češtinu, což může být pro některé hráče problém, zvláště kvůli příběhu.

Obsah a zábava

Diablo III nabízí obrovský svět s náhodně generovanými dungeony, což zajišťuje prakticky nekonečnou hratelnost. Příběh je poutavý a propracovaný, typický pro hry od Blizzardu. Hra obsahuje pět různých tříd postav, z nichž každá má unikátní kouzla a schopnosti. To poskytuje široké možnosti přizpůsobení a taktiky.

Offline multiplayer pro čtyři hráče na jedné televizi je skvělý, ale inventář může prohlížet jen jedna osoba najednou, což může být při kooperativní hře trochu otravné. Hra by mohla být delší, ale díky náhodně generovaným mapám se dá hrát stále dokola, i když to může po čase ztratit na zábavě.

Jediným větším mínusem je nemožnost přenášení postav mezi různými PS3 konzolemi. Pokud tedy chcete hrát u kamaráda, musíte si vytvořit novou postavu. To může být trochu frustrující, ale není to nic, co by zásadně kazilo celkový dojem ze hry.

Zkušenosti dalších zákazníků

Hru jsem se rozhodl zakoupit kvůli porovnání s PC verzí. Dle mého názoru je Diablo 3 na konzolích o hodně lepší, než verze na PC. Opravdu mě nadchnul nový systém lootu (ve hře vám padají mnohem použitelnější věci, než tomu bylo na Diablu 3 pro PC). Hra je velmi poutavá. Už jsem ji několikrát projel a příběh je prostě geniální jako u všech her od Blozzardu.

Ověřený zákazník

Zajímavá hra se skvělým příběhem a dobrou hratelností, která zabaví na dlouhé, dlouhé hodiny 🙂 Bohužel se časem zaseknete v kruhu mačkání dvou tří tlačítek které vám budou na lehčí obtížnosti stačit, a díky tomu se začnou stávat ty delší questy lehce nudné, a místy zdlouhavé. Možnosti craftu apod… dávají hře opět možnost si trochu pohrát. Díky možnostem zvedání obtížnosti se nejednou budete rozčilovat u prohraného boje, a Hardcore mode vás zase donutí být velice opatrní s výběrem spelů, a taktiky pro každou lokaci nebo bose.

Ověřený zákazník

Neuvěřitelně chytlavá hratelnost, výborné ovládání, i přes slabé technické provedení je Diablo nutností pro všechny majitele PS3, kteří za sebou mají na PC něco málo odehráno. Opravdu nejde technicky srovnávat Diablo 3 a např. The Last of Us, Diablo pak působí, jako kdyby bylo o generaci konzolí zpět. Ale i když úplně jiné hry, atmosféra je shodně působivá, hratelnost obdobně návyková….

Ověřený zákazník

Diablo 1 je jen jeden, ten první, originální a nedostižný. Dvojku jsem nehrál a trojku zepsuli, proto jsem byl mírně na pochybách, ale už demo mne přesvědčilo o koupi a plné verze jsem rozhodně nezalitoval. Po Diablo (PSOne), Baldur’s Gate a Champions of Norrath (PS2) konečně důstojný nástupce izometrického hack’n’slash realtime RPG i na PS3!

Ověřený zákazník

Přečíst všechny zkušenosti zákazníků →

Koupit či neokoupit Diablo 3?

Kupte, pokud…

Hledáte skvělou offline kooperativní hru

Diablo III na PS3 nabízí vynikající offline multiplayer pro čtyři hráče, což je skvělé pro hraní s přáteli bez nutnosti připojení k internetu.

Chcete hru s nekonečnou hratelností

Náhodně generované dungeony a široká škála postav zajišťují, že hra nikdy neomrzí a můžete ji hrát stále dokola.

Očekáváte intuitivní ovládání

Ovládání na Dualshock 3 je velmi intuitivní a dobře přizpůsobené pro konzoli, což zaručuje plynulý a zábavný zážitek.

Nekupujte, pokud…

Potřebujete češtinu

Hra neobsahuje češtinu, což může být problém zejména kvůli příběhu, který je klíčovou součástí zážitku.

Chcete přenášet postavy mezi konzolemi

Hra neumožňuje přenášení postav mezi různými PS3 konzolemi, což může být frustrující, pokud chcete hrát u kamaráda.

Vadí vám občasné technické problémy

Občas se může stát, že se CD kousne nebo se objeví mikro lagy při načítání obsahu, což může narušit plynulost hry.

Najít nejvýhodnější nabídku

FAQ – Často kladené otázky

Jaké jsou hlavní rozdíly mezi verzí Diablo III na PS3 a PC?
Verze na PS3 má intuitivní ovládání na Dualshock 3, offline kooperativní multiplayer a nový systém lootu, který je lépe vyvážený. Na rozdíl od PC verze nevyžaduje trvalé připojení k internetu.
Mohu přenášet své postavy mezi různými PS3 konzolemi?
Bohužel ne. Pokud chcete hrát u kamaráda, musíte si vytvořit novou postavu na jeho konzoli.
Jaká je optimální obtížnost pro začátek hry?
Doporučuji začít minimálně na obtížnosti HARD. Nižší obtížnosti mohou být příliš snadné a hra by vás nemusela dostatečně vyzvat.
Jaké jsou nevýhody offline kooperativního multiplayeru?
Hlavní nevýhodou je, že inventář může prohlížet jen jedna osoba najednou. Ostatní hráči musí čekat, což může být trochu otravné.
Jaké jsou výhody náhodně generovaných dungeonů?
Náhodně generované dungeony zajišťují prakticky nekonečnou hratelnost. Každý průchod hrou je jiný, což udržuje hru stále svěží a zajímavou.
Jaký je nový systém lootu v Diablo III na PS3?
Nový systém lootu je lépe vyvážený než v PC verzi. Padají vám mnohem použitelnější předměty, což zlepšuje celkový zážitek ze hry.
Jsou v Diablo III na PS3 nějaké technické problémy?
Občas se může stát, že se CD kousne, ale není to časté a neovlivňuje to zásadně hratelnost. Načítání lokací je velmi rychlé, což je velký plus.

Parametry

Název produktu: Diablo 3
Typ produktu: Hry na PS3
Výrobce: BLIZZARD
Žánr: RPG
Doporučený věk: od 16 let

Fotogalerie

Poznámky k Diablo 3

Diablo 3

Hodnocení Diablo 3

Diablo 3

Zkoumání Diablo 3

Diablo 3

Testování Diablo 3

Diablo 3

Ostestováno: Diablo 3

Diablo 3

Test: Diablo 3

Diablo 3

Zkušenost s Diablo 3

Diablo 3

Podívejte se na Diablo 3

Diablo 3

Hodnocení: Diablo 3

Diablo 3

Zkušenosti s Diablo 3

Diablo 3

Jak vybírat hry na PS3: Praktický průvodce pro hráče

Možnosti a žánry her

PS3 nabízí širokou škálu her napříč všemi možnými žánry. Od akčních dobrodružství, RPG až po sportovní tituly. Co si vybrat? Rozhodněte se podle svého vkusu.

Když máte rádi adrenalinové akce, zkuste hry jako „Uncharted“ nebo série „God of War“. RPG fanoušci budou nadšeni z „Elder Scrolls V: Skyrim“ nebo „Final Fantasy XIII“. Pro sportovní nadšence jsou na trhu tituly jako „FIFA“ nebo „NBA 2K“.

Výhody a nevýhody různých typů her

Různé žánry mají svá pro a proti. Akční hry vás udrží na kraji sedačky, ale mohou být jednostranné. RPG hry nabízí hlubší a pohlcující zážitek, ale vyžadují více času a úsilí.

Sportovní hry jsou skvělé na rychlé odreagování, ale jejich hlavní nevýhodou je, že se často opakují a může vás začít nudit jejich monotónnost.

Na co se zaměřit při výběru

Kvalita grafiky a zvuku

Ačkoli PS3 není z nejnovější generace konzolí, některé hry na ní stále vynikají svou grafikou a zvukem. Zkontrolujte hodnocení a uživatelské recenze. Hra s kvalitní grafikou jako „The Last of Us“ vás ohromí i na starším hardwaru.

Multiplayer a online možnosti

Pokud rád hrajete s přáteli, hledejte hry s robustním multiplayerem. „Call of Duty“ a „Battlefield“ jsou klasikou, kterou si můžete užít společně s kamarády. Nepodceňujte ani on-line možnosti a komunitní funkce.

Délka a znovuhratelnost

Ne všechny hry mají po prvním dohrání životnost. Hledejte tituly s vysokou znovuhratelností jako „Dark Souls“, které nabízejí různé strategie a výzvy i po prvním dohrání.

Příběh a postavy

Pro některé hráče je klíčovým faktorem silný příběh a dobře napsané postavy. „Red Dead Redemption“ je dokonalým příkladem hry, která nabízí bohatý příběhový zážitek.

Na co si dát pozor

Kompatibilita a verze hry

Ujistěte se, že vámi vybraná hra je kompatibilní s vaší verzí konzole. Některé starší nebo specializované verze her nemusí fungovat správně. Přezkoumejte, zda hra podporuje správné rozlišení a režim obrazu.

Hardwarové požadavky

I když PS3 má standardní hardware, některé hry mohou mít vysoké nároky na výkon nebo potřebovat zvláštní příslušenství, jako jsou ovladače pohybu.

Bugy a aktualizace

Některé hry mohou být při vydání nekvalitní a plné chyb. Přezkoumejte, zda hra obdržela potřebné aktualizace a záplaty. Případně se podívejte na online fóra pro zpětnou vazbu od hráčů.

Cena versus hodnota

Poslední, ale důležité je zhodnotit cenu a hodnotu. Vyváženým přístupem je hledat hry ve slevách nebo bazarové tituly na ověřených místech. Některé starší hry přinášejí vynikající poměr ceny a kvality.

Správný výběr her na PS3 může vaše herní zážitky podstatně obohatit. Investujte čas do výzkumu a hodnocení her a objevte ty nejlepší kousky.