Přeskočit na obsah
Úvod » Hračky » Interaktivní hračky » Recenze Dimian Luna pohádkový jednorožec poslechni si pohádku CZ – velmi atraktivní a hebká hračka

Recenze Dimian Luna pohádkový jednorožec poslechni si pohádku CZ – velmi atraktivní a hebká hračka

Celkové hodnocení

81 %

Pro nenáročné v kategorii Interaktivní hračky

Interaktivní jednorožec Luna okouzlí děti designem a jemným povrchem, vypráví pohádky v češtině. Jak obstál v našem testu, zjistíte v recenzi... Detailní informace

Podrobné hodnocení

 • 9/10
  Design
 • 5/10
  Funkčnost
 • 4/10
  Zvuk
 • 6/10
  Kvalita
 • 3/10
  Hříva

Klady

 • Krásný a jemný design
 • Hebká plyšová srst
 • Přiložený hřebínek na česání
 • Interaktivní funkce: pohybuje ústy, mrká, svítí

Zápory

 • Velmi krátké pohádky
 • Nelze vybrat konkrétní pohádku
 • Hlasité a nelze ztlumit
 • Slyšitelný motorek při vyprávění
 • Rychle se porouchává
 • Hříva se rychle zamotá a je nečesatelná

Moje zkušenost

“Interaktivní jednorožec Luna je vizuálně velmi atraktivní hračka, která na první pohled zaujme svým designem a hebkostí. Bohužel, její funkčnost a kvalita zpracování nedosahují očekávané úrovně, což se projevuje krátkými pohádkami, hlučným motorkem a problémy s hřívou. Přestože má potenciál stát se oblíbeným společníkem pro děti, technické nedostatky a rychlé opotřebení materiálu mohou být pro mnoho rodičů zklamáním.”

Porovnat nabídky e-shopů, které produkt nabízejí →

Interaktivní Jednorožec Luna: Design a První Dojmy

Jednorožec Luna mě na první pohled zaujal svým vzhledem. Je opravdu krásně zpracovaný, má hebkou plyšovou srst a celkově vypadá velmi roztomile. Když jsem ji vybalila z krabice, byla jsem nadšená z toho, jak jemná a příjemná na dotek je. Moje dcera se do ní okamžitě zamilovala.

Hračka je určena pro děti od 2 let a díky přiloženému hřebínku mohou děti pročesávat hřívu a ocásek laděné do fialové barvy. To je určitě velké plus, protože děti milují česání a úpravu svých hraček.

Funkčnost a Kvalita Vyprávění Pohádek

Luna vypráví tři pohádky: Popelka, Zlatovláska a tři medvědi, Na vlásku. Během vyprávění pohybuje ústy, mrká očima a její roh svítí krásnými barvami. To zní skvěle, ale tady začínají první problémy. Pohádky jsou velmi krátké, což je pro děti zklamáním. Navíc nemůžete vybrat konkrétní pohádku, kterou chcete slyšet, což je trochu nepraktické.

Dalším problémem je hlasitost. Pohádky jsou dost hlasité a nelze je ztlumit, což je nepříjemné, zejména pokud chcete, aby dítě usínalo při vyprávění. Navíc motorek ovládající oči a pusu je také slyšet, což může být rušivé.

Technické Problémy a Kvalita Materiálu

Bohužel, kvalita zpracování není úplně ideální. Někteří rodiče si stěžovali, že se hračka rychle porouchala. Například přestala mluvit nebo se vycpávka v noze přesunula na jedno místo, což způsobilo, že noha vypadala zlomeně. To je rozhodně zklamání, zvláště když vezmeme v úvahu cenu hračky.

Dalším zklamáním je hříva. I když je přiložený hřebínek, hříva se rychle zamotá a je téměř nemožné ji znovu rozčesat. Po několika pokusech se hříva promění v chemlonové chuchvalce, se kterými už nejde udělat vůbec nic.

Celkově vzato, interaktivní jednorožec Luna má své klady i zápory. Je krásně zpracovaný a na první pohled zaujme. Bohužel, funkčnost a kvalita zpracování nejsou na takové úrovni, jakou bych od hračky v této cenové kategorii očekávala.

Zkušenosti dalších zákazníků

Jednorožec Luna se po dvou dnech porouchala,přestala mluvit.Výhoda byla že nám ji okamžitě vyměnily za jinou,té se zase po pěti dnech nahrnula vycpávka jedné nohy do jednoho místa,takže teď vypadá jako když ji má zlomenou a vysí.Nedrží tvar jako ostatní tři nohy.Už bych ji nekoupila.Navíc každá Luna od jiného výrobce.

Ověřený zákazník

Má dcera si Lunu velmi přála. Nevydržela jsem a i přes některé negativní recenze zakoupila. Musím říci, že pohádky jsou namluveny hrozně. Hlas je pro mě nepříjemný, pohádky jsou úplně jiné, než jak je známe. Luna hlasitě mrká a vrže. Za hodně peněz málo muziky. Alespoň pro mě. Dcera si s ní hraje, ale za mě jsou to vyhozené peníze.

Ověřený zákazník

Jednorožec vypadá moc hezky,je příjemný na dotek. Pohádky jsou kraťoučkém,ale to by nevadilo. Škoda jen,že nejdou zeslabit,a že jednorožci při otevírání pusy vrže dost hlasitě čelist. Dcera se těšila,jak bude česat hřívu,ale po rozpuštění culíku a prvním pokusu o učesání se hříva proměnila v chemlonové chuchvalce, se kterými už nejde udělat vůbec nic. Přiložený hřebínek je zřejmě vtip. Kvalita absolutně neodpovídá ceně.

Ověřený zákazník

Za 1600kc bych jako rodic ocekaval dakeko daleko vice, pohadky povi sice tri, ale v nejake superkratke verzi, ktera se od pohadek ktere zname u nas v CR znacne lisi.. evidentne je prevzato z nejake skandinavske, nebo britske verze.. dcera mela chvilku radost, protoze diky reklame na tutytv si ji (lunu) vysnila, ale myslim, ze ji za par dnu jedorozec omrzi, protoze vlastne nic moc krome klasickeho plysaka za par kc nenabidne.. ( krom blikaciho rohu a oci.. ).

Ověřený zákazník

Přečíst všechny zkušenosti zákazníků →

Koupit či neokoupit Dimian Luna pohádkový jednorožec poslechni si pohádku CZ?

Kupte, pokud…

Hledáte krásnou a hebkou hračku

Jednorožec Luna má opravdu krásný design a hebkou plyšovou srst, což z ní dělá perfektního kamaráda na mazlení.

Vaše dítě miluje česání hraček

Luna přichází s hřebínkem a má dlouhou hřívu a ocásek, které mohou děti pročesávat a upravovat, což je skvělá zábava.

Chcete něco interaktivního

Jednorožec Luna vypráví pohádky, pohybuje ústy, mrká očima a svítí rohem, což z ní dělá interaktivní hračku, která může děti zabavit.

Nekupujte, pokud…

Hledáte tichou hračku na usínání

Luna je dost hlasitá a nelze ztlumit hlasitost. Navíc motorek ovládající oči a pusu je slyšet, což může být rušivé při usínání.

Očekáváte dlouhé a kvalitní pohádky

Pohádky, které Luna vypráví, jsou velmi krátké a nelze je vybrat. To může být pro děti zklamáním.

Chcete hračku s vysokou kvalitou zpracování

Někteří uživatelé si stěžovali na technické problémy a rychlé opotřebení, což není ideální vzhledem k ceně hračky.

Najít nejvýhodnější nabídku

FAQ – Často kladené otázky

Jak dlouhé jsou pohádky, které Luna vypráví?
Pohádky jsou velmi krátké, trvají zhruba 1-2 minuty. To může být pro některé děti zklamání, protože příběhy nejsou tak podrobné jako klasické verze.
Lze regulovat hlasitost vyprávění?
Bohužel, hlasitost nelze regulovat. Pohádky jsou dost hlasité, což může být nepříjemné, zejména pokud chcete, aby dítě usínalo při vyprávění.
Jak je to s kvalitou hřívy a možností česání?
Hříva se rychle zamotá a je téměř nemožné ji znovu rozčesat. I když je přiložený hřebínek, po několika pokusech se hříva promění v chemlonové chuchvalce, se kterými už nejde udělat vůbec nic.
Jsou s hračkou nějaké technické problémy?
Ano, někteří rodiče si stěžovali, že se hračka rychle porouchala. Například přestala mluvit nebo se vycpávka v noze přesunula na jedno místo, což způsobilo, že noha vypadala zlomeně.
Jaké pohádky Luna vypráví?
Luna vypráví tři pohádky: Popelka, Zlatovláska a tři medvědi, Na vlásku. Během vyprávění pohybuje ústy, mrká očima a její roh svítí krásnými barvami.
Mohu vybrat konkrétní pohádku, kterou chci slyšet?
Ne, nelze vybrat konkrétní pohádku. Luna vypráví pohádky v náhodném pořadí, což může být trochu nepraktické.
Je hračka vhodná pro uspávání dětí?
Ne úplně. Pohádky jsou dost hlasité a motorek ovládající oči a pusu je také slyšet, což může být rušivé. Navíc blikající roh může být pro některé děti příliš jasný.

Parametry

Název produktu: Dimian Luna pohádkový jednorožec poslechni si pohádku CZ
Typ produktu: Interaktivní hračky
Výrobce: Dimian
Typ: plyšáci
Určení: pro holky
Věk od: 2 let
Výška: 36 cm

Fotogalerie

Pohled na Dimian Luna pohádkový jednorožec poslechni si pohádku CZ

Dimian Luna pohádkový jednorožec poslechni si pohádku CZ

Zkušenost s Dimian Luna pohádkový jednorožec poslechni si pohádku CZ

Dimian Luna pohádkový jednorožec poslechni si pohádku CZ

Analýza Dimian Luna pohádkový jednorožec poslechni si pohádku CZ

Dimian Luna pohádkový jednorožec poslechni si pohádku CZ

Interaktivní hračky: Jak vybrat tu správnou?

Možnosti interaktivních hraček

Interaktivní hračky představují fascinující svět zábavy a učení pro děti. Od interaktivních plyšáků po stavebnice s mikroelektronikou – je z čeho vybírat.

Pro menší děti jsou často atraktivní hračky jako interaktivní medvídci nebo panenky, které mluví, zpívají nebo třeba učí základy jazyka a počítání. Zajímavou volbou mohou být hračky, které děti aktivně zapojují – například pexeso reagující na správné odpovědi nebo stavebnice, která se propojuje s aplikací a učí kódování.

Moderní stavebnice

Stavebnice, které integrují jednoduchou elektroniku a programování, se těší stále větší oblibě. Například LEGO Boost nebo Makey Makey. Tyto hračky jsou ideální pro rozvoj logického myšlení.

Různorodé robotické hračky

Robotické hračky, jako jsou Ozobot nebo Sphero, nabízejí komplexní programovací možnosti. Děti je mohou ovládat pomocí tabletů či chytrých telefonů a tím rozvíjet své technické dovednosti.

Výběr interaktivní hračky

Při výběru je důležité zaměřit se na několik klíčových faktorů. Bezpečnost je na prvním místě. Hračka by neměla obsahovat malé části, které by dítě mohlo spolknout. Materiály by měly být netoxické a odolné.

Věk dítěte

Vždy vybírejte hračku odpovídající věku dítěte. Příliš náročné hračky mohou dítě frustrovat, zatímco příliš jednoduché zase rychle omrzí.

Možnosti personalizace

Některé interaktivní hračky nabízejí personalizaci – napr. panenka, která se učí jméno dítěte nebo robot, který se přizpůsobí úrovni a rychlosti učení.

Technická podpora a aktualizace

Některé interaktivní hračky vyžadují pravidelné softwarové aktualizace. Před nákupem zjistěte, zda výrobce poskytuje spolehlivou technickou podporu. Aplikace by měla být intuitivní a kompatibilní s vaším zařízením.

Výhody a nevýhody interaktivních hraček

Interaktivní hračky poskytují řadu výhod, ale také nevýhod. Umožňují rozvoj motoriky, kreativity a technického myšlení. Přispívají k učení hrou a mohou sloužit i jako vzdělávací nástroj.

Ovšem, některé hračky mohou být značně drahé a ne všechny nabídnou dlouhodobou hodnotu. Navíc, příliš mnoho obrazovek může vést k digitálnímu přetížení a omezení fyzické aktivity dítěte. Výběr by měl být tedy prováděn s rozvahou a s ohledem na potřeby i zájmy dítěte.

Doufám, že tento průvodce pomůže při výběru hračky, která bude nejlépe vyhovovat vašemu dítěti.