Přeskočit na obsah
Úvod » Gaming » Hry na PC » Recenze DOOM Eternal – fascinující kombinace rychlé akce a nádherné grafiky

Recenze DOOM Eternal – fascinující kombinace rychlé akce a nádherné grafiky

Celkové hodnocení

87 %

Pro náročné hráče v kategorii Hry na PC

Doom Eternal je akční hra s úchvatnou grafikou a intenzivní hratelností, která nabízí nezapomenutelný zážitek pro všechny hráče. Přečtěte si naši recenzi!.. Detailní informace

Podrobné hodnocení

 • 9,5/10
  Hratelnost
 • 9,7/10
  Grafika
 • 7,5/10
  Obtížnost
 • 6,0/10
  Multiplayer
 • 8,5/10
  Příběh
 • 9,8/10
  Optimalizace

Klady

 • Špičková hratelnost a rychlá akce
 • Nádherná a detailní grafika
 • Skvělé nové zbraně a modifikace
 • Plynulá optimalizace i na maximální nastavení
 • Zajímavý příběh a hlubší pohled do minulosti
 • Balet smrti pro zkušené hráče

Zápory

 • Vysoká obtížnost i na nižší úrovně
 • Neustálý nedostatek munice
 • Nutnost používat specifické zbraně na nepřátele
 • Skákací sekce mohou být otravné
 • Multiplayer rychle omrzí
 • Frustrující pro začátečníky

Moje zkušenost

“Doom Eternal je pro mě jako hráčku fascinující kombinací rychlé akce a nádherné grafiky, která mě vtáhla do světa démonů a nekonečných soubojů. I když mě vysoká obtížnost někdy frustrovala a multiplayer mě příliš neoslovil, celkový zážitek z kampaně a příběhu byl velmi uspokojivý. Pokud hledáte intenzivní a výzvami nabitou hru, Doom Eternal rozhodně stojí za vyzkoušení.”

Porovnat nabídky e-shopů, které produkt nabízejí →

Hratelnost a grafika

Hratelnost Doomu Eternal je prostě špičková. Kombinace rychlé akce, brutálních soubojů a neustálého pohybu vás udrží na špičkách. Hra je neskutečně plynulá a optimalizace je na jedničku. I při maximálním nastavení grafiky hra běží hladce. Grafika je nádherná, detailní a atmosférická, což jen umocňuje zážitek z likvidace démonů.

Nové zbraně a jejich modifikace jsou skvělé. Plazmový samostříl, tlakové ruční zbraně nebo smrtící plamenomet – každá zbraň má svůj specifický pocit a efekt. Nicméně, některé zbraně musíte používat na určité typy nepřátel, což může být někdy otravné.

Obtížnost a herní mechaniky

Obtížnost hry je vysoká, a to i na nižší úrovně. Pro začátečníky může být hra až příliš brutální. Neustálý nedostatek munice a nutnost používat motorovou pilu na doplnění zásob může být frustrující. Skákací sekce, které připomínají Maria na steroidech, také nemusí být pro každého.

Na druhou stranu, zkušeným hráčům hra nabízí skutečný balet smrti. Reflexy, rychlé rozhodování a management života, brnění a munice jsou klíčové. Pokud máte rádi výzvy, Doom Eternal vás rozhodně nezklame.

Multiplayer a příběh

Multiplayerový režim BattleMode je zajímavý koncept, kde dva hráči bojují proti jednomu. Můžete se přidat na stranu démonů nebo bojovat jako Slayer. Nicméně, multiplayer není příliš propracovaný a rychle se omrzí. Pokud hledáte hlavně multiplayerový zážitek, Doom Eternal vás asi nenadchne.

Příběh hry je překvapivě zajímavý a nabízí hlubší pohled do minulosti Slayera. I když je příběh vedlejší, dodává hře další rozměr a motivaci pokračovat dál. Sbírání artefaktů a vylepšování zbroje je zábavné a přidává na celkové hratelnosti.

Celkově je Doom Eternal skvělým pokračováním série. Nabízí výbornou hratelnost, nádhernou grafiku a zajímavý příběh. Nicméně, vysoká obtížnost a některé herní mechaniky mohou být pro někoho odrazující. Pokud máte rádi výzvy a rychlou akci, Doom Eternal je pro vás jako stvořený.

Zkušenosti dalších zákazníků

Hru jsem s nadšením očekával a nyní mě mrzí, že jsem ji koupil. Bethesda šla očividně v šlépějích Wolfenstein the Young blood, kdy nedostatek munice je na denním pořádku a na každou zrůdu platí něco takříkajíc jiného. Skákání se dá ještě přenést, ale z jakého důvodu hra ignoruje obtížnost. Viděl jsem pár ukázek hry na YouTube a mohu říci že nejsem sám, kdo si to myslí. Starý DOOM 3 a DOOM 2016, to jsou věci které stále předčí tuto hrůzu. Hru nedoporučuji kupovat těm, kteří by rádi vyzkoušeli něco nového a s nižší obtížností. Tato hra si nebere servítky z obtížnosti.

Ověřený zákazník

Doom Eternal navazuje na události Doom 2016. Z něj si bere všecky dobré a chválené finesy a přidává něco navíc. Kupodivu je zde slušný příběh. Co však činí Doom Doomem je akce a ta je tady strhující a mnohem rychlejší než v jeho předchůdci. Příležitostní hráči jako já budou i na normal obtížnost dostávat ze začátku dost na prdel než si zvyknout na využívání všech možností. Zkušení harcovníci si pak na obtížnosti vyšší užijí skutečný „balet smrti“ který procvičí reflexy, rychlé rozhodování a management života, brnění a munice. Pro ty kterým se líbil předchozí díl, je to opravdu MUST HAVE záležitost a za těch 700Kč v akci je to neuvěřitelný nářez ještě podpořený elektronicko-metalovým soundtrackem, který celou tu destrukční show ještě umocňuje. Hodnocení 95%. 5% dolů za jakýsi fialový sajrajt v určitých částech, kde nemůžete běhat a tím pádem je možné snadno dostat řádně po pysku…

Ověřený zákazník

DOOM byla klasika a etalon FPS her, tento pokriveny mrzak, ktery je vice mene akcni plosinova arkadova skakacka se strilenim jde ponekud za hranici dobreho vkusu. Splacanina ruznych her kde z puvodniho DOOMu zbyl jenom nazev. Radeji si zahraji Seriou Sam 4 se vsemi chybami a nectnostmi, nez tohle. Pokud pripoctu jeste ten zasadni omyl ze je to mozna pustit pouze na Bethesda klientu, tak mi zacinaji hvezdicky hodnoceni skakat do zapornych hodnot. No moje chyba mel jsem si vsimnout ze klic neni pro Steam nebo jinou podobnou platformu.

Ověřený zákazník

Doom Eternal navazuje na Doom 2016 a v mnohých věcech jej vylepšuje.Začneme tím pozitivním. Hra samotná je v hratelnosti kombinací klasického Dooma, Maria z Nintenda na steroidech, co hraje uživatelem vytvořenou mapu s 50 miliardami pekelných ohňů s přídavkem sousedovic nabíječe, co si říká Quake. Je to krvavá, brutální hra, která Vás vyždíme na maximum a pak vyplivne, aby jste se vrátili a snažili se jí to oplatit tím, že vystřílíte zástupy unikátních nepřátel na brutálně víceúrovňových arénách, tajných arénách a kdo ví čeho, co tam autoři zabudovali.Výhodou je neskutečný arzenál zbraní, které Vám pomohou projít peklem, druhým peklem, aby jste nakonec skončili v pekle, protože jste se vyhnuli peklu, co vypadalo jako čajový dýchánek jednorožců. Nevýhody jsou ale dvě. Nutnost neustále někoho rozřezat na miliardu kousků, protože Vám neustále dochází náboje. Nutnost určité modifikace (zejména ze začátku) používat na určitý druh nepřátel, protože Vás do toho nutí vývojář. Ale jinak, takový plasmový „samostříl“ je něco, co spolehlivě vyčistí chodbu od početného zástupu nadržených fanoušků.Když už se šíleně prostřílíte mapou, je dobré své zkušeností body rvát k objevední artefaktů na mapě. Nejenom pro vylepšení zbrojí, ale aby jste otevírali tajemné kóje na své domovské základně, sbírali ikonické hudební podkresy her od ID software a v neposlední řadě roztomilé figurky nepřátel do Vaší virtuální poličky. A že se občas zapotíte, aby jste správně našli cestu k tomu „pitomému“ otazníčku, protože prostě ten rozbitelný mechanismus mapy nemůžete najít. A jaký je tedy Doom v celkovém balení? O něco horší než Doom 2016. Může za to kombinace skákacích kampaní Nintenda, které nepochopitelnou měrou uplatilo vývojáře, nutnost mít Bethesda launcher (na jejich obranu mi hra ani jednou nespadla a vše jede v pořádku), celkem mizerného MP, který v současné chvíli nic moc nenabízí, zejména ze začátku nutnost používat určité zbraně a jejich modifikace na určitý druh nepřátel a toho, že občas Vám to přijde jako starý Quake III, kde pobíhají démoni. Co je skvělé je hudební podkres pekelného metalu a naprosto skvělá optimalizace, kdy hra při maximálním nastavení jede na maximální nastavení. A co je nejhorší? Když už toho bosse zabijete, máte radost a vžum, do další arény bum a tak nějak si říkáte, že ustřelovat jednotlivé části nepřátel bylo zbytečné, když Vám všude svítí nula u všech zbraní a na Vás se řítí démon velikosti dopravního kontejneru červené barvy.

Ověřený zákazník

Přečíst všechny zkušenosti zákazníků →

Koupit či neokoupit DOOM Eternal?

Kupte, pokud…

Máte rádi rychlou a intenzivní akci

Doom Eternal nabízí rychlou a brutální hratelnost, která vás udrží na špičkách a poskytne vám adrenalinový zážitek.

Hledáte výzvu

Vysoká obtížnost a nutnost rychlého rozhodování a reflexů dělají z Doom Eternal ideální hru pro zkušené hráče, kteří hledají výzvu.

Chcete nádhernou grafiku a skvělou optimalizaci

Hra je vizuálně ohromující a běží plynule i na maximální nastavení, což umocňuje celkový zážitek.

Nekupujte, pokud…

Jste začátečník nebo nemáte rádi vysokou obtížnost

Hra je velmi náročná i na nižší obtížnosti, což může být frustrující pro nové hráče nebo ty, kteří preferují méně náročné hry.

Očekáváte kvalitní multiplayer

Multiplayerový režim BattleMode není příliš propracovaný a rychle se omrzí, takže pokud hledáte hlavně multiplayerový zážitek, Doom Eternal vás může zklamat.

Nemáte rádi skákací sekce

Hra obsahuje mnoho skákacích sekcí, které mohou být frustrující a obtěžující, pokud preferujete čistou akci bez platformových prvků.

Najít nejvýhodnější nabídku

FAQ – Často kladené otázky

Jaké jsou nejlepší zbraně v Doom Eternal a jak je efektivně používat?
Nejlepší zbraně zahrnují plazmový samostříl, tlakové ruční zbraně a smrtící plamenomet. Plazmový samostříl je skvělý na početné zástupy nepřátel, tlakové ruční zbraně na těžce obrněné démony a plamenomet na rychlé likvidace menších nepřátel. Kombinujte je s modifikacemi pro maximální efektivitu.
Jak nejlépe zvládnout nedostatek munice v Doom Eternal?
Nedostatek munice řešte používáním motorové pily na slabší nepřátele, což vám doplní zásoby. Dále se zaměřte na sbírání munice během boje a využívejte různé zbraně efektivně podle typu nepřátel.
Jak se vypořádat se skákacími sekcemi ve hře?
Skákací sekce zvládnete tréninkem a trpělivostí. Sledujte okolí pro vizuální nápovědy, kde můžete přistát nebo se chytit. Používejte dvojitý skok a přitahovací hák pro dosažení vzdálenějších platforem. Pokud se vám nedaří, zkuste se vrátit a zkusit jinou cestu.
Je multiplayerový režim BattleMode zábavný a stojí za to?
BattleMode nabízí zajímavý koncept, kde dva hráči bojují proti jednomu. Může být zábavný na krátkou dobu, ale postrádá hloubku a rychle se omrzí. Pokud hledáte dlouhodobý multiplayerový zážitek, Doom Eternal vás asi nenadchne.
Jaké jsou nejlepší tipy pro začátečníky, kteří mají problémy s vysokou obtížností?
Začněte na nižší obtížnosti a postupně se zlepšujte. Využívejte všechny dostupné zbraně a modifikace. Neustále se pohybujte, skákejte a využívejte krytí. Sbírejte zdraví a brnění během boje. Naučte se efektivně používat motorovou pilu pro doplnění munice.
Je příběh v Doom Eternal důležitý pro celkový zážitek?
Příběh v Doom Eternal je překvapivě zajímavý a dodává hře další rozměr. Nabízí hlubší pohled do minulosti Slayera a motivaci pokračovat dál. I když je příběh vedlejší, určitě stojí za to ho sledovat a užít si ho.
Jaké jsou největší nevýhody Doom Eternal, které by mohly hráče odradit?
Největší nevýhody zahrnují vysokou obtížnost, neustálý nedostatek munice a nutnost používat určité zbraně na specifické nepřátele. Multiplayerový režim také není příliš propracovaný a skákací sekce mohou být frustrující. Pokud vám tyto aspekty vadí, může vás hra odradit.

Parametry

Název produktu: DOOM Eternal
Typ produktu: Hry na PC
Výrobce: Bethesda Softworks
Žánr: akční
Doporučený věk (PEGI): 18
Limitovaná/Sběratelská edice: ne
Rok vydání: 2020
Multiplayer: ano
Game Of The Year (GOTY): ne
DLC: ne

Fotogalerie

Průzkum DOOM Eternal

DOOM Eternal

Zkušenost s DOOM Eternal

DOOM Eternal

Pohled na DOOM Eternal

DOOM Eternal

Komentáře k DOOM Eternal

DOOM Eternal

Kritika DOOM Eternal

DOOM Eternal

Test: DOOM Eternal

DOOM Eternal

Úvaha o DOOM Eternal

DOOM Eternal

Posouzení: DOOM Eternal

DOOM Eternal

Verdikt: DOOM Eternal

DOOM Eternal

Testování DOOM Eternal

DOOM Eternal

Hry na PC: Jak vybrat tu pravou a na co si dát pozor

Možnosti PC her

Nabídka her na PC je obrovská. Od indie titulů po AAA blockbustery, každý si najde to své. Ale jak vybrat tu správnou hru právě pro vás?

Žánry a preference

Promyslete, jaký žánr vás nejvíc baví. RPG, střílečky, strategie nebo puzzle? Každý žánr nabízí něco jiného.

Příklad: Milujete-li taktiku a strategie, zkuste XCOM 2. Naopak pro akční zábavu je tu DOOM Eternal.

Multiplayer nebo singleplayer?

Chcete hrát sami nebo s přáteli? Multiplayer může výrazně prodloužit životnost hry, zatímco singleplayer nabízí hlubší příběhové zážitky.

Příklad: Multiplayer hit Fortnite versus singleplayerové mistrovské dílo The Witcher 3.

Na co se zaměřit při výběru

Výběr hry není jen o názvu a obalu. Co by vás mělo zajímat nejvíc?

Recenze a hodnocení

Koukněte na recenze od odborníků i hráčů. Hodnocení na Steamu nebo Metacriticu vám mnohé napoví.

Tip: Často kvalitní hry nemusí mít dokonale vysoká hodnocení, ale záleží na tom, co chcete vy.

Hardwarové požadavky

Dejte si pozor na hardwarové nároky hry. Mít skvělý zážitek znamená splnit minimální (nebo raději doporučené) požadavky.

Příklad: Starší stroje nemusejí zvládnout nejnovější tituly jako je Cyberpunk 2077.

Při nekontrole těchto požadavků byste mohli skončit s hrou, která na vašem počítači neběží hladce nebo dokonce vůbec.

Výhody a nevýhody PC her

PC hry mají spoustu výhod, ale také některá úskalí. Co tedy převažuje?

Výhody

 • Větší výběr her.
 • Možnost modifikovat hry.
 • Lepší grafika a nastavení.

Tyto výhody dělají z PC hraní skvělou volbu, zvláště pokud máte rádi přizpůsobení a nejnovější technologie.

Nevýhody

 • Vyšší náklady na hardware.
 • Možnost technických problémů.
 • Pirátství a bezpečnostní rizika.

Technické starosti mohou být značné, pokud nejste zrovna IT guru.

Specifické problémy a jak je řešit

Jedním z hlavních problémů PC her je optimalizace. Hry mohou být na různých sestavách různě náročné. Dejte si na to při výběru pozor.

Tip: Když něco nejde, podívejte se na diskuzní fóra a reddit. Lidé tam často sdílejí rychlá a efektivní řešení.

Dalším problémem může být DRM ochrana. Některé hry mají velmi nepříjemné anti-pirátství systémy, které mohou způsobovat problémy i legálním uživatelům.

Konečně, dávejte si pozor na podvodné weby a nabídky. Nakupujte hry jen z ověřených obchodů jako je Steam, GOG nebo Humble Bundle.

Takový průvodce vám pomůže najít ideální hru na váš PC. Přeji příjemné hraní!