Srovnání a recenze nejlepších sekaček benzínových, vřetenových z testu 2026
Při hledání pravé benzínové, vřetenové sekačky připravte srovnávací tabulku a začněte posuzováním nezbytných kritérií, jako je výkon motoru, velikost záběru a typ pohonu. Ale jaký je vlastně ideální výkon pro vaši zahradu? Jaký záběr se vám bude zdařile hodit? Uvažovali jste o sekačce se samostatným pohonem, pokud je vaše zahrada náročná? Všechny tyto otázky jsou důležité a pomůžou vám vybrat sekačku, která nebude nad vaše síly a naopak se postará o precizní posekání trávníku.
Překvapuje vás detail, jako integrovaná košíková rukojeť? Ano, je to maličkost, na kterou byste možná nevěnovali pozornost, ale právě takové prvky usnadňují každodenní práci se sekačkou. Stejně jako například oblečené nápravy, které zvyšují životnost sekačky. A jak je to s údržbou? Vím, že některé sekačky mají samoočistící funkci. Stojí za to se podívat i po takových modelech. A co když vás únava zaskočí uprostřed práce, dokáže vaše vysněná sekačka stopnout posekání a pokračovat později přesně tam, kde jste skončili? To všechno jsou otázky, na které byste měli znát odpovědi ještě před tím, než se rozhodnete pro konkrétní model.
Tip redakce: Průvodce výběrem sekaček benzínových, vřetenových
Nejlepší sekačky benzínové, vřetenové
Tabulka ukazuje aktuálně nejžádanější sekačky benzínové, vřetenové na trhu:
Test 2026: Jaké máme zkušenosti z testování sekaček benzínových, vřetenových?
Recenze Riwall PRO RPM 5135 PM12B1901009B - silný výkon, tichý chod, víceúčelovost
Klady
- Čtyři funkce v jednom
- Silný výkon
- Tichý chod
- Ergonomická řídítka s měkčeným povrchem
- Vhodný poměr cena vs. výkon
- Objemný koš pro pohodlné přenášení
Zápory
- Přední kolo se odpojovalo
- Vysoká rychlost sekání
Verdikt
“Navzdory drobným nedostatkům, jakými je nepraktičnost předního kola a mírně větší rychlost, považuji sekačku Riwall za kvalitní produkt právě kvůli jeho silnému výkonu, tichému chodu a víceúčelovosti. S její pomocí mi sekání trávy přináší radost a pohodlí. Za svou cenu nabízí vynikající hodnotu.”
Koupit či neokoupit?
Kupte, pokud…
- Potřebujete sekačku se silným výkonem
- Chcete maximálně pružný nástroj
- Hledáte dobrou cenu a kvalitu
Nekupujte, pokud…
- Máte problém s rychlým tempem
- Nevyžadujete vysokou odolnost
- Dáváte přednost menší hmotnosti
Recenze Honda HRG 466 SK - výkonná a praktická sekačka s mulčováním
Klady
- Silný a odolný motor
- Snadná manipulace se sekačkou
- Efektivní sekání i mokré trávy
- Jednoduché nastavení výšky sečení
- Praktický systém rotujících nožů
- Ekologický motor Honda GCVx
- Použití posekané trávy jako hnojiva
Zápory
- Vysoká hmotnost sekačky
- Skříň na nářadí pro skladování
Verdikt
“Honda HRG 466 SK je výkonná, spolehlivá a praktická sekačka, která zvládne váš trávník rychle a efektivně udržovat. Navzdory poměrně vysoké hmotnosti jsem byl nadšen její snadnou manipulací a schopností zvládnout i tvrdší podmínky. Překvapila mě i její ekologická stránka a možnost použití mulčování. Za tuto cenu vám tedy mohu tuto sekačku doporučit bez jakýchkoli výhrad. S Honda HRG 466 SK budete mít o údržbu svého trávníku postaráno na dlouhou dobu.”
Koupit či neokoupit?
Kupte, pokud…
- Potřebujete silnou a spolehlivou sekačku
- Obávajíte se náročného terénu
- Chcete ekologickou alternativu
Nekupujte, pokud…
- Hledáte lehký model
- Nemáte pro sekačku dostatek místa
- Hledáte ekonomičtější variantu
Recenze Vega 545 7in1 SXHE - silný motor a efektivní mulčovací funkce
Klady
- Silný motor se spolehlivou výkoností
- Bateriové startování pro snadné zapnutí
- Dokáže seká i vyšší a vlhčí trávu
- Mulčovací funkce
- Velké kola pro lepší pohyb
- Objemný koš s ukazatelem naplněnosti
- Ergonomické madlo s pogumovanou rukojetí
- Sklopné madlo pro snadné skladování
Zápory
- Plastová krytka na pojezdu povoluje
- Koš se může ucpat při sečení vlhké trávy
- Rychlost pojezdu závislá na otáčkách motoru
Verdikt
“Pro někoho, kdo hledá spolehlivou a vysoce výkonnou sekačku na trávu, je VeGA skvělou volbou s pár drobnými nedostatky. Její silný motor, mulčovací funkce a bateriové startování jsou jejími silnými stránkami. Na druhou stranu, koš na trávu se může ucpat při sekání vlhčí nebo vyšší trávy a plastová krytka na pojezdu může občas povolovat. Bez ohledu na tyto drobné nedostatky však VeGA nabízí kvalitní zážitek z práce s ní, a jsem si jistý, že splní očekávání většiny zahrádkářů.”
Koupit či neokoupit?
Kupte, pokud…
- Hledáte mocnou a efektivní sekačku
- Potřebujete sekačku s dobrou kapacitou
- Chcete sekačku s mnohostrannými funkcemi
Nekupujte, pokud…
- Chcete sekačku pro sečení vyšší trávy
- Nechcete se bavit s drobnými technickými problémy
- Hledáte rychlejší možnost
Srovnání hlavních parametrů
Riwall PRO RPM 5135 PM12B1901009B |
Fieldmann FZR 4616-144B |
Stiga Combi 753 SE |
Honda HRG 466 SK |
Weibang WB BC 537 SCV |
Honda HRN 536 VK |
Weibang WB 538 SCV 6IN1 |
Riwall PRO RPM 5155 PRO |
Riwall PRO RPM 5355 |
Weibang WB 536 SKVPRO |
AL-KO 5.16 SP-D EASY |
MTF LM 46 SP |
PARKSIDE Performance PPBRM 53 B2 |
AL-KO 521 VS-H Premium 119994 |
Riwall PRO RPM 5155 V PRO |
Weibang WB 537 SCV 6in1 |
Honda HRN 536 VY |
Scheppach MS 225-53 E 5911245942 |
Riwall PRO RPM 4735 |
Vega 545 7in1 SXHE |
Vega 545 SXH 6in1 |
Weibang WB GT6813-TE |
Stihl RM 248 T |
Hecht 551 SC |
Riwall PRO RPM 4735 P |
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Ocenění | Výkonná a tichá | TOP 2 | TOP 3 | Výkonná a praktická | TOP 5 | TOP 6 | TOP 7 | TOP 8 | TOP 9 | TOP 10 | TOP 11 | TOP 12 | TOP 13 | TOP 14 | TOP 15 | TOP 16 | TOP 17 | TOP 18 | TOP 19 | Spolehlivý pomocník | TOP 21 | TOP 22 | TOP 23 | TOP 24 | TOP 25 |
| Hodnocení | ⭐ 85 % Přečíst recenzi | ⭐ 81 % | ⭐ 98 % | ⭐ 90 % Přečíst recenzi | – | ⭐ 98 % | ⭐ 100 % | ⭐ 91 % | ⭐ 88 % | ⭐ 85 % | ⭐ 96 % | ⭐ 65 % | ⭐ 82 % | ⭐ 96 % | ⭐ 88 % | ⭐ 91 % | ⭐ 94 % | ⭐ 90 % | ⭐ 87 % | ⭐ 86 % Přečíst recenzi | ⭐ 88 % | – | – | ⭐ 96 % | ⭐ 81 % |
| Cena | Zobrazit nabídky | Zobrazit nabídky | Zobrazit nabídky | Zobrazit nabídky | Zobrazit nabídky | Zobrazit nabídky | Zobrazit nabídky | Zobrazit nabídky | Zobrazit nabídky | Zobrazit nabídky | Zobrazit nabídky | Zobrazit nabídky | Zobrazit nabídky | Zobrazit nabídky | Zobrazit nabídky | Zobrazit nabídky | Zobrazit nabídky | Zobrazit nabídky | Zobrazit nabídky | Zobrazit nabídky | Zobrazit nabídky | Zobrazit nabídky | Zobrazit nabídky | Zobrazit nabídky | Zobrazit nabídky |
| Typ produktu | Sekačky Riwall Pro | Sekačky Fieldmann | Sekačky Stiga | Sekačky Honda | Sekačky Weibang | Sekačky Honda | Sekačky Weibang | Sekačky Riwall Pro | Sekačky Riwall Pro | Sekačky Weibang | Sekačky AL-KO | Sekačky Mountfield | Sekačky Parkside | Sekačky AL-KO | Sekačky Riwall Pro | Sekačky Weibang | Sekačky Honda | Sekačky Scheppach | Sekačky Riwall Pro | Sekačky Vega | Sekačky Vega | Sekačky Weibang | Sekačky Stihl | Sekačky Hecht | Sekačky Riwall Pro |
| Výrobce | Riwall PRO | Fieldmann | Stiga | HONDA | Weibang | HONDA | Weibang | Riwall PRO | Riwall PRO | Weibang | Al-ko | Mountfield | Parkside | Al-ko | Riwall PRO | Weibang | HONDA | Scheppach | Riwall PRO | VeGA | VeGA | Weibang | Stihl | Hecht | Riwall PRO |
| Typ pohonu | benzínové | benzínové | benzínové | benzínové | benzínové | benzínové | benzínové | benzínové | benzínové | benzínové | benzínové | benzínové | benzínové | benzínové | benzínové | benzínové | benzínové | benzínové | benzínové | benzínové | benzínové | benzínové | benzínové | benzínové | benzínové |
| Typ sečení | rotační | rotační | rotační | rotační | rotační | rotační | rotační | rotační | rotační | rotační | rotační | - | - | rotační | rotační | rotační | rotační | rotační | rotační | rotační | rotační | bubnové | rotační | rotační | rotační |
| Šířka záběru | 51 cm | 46 cm | 51 cm | 46 cm | 53 cm | 53 cm | 53 cm | 51 cm | 53 cm | 53 cm | 51 cm | 46 cm | 53 cm | 51 cm | 51 cm | 53 cm | 53 cm | 53 cm | 46 cm | 54 cm | 54 cm | 68 cm | 46 cm | 51 cm | 46 cm |
| Pojezd | s pojezdem | s pojezdem | s pojezdem | s pojezdem | s pojezdem | s pojezdem | s pojezdem | s pojezdem | s pojezdem | s pojezdem | s pojezdem | s pojezdem | s pojezdem | s pojezdem | s pojezdem | s pojezdem | s pojezdem | s pojezdem | s pojezdem | s pojezdem | s pojezdem | s pojezdem | s pojezdem | s pojezdem | bez pojezdu |
| Mulčování | ano | ano | ano | ano | ano | ano | ano | ano | ano | ano | ano | ano | ano | ano | ano | ano | ano | ano | ano | ano | ano | ano | ano | - | ano |
| Skelet | ocel | ocelové | ocel | ocel | ocel | ocel + plast | ocel | ocel | ocel | ocel | ocelové | ocelové | ocel + plast | ocel | ocel | ocel | ocel + plast | ocel | ocel | ocelové | ocel | ocel | ocel | kov | ocel |
| Sběrný koš | ano | ano | ano | ano | - | ano | ano | ano | ano | ano | ano | ano | ano | ano | ano | ano | ano | ano | ano | ano | ano | - | ano | ano | ano |
| Výkon | 2600 W | 2500 W | 2600 W | 2700 W | 3400 W | 3200 W | 4500 W | 4000 W | 4000 W | 3450 W | 2600 W | 2400 W | 4200 W | 3200 W | 4000 W | 3100 W | 3600 W | 4400 W | 2600 W | 4200 W | 4400 W | 6600 W | 1800 W | 2600 W | 2600 W |
| Elektrické startování | ano | - | ano | - | - | - | - | - | - | - | - | - | ano | - | - | - | - | ano | ano | ano | - | - | - | - | ano |
| Nastavení výšky sečení | ano | ano | ano | ano | ano | ano | - | ano | ano | ano | - | - | ano | ano | ano | ano | ano | ano | ano | ano | ano | ano | ano | - | ano |
| Rychlost pojezdu | 4 km/h | - | 3.7 km/h | 3.2 km/h | 3.67 km/h | 6 km/h | 4.4 km/h | - | - | 4.4 km/h | - | 3.2 km/h | 3.4 km/h | 4.5 km/h | - | 4.4 km/h | 6.3 km/h | - | - | 4 km/h | 4 km/h | 3.8 km/h | 3.5 km/h | 3.4 km/h | - |
| Hmotnost | 39.0 kg | 29 kg | 36.0 kg | 32 kg | 76 kg | 36 kg | 49.5 kg | 41 kg | 37.0 kg | 52.0 kg | 26.8 kg | 30 kg | 33 kg | 36.2 kg | 41.5 kg | 49 kg | 39.9 kg | 39.0 kg | 31.1 kg | 39 kg | 38 kg | 295 kg | 32.0 kg | 27.5 kg | 26 kg |
| Objem koše | 65 l | 65 l | 60 l | 50 l | - | 70 l | 70 l | 75 l | 70 l | 70 l | 65 l | 60 l | 60 l | 70 l | 75 l | 70 l | 70 l | 65 l | 50 l | 70 l | 70 l | - | 52 l | 55 l | 50 l |
| Velikost sečené plochy | 1000.0 m2 | 1000 m2 | 1800 m2 | 1000 m2 | 1500.0 m2 | 1500 m2 | 2000.0 m2 | 1500.0 m2 | 1400.0 m2 | 2000 m2 | 1800 m2 | - | 2000 m2 | 1800 m2 | 1200.0 m2 | 2000 m2 | 1500 m2 | 1600 m2 | 1400 m2 | 1600 m2 | 2000.0 m2 | 4500 m2 | 1200 m2 | - | 1400 m2 |
| Max. výška sečení | 75 mm | 70 mm | 80 mm | 74 mm | 90 mm | 100 mm | 80 mm | 90 mm | 75 mm | 70 mm | 80 mm | - | 75 mm | 80 mm | 90 mm | 85 mm | 100 mm | 75 mm | 75 mm | 75 mm | 75 mm | 90 mm | 100 mm | 75 mm | 75 mm |
| Počet nožů | 1 | 4 | 6 | - | 1 | 2 | 1 | - | 1 | 1 | 1 | - | - | 1 | 1 | 1 | 2 | - | 1 | 1 | 1 | 38 | - | - | 1 |
| Motor | čtyřtaktní | čtyřtaktní | čtyřtaktní | čtyřtaktní | čtyřtaktní | čtyřtaktní | čtyřtaktní | čtyřtaktní | čtyřtaktní | čtyřtaktní | čtyřtaktní | - | čtyřtaktní | čtyřtaktní | čtyřtaktní | čtyřtaktní | čtyřtaktní | čtyřtaktní | čtyřtaktní | čtyřtaktní | čtyřtaktní | čtyřtaktní | čtyřtaktní | čtyřtaktní | čtyřtaktní |
| Otáčky | 3000 ot/min | 3000 ot/min | 2900 ot/min | 2800 ot/min | 3600 ot/min | 2950 ot/min | - | - | 2800 ot/min | - | - | - | 3600 ot/min | 2900 ot/min | - | 2500 ot/min | 2950 ot/min | - | 3000 ot/min | 3600 ot/min | 3060 ot/min | 2200 ot/min | 2800 ot/min | - | 3000 ot/min |
| Materiál koše | textil | s plastovo-látkovým košem | s plastovo-látkovým košem | textil | s ocelovým košem | s látkovým košem | s látkovým košem | plast | textil | s látkovým košem | s látkovým košem | - | - | plast | plast | s látkovým košem | s látkovým košem | - | plast | s plastovo-látkovým košem | s plastovo-látkovým košem | - | plast | textil | plast |
| MaxAirFlow Technology | - | - | - | ano | - | ano | - | - | - | - | - | - | - | ano | - | - | ano | - | - | - | - | - | - | - | - |
| Antivibrační řidítka | - | - | - | ano | - | ano | - | - | - | ano | - | - | - | - | - | ano | ano | - | - | - | - | - | ano | - | - |
| Bezpečnostní brzda | ano | - | - | ano | ano | ano | - | ano | ano | ano | - | ano | - | - | ano | - | ano | - | ano | - | ano | ano | - | - | ano |
| Centrální nastavení výšky sečení | ano | ano | ano | - | ano | ano | ano | ano | ano | ano | - | - | ano | ano | ano | ano | ano | ano | ano | ano | ano | ano | ano | ano | ano |
| Zadní výhoz | ano | ano | ano | ano | - | ano | ano | ano | ano | ano | - | - | - | ano | ano | ano | ano | ano | ano | ano | ano | - | ano | - | ano |
| Boční výhoz | ano | ano | ano | - | - | - | ano | ano | ano | ano | ano | ano | ano | ano | ano | ano | - | ano | ano | ano | ano | - | ano | - | - |
| Ukazatel plnosti | - | ano | ano | ano | - | ano | ano | ano | - | ano | ano | ano | - | ano | ano | ano | ano | ano | ano | ano | ano | - | ano | - | ano |
| Kuličková ložiska kol | ano | ano | ano | ano | ano | ano | ano | ano | ano | ano | - | - | - | ano | ano | ano | ano | ano | ano | ano | ano | - | - | - | ano |
| Nastavitelná rukojeť | ano | ano | ano | ano | ano | ano | - | ano | ano | ano | ano | ano | ano | ano | ano | ano | ano | ano | ano | ano | ano | ano | ano | - | ano |
| Sklopná rukojeť | ano | ano | ano | ano | ano | - | ano | ano | ano | ano | ano | - | ano | - | ano | ano | - | ano | ano | ano | ano | - | ano | - | ano |
| Pro hustou trávu | ano | ano | - | ano | ano | ano | ano | ano | ano | ano | - | - | - | - | ano | ano | ano | ano | ano | ano | ano | ano | - | - | ano |
| Objem motoru | 146 cc | 144 cc | 166 cc | 145 cc | 196 cc | 170 cc | 224 cc | 196 cc | 196 cc | 180 cc | - | - | - | 167 cc | 196 cc | 196 cc | 170 cc | 224 cc | 146 cc | 196 cc | 196 cc | 392 cc | 127 cc | 161 cc | 146 cc |
| Kapacita palivové nádrže | 1.0 L | 1.5 L | 1 L | 0.91 L | 1.0 L | 0.91 L | - | 1.0 L | 0.8 L | 1.5 L | - | - | - | 0.91 L | 1.0 L | 1.5 L | 0.91 L | - | 0.8 L | 1.5 L | 1.5 L | 6.0 L | - | - | 0.8 L |
| Vhodné pro osoby s omezenou pohyblivostí | - | - | - | - | - | ano | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | ano | - | - | - | - | - | - | - | - |
| Počet poloh střihu | 7 | 8 | 6 | 6 | 6 | 7 | 8 | - | 7 | - | - | - | - | 7 | - | 10 | 7 | 7 | 7 | 7 | - | - | 7 | - | 7 |
| Se startérem | ano | - | ano | ano | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | ano | ano | ano | ano | - | - | - | ano |
| Pro velké trávníky | ano | ano | ano | ano | ano | ano | ano | ano | ano | ano | - | - | ano | ano | ano | ano | ano | ano | ano | - | ano | ano | ano | - | - |
Vybrat tu správnou sekačku? Není to tak jednoduché
Jakého druhu zahrada je doménou vaší sekačky? Jaký je rozloha vaší zahrady? To jsou první a nejdůležitější otázky, které byste měli zodpovědět. Nebudeme dnes hovořit o konkrétních modelech, ale o tom, jak na vhodný výběr.
Jaký typ zahrady máte?
Promyšlený výběr sekačky začíná představou o vaší zahradě. Máte malý obytný pozemek, či velkou veřejnou zahradu? Je to důležitý faktor při výběru sekačky. Hovoříme-li o vřetenové sekačce, je vhodná především pro menší a rovnější plochy, kde je na záhon řádně pečováno. Zatímco pro velké zahrady se spíše doporučují benzínové sekačky, které zvládnou i hrubší terén.
Rozloha pozemku jako rozhodující faktor
Mám představu, že my jako koncoví uživatelé často podceňujeme význam rozlohy své zahrady. Měli byste se vůbec zabývat benzínovou sekačkou, pokud máte zahradu menší než 500 m2? Odpověď je ne. Benzínová sekačka je totiž určena spíše na větší plochy od 800 m2 a více. Pro menší plochy postačí vřetenová sekačka.
Benzínová sekačka pro velké zahrady
Výber benzínové sekačky je výhodný pro ty, kteří mají zahradu s plochou větší než 800 m2. Výkon takové sekačky je mnohem vyšší až několikanásobek oproti sekačce vřetenové. A v neposlední řadě, máte s benzínovou sekačkou větší dojezd, což je pro velké zahrady přínosem.
Typ motoru a jeho výkon
Který je lepší – dvoutaktní či čtyřtaktní motor? Dvoutaktní jsou sice menší a lehčí, ale v porovnání s čtyřtaktními jsou hlučnější a mají vyšší spotřebu paliva. Čtyřtaktní motory jsou více ekonomické, dlouhověké a snáze se s nimi manipuluje.
Podstatný je také výkon motoru a vyjádří se v koních (kW). Jaký výkon by měl správný motor mít? Je pravda, že čím víc koní, tím líp? Ne vždy. Příliš vysoký výkon zvyšuje i spotřebu paliva a také se zvyšuje opotřebení. Proto doporučuji volit raději střední hodnoty pro daný typ sekačky a velikost zahrady.
Poslední tip při výběru: regulejte si výšku sekání
Při výběru sekačky si také všímejte, zda umožňuje regulaci výšky sekání. To je při sekání velmi přínosné, jelikož můžete svoji trávu udržovat na optimální výšce podle aktuálních klimatických podmínek a zdraví vaší trávy. Pokud jde o vřetenové sekačky, ty řežou trávu na mnohem nižší výšky než benzínové.
O tom, jaký typ sekačky vybrat, by mohlo být napsáno ještě mnohem více. Věřím ale, že Vám tato rada pomůže při vašem výběru ideální sekačky na vaši zahradu.
Často kladené otázky
- Jaký typ benzínové sekačky je nejlepší pro malou rovinatou zahradu?
-
Pokud máte malou rovinatou zahradu, doporučuji sekačku s kyvadlovým chodidlem. Důvodem je, že tyto sekačky jsou lehké, snadno ovladatelné a nemusí se vyrovnávat s nerovnostmi terénu. Navíc kyvadlové sekačky jsou často levnější než jejich vřetenové protějšky.
- Jakou údržbu vyžaduje benzínová, vřetenová sekačka?
-
Vřetenová sekačka vyžaduje pravidelnou údržbu, která zahrnuje čištění a ostření čepelí, kontrolu a výměnu oleje a kontroly filtrů vzduchu. Rovněž doporučuji pravidelně kontrolovat a čistit svíčky a ověřovat, zda je zahrada bez kamenů a jiných překážek, které by mohly poškodit sekačku.
- Jaké jsou výhody a nevýhody benzínových vřetenových sekaček?
-
Vřetenové benzínové sekačky jsou skvělé pro velké rovinaté oblasti, neboť umožňují precizní řez trávy. Výtěžek může být srovnatelný s výsledky profesionálních golfových hřišť. Na druhé straně, mohou být náročnější na údržbu a výrazně těžší než jiné druhy sekaček. Další nevýhodou může být vyšší hlučnost.
- Existuje nějaké specifické příslušenství k benzínovým vřetenovým sekačkám?
-
Ano, existuje řada příslušenství, které mohou rozšířit možnosti vaší sekačky. Například sběrač trávy umožní automatické sběr posekané trávy, mulčovací sada roztříští trávu na jemné kousky, které pak můžete nechat na trávníku jako prirodzené hnojivo. Dalším možným příslušenstvím může být například přední světlo pro práci u benzínové vřetenové sekačky ve tmě.
- Jaký je rozdíl mezi dvoutaktním a čtyřtaktním motorem u vřetenových sekaček?
-
Dvoutaktní motory jsou lehké, jednoduché a často levnější. Mívají však nižší výkon a jsou hlučnější. Čtyřtaktní motory jsou silnější, tišší a účinnější. Jejich nevýhodou může být vyšší hmotnost a vyšší cena. Při výběru mezi dvoutaktním a čtyřtaktním motorem by měl být hlavní kritérium výkon a provozní nároky vaší zahrady.
- Jak často by měly být benzínové vřetenové sekačky ostřeny?
-
Doporučuji ostřit čepele benzínové vřetenové sekačky přinejmenším jednou za rok, nejlépe na začátku jara před prvním sekáním. Pokud však vaše sekačka pracuje na velké ploše nebo na náročném terénu, může být vhodné ji ostrit častěji.



























