Přeskočit na obsah
Úvod » Elektronika » GPS navigace

Srovnání a recenze nejlepších gPS navigací z testu 2024

Při výběru GPS navigace do auta začněte zhodnocením vašich potřeb. Jak často a kam jezdíte? Pokud často cestujete do zahraničí, vybírejte modely s podrobnými mapami celé Evropy. Nezapomeňte na aktualizace map. Některé modely nabízejí doživotní aktualizace zdarma, což vám ušetří peníze a zajistí aktuální informace o silniční síti. Jaké další funkce by se vám mohly hodit? Hledejte navigace s funkcemi jako upozornění na radary, dopravní informace v reálném čase nebo možnost připojení k mobilnímu telefonu pro hands-free volání.

Dalším důležitým faktorem je velikost a kvalita displeje. Jak velký displej potřebujete? Větší displej (5 palců a více) je pohodlnější na čtení, ale může zabírat více místa na palubní desce. Důležitá je také čitelnost na slunci – vybírejte modely s antireflexní úpravou. Jak je to s montáží? Některé navigace se připevňují na čelní sklo, jiné na palubní desku. Zvažte, co je pro vás pohodlnější a bezpečnější. A co baterie? Pokud plánujete používat navigaci i mimo auto, hledejte modely s dlouhou výdrží baterie nebo možností snadného nabíjení.

Nejlepší gPS navigace

Tabulka ukazuje aktuálně nejžádanější gPS navigace na trhu:

Pořadí Obrázek Název Hodnocení Aktuální cena Nejlepší nabídka
TOP 1 NAVITEL E700 Lifetime NAVITEL E700 Lifetime 78 % Zobrazit nabídky eberry.cz
TOP 2 TomTom GO Classic 6˝ TomTom GO Classic 6˝ 76 % Zobrazit nabídky datart.cz
TOP 3 TomTom GO Navigator 6" 100 % Zobrazit nabídky mall.cz
TOP 4 NAVITEL E505 Magnetic NAVITEL E505 Magnetic 85 % Zobrazit nabídky teshop.cz
TOP 5 Sygic Voucher - Europe - Premium+ Real View + Traffic + Lifetime pro Android Sygic Voucher - Europe - Premium+ Real View + Traffic + Lifetime pro Android 93 % Zobrazit nabídky kktechnology.cz
TOP 6 TomTom Rider 550 Premium Pack TomTom Rider 550 Premium Pack 94 % Zobrazit nabídky moto-man.cz
TOP 7 NAVITEL G550 NAVITEL G550 76 % Zobrazit nabídky onlineshop.cz
TOP 8 TomTom GO Classic 5˝ TomTom GO Classic 5˝ 95 % Zobrazit nabídky expert.cz
TOP 9 Garmin Edge Explore Garmin Edge Explore Zobrazit nabídky digital24.cz
TOP 10 Garmin eTrex 22x EU Garmin eTrex 22x EU 10 % Zobrazit nabídky mall.cz
TOP 11 Helmer LK 511 Helmer LK 511 93 % Zobrazit nabídky patro.cz
TOP 12 TomTom Rider 550 TomTom Rider 550 93 % Zobrazit nabídky moto-man.cz
TOP 13 NAVITEL E501 NAVITEL E501 100 % Zobrazit nabídky okay.cz
TOP 14 TomTom GO Expert Plus PP TomTom GO Expert Plus PP Zobrazit nabídky mall.cz
TOP 15 NAVITEL RE 5 Dual NAVITEL RE 5 Dual 67 % Zobrazit nabídky allegro.cz
TOP 16 TomTom GO Expert 7 Plus TomTom GO Expert 7 Plus Zobrazit nabídky expert.cz
TOP 17 NAVITEL E707 Magnetic NAVITEL E707 Magnetic 68 % Zobrazit nabídky allegro.cz
TOP 18 NAVITEL T700 3G Pro NAVITEL T700 3G Pro Zobrazit nabídky allegro.cz
TOP 19 Garmin Zümo XT2 Garmin Zümo XT2 100 % Zobrazit nabídky smarty.cz
TOP 20 TomTom GO Superior 6 TomTom GO Superior 6 Zobrazit nabídky mall.cz
TOP 21 TomTom GO Camper Tour TomTom GO Camper Tour 50 % Zobrazit nabídky mall.cz
TOP 22 TomTom Rider 500 EU Lifetime TomTom Rider 500 EU Lifetime 100 % Zobrazit nabídky alza.cz
TOP 23 Garmin dezl LGV1010 Garmin dezl LGV1010 15 % Zobrazit nabídky patro.cz
TOP 24 NAVITEL T787 4G NAVITEL T787 4G 54 % Zobrazit nabídky onlineshop.cz
TOP 25 Garmin Drive 55 Garmin Drive 55 97 % Zobrazit nabídky gpsanavigace.cz

Srovnání hlavních parametrů

NAVITEL E700 LifetimeNAVITEL E700 Lifetime TomTom GO Classic 6˝TomTom GO Classic 6˝ TomTom GO Navigator 6" NAVITEL E505 MagneticNAVITEL E505 Magnetic Sygic Voucher - Europe - Premium+ Real View + Traffic + Lifetime pro AndroidSygic Voucher - Europe - Premium+ Real View + Traffic + Lifetime pro Android TomTom Rider 550 Premium PackTomTom Rider 550 Premium Pack NAVITEL G550NAVITEL G550 TomTom GO Classic 5˝TomTom GO Classic 5˝ Garmin Edge ExploreGarmin Edge Explore Garmin eTrex 22x EUGarmin eTrex 22x EU Helmer LK 511Helmer LK 511 TomTom Rider 550TomTom Rider 550 NAVITEL E501NAVITEL E501 TomTom GO Expert Plus PPTomTom GO Expert Plus PP NAVITEL RE 5 DualNAVITEL RE 5 Dual TomTom GO Expert 7 PlusTomTom GO Expert 7 Plus NAVITEL E707 MagneticNAVITEL E707 Magnetic NAVITEL T700 3G ProNAVITEL T700 3G Pro Garmin Zümo XT2Garmin Zümo XT2 TomTom GO Superior 6TomTom GO Superior 6 TomTom GO Camper TourTomTom GO Camper Tour TomTom Rider 500 EU LifetimeTomTom Rider 500 EU Lifetime Garmin dezl LGV1010Garmin dezl LGV1010 NAVITEL T787 4GNAVITEL T787 4G Garmin Drive 55Garmin Drive 55
Ocenění TOP 1 TOP 2 TOP 3 TOP 4 TOP 5 TOP 6 TOP 7 TOP 8 TOP 9 TOP 10 TOP 11 TOP 12 TOP 13 TOP 14 TOP 15 TOP 16 TOP 17 TOP 18 TOP 19 TOP 20 TOP 21 TOP 22 TOP 23 TOP 24 TOP 25
Hodnocení 78 % 76 % 100 % 85 % 93 % 94 % 76 % 95 % 10 % 93 % 93 % 100 % 67 % 68 % 100 % 50 % 100 % 15 % 54 % 97 %
Cena Zobrazit nabídky Zobrazit nabídky Zobrazit nabídky Zobrazit nabídky Zobrazit nabídky Zobrazit nabídky Zobrazit nabídky Zobrazit nabídky Zobrazit nabídky Zobrazit nabídky Zobrazit nabídky Zobrazit nabídky Zobrazit nabídky Zobrazit nabídky Zobrazit nabídky Zobrazit nabídky Zobrazit nabídky Zobrazit nabídky Zobrazit nabídky Zobrazit nabídky Zobrazit nabídky Zobrazit nabídky Zobrazit nabídky Zobrazit nabídky Zobrazit nabídky
Typ produktu GPS navigace GPS navigace GPS navigace GPS navigace GPS navigace GPS navigace GPS navigace GPS navigace GPS navigace GPS navigace GPS navigace GPS navigace GPS navigace GPS navigace GPS navigace GPS navigace GPS navigace GPS navigace GPS navigace GPS navigace GPS navigace GPS navigace GPS navigace GPS navigace GPS navigace
Výrobce Navitel TomTom TomTom Navitel - TomTom Navitel TomTom Garmin Garmin Helmer TomTom Navitel TomTom Navitel TomTom Navitel Navitel Garmin TomTom TomTom TomTom Garmin Navitel Garmin
Určení automobilové automobilové automobilové automobilové - motocyklové motocyklové automobilové - outdoorové - motocyklové nákladní automobilové osobní automobily, TIR, BUS automobilové automobilové automobilové motocyklové automobilové automobilové motocyklové - - automobilové

Výběr GPS navigace: Klíčové vlastnosti a parametry

Jak si vybrat nejlepší GPS navigaci do auta? Nejdůležitější je zaměřit se na konkrétní vlastnosti a parametry, které ovlivní váš zážitek z používání. Pojďme se podívat na ty nejdůležitější.

Displej a jeho kvalita

Velikost a rozlišení displeje hrají zásadní roli. Ideální je displej o velikosti 5 až 7 palců. Větší displej nabízí lepší přehlednost, ale může překážet ve výhledu.

Rozlišení by mělo být minimálně 800×480 pixelů. Vyšší rozlišení zajišťuje ostřejší obraz a lepší čitelnost map.

Rychlost a přesnost

Rychlost procesoru a množství paměti RAM ovlivňují plynulost navigace. Doporučuji minimálně dvoujádrový procesor a 1 GB RAM. Tím se vyhnete zpoždění při načítání map.

Přesnost GPS modulu je také klíčová. Moderní navigace by měly podporovat více satelitních systémů (např. GPS, GLONASS). To zajišťuje lepší přesnost i v městské zástavbě.

Aktualizace map a softwaru

Bez pravidelných aktualizací map se neobejdete. Zkontrolujte, zda výrobce nabízí doživotní aktualizace zdarma. Některé navigace umožňují aktualizace přes Wi-Fi, což je velmi pohodlné.

Aktualizace softwaru jsou stejně důležité. Zajišťují bezpečnost a přidávají nové funkce. Vyhýbejte se modelům bez pravidelné podpory.

Pokročilé funkce a konektivita

Hlasové ovládání a hands-free

Hlasové ovládání zvyšuje bezpečnost při řízení. Umožňuje zadávat cíle a ovládat navigaci bez nutnosti dotyku. Ujistěte se, že navigace podporuje češtinu.

Hands-free volání je další užitečná funkce. Některé modely umožňují propojení s telefonem přes Bluetooth. Můžete tak přijímat hovory přímo přes navigaci.

Živá doprava a dopravní informace

Živé dopravní informace vám ušetří čas a nervy. Navigace s touto funkcí vás upozorní na dopravní zácpy, nehody nebo uzavírky. Některé modely používají data z mobilních sítí, jiné z rádiových stanic (TMC).

Ujistěte se, že navigace podporuje živé dopravní informace ve vaší zemi. Některé služby mohou být omezené nebo placené.

Integrace s mobilními aplikacemi

Moderní GPS navigace často nabízejí integraci s mobilními aplikacemi. To umožňuje synchronizaci cílů, sdílení polohy nebo přístup k dalším funkcím. Například aplikace pro plánování trasy na počítači a její odeslání do navigace.

Propojení s aplikacemi jako Google Maps nebo Waze může být také užitečné. Umožňuje využívat aktuální data a pokročilé funkce těchto aplikací.

Výdrž baterie a montáž

Výdrž baterie

Výdrž baterie je důležitá, pokud plánujete používat navigaci i mimo auto. Většina modelů nabízí výdrž 1-2 hodiny. Pro delší výlety zvažte externí napájení nebo powerbanku.

Montáž a umístění

Montáž navigace by měla být jednoduchá a bezpečná. Nejčastěji se používají přísavky na čelní sklo nebo držáky na palubní desku. Ujistěte se, že montážní systém je stabilní a nebrání ve výhledu.

Umístění navigace je také důležité. Měla by být snadno dosažitelná a čitelná, aniž byste museli odvracet zrak od silnice.

Doufám, že vám tyto tipy pomohou vybrat tu nejlepší GPS navigaci do auta. Šťastnou cestu!

Porovnat ceny gPS navigací

Často kladené otázky

Jaká je výhoda GPS navigace s funkcí aktualizace map přes Wi-Fi?
Aktualizace map přes Wi-Fi ti ušetří spoustu času a nervů. Nemusíš připojovat navigaci k počítači, stačí se připojit k domácí síti a aktualizace proběhne automaticky. Navíc máš jistotu, že máš vždy nejnovější mapy, což je klíčové pro přesnou navigaci.
Proč je důležité, aby GPS navigace měla funkci varování před radary?
Funkce varování před radary ti může ušetřit peníze za pokuty a body na řidičáku. Navigace tě upozorní na blížící se radar, takže můžeš včas zpomalit. Některé modely dokonce nabízejí aktualizace databáze radarů, což zvyšuje jejich přesnost.
Co je to funkce Lane Assist a jak mi může pomoci?
Funkce Lane Assist ti pomůže při jízdě v neznámém prostředí, zejména na víceproudých silnicích a křižovatkách. Ukáže ti, do kterého pruhu se máš zařadit, což minimalizuje riziko špatného odbočení a zvyšuje plynulost jízdy.
Jaký význam má velikost displeje u GPS navigace?
Velikost displeje ovlivňuje čitelnost a ovladatelnost navigace. Větší displej (5 palců a více) je snadněji čitelný a umožňuje pohodlnější ovládání, což je důležité při jízdě. Na druhou stranu, menší displeje jsou kompaktnější a méně rušivé.
Je lepší GPS navigace s dotykovým displejem nebo s tlačítky?
Dotykový displej nabízí intuitivnější a rychlejší ovládání, což je ideální pro moderní uživatele. Tlačítka jsou ale spolehlivější v extrémních podmínkách (např. v zimě, kdy máš rukavice). Výběr závisí na tvých preferencích a podmínkách, ve kterých budeš navigaci používat.
Proč bych měl zvážit GPS navigaci s integrovanou SIM kartou?
GPS navigace s integrovanou SIM kartou umožňuje přístup k online službám, jako jsou aktuální dopravní informace, ceny paliva nebo parkovací místa. To ti může ušetřit čas a peníze během cesty. Navíc nemusíš spoléhat na připojení přes telefon.

Pomohl vám článek?

4.35 / 5 (811 hodnocení)