Přeskočit na obsah
Úvod » Auto-moto » Autodiagnostiky » Recenze ELM 327 V2.0 – dobrý poměr cena/výkon a snadná instalace

Recenze ELM 327 V2.0 – dobrý poměr cena/výkon a snadná instalace

Celkové hodnocení

79 %

Dobrá cena v kategorii Autodiagnostiky

ELM 327 V2.0 je cenově dostupná a snadno použitelná autodiagnostika, která rychle zjistí stav vašeho vozidla a čte chybové kódy z pohodlí domova... Detailní informace

Podrobné hodnocení

 • 6/10
  Instalace
 • 5/10
  Kompatibilita
 • 7/10
  Funkčnost
 • 4/10
  Aplikace
 • 9/10
  Cena

Klady

 • Snadná a rychlá instalace
 • Jasný a srozumitelný manuál
 • Čtení a mazání chybových kódů
 • Sledování provozních dat v reálném čase
 • Kompatibilní s většinou aut různých značek
 • Levná a funkční diagnostika

Zápory

 • Problémy s párováním
 • Kompatibilita není vždy zaručena
 • Nalezení vhodné aplikace je výzva
 • Některé aplikace ukazují různé kódy chyb
 • Aplikace na iOS nejsou dostupné
 • Zavirované nebo čínské aplikace

Moje zkušenost

“Tato univerzální autodiagnostika nabízí dobrý poměr cena/výkon a snadnou instalaci, ale může mít problémy s kompatibilitou a stabilitou připojení. Pro základní diagnostiku a čtení chybových kódů je dostačující, avšak uživatelé by měli být připraveni na možné komplikace při párování a výběru vhodné aplikace.”

Porovnat nabídky e-shopů, které produkt nabízejí →

První dojmy a instalace

Když jsem poprvé viděla tuto univerzální autodiagnostiku, byla jsem nadšená z její ceny a slibovaných funkcí. Instalace byla snadná a rychlá, stačilo připojit zařízení přes Bluetooth k mému telefonu s Androidem. Manuál byl jasný a srozumitelný, takže jsem neměla žádné problémy s nastavením.

Nicméně, už při prvním použití jsem narazila na problém s párováním. Musela jsem několikrát zadávat různé párovací kódy, než se zařízení konečně spojilo. To může být pro někoho, kdo není technicky zdatný, dost frustrující.

Funkčnost a výkon

Jakmile byla diagnostika správně připojena, začala fungovat dobře. Mohla jsem číst a mazat chybové kódy, sledovat provozní data v reálném čase a prohlížet si data senzorů. Na mém autě Kia 1.6 všechno běželo hladce a bez problémů.

Na druhou stranu, někteří uživatelé měli problémy s kompatibilitou. Například na Fabii III z roku 2016 se diagnostika vůbec nepřipojila, což je velké zklamání. Specifikace produktu uvádí, že je kompatibilní s většinou aut různých značek, ale zdá se, že to není vždy pravda.

Praktické použití a aplikace

Pro mě byla největší výzva najít vhodnou aplikaci. Z doporučených aplikací na stránkách výrobce mi fungovala až čtvrtá. Torque Lite na Androidu se ukázala jako spolehlivá a funkční. Naopak aplikace na iOS jsem nenašla, což může být pro uživatele Apple zařízení velký problém.

Další věcí, kterou jsem si všimla, je, že některé aplikace ukazují různé kódy chyb, což může být matoucí. V servisu mi diagnostika ukázala stejnou chybu jako profesionální zařízení, což je pozitivní. Na druhou stranu, některé aplikace byly zavirované nebo v čínštině, což je nepřijatelné.

Celkově jsem s funkcemi této autodiagnostiky spokojená, ale je třeba počítat s určitými kompromisy. Pokud hledáte levnou a funkční diagnostiku, může to být dobrá volba. Ale pokud chcete něco spolehlivého a bez problémů, možná budete muset investovat do dražšího modelu.

Zkušenosti dalších zákazníků

Hledal jsem něco do OBD ke spojení s chytrým telefonem který by Mě za jízdy ukazoval rychlost,otáčky,teploty vody a oleje a spotřebu . Našel jsem tuto šikovnou hračku.Kupováno v Dampo.cz shopu za 119kč + balikovna 49kč = super cena, plná funkčnost. Vzhledem k nízkému odběru se může ponechat v zásuvce natrvalo.Použitý soft Torque pro funguje super.Mohu jen doporučit .Požívám na benzínovou KIa Carens 😉

Ověřený zákazník

Tyhle laciné moduly mají problém s párováním (= při každém zapnutí znovu párujete)Nedoporučuji tento výrobek nikomu, je to sázka do loterie 50/50.Kupoval jsem si ho přes PoštovnéZDARMA.cz, dodací lhůta šílená, něco přes 2 měsíce, ikdyž na Eshopu bylo napsáno skladem. Nechápu, měl jsem za to, že to tahají až z USA, ale kdybych věděl, že jde o šmejd z ČÍNY, nekoupil bych si ho! Ale ty 2 měsíce odpovídají době exportu, nevím vzdálenosti z obou zemí do ČR, ale asi to časově vyjde na stejno…….. ale nechce se mi věřit, že do 2 měsíců nejsou schopni dodat výrobek ke spotřebiteli, mám za to, jako by to posílali po moři, jako vzkaz v láhvi 🙂

Ověřený zákazník

Jen co jsem naistaloval program z CD do mobilu a zapojil krabičku do auta, komunikace přes bluethoot naprosto bez problému naběhla. Mám Fiata 2008 a našlo mi to chyby, jako u profesionální diagnostiky, kterou auto prošlo den před napojením té za pár stovek. Takže za mě ok spokojenost. Najde to i jiné chyby a teploty různých čidel. Jako je chladící kapalina, olej adt. prostě pecka.

Ověřený zákazník

Mám jiný než na obrázku – větší černá krabička s modrou samolepkou. Verze 2.1 dodávaná s malým CD. Je k tomu ještě potřeba mobilní apka. Na ty pozor, jedna mi dokonce ukázala jiný kód chyby než 2 ostatní. Vzhledem k ceně by to prodejci aut měli přidávat při koupi, či aspoň prodávat jako autolékárničky. Krabička je vhodná zejména na náhodné chyby, které se projeví až po delší jízdě. V servisu mi to asi moc neprojeli a nic nezjistili o ztrátě času a peněz ani nemluvě. V servisu nakonec stejně skončíte, ale už můžete říkat ukazuje to to či ono.

Ověřený zákazník

Přečíst všechny zkušenosti zákazníků →

Koupit či neokoupit ELM 327 V2.0?

Kupte, pokud…

Hledáte levnou autodiagnostiku

Tento produkt je cenově dostupný a může být skvělým startovacím nástrojem pro základní diagnostiku vašeho vozu.

Potřebujete diagnostiku pro starší modely aut

Pokud máte starší model auta, například evropské benzínové vozy od roku 2001 nebo dieselové od roku 2003, tato diagnostika by měla fungovat bez problémů.

Chcete sledovat provozní data v reálném čase

Diagnostika umožňuje sledovat různé parametry jako otáčky motoru, napětí elektroinstalace a další data v reálném čase, což může být velmi užitečné.

Nekupujte, pokud…

Máte novější model auta

U některých novějších modelů aut může být problém s kompatibilitou, což může vést k frustraci a nefunkčnosti zařízení.

Používáte iOS zařízení

Tato verze autodiagnostiky nepodporuje operační systém iOS, což znamená, že pokud máte iPhone nebo iPad, nebudete ji moci použít.

Nemáte technické znalosti

Proces párování a hledání vhodné aplikace může být složitý a frustrující, zejména pokud nejste technicky zdatní.

Najít nejvýhodnější nabídku

FAQ – Často kladené otázky

Jaké aplikace jsou nejspolehlivější pro tuto autodiagnostiku?
Z vlastní zkušenosti doporučuji aplikaci Torque Lite pro Android. Je stabilní a spolehlivá. Na iOS jsem bohužel nenašla žádnou funkční aplikaci, což může být problém pro uživatele Apple zařízení.
Co dělat, když se diagnostika nepřipojí k autu?
Nejprve zkuste různé párovací kódy jako 1111, 1234 nebo 6789. Pokud to nepomůže, může být problém v kompatibilitě s vaším vozem. V takovém případě doporučuji kontaktovat podporu výrobce nebo zkusit jiný diagnostický nástroj.
Jak řešit problém s různými kódy chyb v různých aplikacích?
Doporučuji používat pouze ověřené a spolehlivé aplikace. Pokud různé aplikace ukazují různé kódy chyb, zkuste se držet té, která je nejvíce konzistentní a odpovídá profesionálním diagnostickým zařízením.
Je možné nechat diagnostiku připojenou trvale?
Ano, vzhledem k nízkému odběru energie můžete diagnostiku nechat v zásuvce natrvalo. To je užitečné, pokud chcete mít přehled o provozních datech v reálném čase během jízdy.
Jaké jsou nejčastější problémy s touto diagnostikou?
Nejčastější problémy zahrnují potíže s párováním, nekompatibilitu s některými vozy a obtíže při hledání vhodné aplikace. Také některé aplikace mohou být zavirované nebo v čínštině, což je nepřijatelné.
Jak zjistit, zda je diagnostika kompatibilní s mým vozem?
Tato diagnostika je kompatibilní s evropskými benzinovými vozy od roku 2001, dieselovými vozy od roku 2003, japonskými a korejskými vozy od roku 2000 a americkými vozy od roku 1997. Pokud máte novější model, je pravděpodobné, že bude kompatibilní. Přesto doporučuji ověřit si to před nákupem.
Co dělat, když aplikace ukazuje různé kódy chyb?
Pokud aplikace ukazuje různé kódy chyb, zkuste jinou ověřenou aplikaci. Doporučuji používat Torque Lite, která je spolehlivá a konzistentní. Pokud problém přetrvává, může být chyba v samotné diagnostice nebo v autě.

Parametry

Název produktu: ELM 327 V2.0
Typ produktu: Autodiagnostiky
Bluetooth: ano
Wifi: ano
Podpora Can-Bus: ano

Fotogalerie

Pohled na ELM 327 V2.0

ELM 327 V2.0

Zkušenosti s ELM 327 V2.0

ELM 327 V2.0

Hodnocení ELM 327 V2.0

ELM 327 V2.0

Analýza ELM 327 V2.0

ELM 327 V2.0

Kritika ELM 327 V2.0

ELM 327 V2.0

Autodiagnostika pro všechny: Jak vybrat, na co se zaměřit a čemu se vyhnout

Možnosti autodiagnostiky: Co trh nabízí

Trh autodiagnostiky je bohatý na možnosti. Existují jednoduché OBD2 scannery pro základní uživatele i komplexní profesionální nástroje. Před výběrem je důležité uvědomit si, jaké funkce opravdu potřebujete.

 • OBD2 Bluetooth adaptéry – malé, levné a snadné na použití s chytrým telefonem.
 • Víceúčelové diagnostické nástroje – vhodné pro domácí mechaniky, nabízejí pokročilé možnosti, ale jsou dražší.
 • Profesionální diagnostické stanice – robustní software a hardware, vysoká cena, avšak neomezené možnosti.

OBD2 Bluetooth adaptéry

Tyto adaptéry se snadno připojují k vašemu vozidlu a komunikují přes mobilní aplikaci. Jejich výhoda je nízká cena a mobilita, kterou ocení zejména běžní uživatelé. Na trhu jsou k dispozici i dražší modely, které umožňují sledování detailných parametrů během jízdy.

Víceúčelové diagnostické nástroje

Toto řešení ocení domácí nadšenci i pokročilí uživatelé. Nabízí širší spektrum možností než jednoduché adaptéry – například resetování servisních intervalů nebo diagnostika širšího spektra chyb. Před investicí je dobré si přečíst recenze a vybrat osvědčený model, který je kompatibilní s vaším vozem.

Profesionální diagnostické stanice

Pro profesionály a opravny jsou tyto stanice nezbytnost. Koupě je však značnou investicí, proto je dobré vybírat pečlivě. Zvažte možnosti aktualizací softwaru a dostupnost technické podpory.

Výhody a nevýhody jednotlivých typů autodiagnostiky

Každý typ nástroje má své klady a zápory. Před koupí je důležité posoudit, co od nástroje očekáváte a které funkce jsou pro vás klíčové.

 • OBD2 Bluetooth adaptéry: výhody – snadné použití, mobilita, nízká cena. nevýhody – omezené funkce, závislost na aplikaci.
 • Víceúčelové diagnostické nástroje: výhody – širší možnosti, lepší podpora vozidel. nevýhody – vyšší cena, složitější obsluha.
 • Profesionální diagnostické stanice: výhody – nejširší možnosti, robustní řešení. nevýhody – vysoká cena, potřeba odborných znalostí.

Na co si dát pozor při výběru

Koupě diagnostického nástroje může být matoucí, zejména pro začátečníky. Zde jsou klíčové faktory, na které byste neměli zapomenout:

 1. Kompatibilita – zkontrolujte, zda je nástroj kompatibilní s vaším vozem.
 2. Možnosti aktualizace – je důležité, aby byl software pravidelně aktualizován.
 3. Uživatelské recenze – názory ostatních uživatelů mohou pomoci odhalit skryté nedostatky.
 4. Technická podpora – ověřte dostupnost zákaznické podpory v případě problémů.

Věnujte pozornost těmto klíčovým oblastem a budete mít větší šanci koupit nástroj, který vám poskytne přesně to, co potřebujete.