Přeskočit na obsah
Úvod » Domácí a osobní spotřebiče » Vysavače » Recenze ETA Moneto 6449 90000 – moderní design a praktické bezdrátové provedení

Recenze ETA Moneto 6449 90000 – moderní design a praktické bezdrátové provedení

Celkové hodnocení

94 %

Pro běžné použití v kategorii Vysavače

Moderní bezdrátový vysavač ETA Moneto 6449 90000 slibuje elegantní design, výkonný provoz a snadný úklid. Přečtěte si naši recenzi, abyste zjistili jeho skutečné přednosti... Detailní informace

Podrobné hodnocení

 • 9/10
  Výkon
 • 9,5/10
  Design
 • 7/10
  Baterie
 • 8/10
  Filtrace
 • 9/10
  Praktičnost
 • 7/10
  Spolehlivost

Klady

 • Moderní design a ergonomická rukojeť
 • LED osvětlení na hubici
 • Dvě úrovně sacího výkonu
 • Cyklonový filtrační systém a HEPA filtr
 • Bezdrátové provedení a snadné nabíjení
 • Lehký a skladný
 • Snadné čištění kartáče
 • Rychlé přepnutí na ruční vysavač

Zápory

 • Výrazné snížení výdrže baterie po roce
 • Zanášení HEPA filtru
 • Chybí molitanový předfiltr
 • Možné problémy s kvalitou plastů
 • Zamítnutí reklamace u některých prodejců

Moje zkušenost

“Vysavač mě zaujal svým moderním designem, praktickým bezdrátovým provedením a dostatečným sacím výkonem, který je ideální pro běžné domácí použití. Nicméně, problémy s dlouhodobou výdrží baterie a kvalitou plastů, stejně jako komplikace s reklamací, mě nutí zvážit, zda je tento model skutečně tou nejlepší volbou pro intenzivnější používání.”

Porovnat nabídky e-shopů, které produkt nabízejí →

První dojmy a design

Hned na první pohled mě zaujal moderní design vysavače. Elegantní linie a ergonomická rukojeť, která je příjemná na dotek, jsou opravdu povedené. LED osvětlení na hubici je skvělý detail, který vám pomůže vidět i ty nejmenší nečistoty pod nábytkem nebo v tmavých koutech.

Výkon a funkčnost

Vysavač má dvě úrovně sacího výkonu, což je praktické pro různé typy povrchů. Na tvrdých podlahách a kobercích si vede velmi dobře. Cyklonový filtrační systém a kvalitní HEPA filtr zajišťují, že vzduch je čistý a bez prachu. S výdrží baterie až 55 minut jsem byla příjemně překvapena, i když někteří uživatelé zmínili, že po roce používání se výdrž výrazně snížila.

Jednou z největších výhod je bezdrátové provedení. Už žádné zamotané kabely! Vysavač je lehký a skladný, což oceníte při častém používání. Nabíjecí stojan je praktický a vysavač se do něj snadno nasazuje. Plné dobití trvá asi šest hodin, což je v porovnání s jinými modely docela rychlé.

Praktické zkušenosti

Po několika týdnech používání jsem byla nadšená. Hlavice se nezasekává a výkon je dostatečný i na koberce. Čištění je jednoduché, kartáč na hubici lze snadno vyjmout a vyčistit od namotaných vlasů. Když potřebujete rychle uklidit drobečky nebo vysypanou kávu, stačí stisknout jedno tlačítko a máte ruční vysavač.

Bohužel jsem narazila i na několik problémů. Po delším používání se HEPA filtr hodně zanáší a chybí zde molitanový předfiltr, který by zachytil větší chuchvalce prachu. Někteří uživatelé také zmínili, že po roce používání došlo k prudkému úbytku baterie a zlomení držadla u kloubu ke složení, což naznačuje nekvalitní plast.

Reklamace u některých prodejců, jako je Electroworld, byla zamítnuta s alibistickým zdůvodněním, což je opravdu zklamání. Na druhou stranu, mnoho uživatelů je s vysavačem velmi spokojeno a považují ho za skvělý dárek, který plně vyhovuje jejich potřebám.

Celkově vzato, tento vysavač nabízí skvělý poměr cena/výkon a je ideální pro standardní domácnosti. Pokud však plánujete intenzivní používání, doporučuji zvážit i jiné modely, které mohou být odolnější.

Zkušenosti dalších zákazníků

Po skoro jednom roce používání musím napsat jen samé kladné reference.Manželka používá vysavač každý druhý den,já občas jeho kratší část na úklid auta.Její slovní ohodnocení:“Nejlepší dárek ,co jsem dostala na vánoce!“,hovoří za vše.

Ověřený zákazník

Po pár týdnech používání jsem nadšený. Žádný z neduhů, na které jsem natrefil v recenzích, se nepotvrdil. Takže raději uvedu, že hlavice se nezasekává, výkon má hodně dobrý i na koberci, čištění je úplně v pohodě, nabíjení je docela rychlé (ve srovnání s předchozím tyčákem), na nabíjecí základnu se nasazuje krásně. A k tomu všemu dobře vypadá 🙂 Kdyby byla elektřina levnější, tak luxuji 2x denně :)))))))

Ověřený zákazník

První rok fungování bez problémů, následně došlo k prudkému úbytku baterie a hlavně ke zlomení držadla u kloubu ke složení, evidentně nekvalitní plast. Velmi negativně mě překvapil velký e-shop Electroworld, který reklamaci neuznal a směšně alibisticky zdůvodnil prasknutí držadla tím, že jsme na to moc tlačili a moc často používali!

Ověřený zákazník

Mám zkušenosti z obdobným vysavačem. Plně vyhovuje našim potřebám. Spolehlivý, lehký, téměř univerzálně použitelný. Jednoznačně doporučuji pro standardní domácnosti.

Ověřený zákazník

Přečíst všechny zkušenosti zákazníků →

Koupit či neokoupit ETA Moneto 6449 90000?

Kupte, pokud…

Hledáte vysavač s moderním designem

Elegantní linie a ergonomická rukojeť, která je příjemná na dotek, vás určitě potěší.

Potřebujete flexibilní a bezdrátový vysavač

Bezdrátové provedení a až 55 minut provozu vám poskytnou potřebnou volnost pohybu při úklidu.

Chcete vysavač s ručním režimem

Jedním stisknutím tlačítka můžete přeměnit vysavač na ruční, což je ideální pro rychlý úklid drobečků nebo vysypané kávy.

Nekupujte, pokud…

Plánujete intenzivní používání

Někteří uživatelé zaznamenali prudký úbytek baterie a zlomení držadla po roce používání, což může naznačovat nižší odolnost.

Máte vysoké nároky na filtraci

HEPA filtr se hodně zanáší a chybí molitanový předfiltr, což může být problém při častém používání.

Očekáváte bezproblémovou reklamaci

Reklamace u některých prodejců, jako je Electroworld, byla zamítnuta s alibistickým zdůvodněním, což může být zklamání.

Najít nejvýhodnější nabídku

FAQ – Často kladené otázky

Jak dlouho vydrží baterie po roce používání?
Podle některých uživatelů se výdrž baterie po roce používání výrazně snižuje. Doporučuji sledovat stav baterie a v případě potřeby zvážit výměnu akumulátoru.
Je možné snadno vyčistit kartáč na hubici?
Ano, kartáč na hubici lze snadno vyjmout a vyčistit od namotaných vlasů a nečistot. To je velmi praktické pro udržení optimálního výkonu vysavače.
Jaké jsou hlavní nevýhody tohoto vysavače?
Hlavní nevýhody zahrnují zanášení HEPA filtru bez molitanového předfiltru a možnost zlomení držadla u kloubu ke složení. Někteří uživatelé také hlásí zamítnuté reklamace u některých prodejců.
Jak dlouho trvá plné nabití akumulátoru?
Plné nabití akumulátoru trvá přibližně šest hodin. Nabíjecí stojan je praktický a vysavač se do něj snadno nasazuje.
Může se vysavač použít na koberce?
Ano, vysavač má dostatečný výkon i na koberce. Díky dvěma úrovním sacího výkonu si poradí s různými typy povrchů.
Jaká je životnost HEPA filtru?
Životnost HEPA filtru závisí na frekvenci používání a údržbě. Filtr se může rychleji zanášet, takže pravidelné čištění je nezbytné pro udržení jeho účinnosti.
Je vysavač vhodný pro každodenní použití?
Ano, vysavač je lehký, skladný a má ergonomickou rukojeť, což ho činí ideálním pro každodenní použití. Bezdrátové provedení a rychlé nabíjení přidávají na pohodlí.

Parametry

Název produktu: ETA Moneto 6449 90000
Typ produktu: Vysavače
Výrobce: ETA
Typ vysavače: tyčové
Typ filtru: HEPA
Hmotnost: 3.1 kg
Hlučnost: 80 dB
Objem sáčku/nádoby na prach: 0.55 l
Vysávání: suché
Provedení: bezsáčkové
Napájení: akumulátorové
Do auta: ano
Měkčená kolečka: ne
LED osvětlení: ano
Dálkové ovládání na rukojeti: ano
Automatické navíjení kabelu: ne
Regulace sání: ano
Vhodné pro alergiky: ne
Pro domácnost se zvířaty: ne

Fotogalerie

Ostestováno: ETA Moneto 6449 90000

ETA Moneto 6449 90000

Shrnutí: ETA Moneto 6449 90000

ETA Moneto 6449 90000

Verdikt: ETA Moneto 6449 90000

ETA Moneto 6449 90000

Poznámky k ETA Moneto 6449 90000

ETA Moneto 6449 90000

Pozorování ETA Moneto 6449 90000

ETA Moneto 6449 90000

Zkoumání ETA Moneto 6449 90000

ETA Moneto 6449 90000

Analýza ETA Moneto 6449 90000

ETA Moneto 6449 90000

Pohled na ETA Moneto 6449 90000

ETA Moneto 6449 90000

Komentáře k ETA Moneto 6449 90000

ETA Moneto 6449 90000

Jak si správně vybrat vysavač: tipy a triky od expertky

Typy vysavačů a jejich specifika

Na trhu najdete několik typů vysavačů, které pokryjí různorodé potřeby a požadavky. Vybrat správný typ je první krok k úspěchu.

Robotické vysavače

Robotické vysavače jsou ideální pro ty, kteří se chtějí zbavit ručního vysávání. Výhodou je pohodlí a časová úspora, ovšem dejte si pozor na kapacitu baterie. Některé modely mají problém s dobíjením a orientací v prostoru.

Tyčové vysavače

Tyčové vysavače jsou skvělou volbou pro rychlý úklid a malé byty. Jejich hlavní výhodou je skladnost a nízká váha. Nicméně nevýhodou může být časté dobíjení při delším používání.

Bezdrátové vs. kabelové modely

Bezdrátové modely poskytují volnost pohybu, ale zase mají omezenou dobu provozu na jedno nabití. Kabelové vysavače mají konstantní výkon, ale jsou limitované délkou kabelu. Je na vás, zda preferujete výdrž nebo pohodlí.

Na co se zaměřit při výběru

Výběr správného vysavače není jen otázkou ceny. Existuje několik rozhodujících faktorů, které byste měli zvážit.

Sací výkon

Sací výkon je klíčový parametr, který ovlivňuje kvalitu vysávání. Vyšší výkon znamená efektivnější úklid, ale také vyšší spotřebu energie.

Filtrační systém

Kvalitní filtr je zásadní pro alergiky a domácnosti s malými dětmi. Vybírejte modely s HEPA filtrem, který zachytí i ty nejmenší částice. Údržba filtru je rovněž důležitá – některé modely vyžadují častější čištění.

Příslušenství a funkce

Při výběru se podívejte na příslušenství, které je součástí balení. Hubice na tvrdé podlahy, koberce nebo speciální nástavce pro domácí mazlíčky mohou výrazně zvýšit efektivitu vysávání. Některé modely nabízejí i mopovací funkci, což je příjemný bonus.

Problémy a jak je řešit

Každý vysavač má své mouchy. Některé problémy však lze snadno vyřešit, pokud víte, co hledat.

Hlučnost

Vysoká hlučnost může být nepříjemná. Pokud nechcete budit celou rodinu nebo obtěžovat sousedy, vybírejte modely s nižším decibelovým údajem. Některé značky nabízejí speciální technologie pro tichý provoz.

Zanášení a údržba

Zanesené filtry a nádobky na prach jsou častým problémem. Zkontrolujte, zdali vámi vybraný model nabízí snadnou a rychlou údržbu. Některé vysavače mají omyvatelné filtry, což je praktické a ekonomické.

Kompatibilita s domácím prostředím

Ne každý vysavač se hodí do každého bytu. Při výběru zohledněte velikost místností, typ podlah a specifické potřeby vaší domácnosti. Nemá smysl kupovat robotický vysavač, pokud máte mnoho schodů nebo nerovných ploch.

Nejprodávanější z kategorie vysavače