Přeskočit na obsah
Úvod » Domácí a osobní spotřebiče » Sendvičovače » Recenze Eta Sorento 3151 – nabízí širokou škálu funkcí

Recenze Eta Sorento 3151 – nabízí širokou škálu funkcí

Celkové hodnocení

89 %

Univerzální, ale křehký v kategorii Sendvičovače

Sendvičovač Eta Sorento 3151 je moderní pomocník s elegantním designem a širokou škálou funkcí pro rychlou a chutnou přípravu pokrmů. přehlédněte naši recenzi... Detailní informace

Podrobné hodnocení

 • 7/10
  Výkon
 • 8/10
  Design
 • 6/10
  Údržba
 • 9/10
  Funkce
 • 5/10
  Bezpečnost

Klady

 • Čtyři výměnné desky pro různé pokrmy
 • Nepřilnavý povrch plotýnek
 • Moderní a elegantní design
 • Snadné skladování ve svislé poloze
 • Protiskluzové nožičky
 • Rychlé grilování masa
 • Připravenost indikována zelenou kontrolkou

Zápory

 • Velké plotýnky pro menší toastový chléb
 • Plastové díly nejsou příliš odolné
 • Chybí vypínač
 • Plotýnky nelze mýt v myčce
 • Plotýnky mohou špinit ruce
 • Dlouhá doba pečení vaflí

Moje zkušenost

“Sendvičovač nabízí širokou škálu funkcí a snadno se používá, což je jeho velkou výhodou. Přestože se mi líbí jeho moderní design a multifunkčnost, zklamaly mě méně odolné plastové díly a absence vypínače. Pokud hledáte univerzální kuchyňský přístroj, může být dobrou volbou, ale je třeba zvážit i jeho nedostatky.”

Porovnat nabídky e-shopů, které produkt nabízejí →

Funkce a Výkon

Sendvičovač jsem si pořídila hlavně kvůli jeho bohaté výbavě. Má čtyři výměnné desky, což je super. Můžu si tak připravit trojúhelníkové sendviče, lasturové sendviče, vafle nebo dokonce grilovat. Výměnné plotýnky jsou opravdu praktické a snadno se čistí. Nepřilnavý povrch je skvělý, protože se na něm nic nepřipaluje. Na druhou stranu, plotýnky jsou dost velké, což může být problém, pokud používáte menší toastový chléb. Tousty se pak neuzavřou a náplň může vytékat.

Design a Kvalita Provedení

Design sendvičovače je moderní a elegantní. Kombinace odolného plastu a nerezových prvků nejen dobře vypadá, ale také zajišťuje bezpečnost. Trochu mě ale zklamalo, že plastové díly v spojích nejsou příliš odolné. Po necelém roce používání začaly praskat, což je velký problém. Také mi vadí, že sendvičovač nemá vypínač. Musím ho vždycky vytáhnout ze zásuvky, což je trochu nepraktické.

Použitelnost a Údržba

Sendvičovač je snadno použitelný. Když je připraven k akci, rozsvítí se zelená kontrolka teploty. Při práci se neklouže díky protiskluzovým nožičkám. Skladování ve svislé poloze je také praktické, pokud máte v kuchyni málo místa. Co se týče údržby, výměnné plotýnky jsou snadno omyvatelné, ale bohužel nejdou mýt v myčce. Navíc, pokud je myjete ručně, mohou špinit ruce, což je dost otravné.

Výkon sendvičovače je slušný. Tousty jsou hotové za cca 3 minuty, ale vafle trvají déle. Musíte použít speciální recept z návodu, jinak se vafle pečou až 20 minut. To je dost dlouho. Na druhou stranu, grilování masa na tomto přístroji je skvělé. Steak z tuňáka dopadl výborně.

Celkově bych řekla, že sendvičovač má své klady i zápory. Je praktický a multifunkční, ale má i několik nedostatků, které by mohly být pro někoho zásadní. Pokud hledáte univerzální přístroj do kuchyně, může být dobrou volbou, ale rozhodně stojí za to zvážit všechny jeho aspekty.

Zkušenosti dalších zákazníků

Dlouho jsem vybírala nový sedvičovač, asi až tak dlouho až jsem přebrala. Pro mne je toto bohužel asi nejhorší koupě jakou jsem kdy udělala a i vzhledem k ceně jí i dost lituji… Před prvním použitím jsem samozřejmě nechala všechny desky vypálit, smrdělo to a kouřilo se z toho dost, ale s tím jsem počítala, výrobce na to taktéž upozorňuje, takže to je zcela v pořádku. Uvítala jsem vyměnitelné desky, tedy použití na více způsobů a hlavně to, že mohu desky vyjmout a umýt v ruce (škoda že nejdou do myčky, ale i to bych přežila). Bohužel mi hodně vadí, že desky na toasty jsou tak velké, že nedokážou dostatečně toast zmáčknout a tím pádem nedrží úplně pohromadě, to nechápu, u předchozího toastovače jsem tohle nezažila. Dále se mi po prvním umytí začlo vše připékat a to dokonce takovým způsobem, že se mi kolikrát toast úplně rozpadne 🙁 nevím co bych mohla dělat špatně, potřela jsem plosky i tukem, nepoužívám ostré náčiní a stále se vše připaluje. Jako vaflovač je přístroj OK, akorát se vafle pečou teda hodně dlouho, Koupě hodně lituji, za mne jsou to vyhozené peníze, jsem zklamaná, znovu bych si přístroj nekoupila, 20 let starý toastovač plnil lepší funkci 🙁 nikomu bych jej nedoporučila.

Ověřený zákazník

Vybíral jsem podle recenzí a mnoho neočekával. Výrobky ETA využíváme často. Nejsou nějaké zázračné, ale svůj účel dokážou dobře splnit. V případě tohoto toustovače jsem až mile překvapen. Konstrukce je kombinovaná z tvrdého plastu a kovu. Na vyndavání výměnných ploten člověk trochu potřebuje grif, ale nic strašného. Co mě nepříjemně překvapilo, že plotny byly na rubové straně silně znečištěné z nástřiku teflonové vrstvy (krupičky a prášek ze sprejování). Myčka si s tím neporadila, musel jsem vyčistit ručně. Výkon je slušný, tousty jsou hotové cca za 3 minuty. Zkoušeli jsme i tlustý steak z tuňáka a dopadl výborně. Trochu mi vadí absence síťového vypínače, nicméně to není takový problém, ale člověk si říká, že takovou blbost už tam dát mohli. Produkt by se prodražil s vypínačem o kolik? O 5Kč? Případně je asi možné dokoupit nějakou mezizásuvku s vypínačem. Plotny jako takové jsou velmi lehké z materiálu, který rychle chladne. Povrch teflonu zatím po týdnu vydatného používání nejeví známek poškození (snad to zůstane i nadále). Někdo si tu v recenzích stěžoval na to, že má příliš velké plotny na tousty, že se tak velké tousty ani neprodávají. Já osobně to hodnotím jako velikou výhodu, protože sýr, který vyteče zůstane v plotně a nezasviní vlastní přístroj.

Ověřený zákazník

Pořídit toustovač už jsem chtěl delší dobu a když jsem viděl Sorento ve slevě, dlouho jsem neváhal. Až teprve potom jsem si přečetl recenze tady na heurece a trochu jsem se zděsil, co jsem to vlastně koupil (jednalo se většinou o výtku na rychlost, toustů i vaflí).Musím říct, že stejného ‚šoku‘ jsem se taky dočkal, tousty i vafle trvaly poměrně dlouho (tousty 5m, vafle 20m a pořád pochybuji, že byly dodělané).Nakonec jsem zjistil, že všechno bylo jenom o správné náplni. Jako tousty jsem použil poprvé american bread od Penamu (‚nestandardní‘, velké) – dobré je, že se vejdou do toustovače, předchozí to nezvládl. Standardní bílý toust byl pak podle mě bez problému.Podobně na tom byly vafle. Tady jsem odhalil problém až v tom, že musíte použít speciální recept (který ve vaflovači nakyne), který je součástí návodu, a teprve potom jste schopni dosáhnout času 5-10m na super dvojici udělaných vaflí (za mě 10m už bylo až moc udělané).Co se dalších výhod, naprosto super jsou výměnné plotýnky, které můžete i umýt pod vodou. Zároveň jsou nepřilnavé! Veškerý sýr, který vyteče (a tak to já rád), nemsíte škrábat nožem, krásně se vezme s chlebem, Maso jsem například nezkoušel, ale to alespoň u mě ani nebyl cíl tu dělat.Sečteno podrženo, pokud hledáte toustovač, můžu jen doporučit. Za zvážení stojí například i konkurenční Tefal, ale tam se mi například nelíbilo, jak při vaflování může obsah poměrně jednoduše vytéct ven (díky dírám na bocích plotének). Otázkou by mohla být také cena. Na druhou stranu, jako třeba u Tefalu, nemůžete (nebo nenašel jsem) koupit nahradní ploténky pokud by se něco stalo.K nevýhodám nic nemám, pokud nebudeme uvažovat, že zkrátka svůj recept od babičky na vafle, pokud není stejný jako v manuálu, si asi neuděláte 🙂

Ověřený zákazník

Velké zklamání. Nejprve nás překvapily obří rozměry. I na ty největší toustové chleby je moc velký. Běžný tousťák (např. z Lidlu) se ve formě úplně ztratí. Toust se pak při pečení neuzavře a vytéká. Forem je sice v balení hodně. Ani jedna však není pro toustování použitelná. Většina je moc vysoká, takže se chleba nestlačí a spíše ohřívá než toustuje. Nejblíž se použitelnosti blíží forma s trojúhelníčky, ty ale také toustují pouze v diagonálním půlení. Navíc se její hrany extrémně zanáší a jdou těžko vyčistit.S čištěním je obecně problém. Pořídili jsme kvůli vyjímatelnosti forem a tudíž snadnému mytí. Druhá strana je však neošetřený hliník. Nejde tedy použít myčka. A když se myjí v ruce, tak neuvěřitelně špiní. Mám pak černé ruce jako od uhlí!Za tu cenu je to opravdu velice nedomyšlený a prakticky nepoužitelný výrobek. Nejspíš si dojdu zpátky pro 20 let starý sendvičovač, který sice má něco za sebou, ale alespoň dělá tu jednu činnost, kterou od něj očekáváte: udělá tousty.Moc nerozumím ostatním recenzentům. Takové hodnocení které tu čtu by tenhle krám mohl dostat leda ve srovnání s táborovým ohněm…

Ověřený zákazník

Přečíst všechny zkušenosti zákazníků →

Koupit či neokoupit Eta Sorento 3151?

Kupte, pokud…

Hledáte multifunkční přístroj

Sendvičovač nabízí čtyři výměnné desky, které umožňují připravit trojúhelníkové sendviče, lasturové sendviče, vafle a dokonce grilovat maso.

Chcete snadné čištění

Výměnné plotýnky jsou snadno omyvatelné a mají nepřilnavý povrch, což usnadňuje jejich údržbu.

Máte malou kuchyň

Sendvičovač lze skladovat ve svislé poloze, což šetří místo na kuchyňské lince.

Nekupujte, pokud…

Máte omezený rozpočet

Sendvičovač je poměrně drahý, a jeho cena nemusí odpovídat kvalitě a odolnosti, zejména pokud plastové díly začnou praskat.

Chcete rychlou přípravu vaflí

Pokud nepoužijete speciální recept z návodu, příprava vaflí může trvat až 20 minut, což je dlouhá doba.

Očekáváte vysokou odolnost

Plastové díly v spojích nejsou příliš odolné a mohou praskat po necelém roce používání, což může být problém.

Najít nejvýhodnější nabídku

FAQ – Často kladené otázky

Jaké jsou rozměry výměnných plotýnek a jaké druhy toastového chleba se do nich vejdou?
Plotýnky jsou poměrně velké, což může být problém pro menší toastový chléb. Doporučuji používat větší plátky toastového chleba, například American bread od Penamu, které se do plotýnek vejdou bez problémů.
Je možné mýt výměnné plotýnky v myčce?
Ne, výměnné plotýnky nelze mýt v myčce. Musíte je mýt ručně, ale počítejte s tím, že mohou špinit ruce. Pokud máte citlivou pokožku, doporučuji používat rukavice.
Jak dlouho trvá příprava vaflí a co mohu udělat pro zkrácení této doby?
Příprava vaflí může trvat až 20 minut, pokud nepoužijete speciální recept z návodu. Doporučuji použít tento recept, který zajistí, že vafle budou hotové za 5-10 minut.
Je sendvičovač vhodný i pro grilování masa?
Ano, sendvičovač je vhodný i pro grilování masa. Zkoušela jsem grilovat steak z tuňáka a dopadl výborně. Plotýnky na grilování jsou dostatečně velké a mají nepřilnavý povrch.
Co dělat, pokud plastové díly začnou po čase praskat?
Pokud plastové díly začnou praskat, doporučuji kontaktovat servisní středisko výrobce. Bohužel se jedná o častý problém a může být nutné přístroj reklamovat nebo vyměnit.
Má sendvičovač nějaké bezpečnostní prvky?
Ano, sendvičovač má několik bezpečnostních prvků. Protiskluzové nožičky zabraňují nechtěnému pohybu a ochranná tepelná pojistka zajišťuje bezpečný provoz. Teplota je automaticky regulovaná, takže se nemusíte bát přehřátí.
Jak se sendvičovač skladuje, pokud mám málo místa v kuchyni?
Sendvičovač můžete skladovat ve svislé poloze, což šetří místo. Díky této funkci je vhodný i do menších kuchyní.

Parametry

Název produktu: Eta Sorento 3151
Typ produktu: Sendvičovače
Výrobce: ETA
Barva: Černá. Nerez
Hmotnost: 3.7 kg
Příkon: 900 W
Materiál pečící plochy: nepřilnavý
Termostat: ne
Vyměnitelné plotýnky: ano
Počet nástavců: 4
Tvar sendvičů: trojúhelníkové
Nepřilnavý povrch plotének: ano

Fotogalerie

Hodnocení Eta Sorento 3151

Eta Sorento 3151

Hodnocení Eta Sorento 3151

Eta Sorento 3151

Pohled na Eta Sorento 3151

Eta Sorento 3151

Verdikt: Eta Sorento 3151

Eta Sorento 3151

Hodnocení: Eta Sorento 3151

Eta Sorento 3151

Kritika Eta Sorento 3151

Eta Sorento 3151

Zkušenosti s Eta Sorento 3151

Eta Sorento 3151

Analýza Eta Sorento 3151

Eta Sorento 3151

Test: Eta Sorento 3151

Eta Sorento 3151

Shrnutí: Eta Sorento 3151

Eta Sorento 3151

Jak vybrat sendvičovač: praktické tipy a triky

Možnosti sendvičovačů

Když se řekne sendvičovač, většina lidí si představí klasický model, který udělá dva trojúhelníkové sendviče. Ale to je jen začátek.

Moderní sendvičovače nabízejí daleko více:

 • 3v1 Multifunkční – Může být vybaven pláty na sendviče, vafle a grilování. Ideální pro ty, co chtějí víc možností v jednom.
 • Párty sendvičovače – Větší, pro víc sendvičů najednou. Perfektní pro rodinné oslavy nebo rychlou večeři.
 • Gourmet modely – S možností regulovat teplotu a nastavitelné plochy. Nabízí přípravu zajímavých pokrmů od panini po mini pizzy.

Na co se zaměřit při výběru

Chceme, aby vám sendvičovač sloužil k vaší plné radosti. Zde jsou důležité aspekty:

 1. Přilnavost ploch – Kvalitní nepřilnavý povrch znamená méně připečených zbytků a snazší údržba. Hledejte modely s vysoce odolným keramickým nebo teflonovým povrchem.
 2. Velikost a kapacita – Pro jednotlivce stačí menší model, ale pro rodinu se vyplatí větší. Zvažte, kolik sendvičů najednou budete obvykle dělat.
 3. Čištění a údržba – Odnímatelné pláty, které lze mýt v myčce, značně usnadní život.

Když jsme u toho, zamyslete se také nad úložným prostorem ve vaší kuchyni. Některé modely mají úložnou schránku na kabel, což je příjemná vychytávka.

Nejčastější problémy a jak se jim vyhnout

Bohužel, ani sendvičovače nejsou bezchybné. S čím se můžete setkat?

Jedním z nejčastějších problémů je nerovnoměrné pečení. Sendvičovače s termostatem nebo indikátorem teploty jsou obvykle spolehlivější. Také se vyplatí investovat do modelu s kvalitním přítlačným mechanismem.

S přilnavostí se můžeme dostat i do trápení. I když je povrch uváděn jako nepřilnavý, občas se sendvič přichytí. Řešením je lehké máslování nebo olejování pečících ploch před každým použitím.

Nezapomeňte také na bezpečnost. Některé levné modely mohou mít problém s přehříváním nebo nekvalitním elektrickým obalem, což může být rizikové. Dobře je ověřit si přístrojové specifikace a recenze předem.

Výběr sendvičovače nemusí být věda, ale díky těmto tipům si můžete být jisti, že si vyberete model, který splní vaše požadavky a nebude vás trápit.