Přeskočit na obsah
Úvod » Gaming » Hry na PC » Recenze Far Cry 5 – vizuálně úchvatná a hratelnostně bohatá hra

Recenze Far Cry 5 – vizuálně úchvatná a hratelnostně bohatá hra

Celkové hodnocení

91 %

Bohatý herní svět v kategorii Hry na PC

Far Cry 5 nabízí dechberoucí otevřený svět, napínavý příběh, intenzivní akci a možnost spolupráce s přáteli. Navzdory občasným technickým problémům stojí za prozkoumání... Detailní informace

Podrobné hodnocení

 • 9,8/10
  Grafika
 • 9,5/10
  Hratelnost
 • 9,0/10
  Příběh
 • 9,2/10
  Multiplayer
 • 9,7/10
  Otevřený svět
 • 7,5/10
  Technické chyby

Klady

 • Nádherný otevřený svět
 • Svoboda pohybu a dopravní prostředky
 • Napínavý příběh a zvraty
 • Realistické a detailní grafické zpracování
 • Intuitivní a snadné ovládání
 • Kooperativní multiplayer s přáteli

Zápory

 • Občasné bugy a chyby ve skriptu
 • Problémy s aktivací zakoupeného klíče

Moje zkušenost

“Far Cry 5 je vizuálně úchvatná a hratelnostně bohatá akční hra s otevřeným světem, která nabízí skvělý zážitek, i když se občas nevyhne technickým problémům. Hluboký příběh a možnost kooperace s přáteli přidávají na hodnotě, ale občasné bugy a problémy s nákupem mohou být frustrující. Celkově bych ji doporučil fanouškům akčních her, kteří hledají bohatý herní svět k prozkoumání.”

Porovnat nabídky e-shopů, které produkt nabízejí →

Otevřený svět a dopravní prostředky

Far Cry 5 mě okamžitě vtáhl do svého otevřeného světa. Montana a její Hope Country jsou nádherně zpracované. Svoboda pohybu je zde neuvěřitelná. Můžete se rozhodnout, zda se vydáte pěšky, na kole, v náklaďáku nebo dokonce v letadle. Řízení letadla je obzvlášť zábavné a přidává hře nový rozměr.

Často jsem se přistihl, jak jen tak bloumám po krajině a obdivuji její krásu. Opravdu je tu co objevovat. Každý kout má svůj příběh a tajemství. Tohle je jeden z hlavních důvodů, proč se ke hře stále vracím.

Příběh a postavy

Příběh Far Cry 5 je napínavý a plný zvratů. Jako čerstvě najatý policista musíte osvobodit město od sekty Rajská brána. Joseph Seed a jeho sourozenci jsou opravdu děsiví protivníci. Hra vás nutí přemýšlet o každém kroku a strategii.

Osvobozování obyvatel a jejich následné zapojení do odboje přidává hře na hloubce. Je skvělé vidět, jak se město postupně mění díky vašim akcím. Navíc, možnost hrát v kooperaci s přáteli je třešničkou na dortu. Multiplayer je skvělý a dodává hře další dimenzi.

Grafika a hratelnost

Grafika je jedním slovem úchvatná. Far Cry 5 nabízí nádherné vizuální zpracování, které vás vtáhne do světa hry. Od detailních modelů postav až po realistické prostředí, všechno je na vysoké úrovni. Hra běží plynule a bez problémů, což je vždycky plus.

Hratelnost je skvělá. Ovládání je intuitivní a snadno se do něj dostanete. Akční sekvence jsou napínavé a plné adrenalinu. Ale musím zmínit i některé negativní stránky. Narazil jsem na pár bugů, které mi zkazily zážitek. Například, jednou se mi stalo, že jsem nemohl dokončit misi kvůli chybě ve skriptu. To mě dost naštvalo.

A teď k dalším negativním zkušenostem. Při koupi hry jsem měl smůlu a zakoupený klíč byl již použit na jiném účtu. Musel jsem řešit reklamaci, což nebylo příjemné. Tohle je něco, co by se nemělo stávat. Doufám, že to byl jen ojedinělý případ.

Každopádně, Far Cry 5 je skvělá hra, která stojí za vyzkoušení. Má své mouchy, ale celkový zážitek je velmi pozitivní. Pokud máte rádi otevřené světy a akční hry, určitě si přijdete na své.

Zkušenosti dalších zákazníků

Hru bych určitě doporučil. Bohužel měl jsem smůlu a zakoupený klíč byl již použít na jiném úctě. Teď nezbývá než čekat jak dopadne reklamace ze strany KEY4YOU. Každopádně pro mě to byl poslední nákup u této společnosti.

Ověřený zákazník

Přesně moje volba.

Ověřený zákazník

Dobrý

Ověřený zákazník

Far Cry k tomu netřeba nic dodávat.Krásná grafika, dobrá hratelnost, snadné ovládání.

Ověřený zákazník

Přečíst všechny zkušenosti zákazníků →

Koupit či neokoupit Far Cry 5?

Kupte, pokud…

Máte rádi otevřené světy

Far Cry 5 nabízí nádherně zpracovaný otevřený svět Montany, který můžete prozkoumávat pěšky, na kole, v náklaďáku nebo v letadle.

Chcete napínavý příběh

Příběh hry je plný zvratů a napětí. Jako čerstvě najatý policista musíte osvobodit město od sekty Rajská brána, což přináší spoustu akčních momentů a strategického přemýšlení.

Hledáte kvalitní grafiku a hratelnost

Grafika je úchvatná a hratelnost intuitivní. Hra běží plynule a nabízí skvělý vizuální zážitek.

Nekupujte, pokud…

Nechcete řešit chyby a bugy

Hra obsahuje několik bugů, které mohou zkazit zážitek, například nemožnost dokončit misi kvůli chybě ve skriptu.

Nechcete riskovat problémy s klíčem

Někteří uživatelé narazili na problém s použitým klíčem, což vedlo k nutnosti reklamace.

Hledáte bezproblémový nákup

Pokud nechcete riskovat problémy s nákupem a následnou reklamací, mohlo by vás to odradit od koupě.

Najít nejvýhodnější nabídku

FAQ – Často kladené otázky

Jaké jsou nejlepší strategie pro boj s Joseph Seed a jeho sourozenci?
Nejlepší strategií je postupovat s rozvahou a využívat prostředí ve svůj prospěch. Sbírej zbraně a zkušenosti, osvobozuj obyvatele a buduj si silný odboj. Měj vždy záložní plán a nezapomeň na možnost kooperace s přáteli v multiplayeru.
Jak se vyhnout chybám ve skriptech, které mohou zkazit misi?
Pravidelně ukládej svůj postup a využívej více slotů pro ukládání. Pokud narazíš na chybu, zkus restartovat misi nebo hru. Případně vyhledej aktualizace a patche, které mohou chyby opravit.
Jaké dopravní prostředky jsou ve hře nejefektivnější?
Letadla a vrtulníky jsou skvělé pro rychlé přesuny a útoky ze vzduchu. Kola a náklaďáky jsou ideální pro průzkum a přepravu těžších zbraní. Každý dopravní prostředek má své výhody, takže je dobré je střídat podle situace.
Jaké jsou nejlepší způsoby, jak získat a využít spojence?
Osvobozuj obyvatele z područí sekty a najímej žoldáky. Každý spojenec má své unikátní schopnosti, které ti mohou výrazně pomoci v boji. Například sniperka Grace Armstrong je skvělá pro tiché eliminace nepřátel z dálky.
Jaké jsou hlavní výhody hraní v kooperaci s přáteli?
Hraní v kooperaci umožňuje lépe koordinovat útoky a strategie. Můžete si rozdělit úkoly a pokrýt větší území rychleji. Navíc je to skvělá zábava, která dodává hře další rozměr.
Jak využít editor Far Cry Arcade na maximum?
Využij editor k vytvoření vlastních misí a scénářů. Kombinuj prvky z různých her Ubisoftu, jako Assassin’s Creed nebo Watch_Dogs. Experimentuj s různými prostředími a zbraněmi, abys vytvořil unikátní a zábavné mise pro sebe i ostatní hráče.
Jak se vyhnout problémům s neplatnými klíči při nákupu hry?
Kupuj hru pouze od ověřených a důvěryhodných prodejců. Před nákupem si přečti recenze daného obchodu a ověř si, že má dobrou pověst. Pokud narazíš na problém, ihned kontaktuj zákaznickou podporu a začni reklamaci.

Parametry

Název produktu: Far Cry 5
Typ produktu: Hry na PC
Výrobce: UbiSoft
Žánr: akční
Doporučený věk (PEGI): 18
Limitovaná/Sběratelská edice: ne
Rok vydání: 2018
Multiplayer: ano
DLC: ne

Fotogalerie

Průzkum Far Cry 5

Far Cry 5

Test: Far Cry 5

Far Cry 5

Posouzení: Far Cry 5

Far Cry 5

Poznámky k Far Cry 5

Far Cry 5

Zkušenosti s Far Cry 5

Far Cry 5

Zkoumání Far Cry 5

Far Cry 5

Pozorování Far Cry 5

Far Cry 5

Analýza Far Cry 5

Far Cry 5

Testování Far Cry 5

Far Cry 5

Kritika Far Cry 5

Far Cry 5

Jak vybrat nejlepší PC hry: Odborný průvodce pro hráče

Široká škála herních žánrů

Když vybíráme hru na PC, první věc, na kterou bychom se měli zaměřit, je samotný herní žánr. Na trhu existuje nepřeberné množství kategorií.

Akční hry

Pokud máte rádi adrenalin a rychlé tempo, vybírejte mezi FPS a TPS (first-person a third-person shootery). Série jako „Call of Duty“ nebo „Grand Theft Auto“ nabízí hodiny intenzivní akce.

Strategické hry

U strategických her, jako je „Civilization“ nebo „Starcraft,“ je důležité přemýšlet několik tahů dopředu. Hledáte výzvu, která Vám zabere dlouhé hodiny? Strategie jsou tou správnou volbou.

RPG hry

Role-playing hry, například „The Witcher“ nebo „Elder Scrolls,“ nabízí hluboký příběh a široké možnosti přizpůsobení postav. Skvělá volba pro milovníky epických dobrodružství.

Výkon vašeho PC

Ne každý počítač zvládne všechny hry. Při výběru hry si dejte pozor na hardwarové nároky. Co byste měli sledovat?

Procesor a grafická karta

Náročnější hry vyžadují silný procesor a kvalitní grafickou kartu. Nezapomeňte pravidelně aktualizovat ovladače.

RAM a úložný prostor

8GB RAM je základní standard, ale náročnější hry mohou vyžadovat až 16GB. Dostatek SSD úložiště zajistí rychlé načítání a plynulý herní zážitek.

Recenze a hodnocení

Před koupí hry si vždy projděte recenze. Co si hlídat?

Hodnocení uživatelů

Čtěte recenze na specializovaných stránkách jako je Steam nebo Metacritic. Uživatelské hodnocení často odhalí detaily, které Vám mohou uniknout.

Hratelnost a zážitek

Recenze se často zaměřují na hratelnost, příběh a celkový dojem. Pokud mají hráči problém s bugy nebo špatnou optimalizací, budete to vědět předem.

Doufejme, že Vám tyto konkrétní rady pomohou najít tu pravou hru, co Vás bude bavit hodiny a hodiny. Šťastné hraní!