Přeskočit na obsah
Úvod » Gaming » Hry na PC » Recenze Far Cry Primal – krásné grafické zpracování a zajímavé mechaniky

Recenze Far Cry Primal – krásné grafické zpracování a zajímavé mechaniky

Celkové hodnocení

90 %

Pro fanoušky v kategorii Hry na PC

Far Cry Primal vás zavede do doby kamenné plné nebezpečí a divokých zvířat s nádhernou grafikou a unikátními mechanikami, ale má i své zádrhely. Přečtěte si recenzi... Detailní informace

Podrobné hodnocení

 • 9/10
  Grafika
 • 7/10
  Hratelnost
 • 6/10
  Příběh
 • 5/10
  Inovace
 • 6/10
  Optimalizace
 • 7/10
  Zábava

Klady

 • Dechberoucí grafika
 • Živá a nebezpečná příroda
 • Zábavná hratelnost zpočátku
 • Ochočení zvířat jako šavlozubý tygr

Zápory

 • Recyklace z předchozích dílů
 • Rychlý nástup stereotypu
 • Primitivní bojový systém
 • Chybějící zbraně a vozidla z předchozích dílů
 • Tupý a bez nápadu příběh
 • Opakující se vedlejší mise

Moje zkušenost

“Far Cry Primal nabízí krásné grafické zpracování a zajímavé herní mechaniky, jako je ochočování zvířat, ale bohužel trpí recyklací obsahu a rychle se stává repetitivní. Pro fanoušky série může být zajímavým zpestřením, ale pokud hledáte inovativní a dlouhodobě zábavnou hru, možná vás brzy omrzí.”

Porovnat nabídky e-shopů, které produkt nabízejí →

Prostředí a grafika

Far Cry Primal mě okamžitě vtáhl do svého krásného prostředí. Grafika je opravdu dechberoucí, ať už se procházíte hustými lesy, nebo plavete v řece, kde vás může překvapit krokodýl. Příroda je živá a nebezpečná, což dodává hře na autentičnosti.

Na druhou stranu, hra trpí recyklací z předchozích dílů. Mapa je prakticky identická s Far Cry 4, což je trochu zklamání. Pokud jste hráli předchozí díly, budete mít pocit, že jste už všechno viděli.

Hratelnost a mechaniky

Hratelnost je velmi zábavná, alespoň zpočátku. Lov zvěře, sbírání surovin a craftování nástrojů mě opravdu bavilo. Ochočení zvířat, jako je šavlozubý tygr, přidává hře zajímavý prvek. Nicméně, po několika hodinách se dostaví stereotyp. Vedlejší úkoly se často opakují a stávají se nudnými.

Co se týče boje, je primitivní. Většina nepřátel padne po jedné ráně, což snižuje výzvu. Navíc, absence zbraní a vozidel z předchozích dílů je citelná. I když se hra snaží nabídnout něco nového, jako je například sova ovládaná vaší myslí, celkově to nestačí na vyvážení chybějících prvků.

Příběh a mise

Příběh je jednoduchý a přímočarý, což by nemuselo být na škodu, kdyby nebyl tak tupý a bez nápadu. Hlavní mise jsou zábavné, ale rychle se stanou repetitivními. Jde většinou o to, že někam běžíte, něco zabijete nebo osvobodíte, a to je vše. Po několika hodinách hraní jsem měl pocit, že dělám pořád to samé.

Vedlejší mise a aktivity jsou na tom podobně. Sbírání surovin a lov zvěře je zábavné jen chvíli. Po dosažení určitého bodu se suroviny stávají zbytečnými a úkoly se opakují. Chybí zde jakákoli inovace nebo zajímavé prvky, které by hru oživily.

Celkově je Far Cry Primal zábavná hra, ale trpí nedostatkem inovací a opakováním známých mechanik. Pokud jste fanouškem série, možná vás hra potěší, ale pro ostatní může být rychle nudná.

Zkušenosti dalších zákazníků

Miloval jsem Far Cry 3+4, moje nejoblíbenější hry, několikrát dohrané. Far Cry v pravěku? To MĚLA být bomba! A je to krásně vypadající osekaná verze předešlého, které hrozně chybí příběh, zajímavé úkoly, náplň… dohrál jsem to kvůli atmosféře (a bylo mi líto těch 1200,-) ale tohle jde z domu, podruhé ne. NIC se tam neděje, zlomily mě úplně tupé průběhy plnění úkolů. A že je to pravěk a co bych chtěl? To je jen výmluva!!! 🙁 🙁 🙁

Ověřený zákazník

Pokud již vlastníte jeden ze 2 předchozích dílů a chcete další Far Cry se zábavným gameplayem, tak se tomuto dílu vyhněte. Je to asi objektivně nejhorší díl celé série. Celou hru děláte pořád to samé. Sbíráte suroviny na instantní produkci munice, aby jste mohli zabíjet zvěř pro maso(léčiva) a na kůži, aby jste mohli pokračovat v příběhových misí, které jsou všechny repetitivní. Hra se také po pár hodinách stane příliš jednoduchou, protože všechno zdechne na jednu ránu, pokud to není mamut, který chce 3 rány oštěpem, které můžete spamovat dokud máte dostatek dřevěných větví pro jejich instantní výrobu. Animace jsou stejné jako u minulých dílů, stejně jako asi 90% veškerého „nového obsahu“. A jelikož je to Ubisoft hra tak nejen, že má věže(tábory), ale je hrozně optimalizovaná, pokud máte SLI tak budeze mít méně FPS než na jedné, protože Ubisoft chce, aby si ti co zaplatí více než ostatní, užili krásných cinematických 50 FPS. Far Cry Primal doporučuji, pokud je to váš první díl, jinak za plnou cenu určitě ne. Omlovám se všem fanboyům, ale někdo pravdu říct musí.

Ověřený zákazník

Odpověď na předchozí: myslím, že na minimální detaily se hra rozjede i na nižší konfiguraci. I Vývojáři musí vzít v úvahu, že většina PC či NTB uživatelů má stále cca 4 – 6 GB RAMku a grafiku okolo cca 1 GB. O procesoru nemluvě. Vývojáři si (i z hlediska prodejnosti) nemohou dovolit prodávat hru, která by nejela na cca 50 % PC či NTB, pak by na PC či NTB trhu nic nevydělali… a jejich cíl je vydělat co nejvíce…

Ověřený zákazník

Jako fanda Far Cry série jsem si tenhle díl celkem užil, i když oproti předchozím je to slabší díl, dalo by se říct, že je to FC4 ale bez automatických zbraní a místo aut jsou zde zvířata, Grafika není zase o tolik lepší, chybí zde třeba nastavení view distance apd, ale to je detail, příběh není kdoví co, ale o to tu zřejmě ani nešlo, spíš o hratelnost, survival mod a prostředí pravěku, které se jim jakž takž povedlo, mohlo to být i o chlup lepší. Po delší době se bohužel dostaví stereotyp sbírání materiálu a lov zvířat… ani vedlejší mise na tom nejsou zrovna nejlépe, jedná se o 4 opakující se úkoly pořád dokola a 3 lovecké úkoly na vzácná zvířata, skryté místa, kromě XP nic jiného nenabízejí, takže po dosažení max, Lv se je už nevyplatí ani objevovat. Hra dohrána za 22h na 78%, po dohrání hlavního příběhu a dosažení max. lv už hra nemá moc co nabídnout.

Ověřený zákazník

Přečíst všechny zkušenosti zákazníků →

Koupit či neokoupit Far Cry Primal?

Kupte, pokud…

Milujete krásnou grafiku a realistické prostředí

Far Cry Primal nabízí dechberoucí grafiku a živý svět, který vás okamžitě vtáhne do pravěku.

Jste fanoušek Far Cry série

Pokud jste milovali Far Cry 3 a 4, tento díl vám nabídne známou hratelnost a mechaniky, které vás bavily.

Chcete zažít něco nového v rámci série

Pravěké prostředí a možnost ochočení zvířat přináší do série nový a zajímavý prvek.

Nekupujte, pokud…

Hledáte inovativní herní zážitek

Far Cry Primal trpí recyklací z předchozích dílů a nenabízí mnoho nových prvků.

Nemáte rádi repetitivní hratelnost

Mise a vedlejší úkoly se často opakují, což může rychle vést ke stereotypu a nudě.

Očekáváte komplexní bojový systém

Boj v této hře je primitivní a většina nepřátel padne po jedné ráně, což snižuje výzvu.

Najít nejvýhodnější nabídku

FAQ – Často kladené otázky

Jaké jsou systémové požadavky pro Far Cry Primal a jak hra běží na různých konfiguracích?
Minimální požadavky jsou Windows 7 (64 bit), Intel Core i3-550 nebo AMD Phenom II X4 955, 4 GB RAM a NVIDIA GTX 460 nebo AMD Radeon HD 5770. Doporučené požadavky jsou Windows 10 (64 bit), Intel Core i7-2600K nebo AMD FX-8350, 8 GB RAM a NVIDIA GTX 780 nebo AMD Radeon R9 280X. Hra běží dobře na středních nastaveních, ale na vyšších konfiguracích může mít problémy s optimalizací.
Jaká zvířata mohu ve hře ochočit a jaký mají vliv na hratelnost?
Můžete ochočit zvířata jako šavlozubého tygra, medvěda nebo vlka. Každé zvíře má své specifické schopnosti, například šavlozubý tygr je skvělý v boji, zatímco sova vám umožní spotovat nepřátele z výšky. Ochočení zvířat přidává strategické možnosti do hry.
Jaké jsou hlavní rozdíly mezi Far Cry Primal a předchozími díly série?
Hlavní rozdíly jsou v absenci moderních zbraní a vozidel. Místo toho používáte primitivní zbraně jako oštěpy, luky a kyje. Hra se také více zaměřuje na sbírání surovin a craftování. Prostředí je zasazeno do doby kamenné, což přináší nové výzvy.
Jaké jsou největší nedostatky Far Cry Primal podle recenzí?
Hra trpí recyklací obsahu z předchozích dílů, což může být pro dlouhodobé fanoušky série zklamáním. Opakující se mise a rychle se dostavující stereotyp jsou také časté stížnosti. Příběh je jednoduchý a často bez nápadu.
Jaké jsou nejlepší strategie pro přežití v noci ve Far Cry Primal?
V noci je důležité mít založený oheň, který vás ochrání před predátory. Můžete také využít svého ochočeného zvířete k obraně nebo k útoku na nepřátele. Noční prostředí je nebezpečnější, takže je dobré se pohybovat opatrně a využívat taktické možnosti, jako je skrývání se ve stínu.
Jaké jsou nejlepší tipy pro rychlé získání surovin a craftování ve hře?
Nejlepší je soustředit se na lov zvěře, která poskytuje cenné suroviny jako kůže a maso. Sbírejte také rostliny a dřevo, které jsou potřebné pro výrobu nástrojů a zbraní. Plňte vedlejší úkoly, které často odměňují surovinami. Craftování je klíčové pro přežití, takže se vyplatí investovat čas do sběru materiálů.
Jaké jsou hlavní výhody a nevýhody hry Far Cry Primal oproti jiným survival hrám?
Výhody zahrnují krásnou grafiku, autentické prostředí doby kamenné a možnost ochočení zvířat. Nevýhody jsou opakující se mise, nedostatek inovací a rychle se dostavující stereotyp. Hra také trpí problémy s optimalizací na vyšších konfiguracích.

Parametry

Název produktu: Far Cry Primal
Typ produktu: Hry na PC
Výrobce: UbiSoft
Žánr: akční
Doporučený věk (PEGI): 18
Rok vydání: 2016
Multiplayer: ano
DLC: ne

Fotogalerie

Hodnocení: Far Cry Primal

Far Cry Primal

Komentáře k Far Cry Primal

Far Cry Primal

Hodnocení Far Cry Primal

Far Cry Primal

Poznámky k Far Cry Primal

Far Cry Primal

Kritika Far Cry Primal

Far Cry Primal

Analýza Far Cry Primal

Far Cry Primal

Průzkum Far Cry Primal

Far Cry Primal

Hodnocení Far Cry Primal

Far Cry Primal

Shrnutí: Far Cry Primal

Far Cry Primal

Pozorování Far Cry Primal

Far Cry Primal

Jak vybírat nejlepší Hry na PC: Praktické rady a odborné tipy

Možnosti výběru PC her

PC hry nabízí širokou škálu žánrů. Od masivních multiplayerových online her (MMORPG) až po single-playerové indie tituly. Každý typ má specifika.

AAA tituly jsou obecně dražší, ale poskytují kvalitní grafiku a složitý příběh. Příkladem je „The Witcher 3“ nebo „Cyberpunk 2077“. Pro tyto hry je klíčová výkonnost vašeho PC.

Na druhou stranu indie hry jako „Hades“ nebo „Celeste“ jsou často levnější a originální. Potřebují menší výkon a přináší nové herní mechaniky.

Co zohlednit při výběru

Před výběrem hry si položte pár otázek:

Hardwarové nároky

Nejprve zjistěte, zda vaše PC splňuje minimální nebo doporučené požadavky. Když hra ždímá poslední kapky výkonu, nejen že se může sekat, ale také zahřívání PC je vyšší.

 • RAM: Ideálně 16 GB pro moderní hry.
 • Grafická karta: Např. NVIDIA GeForce GTX 1660 nebo lepší pro AAA tituly.
 • Procesor: Minimálně Intel i5 nebo AMD Ryzen 5.

Recenze a hodnocení

Nezůstávejte jen u médií. Pročtěte si uživatelské recenze na platformách jako Steam nebo Metacritic.

Podívejte se na klíčové body z recenzí:

 1. Kvalita příběhu a herní mechaniky.
 2. Technické problémy nebo bugy.
 3. Podpora vývojářů po vydání hry – updaty, patche.

Výhody a nevýhody jednotlivých žánrů

Důležitým faktorem jsou osobní preference. Pártipé příklady pro různé žánry:

RPG (role-playing games)

Výhody: Hluboký příběh a rozsáhlé světy. Můžete si vytvořit vlastní postavu a rozhodnutí ovlivňují hru.

Nevýhody: Často dlouhá hrací doba. Nutnost se věnovat postavám a dialogům.

Příklad: „The Elder Scrolls V: Skyrim“

FPS (first-person shooters)

Výhody: Rychlá akce a adrenalin. Perfektní pro multiplayer.

Nevýhody: Někdy povrchní příběh. Vysoká náročnost na reflexy.

Příklad: „Call of Duty: Warzone“

Strategické hry

Výhody: Nutí přemýšlet, dlouhodobá zábava. Množství strategií a možností.

Nevýhody: Delší čas na jedno kolo. Složitější začátky pro nováčky.

Příklad: „Civilization VI“

Vybírat hry na PC je komplexní proces. Ale s těmito tipy budete na správné cestě. Hodně štěstí při hledání vaší příští oblíbené hry!