Přeskočit na obsah
Úvod » Gaming » Hry na PC » Recenze Far Cry – působivá grafika a atmosféra hry

Recenze Far Cry – působivá grafika a atmosféra hry

Celkové hodnocení

91 %

Atmosférická grafika v kategorii Hry na PC

Far Cry je akční hra s otevřeným světem, která vás uchvátí graficky a svou atmosférou. Přečtěte si naši recenzi a objevte její poutavý příběh... Detailní informace

Podrobné hodnocení

 • 9,5/10
  Grafika
 • 9,0/10
  Hratelnost
 • 9,2/10
  Zvuk
 • 7,5/10
  HW nároky
 • 9,4/10
  Příběh
 • 8,8/10
  AI nepřátel

Klady

 • Úchvatná grafika a detailní prostředí
 • Napínavý a zvraty plný příběh
 • Vysoká úroveň umělé inteligence nepřátel
 • Skvělý český dabing
 • Realistické zvukové efekty a hudba
 • Volnost v plnění úkolů
 • 20 nelineárních misí

Zápory

 • Náročné na hardware
 • Občasné bugy a technické problémy
 • Repetitivní a otravné zvuky

Moje zkušenost

“Far Cry mě svou grafikou a atmosférou opravdu nadchl, a i když jsem musel snížit detaily kvůli staršímu hardwaru, hra si stále udržela svou působivost. Příběh a nelineární mise přinášejí skvělý herní zážitek, i když občasné bugy mohou trochu kazit dojem. Český dabing a zvukové efekty jsou velmi povedené, což přidává na autentičnosti. Celkově je to hra, kterou bych doporučil každému fanouškovi akčních her s otevřeným světem, ale je dobré být připraven na technické nároky.”

Porovnat nabídky e-shopů, které produkt nabízejí →

Grafika a prostředí

Grafika hry je prostě úchvatná. I když je hra z roku 2004, stále má co nabídnout. Tropické ostrovy jsou vykreslené do posledního detailu, od bujné vegetace až po realistické vodní plochy. První CryEngine skutečně odvedl skvělou práci. Při plném rozlišení a detailech je to skutečně pastva pro oči.

Na druhou stranu, pokud nemáte dostatečně výkonný hardware, budete nuceni snížit detaily na minimum. Hra je totiž poměrně náročná na HW, což může být pro některé hráče problém. Na mém starším PC jsem musel všechno nastavit na nejnižší hodnoty, aby hra vůbec běžela.

Příběh a hratelnost

Příběh hry je napínavý a plný zvratů. Hrajete za Jacka Carvera, který se ocitne na tropických ostrovech plných žoldáků a mutantů. Hra nabízí 20 nelineárních misí, takže máte volnost v tom, jakým způsobem úkoly plníte. To je obrovské plus, protože každý hráč může hru prožít jinak.

Umělá inteligence nepřátel je na vysoké úrovni. Vojáci taktizují, volají posily a snaží se vás obklíčit. To přidává na realističnosti a nutí vás přemýšlet o každém kroku. Na druhou stranu, občas narazíte na bugy, které mohou zážitek pokazit. Mutanti se někdy zaseknou ve vodě nebo skáčou proti zdi, což působí komicky.

Zvuk a dabing

Zvukové efekty a hudba jsou na vysoké úrovni. Zvuky přírody, svištění kulek a hluk zbraní přidávají na atmosféře. Co mě ale opravdu dostalo, je český dabing. Je skvěle provedený a dodává hře na autentičnosti. Ve večerních hodinách je hra obzvlášť napínavá, když na vás z křoví vyskočí mutant a český dabing vás srazí do kolen.

Na druhou stranu, některé zvuky mohou být po čase repetitivní a otravné. Ale to je jen drobný detail v jinak skvělém zvukovém zážitku.

Celkově je Far Cry skvělá hra, která nabízí hodně zábavy a napětí. Pokud máte rádi akční hry s otevřeným světem a taktickým přístupem, určitě si ji užijete. Ale buďte připraveni na to, že si budete muset pohrát s nastavením, pokud nemáte dostatečně výkonný hardware.

Zkušenosti dalších zákazníků

Zakoupil jsem si tuto hru pře rokem a půl, ale v těchto dnech jsem se k ní vrátil a s chutí jsem si zase prošel příběh, ve kterém se na tropických ostrovech setkáváte s mnoha vojáky, mutanty a snažíte se najít blázna, který vytváří monstra a geneticky upravené vojáky. Ve večerních hodinách je hra obzvláště napínavá, pokud na Vás z křoví vyskočí trigen a český dabing Vás srazí do kolen. Ve hře jsou obrovské možnosti jak dosáhnout cíle a jaké prostředky použít ke splnění daného úkolu. Jednou z nevýhod této hry je několik chyb, kdy se například mutant zasekne ve vodě a neustále skáče proti zdi. Velice často se pák stává, že ve snaze postřílet vše živé okolo, vám nezůstane žádná munice a musíte se vracet velký kus pro zapomenuté kousky, které jste již nemohli vzít, protože jste měli plné ruce a batoh.

Ověřený zákazník

Píšu to sem hlavně proto, abych dal vědět, že je nesmysl tuhle hru kupovat, protože před nedávnem byla samotným Ubisoftem spolu s několika dalšími hrami vydána jako zcela freeware! Kdo nevěří ať si to najde na googlu jako ověřenou stoprocentní informaci a pak hru nekupuje, ale zcela zdarma a zcela legálně stáhne. Cílem tohoto příspěvku není hodnotit hru samotnou, ale upozornit na předchozí fakt, takže se omlouvám všem, kterí hledali hodnocení, ale toho je všude kolem dost, takže doufám, že moje informace bude taky dost užitečná.

Ověřený zákazník

Říkám už od začátku že Far Cry je pro mě nejlepší hra a teď odbočím že to mže vyšla Far Cry 3 to jenom potvrdilo. Nicméně k Far Cry. Na to že je z roku 2004 má velmi dobrou grafiku a textury. Příběh je také velice zajímavý. Je plný adrenalinu a akce. Na hratelnost si velice rychle zvyknete, ovšem musíte být stále ve střehu, protože nikdy nevíte co se za vámi objeví. Instalace je naprosto jednoduchá. Jako u jiných starších her. Doporučení patří všem kteří milují akci, protože jakmile tuto hru zkusíte, hned ji budete chtít dohrát. Samozřejmě doporučuji je to opravdu herní zážitek 🙂

Ověřený zákazník

Tohle je prostě srdeční záležitost. Ač jde o bojovku a ještě k tomu zákeřnou, je to úchvatná podívaná. Už jenom to, že se dostanete do „ZEMĚ NEZEMĚ“ a můžete si vychutnat cizokrajné palmové háje, prozvučené tropickými zvířaty, stojí za to, si tuhle hru zahrát. Jednoduše je nádherná. Máte-li pak možnost využít plných efektů, plného rozlišení a plných detailů, nevydržíte ani čekat na další díl. Musíte ho chtít hned. Na mě hra nechala trvalé následky….musím to hrát stále dokola. I když víte, že půjdete tam a tam, umělá inteligence pěšáků a volnost pohybu, Vám stejně nedá jinak, než si hru dosyta vychutnávat. Jednoznačné plus této hry je tedy: Fantastická příroda, Úžasné zvukové pozadí a efekty, Mazácky zpracovaná voda a mořské dno, Svištění kulek a hluk zbraní, Nádherné příšery a monstra Absolutně bombová jízda na člunu Neznám nikoho z mého okolí, kdo tu hru hrál a nedal to ještě jednou. Všichni jsou naprosto uchvácení……tedy až na masové vrahy a úchyly  Zbrojní arzenál je také perfektní a často se dostanete do situace, že musíte horko těžko shánět munici. Někdy je to míření docela na švestku. Ale aspoň si to užijete. Hra má šťávu, dějová linie je uspořádaná a celkem logická. Projedete se ve člunu, v džípu ale takový skok z 20ti metrů do vody je super i ve hře,nejen v reálu. Instalace je celkem pomalá, ale nastavení hry je skvělé. Můžete si tak hru zahrát i na starších PC. Já to oskřípnul v rozlišení (1024×760), detaily LOW, efekty LOW, Textury LOW a antialiasing vypnutý, aby to můj PC schroupnul-Můj PC: CELERON_3,06_GHz, 1,5 GB_CL2,5_400MHz_ramky Corasair, GPU – Saphire_ATI radeon_X1650pro_ICEQue. Posuďte sami, ale myslím že dnes je již téměř každý PC lepší a výkonnější, neváhejte tedy a vrhněte se na smečku mutantních hlenožroutů.

Ověřený zákazník

Přečíst všechny zkušenosti zákazníků →

Koupit či neokoupit Far Cry?

Kupte, pokud…

Máš rád otevřené světy

Far Cry nabízí 20 nelineárních misí v krásně vykresleném tropickém prostředí, což ti umožní prozkoumávat a plnit úkoly podle svého tempa.

Hledáš napínavý příběh

Příběh plný zvratů a napětí tě udrží na kraji židle. Setkáš se s žoldáky, mutanty a odhalíš tajemství skrytých vědeckých pracovišť.

Oceňuješ kvalitní zvuk a dabing

Skvěle provedený český dabing a realistické zvukové efekty dodávají hře na autentičnosti a zvyšují celkový herní zážitek.

Nekupujte, pokud…

Máš starší nebo méně výkonný počítač

Hra je poměrně náročná na hardware, a pokud nemáš dostatečně výkonný počítač, budeš muset snížit detaily na minimum, což může ovlivnit zážitek.

Nesnášíš bugy ve hrách

Občasné bugy, jako zaseknutí mutantů ve vodě nebo skákání proti zdi, mohou narušit plynulost hry a působit rušivě.

Preferuješ moderní hry

I když je grafika na svou dobu úchvatná, hra je stále z roku 2004 a některé aspekty mohou působit zastarale ve srovnání s moderními tituly.

Najít nejvýhodnější nabídku

FAQ – Často kladené otázky

Jaké jsou minimální systémové požadavky pro Far Cry?
Minimální systémové požadavky zahrnují operační systém Windows 98, 2000 nebo XP, procesor Intel Pentium 1GHz, 256MB RAM, grafickou kartu s 64MB a podporou DirectX 9.0, 4GB místa na pevném disku a mechaniku DVD-ROM. 64bitové systémy nejsou podporovány.
Jak mohu zlepšit výkon hry na starším počítači?
Pokud máte starší počítač, snižte rozlišení a detaily na minimum. Vypněte antialiasing a další grafické efekty. Hra by měla být hratelná i na starších sestavách, pokud správně nastavíte grafiku.
Existují nějaké známé chyby ve hře a jak je mohu opravit?
Ano, hra má několik známých chyb, jako například zasekávání mutantů ve vodě. Doporučuji stáhnout a nainstalovat nejnovější patch, který opravuje většinu těchto problémů. Bez patchů může být hra zabugovaná.
Je možné hrát Far Cry na moderním 64bitovém systému?
Oficiálně hra nepodporuje 64bitové systémy. Nicméně, existují neoficiální návody a komunitní patche, které umožňují hru spustit i na moderních systémech. Doporučuji vyhledat tyto zdroje a postupovat podle návodů.
Jaké jsou nejlepší taktiky pro přežití ve hře?
Využívejte prostředí ke svému prospěchu. Skrývejte se v džungli, používejte vozidla pro rychlý přesun a taktizujte při boji s nepřáteli. Umělá inteligence je na vysoké úrovni, takže musíte být neustále ve střehu.
Je český dabing opravdu tak dobrý, jak se říká?
Ano, český dabing je jedním z nejlepších prvků této hry. Dodává jí autentičnost a výrazně přispívá k atmosféře. Pokud máte možnost, určitě si hru zahrajte s českým dabingem.
Je Far Cry stále dostupná zdarma?
Ano, Ubisoft nedávno vydal Far Cry jako freeware. Můžete si ji legálně stáhnout z oficiálních stránek Ubisoftu nebo z jiných ověřených zdrojů. Není tedy nutné hru kupovat.

Parametry

Název produktu: Far Cry
Typ produktu: Hry na PC
Výrobce: UbiSoft
Žánr: akční
Doporučený věk (PEGI): 18
Výrobce: Ubisoft
Rok vydání: 2004
Multiplayer: ne
DLC: ano

Fotogalerie

Průzkum Far Cry

Far Cry

Hodnocení Far Cry

Far Cry

Zkoumání Far Cry

Far Cry

Shrnutí: Far Cry

Far Cry

Poznámky k Far Cry

Far Cry

Kritika Far Cry

Far Cry

Zkušenost s Far Cry

Far Cry

Testování Far Cry

Far Cry

Hodnocení: Far Cry

Far Cry

Úvaha o Far Cry

Far Cry

Výběr PC her: Praktický průvodce pro hráče

Různorodost žánrů: Co tě může zaujmout?

Svět PC her je neuvěřitelně rozmanitý. Od příběhových akcí přes logické hry až po strategie. Jaký typ hry tě nejvíc baví? To je klíčová otázka.

Příběhové akční hry, jako je The Witcher 3 nebo Red Dead Redemption 2, tě vtáhnou do hlubokých a detailně zpracovaných světů. Na druhou stranu, logické hry, jako třeba Portal 2, tě postaví před výzvy, které prověří tvůj intelekt.

Strategické hry jako Civilization VI vyžadují pečlivé plánování a důkladné uvažování. A pokud hledáš něco rychlého a zábavného, akční střílečky jako Call of Duty nebo Fortnite jsou tím pravým.

Technické požadavky: Tvé PC zvládne hru?

Ne každá hra poběží na každém PC. Co je potřeba zvážit? Systémové požadavky jsou základ. Když kupuješ hru, podívej se na minimální a doporučené specifikace. Má tvoje PC dostatečný výkon?

Poznámka: Grafická karta a RAM jsou často klíčové. Některé moderní hry, jako například Cyberpunk 2077, vyžadují opravdu výkonný hardware.

Cenové rozmezí: Kvalita versus cena

Cena her se může pohybovat od pár stovek až po tisíce korun. Hry s vyšší cenou často nabízejí bohatší obsah, ale pozor na výjimky.

Výhodné nabídky a slevy

Podívej se na různé platformy, jako je Steam, GOG nebo Epic Games Store. Nabízejí pravidelné slevy a občas i hry zdarma. Dále sleduj sezónní výprodeje, během kterých můžeš ušetřit nemalé peníze.

Hry po vydání

Některé hry po vydání neodpovídají očekáváním a časem klesnou cenou. Pokud nepotřebuješ hrát novinku hned, vyčkávej na recenze a případné opravy.

Příklad: Hra No Man’s Sky původně zklamala, ale díky aktualizacím se postupně zlepšila – a cena časem klesla.

Recenze a hodnocení: Důvěryhodnost informací

Než se rozhodneš koupit hru, přibírej rady z recenzí. Hledáš kvalitní zdroje? Srovnávej různé recenzní portály, jako je Metacritic nebo IGN. Zohledňuj i názory hráčů.

Kvalita versus kvantita recenzí

Jednotlivé recenze mohou být ovlivněné osobními preferencemi. Zaměř se na převažující názor – pokud se shoduje většina hráčů, máš jistotu.

Co charakterizuje dobrou recenzi?

Hodnotí několik aspektů hry: Třeba grafiku, hratelnost, příběh a technické zpracování. Nejsou-li všechny kladné, můžeš odhalit případné nedostatky.

Podpora a aktualizace: Udržuj hru aktuální

Vývojáři pravidelně uvolňují patche a aktualizace. Mají tyto záplaty pro tebe význam? Rozhodně.

Hry bez podpory – jako třeba některé starší tituly, mohou mít neřešené chyby. Moderní tituly s pravidelnými aktualizacemi zpravidla trpí méně problémy, a navíc dostávají nový obsah.

Příkladem je The Elder Scrolls V: Skyrim, která získává modovou podporu od komunity, což výrazně zlepšuje zážitek ze hry.

Při výběru PC her je klíčové zvážit žánr, technické požadavky, cenu, recenze a podporu. Měj na paměti svoje preference a nenech se unést jen reklamou. Ať už jsi fanouškem akčních dobrodružství nebo pomalých strategických her, najdi si tu pravou hru, která ti přinese radost.