Přeskočit na obsah
Úvod » Dům a zahrada » Elektrocentrály » Recenze Fieldmann FZI 4020-Bi – výkon dostatečný pro běžné použití

Recenze Fieldmann FZI 4020-Bi – výkon dostatečný pro běžné použití

Celkové hodnocení

Cenově dostupný v kategorii Elektrocentrály

Benzínový generátor Fieldmann FZI 4020-Bi je výkonný, spolehlivý a může být nepostradatelným prvkem vašeho domova či rekreačního stanoviště. .. Detailní informace

Podrobné hodnocení

 • 9,4/10
  Funkčnost
 • 9,6/10
  Výkon
 • 9,8/10
  Ovládání
 • 9,2/10
  Konstrukce
 • 9,6/10
  Cena

Klady

 • Výkon 2 000 wattů
 • Stabilní a kvalitní napětí
 • Snadné ovládání
 • Lehký s výdrží 6 hodin
 • Dobrá cena-výkon

Zápory

 • Dodává se bez oleje

Moje zkušenost

“Benzínový generátor Fieldmann FZI 4020-Bi splnil všechna mé očekávání. Jeho výkon je dostatečný pro běžné použití doma i mimo ně, je snadno ovladatelný a robustní. Přestože se dodává bez oleje, což může někoho zaskočit, to neznamená žádnou zásadní slabinu. Pokud hledáte cenově dostupný, ale přitom kvalitní generátor, je tento model určitě dobrou volbou.”

Porovnat nabídky e-shopů, které produkt nabízejí →

Funkčnost a využití

Jako skalní chatař, rybář, táborník, ale i obyčejný bytový uživatel někdy potřebuju mít po ruce záložní zdroj elektřiny. A tohle je přesně ten případ, kdy na scénu vstupuje benzínový generátor Fieldmann FZI 4020-Bi. A hned na úvod musím konstatovat, že mě tento pracant opravdu mile překvapil.

Výkon a ovládání

Ti, co mají rádi čísla a technické parametry, tak výkon tohoto hochu se pohybuje na pěkných 2 000 wattů. A co je na tom skvělé, generátor dokáže dodat stabilní a kvalitní napětí, takže s ním můžete dobíjet klidně i choulostivá zařízení, třeba televizi nebo počítač. Já ho sám využívám hlavně k tomu, abych udržel v chodu svůj mrazák, ledničku a oběhové čerpadlo teplovodního kotle.

Jeho obsluha je snadná, a pokud vám něco není jasné, najdete vše potřebné dobře popsané v návodu. Stačí naplnit generátor palivem a olejem, potáhnout startovací šňůrou o nějakých 15 cm a hotovo. Mám tu zkušenost, že na první pokus generátor vždycky najede, a to i při nízkých teplotách.

Design a konstrukce

Na první pohled vypadá Fieldmann FZI 4020-Bi dost robustně, ale ve skutečnosti váží „pouhých“ 21 kg. Myslím, že v této třídě je to více než slušné. Šikovná je i velká nádrž na 4,5 litru benzínu, díky které vám generátor vydrží běžet až 6 hodin. Po stránce kvality konstrukce se mi nic nezdálo špatné, mechanicky vše lícuje a je to skvěle postavené zařízení.

Jediný drobný nedostatek, který bych zmínil, je to, že se generátor dodává bez oleje. S tím ale počítejte, měla jsem o této informaci vědomí ještě před tím, než jsem ho koupil. Kupodivu jsem dostal stížnost od kolegů ve své kutilské komunitě, kterým se nelíbilo, že generátor nemá přiloženou lahvičku s olejem… Ale tak co si budeme povídat, olej jsem si dokázal obstarat sám bez problémů.

Náklady a hodnota za peníze

Cenově je tento generátor hodně přijatelný. Porovnal jsem si ho s podobnými značkovými generátory, a ty stály i 4x tolik. Za cenu pod 10 000 Kč mě tento generátor naprosto uspokojil. Skutečně se mi zdá, že v poměru cena-výkon je to velmi dobrá koupě.

Shrnuto a podtrženo, benzínový generátor Fieldmann FZI 4020-Bi je pro mě skvělý pomocník a spolehlivý zdroj elektřiny. Ať už jsem doma, na chatě nebo třeba na rybách.

Kde Fieldmann FZI 4020-Bi koupit?

karas.cz karas.cz

989 recenzí

Do obchodu

8193 Kč

shopcom.cz shopcom.cz

5314 recenzí

Do obchodu

8194 Kč

kuptotu.cz kuptotu.cz

13025 recenzí

Do obchodu

8289 Kč

dno.cz dno.cz

10668 recenzí

Do obchodu

8289 Kč

elektrochram.cz elektrochram.cz

9321 recenzí

Do obchodu

8289 Kč

elektromarket.cz elektromarket.cz

3541 recenzí

Do obchodu

8481 Kč

epotreby.cz epotreby.cz

428 recenzí

Do obchodu

8481 Kč

tivis.cz tivis.cz

5157 recenzí

Do obchodu

8490 Kč

mnoho.cz mnoho.cz

3483 recenzí

Do obchodu

8499 Kč

black-monday.cz black-monday.cz

182 recenzí

Do obchodu

8705 Kč

jarabak.cz jarabak.cz

2542 recenzí

Do obchodu

8706 Kč

apollos.cz apollos.cz

5684 recenzí

Do obchodu

8804 Kč

softcom-cz-eshop-default.asp softcom-cz-eshop-default.asp

9068 recenzí

Do obchodu

9209 Kč

penzo.cz penzo.cz

2661 recenzí

Do obchodu

9499 Kč

tipnet.cz tipnet.cz

3630 recenzí

Do obchodu

9499 Kč

ebshop.cz ebshop.cz

329 recenzí

Do obchodu

9599 Kč

smartelektro.cz smartelektro.cz

4092 recenzí

Do obchodu

9659 Kč

elespo.cz elespo.cz

1952 recenzí

Do obchodu

9789 Kč

onlineshop.cz onlineshop.cz

47318 recenzí

Do obchodu

9829 Kč

mall.cz mall.cz

511529 recenzí

Do obchodu

9829 Kč

Zkušenosti dalších zákazníků

elektrocentrála Fieldmann FZI 4020-Bi splňuje to, co jsem od tohoto výrobku očekával.

Ověřený zákazník

Elektrocentrála mě mile překvapila. Pro nalití oleje je třeba odšroubovat dva šrouby a otevřít boční kryt. Mechanicky vše lícuje, kvalitní provedení. Nemohu posoudit vnitřek motoru, ale po nalití olejové náplně a paliva nastartovala po vytažení startovací šňůry o 15 cm. Trápil jsem ji horkovzdušnou pistolí s elektronickou regulací teploty. Invertor elektrocentrály vše zvládal i v provozu EKO. Podle zátěže se měnily otáčky motoru. Značková elektrocentrála s podobnými parametry stojí 4x tolik. Na to, abych při delším výpadku rozvodu elektřiny udržel v chodu mrazák, ledničku a oběhové čerpadlo teplovodního kotle dávno stačí.

Ověřený zákazník

krátký provoz, nelze hodnotit

Ověřený zákazník

Měním za moji původní 1kw invertorovku na zálohu baráku. Jen jsem zkoušel na dílně. Kupováno u Kámošky, centrála byla dodána již s olejem, ale pozor, v nedostatečném množství, musel jsem dolévat (nevnímám, jako negativum). Výstup na 230v 1,6 kW stále a špičkové 2kw, výstup na USB a 12v DC, možnost vypnout regulaci dle odběru, což je supr na zatížení, která mají vysoký startovací proud. Možnost paralelniho propojení dvou Central – výkon 3,2 kW/4 kw.Byl jsem překvapený naprostou lehkostí rozběhu. Stačilo potáhnout cca 10 cm lehounce šňůrou a centrála naskočila. Trápil jsem ji 2kw horkovzdušnou pistoli a nechala si dost dlouho líbit. Zdá se i dobře konstrukčně postavená. Uvidí se, jak vydrží v čase, zatím to vypadá za 13 tis.dobra koupě.

Ověřený zákazník

Přečíst všechny zkušenosti zákazníků →

Koupit či neokoupit Fieldmann FZI 4020-Bi?

Kupte, pokud…

Potřebujete stabilní zdroj elektřiny

Tento generátor je ideální pro všechny, kdo potřebují stabilní a spolehlivý zdroj elektřiny pro různá zařízení, včetně těch citlivých na kvalitu proudu.

Hledáte kvalitu za rozumnou cenu

V poměru cena/výkon je Fieldmann FZI 4020-Bi velmi dobrá koupě. Nabízí téměř stejné funkce jako podobné značkové produkty za mnohem vyšší cenu.

Plánujete často přenášet generátor

S hmotností 21 kg je tento generátor relativně snadno přenosný. Velká nádrž zase umožňuje až 6 hodin provozu, takže je ideální pro dlouhé výlety mimo civilizaci.

Nekupujte, pokud…

Nemáte rádi přípravu před použitím

Generátor je dodáván bez oleje, takže před prvním použitím je třeba ho zakoupit a naplnit.

Potřebujete opravdu tichý generátor

Přestože Fieldmann FZI 4020-Bi je relativně tichý, stále produkuje určitý hluk, který může někoho otravovat.

Jste na opravdu těsném rozpočtu

Přestože je tento generátor cenově dostupný ve své kategorii, stále může být nákladný pro někoho s velmi omezeným rozpočtem.

Najít nejvýhodnější nabídku

FAQ – Často kladené otázky

Je generátor vhodný k připojení zařízení citlivého na kvalitu elektřiny?
Ano, generátor Fieldmann FZI 4020-Bi poskytuje stabilní a kvalitní napětí, takže je vhodný pro napájení zařízení citlivých na kvalitu elektřiny.
Jaký je výkon generátoru?
Výkon generátoru je až 2 000 wattů.
Jak je to s olejem? Je potřeba ho dokupovat?
Ano, generátor je dodáván bez oleje. Je tedy potřeba ho dokoupit a před prvním startem do generátoru nalít.
Jak složité je spuštění generátoru?
Stačí naplnit nádrž palivem a olejem a poté potáhnout startovací šňůrou. Na prvotní nastartování by mělo stačit tažení šňůry o délce cca 15 cm.
Jak velká je nádrž generátoru?
Generátor má nádrž o objemu 4,5 litru, což by mělo vystačit na až 6 hodinový provoz generátoru.

Parametry

Název produktu: Fieldmann FZI 4020-Bi
Typ produktu: Elektrocentrály
Výrobce: Fieldmann
Typ motoru: čtyřtaktní
Jmenovitý výkon: 2000 W
S podvozkem: ne
Kufříkové: ano
Druh paliva: benzínové
Hmotnost: 21 kg
Startování: manuální

Fotogalerie

Pohled na Fieldmann FZI 4020-Bi

Fieldmann FZI 4020-Bi

Posouzení: Fieldmann FZI 4020-Bi

Fieldmann FZI 4020-Bi

Zkušenost s Fieldmann FZI 4020-Bi

Fieldmann FZI 4020-Bi

Hodnocení Fieldmann FZI 4020-Bi

Fieldmann FZI 4020-Bi

Kritika Fieldmann FZI 4020-Bi

Fieldmann FZI 4020-Bi

Expertní průvodce výběrem elektrocentrály

Hledáte-li perfektní elektrocentrálu, jistě již víte, jak klíčový význam tento přístroj má. Nicméně, rozhodnout se pro tu správnou není tak jednoduché, jak by se mohlo na první pohled zdát. To je důvod, proč jsem tu – abych vám dal konkrétní rady a pokyny pro výběr.

Jaké jsou možnosti

Jak už to tak bývá, možnosti jsou téměř nekonečné. Máme zde elektrocentrály benzínové, dieselové, plynové, a dokonce i solární. Každá z nich má své specifika, výhody a nevýhody. Je tedy třeba se zaměřit na konkrétní potřeby a nároky, které od elektrocentrály očekáváte. Řekněme, že chcete elektrocentrálu do chaty na samotě bez připojení k elektřině. Benzínové elektrocentrály jsou sice cenově přijatelnější, ale vyžadují časté tankování. Dieselové elektrocentrály jsou dražší, nicméně jsou účinnější a mají delší životnost. Solární elektrocentrály jsou ekologické a bezúdržbové, ale v našem klimatu jim může vadit nedostatek slunce. Každá varianta má své pro a proti.

Na co se zaměřit při výběru

Před nákupem elektrocentrály se zaměřte zejména na pár klíčových aspektů. První je samozřejmě výkon – kolik energie potřebujete pro provoz zařízení, která plánujete napájet. Rovněž je třeba vzít v potaz typ paliva a jeho dostupnost, mějte na paměti, že některé typy paliva mohou být v některých oblastech těžko dostupné. Velmi důležitá je také hlučnost – pokud plánujete umístit elektrocentrálu blízko místa, kde budete trávit čas, zvažte zakoupení modelu s nízkou hlučností. Důležitou roli hraje také spolehlivost a servis – dobrá elektrocentrála by měla vydržet roky bez závad a měla by být snadno servisovatelná.

Chyby, kterých se vyhněte

Ovládání elektrocentrály je komplexní záležitost a mnohdy se můžete setkat s různými problémy. Například, pokud elektrocentrála dlouho nestojí, palivo v ní může zkazit. Proto je ideální, pokud ji budete pravidelně používat. Jiným častým problémem je nedostatek pravidelné údržby. I když se to může zdát jako zbytečná práce, pravidelně kontrolujte stav a čistotu palivové nádrže a vzduchového filtru. To může výrazně prodloužit životnost vaší elektrocentrály.

Na závěr bych chtěl říci, že na trhu existuje mnoho kvalitních elektrocentrál a věřím, že se vám s pomocí těchto rad podaří vybrat tu správnou. Nezapomeňte, že kvalitní elektrocentrála je investice, která se vám mnohokrát vrátí.

Nejprodávanější z kategorie elektrocentrály