Přeskočit na obsah
Úvod » Gaming » Hry na PS4 » Recenze FIFA 18 – skvělá grafika na PS4 PRO

Recenze FIFA 18 – skvělá grafika na PS4 PRO

Celkové hodnocení

90 %

Lehké vylepšení v kategorii Hry na PS4

FIFA 18 na PS4 PRO nabízí realistickou grafiku, plynulou hratelnost, novinky v Kariéře a zábavný online režim. Přečtěte si recenzi a zjistěte, zda je lepší než FIFA 17... Detailní informace

Podrobné hodnocení

 • 8,5/10
  Grafika
 • 7,0/10
  Hratelnost
 • 7,5/10
  Režimy
 • 5,0/10
  AI
 • 9,0/10
  Online
 • 6,0/10
  Zvuk
Recenze FIFA 18

Klady

 • Luxusní grafika na PS4 PRO
 • Vylepšený driblink, nahrávky a střelba
 • Předělaná kariéra a odstraněné otravné transfery
 • Přidání 3. německé ligy
 • Zajímavý příběhový režim Cesta: Hunterův návrat
 • Luxusní online režim
 • Zpomalení hry přidává na reálnosti

Zápory

 • Horší grafika na původním a Slim modelu PS4
 • Nepřiměřená inteligence spoluhráčů při bránění
 • Nedostatek velkých změn oproti FIFA 17
 • Zanedbaná kariéra hráče
 • Lživé statistiky hráčů
 • Líné aktualizace obličejů
 • Chybějící český komentář
 • Otravné soundtracky
 • Nestálá obtížnost
 • Minimální pokrok od předchozího ročníku

Moje zkušenost

“FIFA 18 na PS4 PRO nabízí skvělou grafiku a plynulou hratelnost, avšak na starších modelech konzole kvalita trochu pokulhává. Režim Kariéra je vylepšený, ale nedostatek výrazných změn oproti předchozímu ročníku a problematická umělá inteligence mohou být pro některé hráče zklamáním. Online režim je zábavný, ale chybějící český komentář a opakující se animace v příběhovém režimu ubírají na celkovém zážitku. Pokud vlastníte FIFA 17, možná se vám nevyplatí investovat do této verze.”

Porovnat nabídky e-shopů, které produkt nabízejí →

Grafika a hratelnost

Musím uznat, že grafika na PS4 PRO je opravdu luxusní. Hra vypadá minimálně stejně dobře jako na PC ve FullHD na Ultra detaily. Vylepšený driblink, nahrávky a střelba přidávají na reálnosti. Pohyb hráčů díky technologii Real Player Motion je plynulý a přirozený, což zvyšuje celkový zážitek ze hry.

Na druhou stranu, na původním a Slim modelu PS4 mi grafika připadala horší oproti FIFA 17. Umělá inteligence spoluhráčů je často nepřiměřená, což je při bránění dost frustrující. Hráči nepřistupují k útočníkům a nechávají jim příliš prostoru. To je něco, co by EA mohlo vylepšit.

Režimy a kariéra

Režim Kariéra je předělaný a otravné transfery jsou pryč, což je velké plus. Přidání 3. německé ligy také potěší. Příběhový režim „Cesta: Hunterův návrat“ je zajímavý a nabízí možnost setkat se s mnoha hvězdami světového fotbalu. Nicméně, animace se časem opakují, což může být trochu nudné.

Co mě ale hodně zklamalo, je nedostatek velkých změn oproti FIFA 17. Kariéra hráče je stále zanedbávána a EA se zdá, že na své zákazníky kašle. Některé statistiky hráčů jsou lživé a aktualizace obličejů jsou líné.

Online a celkový dojem

Online režim je luxusní a přináší potřebnou dávku adrenalinu. Hraní s přáteli je skvělé a turnaje jsou zábavné. Ale chybějící český komentář pana Bosáka a Svěceného mě mrzí. Soundtracky jsou otravné a nehodící se na dlouhé hodiny hraní.

Hra je zpomalená, což přidává na reálnosti. Hráči neběhají jako Boltové a míč neskáče jako hopík. Nicméně, engine hry a AI jsou stále problémové. Nestálá obtížnost a minimální pokrok od předchozího ročníku jsou zklamáním. Pokud máte starší ročník, možná se vám nevyplatí utrácet peníze za tak malý posun vpřed.

Zkušenosti dalších zákazníků

Pro mě naprosté zklamání. Umělá inteligence spoluhráčů naprosto žalostná a to především při bránění nepřistupují k útočícím hráčům, když soupeř vhazuje vhazuje out tak bránící hráči stojí 10 m od protihráčů a nechají v klidu útočícího hráče out převzít atd. při útoku někteří neustále stoji v zákrytu za útočníky. A to můžete měnit pokyny, formace a taktiky jak chcete. Prostě dle mého naprosto nereálný model. Abych ale jen nekritizoval, neříká že zde žádné zlepšení není, ale od doby fify 15 je naprosto minimální a pokud se podíváme na cenu je k zamyšlení, jestli má vůbec nějaký smysl utrácet peníze za tak malý posun vpřed.

Ověřený zákazník

Souhlasím s recenzemi o ovlivňování hry od EA. Zkrátka když si hra „usmyslí“, že nedáte gól, tak ho prostě nedáte. Můžete dělat co chcete, ale bránu netrefíte. Ještě více je to v defenzívě, možnost bránění je, takřka nulová např. takový Aguero ze City je schopný vám „vykoupat“ všechny beky i s golmanem a neuděláte nic. Jednou na stejné úrovni vyhrajete 5:0 ani se nezapotíte, vzápětí prohrajete 5:0 a jedete naplno.Verdikt: Nestojí za koupi pokud máte starší ročník

Ověřený zákazník

Hratelnost – pro začátečníky by mohla hra být opravdu složitá ale naopak pro stále hráče přijatelná změna proto je hratelnost v PRO i PROTI…- horší možnosti bránění oproti možnosti útoku ( bránění utočníků typu Neymar, Hazard s hodnocením nad 90 je umění )Kariera a její detaily umožní být jako skutečný manažer, ale samozřejmě časem se animace opakují , stím se ale dalo počítatBugy – sem tam nějaká chybka v animaci, to by tak nevadilo, horší jsou ty v hraní…Soundtracky – jako každý rok jsou otravné a nehodící se na dlouhé hodiny strávené např. v Karieře ..jde z toho hlava kolem

Ověřený zákazník

Tak jsem si říkal..Tentokrát to vydržím a koupím si novou FIFU třeba až na Vánoce,no a pak jsem já blbec vyzkoušel demo (neodolal jsem) no a už to jelo…opět jsem nevydržel a už mám Icon edici doma..Plusy a mínusy jsou můj pohled na hru a každý to může vidět jinak..Tento rok se FIFA opravdu povedla a oproti 17 udělala veliký skok dopředu v hratelnosti a v módu Kariéry…Pokud jde o grafiku v PRO a PROTI,tak ano,měl jsem možnost vidět a hrát hru jak na svém herním PC,tak na původní PS4,a nyní po upgradu již i na PS4 PRO ve 4K,takže vím,o čem mluvím..největší mínus hry je bohužel cena,protože jako spousta lidí jsem na Fifě závislý a musím ji mít každý rok hned v den vydání..Naštěstí je to hra,která vydrží celý rok,takže se to tak nějak dá a nikdy toho nelituju 🙂 A ano,není mi 15 let,nejsem synáček zbohatlíka,jak by se mohlo zdát,je mi 32,jsem ženatý,chodím normálně do práce a mám dítě…takže až si budete říkat,co je to za blázna,že má rodinu a dá za hru přes 2500 kč,tak ano,i dospělí to dělají ..nevěříte? Věřte 🙂 Fotbalu zdar.

Ověřený zákazník

Přečíst všechny zkušenosti zákazníků →

Koupit či neokoupit FIFA 18?

Kupte, pokud…

Chcete realistický fotbalový zážitek

FIFA 18 nabízí luxusní grafiku a plynulý pohyb hráčů díky technologii Real Player Motion, což výrazně zvyšuje celkový zážitek ze hry.

Hledáte vylepšený režim Kariéra

Předělaný režim Kariéra a odstranění otravného transferového systému přináší novou úroveň zábavy a autenticity.

Rádi hrajete online

Luxusní online režim přináší potřebnou dávku adrenalinu a zábavy při hraní s přáteli nebo jinými soupeři.

Nekupujte, pokud…

Máte starší ročník FIFA

Minimální pokrok oproti předchozím ročníkům a nestálá obtížnost mohou být zklamáním, pokud již vlastníte starší verzi hry.

Očekáváte bezchybnou umělou inteligenci

Umělá inteligence spoluhráčů je často nepřiměřená, což může být při bránění frustrující a kazit celkový dojem ze hry.

Vadí vám vysoká cena

Vysoká cena lepších edicí může být pro některé hráče odrazující, zejména pokud zvažujete, zda se vyplatí investovat do nového ročníku.

Najít nejvýhodnější nabídku

FAQ – Často kladené otázky

Jaký je rozdíl v grafice mezi PS4 PRO a původním modelem PS4?
Na PS4 PRO je grafika výrazně lepší, minimálně srovnatelná s PC ve FullHD na Ultra detaily. Na původním modelu PS4 grafika vypadá hůře než v předchozím ročníku FIFA 17.
Jak se projevuje umělá inteligence spoluhráčů při bránění?
Umělá inteligence spoluhráčů při bránění je často nepřiměřená. Hráči nepřistupují k útočníkům a nechávají jim příliš prostoru, což je při defenzivní činnosti velmi frustrující.
Jaké jsou hlavní změny v režimu Kariéra?
Hlavní změnou v režimu Kariéra je odstranění otravného systému transferů. Přidání 3. německé ligy také přináší více možností pro hráče, kteří hledají rozmanitost.
Jaký je váš názor na soundtracky ve hře?
Soundtracky jsou otravné a nehodí se na dlouhé hodiny hraní, například v režimu Kariéra. Mnoho hráčů by ocenilo možnost přizpůsobit si hudbu podle svého vkusu.
Stojí FIFA 18 za koupi, pokud mám předchozí ročník?
Pokud máte starší ročník, například FIFA 17, možná se vám nevyplatí utrácet peníze za FIFA 18. Pokrok je minimální a nestálá obtížnost spolu s problémy AI mohou být zklamáním.
Jaké jsou hlavní výhody hraní online režimu?
Online režim je skvělý pro ty, kteří hledají adrenalin a soutěživost. Hraní s přáteli a účast v turnajích přináší spoustu zábavy a možnost porovnávat své dovednosti s ostatními hráči.
Proč chybí český komentář a jak to ovlivňuje hru?
Chybějící český komentář pana Bosáka a Svěceného, který byl v několika minulých dílech, je pro mnoho hráčů zklamáním. Ovlivňuje to celkovou atmosféru hry, zejména pro české fanoušky.

Parametry

Název produktu: FIFA 18
Typ produktu: Hry na PS4
Výrobce: EA
Žánr: sportovní
Doporučený věk: od 3 let
Hra s podporou MOVE: ne
Rok vydání: 2017

Fotogalerie

Hodnocení: FIFA 18

FIFA 18

Jak vybírat hry na PS4: Rady a tipy od expertů

Zaměřte se na žánr a hratelnost

Výběr správného žánru je klíčový. Máte rádi akční hry, sportovní tituly nebo strategické hry? To si položte jako první otázku.

Hrajete-li s přáteli nebo rodinou, prozkoumejte kooperativní hry nebo tituly s multiplayerem.

Některé hry nabízejí rozsáhlé kampaně pro jednoho hráče, což je ideální pro ty, kdo mají rádi hluboké příběhy.

Tip: Zkuste hry jako „The Last of Us“ nebo „God of War“ pro silné příběhové linie a akční hru.

Recenze a hodnocení hráčů

Recenze vám poskytnou upřímný obraz o kvalitě hry. Čtěte jak odborné recenze, tak hodnocení hráčů.

Zaměřte se na detailní recenze, ne jen krátké souhrny. Hledejte informace o grafice, zvukovém designu a celkové atmosféře.

Tip: Weby jako Metacritic a IGN nabízejí úžasný přehled a hodnocení od odborníků i hráčů.

Na co si dát pozor

Vydání hry v předstihu se vždy nemusí vyplatit. Počkejte si na recenze nebo updaty, které opraví chyby.

Speciální edice nejsou vždy lepší. Ověřte si, že extra obsah stojí za vyšší cenu.

In-game nákupy mohou být lákavé, ale mohou se rychle prodražit, zvláště u free-to-play her.

Tip: Věnujte pozornost informacím o mikrotransakcích před nákupem. Hry jako „Fortnite“ nebo „FIFA“ mohou stát mnohem více než jen počáteční cena.

Technické požadavky a kompatibilita

Ne každá PS4 hra je optimalizována pro všechny verze konzolé. Existují PS4 Slim, PS4 Pro a originální PS4. Ujistěte se, že vaše konzole zvládne vybranou hru bez problémů.

Hry jako „Red Dead Redemption 2“ nebo „Cyberpunk 2077“ mohou mít vyšší nároky na výkon, což způsobí delší načítání a nižší snímkovou frekvenci.

Tip: Ověřte si systémové požadavky a herní zážitek pro daný typ konzole. To vám ušetří frustraci z technologických omezení.

Exkluzivity a časová omezení

PlayStation má řadu exkluzivních titulů, které na jiných konzolích nenajdete. „Uncharted,“ „Horizon Zero Dawn“ nebo „Bloodborne“ patří mezi ty nejlepší.

Tyto hry nejen přinášejí inovativní herní mechanismy, ale často i vynikající grafiku a příběh.

Tip: Vyberte exkluzivní hry, pokud hledáte unikátní zážitky, které nikde jinde nenajdete.

Závěrečné doporučení

Výběr správné hry na PS4 je o kombinaci osobního vkusu, recenzí a technických možností vaší konzole. Při pečlivém výběru můžete předejít zklamání a užít si skvělé herní momenty.

Čtěte recenze, sledujte gameplay videa a hlavně si hry užívejte! Vaše PS4 je branou do neuvěřitelných světů a příběhů.