Přeskočit na obsah
Úvod » Gaming » Hry na PS5 » RPG hry na PS5

Srovnání a recenze nejlepších rPG her na PS5 z testu 2024

Při výběru RPG her na PS5 je důležité zvážit, jaký typ RPG hry preferujete. Chcete se ponořit do epické fantasy ságy nebo se víc přikláníte k futuristickým sci-fi dobrodružstvím? Každý žánr nabízí unikátní zážitek a může ovlivnit vaše rozhodování. Například, pokud máte rádi komplexní příběhové linie a hluboké postavy, mohli byste si vybrat hru jako je „Final Fantasy VII Remake“. Na druhou stranu, pokud preferujete akční RPG s rychlým bojovým systémem, „Demon’s Souls“ by mohla být tou pravou hrou pro vás.

Nezapomeňte také zvážit délku hry. Některé RPG hry mohou nabídnout stovky hodin hraní, zatímco jiné mohou být kratší. Jak moc času jste ochotni do hry investovat? Dalším faktorem je obtížnost hry. Některé RPG hry, jako je „Dark Souls“ série, jsou známé svou vysokou obtížností a mohou být frustrující pro nezkušené hráče. Je pro vás důležitá výzva, nebo hledáte spíše relaxační zážitek? Nakonec, pokud jste fanouškem multiplayeru, zkontrolujte, zda hra nabízí možnosti kooperativního hraní nebo PvP módy. Při výběru RPG hry na PS5 je tedy důležité zvážit všechny tyto aspekty a vybrat si hru, která nejlépe odpovídá vašim preferencím.

Nejlepší rPG hry na PS5

Tabulka ukazuje aktuálně nejžádanější rPG hry na PS5 na trhu:

Pořadí Obrázek Název Hodnocení Aktuální cena Nejlepší nabídka
TOP 1 Hogwarts Legacy Hogwarts Legacy 94 % Zobrazit nabídky konzoliste.cz
TOP 2 Cyberpunk 2077 (Ultimate Edition) Cyberpunk 2077 (Ultimate Edition) 100 % Zobrazit nabídky smarty.cz
TOP 3 Final Fantasy VII Rebirth Final Fantasy VII Rebirth Zobrazit nabídky datart.cz
TOP 4 Elden Ring Elden Ring 92 % Zobrazit nabídky smarty.cz
TOP 5 The Witcher 3: Wild Hunt Complete The Witcher 3: Wild Hunt Complete 100 % Zobrazit nabídky prokonzole.cz
TOP 6 Diablo 4 Diablo 4 89 % Zobrazit nabídky smarty.cz
TOP 7 Final Fantasy VII Rebirth (Deluxe Edition) Final Fantasy VII Rebirth (Deluxe Edition) Zobrazit nabídky originalky.cz
TOP 8 Banishers Banishers 90 % Zobrazit nabídky alza.cz
TOP 9 Persona 3 Reload Persona 3 Reload 100 % Zobrazit nabídky allegro.cz
TOP 10 Dragons Dogma 2 Dragons Dogma 2 Zobrazit nabídky digihry.sk
TOP 11 Final Fantasy XVI Final Fantasy XVI 76 % Zobrazit nabídky smarty.cz
TOP 12 Lies of P Lies of P 97 % Zobrazit nabídky gamershouse.cz
TOP 13 Dead Island 2 (D1 Edition) Dead Island 2 (D1 Edition) 93 % Zobrazit nabídky allegro.cz
TOP 14 Final Fantasy VII Remake Final Fantasy VII Remake 98 % Zobrazit nabídky playgosmart.cz
TOP 15 Atlas Fallen Atlas Fallen 100 % Zobrazit nabídky smarty.cz
TOP 16 Forspoken Forspoken 82 % Zobrazit nabídky ruzovka.cz
TOP 17 Lords of the Fallen Lords of the Fallen 80 % Zobrazit nabídky smarty.cz
TOP 18 Persona 5 Royal Remaster Persona 5 Royal Remaster Zobrazit nabídky playgosmart.cz
TOP 19 Final Fantasy XVI (Deluxe Edition) Final Fantasy XVI (Deluxe Edition) 73 % Zobrazit nabídky allegro.cz
TOP 20 Medieval Dynasty Medieval Dynasty 80 % Zobrazit nabídky czc.cz
TOP 21 Granblue Fantasy: Relink (D1 Edition) Granblue Fantasy: Relink (D1 Edition) Zobrazit nabídky allegro.cz
TOP 22 Subnautica: Below Zero Subnautica: Below Zero Zobrazit nabídky prokonzole.cz
TOP 23 Dead Island 2 (PULP Edition) Dead Island 2 (PULP Edition) Zobrazit nabídky prokonzole.cz
TOP 24 Doki Doki Literature Club Plus Doki Doki Literature Club Plus Zobrazit nabídky originalky.cz
TOP 25 Gothic Gothic Zobrazit nabídky madgamer.cz

Srovnání hlavních parametrů

Hogwarts LegacyHogwarts Legacy Cyberpunk 2077 (Ultimate Edition)Cyberpunk 2077 (Ultimate Edition) Final Fantasy VII RebirthFinal Fantasy VII Rebirth Elden RingElden Ring The Witcher 3: Wild Hunt CompleteThe Witcher 3: Wild Hunt Complete Diablo 4Diablo 4 Final Fantasy VII Rebirth (Deluxe Edition)Final Fantasy VII Rebirth (Deluxe Edition) BanishersBanishers Persona 3 ReloadPersona 3 Reload Dragons Dogma 2Dragons Dogma 2 Final Fantasy XVIFinal Fantasy XVI Lies of PLies of P Dead Island 2 (D1 Edition)Dead Island 2 (D1 Edition) Final Fantasy VII RemakeFinal Fantasy VII Remake Atlas FallenAtlas Fallen ForspokenForspoken Lords of the FallenLords of the Fallen Persona 5 Royal RemasterPersona 5 Royal Remaster Final Fantasy XVI (Deluxe Edition)Final Fantasy XVI (Deluxe Edition) Medieval DynastyMedieval Dynasty Granblue Fantasy: Relink (D1 Edition)Granblue Fantasy: Relink (D1 Edition) Subnautica: Below ZeroSubnautica: Below Zero Dead Island 2 (PULP Edition)Dead Island 2 (PULP Edition) Doki Doki Literature Club PlusDoki Doki Literature Club Plus GothicGothic
Ocenění TOP 1 TOP 2 TOP 3 TOP 4 TOP 5 TOP 6 TOP 7 TOP 8 TOP 9 TOP 10 TOP 11 TOP 12 TOP 13 TOP 14 TOP 15 TOP 16 TOP 17 TOP 18 TOP 19 TOP 20 TOP 21 TOP 22 TOP 23 TOP 24 TOP 25
Hodnocení 94 % 100 % 92 % 100 % 89 % 90 % 100 % 76 % 97 % 93 % 98 % 100 % 82 % 80 % 73 % 80 %
Cena Zobrazit nabídky Zobrazit nabídky Zobrazit nabídky Zobrazit nabídky Zobrazit nabídky Zobrazit nabídky Zobrazit nabídky Zobrazit nabídky Zobrazit nabídky Zobrazit nabídky Zobrazit nabídky Zobrazit nabídky Zobrazit nabídky Zobrazit nabídky Zobrazit nabídky Zobrazit nabídky Zobrazit nabídky Zobrazit nabídky Zobrazit nabídky Zobrazit nabídky Zobrazit nabídky Zobrazit nabídky Zobrazit nabídky Zobrazit nabídky Zobrazit nabídky
Typ produktu Hry na PS5 Hry na PS5 Hry na PS5 Hry na PS5 Hry na PS5 Hry na PS5 Hry na PS5 Hry na PS5 Hry na PS5 Hry na PS5 Hry na PS5 Hry na PS5 Hry na PS5 Hry na PS5 Hry na PS5 Hry na PS5 Hry na PS5 Hry na PS5 Hry na PS5 Hry na PS5 Hry na PS5 Hry na PS5 Hry na PS5 Hry na PS5 Hry na PS5
Výrobce Avalanche Software CD Projekt RED Square Enix Bandai Namco CD Projekt RED Blizzard Entertainment Square Enix Focus Home Atlus CapCom Square Enix Fireshine Games Deep Silver Square Enix Focus Entertainment Square Enix CI Games Sega Square Enix Merge Games Plaion Bandai Namco Deep Silver PQube THQ Nordic
Žánr RPG RPG RPG RPG RPG RPG RPG RPG RPG RPG RPG RPG RPG RPG RPG RPG RPG RPG RPG RPG RPG RPG RPG RPG RPG
Doporučený věk od 12 let od 18 let od 16 let od 16 let od 18 let od 18 let od 16 let od 16 let od 16 let od 18 let od 18 let od 16 let od 18 let od 16 let od 12 let od 18 let od 18 let od 16 let od 18 let od 16 let od 12 let od 12 let - - od 16 let
Rok vydání 2023 2023 - 2022 2022 2023 - 2024 - - 2023 2023 2023 2021 2023 2023 2023 2022 2023 - - - - - -

Porozumění žánru

Než se pustíte do výběru konkrétní hry, je důležité pochopit, co od RPG hry očekáváte. Chcete se ponořit do světa s bohatou historií a komplexními postavami? Nebo hledáte hru s vysokou mírou přizpůsobení a taktických soubojů?

Výběr podle stylu hraní

Při výběru RPG hry na PS5 je třeba zvážit váš preferovaný styl hraní. Některé hry se zaměřují na příběh a postavy, zatímco jiné klade důraz na boj a vývoj postavy.

Příběhově orientované hry

Pokud jste fanouškem hlubokých příběhů a komplexních postav, hledejte hry, které se zaměřují na tyto aspekty. Tyto hry často nabízejí bohaté dialogy a rozhodování, které ovlivňuje vývoj příběhu.

Bojově orientované hry

Pro ty, kteří preferují akci a boj, existují hry, které klade důraz na taktické souboje a vývoj postavy. Tyto hry často obsahují komplexní systémy dovedností a významný prvek strategie.

Technické aspekty hry

Poslední, ale neméně důležitou oblastí, kterou je třeba zvážit, jsou technické aspekty hry. Jak je hra vizuálně atraktivní? Jak dobře je optimalizována pro PS5? Jak dlouho trvá doba hraní?

Grafika a optimalizace

PS5 je schopná podporovat hry s vysokým rozlišením a detailními texturami. Proto byste měli hledat hry, které využívají tuto schopnost. Důležitá je také hladkost hry – nikdo nechce trpět zpožděním nebo pády fps uprostřed důležitého boje.

Doba hraní

RPG hry jsou obecně známé svou dlouhou dobou hraní. Přesto je důležité zvážit, kolik času můžete a chcete do hry investovat. Některé hry mohou nabídnout 20-30 hodin hraní, zatímco jiné vás mohou zaujmout na stovky hodin.

Nezapomeňte, že výběr hry je velmi individuální záležitost. Co se líbí jednomu, nemusí vyhovovat druhému. Důležité je vybrat hru, která vám bude dělat radost a kterou budete chtít hrát.

Porovnat ceny rPG her na PS5

Často kladené otázky

Jaké jsou nejlepší RPG hry na PS5 s ohledem na délku hraní?
Pokud hledáš hru, která tě zabaví na dlouhou dobu, měl bys zvážit tituly jako Assassins Creed Valhalla nebo Cyberpunk 2077. Tyto hry nabízejí desítky hodin hraní, a to i bez započítání vedlejších misí a dalšího obsahu.
Jaké RPG hry na PS5 mají nejlepší grafiku?
PS5 je schopná produkovat úžasnou grafiku, takže je těžké vybrat jen jeden titul. Nicméně, Demons Souls je často chválen pro svůj detailní svět a skvělé osvětlení. Final Fantasy VII Remake také vyniká svou kvalitou obrazu a designem postav.
Jaké RPG hry na PS5 jsou nejlepší pro multiplayer?
Pokud hledáš RPG hru na PS5 s multiplayerem, Outriders je skvělá volba. Tato hra nabízí kooperativní multiplayer pro až tři hráče. Další dobrou volbou je Elder Scrolls Online, který je masivní multiplayerová online hra s obrovským světem k prozkoumání.
Jaké jsou nejlepší RPG hry na PS5 pro jednoho hráče?
Demons Souls je skvělá volba pro jednoho hráče, stejně jako Final Fantasy VII Remake. Oba tyto tituly nabízejí hluboké a poutavé příběhy, které tě budou držet u televize na hodiny.
Jaké RPG hry na PS5 mají nejlepší příběh?
The Witcher 3: Wild Hunt je často chválen pro svůj příběh a postavy. Final Fantasy VII Remake také nabízí silný příběh s mnoha emocionálními momenty. Pokud hledáš něco s temnějším tónem, Demons Souls by mohl být pro tebe.
Jaké jsou nejlepší RPG hry na PS5 pro začátečníky?
Final Fantasy XV je skvělá volba pro začátečníky, protože je to jedna z nejpřístupnějších her v sérii. The Witcher 3: Wild Hunt také nabízí možnost nastavit obtížnost, takže je vhodný i pro nováčky v žánru RPG.
Jaké jsou nejlepší RPG hry na PS5 s ohledem na hodnotu za peníze?
The Witcher 3: Wild Hunt nabízí obrovský svět k prozkoumání a desítky hodin hraní, což z něj dělá skvělou hodnotu za peníze. Elder Scrolls Online je také dobrou volbou, protože nabízí neustálé aktualizace a nový obsah.

Pomohl vám článek?

4.45 / 5 (196 hodnocení)