Přeskočit na obsah
Úvod » Sport a outdoor » Sporttestery » Recenze Garmin Forerunner 245 – kvalitní sportovní hodinky s dlouhou výdrží

Recenze Garmin Forerunner 245 – kvalitní sportovní hodinky s dlouhou výdrží

Celkové hodnocení

98 %

Spolehlivé sportovní v kategorii Sporttestery

Garmin Forerunner 245 jsou ideální sportovní hodinky pro běžce s širokou škálou funkcí a dlouhou výdrží baterie. Naše recenze odhalí jejich výkon a potenciální nedostatky... Detailní informace

Podrobné hodnocení

 • 9,5/10
  Výkon
 • 9,2/10
  Baterie
 • 9,4/10
  Konstrukce
 • 8,8/10
  Navigace
 • 9,6/10
  Pohodlí
 • 9,3/10
  Funkce

Klady

 • Lehké a pohodlné na nošení
 • Přesné měření tepu na zápěstí
 • Dlouhá výdrž baterie
 • Široká škála sportovních funkcí
 • Elegantní design
 • Užitečná funkce Trenér Garmin
 • Skvělý poměr cena/výkon
 • Navigace s možností nahrání trasy

Zápory

 • Nepřesné překlady do češtiny
 • Absence českého manuálu v balení
 • Malá zrnka písku se dostávají pod displej

Moje zkušenost

“Garmin Forerunner 245 hodnotím jako velmi dobré sportovní hodinky s širokou škálou funkcí a dlouhou výdrží baterie. Ačkoliv má své drobné nedostatky, jako nepřesné překlady a absenci českého manuálu v balení, jejich výkon a pohodlí při nošení tyto nedostatky převyšují. Jsou ideální volbou pro běžce, kteří hledají kvalitní a spolehlivé hodinky za rozumnou cenu.”

Porovnat nabídky e-shopů, které produkt nabízejí →

Funkce a výkon

Garmin Forerunner 245 je skvělý společník pro běžce a sportovce. Hodinky jsou lehké a na ruce je téměř necítíte, což je obrovské plus při delších aktivitách. Co se týče funkcí, je jich tu opravdu hodně. Měření tepu na zápěstí je přesné a optický senzor funguje skvěle. Bohužel, některé překlady do češtiny jsou trochu nepřesné, což může být matoucí, ale doufám, že to Garmin brzy opraví v novém firmware.

Výdrž baterie a navigace

Výdrž baterie mě opravdu překvapila. Při běžném používání v režimu chytrých hodinek vydrží až 7 dní, což je skvělé. Při využití GPS se výdrž zkrátí na 24 hodin, ale to je stále velmi slušné. Navigace je také velmi užitečná, ačkoliv hodinky nemají mapy, což znamená, že navigace je „slepá“. I tak je možnost nahrát trasu vytvořenou například na mapy.cz velmi užitečná.

Pohodlí a design

Hodinky jsou velmi pohodlné a hodí se i na drobnější zápěstí. Design je elegantní a hodinky vypadají dobře i při běžném nošení. Co mě trochu zklamalo, je absence českého manuálu v balení. Naštěstí je k dispozici v PDF na internetu, takže to není velký problém.

Sportovní funkce

Forerunner 245 nabízí širokou škálu sportovních funkcí. Měří běh, plavání, cyklistiku, jógu a další sporty. Funkce Trenér Garmin je skvělá pro nastavení tréninkových plánů na míru. Funkce Tréninkový efekt a Stav tréninku poskytují užitečnou zpětnou vazbu o vašem výkonu a celkové kondici.

Negativní stránky

Ačkoliv jsou hodinky skvělé, mají i své mouchy. Pokud se dostanete na pláž, malá zrnka písku se mohou dostat mezi displej a rantl, což je nepříjemné. Ochranné sklíčko by to mělo vyřešit. Také, jak již bylo zmíněno, některé překlady do češtiny jsou nepřesné, což může být matoucí.

Celkově jsem s hodinkami velmi spokojená. Nabízejí skvělý poměr cena/výkon a jsou ideální pro běžce, kteří nechtějí utrácet za dražší modely. Pokud hledáte lehké a funkční sportovní hodinky, Garmin Forerunner 245 je skvělá volba.

Zkušenosti dalších zákazníků

Při běhu je odchylka GPS cca 200m na 10km, ale to je u všech Garmin. A upřímně jsem ještě nenašel hodinky, co by to měřily tak přesně jako telefon.Není to tak podstatné, pokud nelpíte na tom jestli jste uběhli 10 nebo 10.2 km.(připouštím, že je možnost, že celou dobu měřily všechny vyzkoušené hodinky dobře a můj telefon blbě)

Ověřený zákazník

Původní záměr Forerunner 55 jsem vyměnil za starší, ale o moooc lepší F245 a vyplatilo se. F55 jsem měl rok, ale věnoval jsem jej. Pak jsem si chtěl koupit nový, ale cena vylezla na můj vkus příliš vysoko. Jediná přednost F55 je skutečně dlouhá výdrž 14 dní i s půlhodinou na GPS denně.

Ověřený zákazník

Lehké, ideální na běh, ale měří i cyklistiku a další sporty. Měření tepu na zápěstí je přesnější než u starších modelů. Možnost doinstalování dalších „ciferníků“. Notifikace z telefonu 100%. Výdrž na baterii záleží na používání – s jednou 1,5 hodinovou aktivitou s GPS vydrží cca 7 dní. Při 3 aktivitách cca 5 dní. Chybějící barometr pro přesnější určení nastoupaných výškových metrů mě osobně nechybí – určování dle GPS je dostačující. Za mě palec nahoru a doporučuji těm, kteří chtějí lehké, přiměřeně velké sportovní hodinky, které nemusí nabíjet každý den!

Ověřený zákazník

Mohu porovnat s Polar Vantage M, hodinky jsou v podobné cenové relaci. Zatím bych zmínil jedno Garmin má více funkcí, ale např. při měření tepové frekvence se mi zdá, že polar je přesnější. Každopádně ani v jednom případě neuděláte chybu, pokud zakoupíte.

Ověřený zákazník

Přečíst všechny zkušenosti zákazníků →

Koupit či neokoupit Garmin Forerunner 245?

Kupte, pokud…

Hledáte lehké a pohodlné hodinky

Garmin Forerunner 245 jsou velmi lehké a pohodlné, ideální pro celodenní nošení i intenzivní sportovní aktivity.

Potřebujete hodinky s dlouhou výdrží baterie

Výdrž baterie až 7 dní v režimu chytrých hodinek a 24 hodin s GPS je skvělá pro dlouhodobé používání bez častého nabíjení.

Chcete pokročilé sportovní funkce

Hodinky nabízejí širokou škálu sportovních funkcí, včetně měření tepu, analýzy běhu a tréninkových plánů na míru.

Nekupujte, pokud…

Potřebujete hodinky s mapovou navigací

Forerunner 245 nemá mapy, což může být nevýhoda pro ty, kteří potřebují podrobnou navigaci.

Vadí vám nepřesné překlady do češtiny

Některé překlady v menu hodinek jsou nepřesné, což může být matoucí a otravné.

Často se pohybujete na pláži

Malá zrnka písku se mohou dostat mezi displej a rantl, což může být nepříjemné a vyžaduje dodatečnou péči.

Najít nejvýhodnější nabídku

FAQ – Často kladené otázky

Jak přesné je měření tepu na zápěstí u Garmin Forerunner 245?
Měření tepu na zápěstí je velmi přesné a optický senzor funguje skvěle. U starších modelů Garmin byly občas problémy s přesností, ale Forerunner 245 tento problém nemá.
Jak dlouho vydrží baterie při aktivním používání GPS?
Při aktivním používání GPS vydrží baterie až 24 hodin. To je dostatečné pro většinu sportovních aktivit, i pro delší běhy nebo túry.
Jaké sportovní aktivity hodinky měří?
Garmin Forerunner 245 měří běh, plavání v bazénu, cyklistiku, jógu, fitness a mnoho dalších sportů. Můžete si také nastavit vlastní veličiny, které chcete během tréninku sledovat.
Jak funguje navigace bez map na hodinkách?
Navigace na Garmin Forerunner 245 je slepá, což znamená, že hodinky nemají v sobě mapy. Můžete ale nahrát trasu vytvořenou například na mapy.cz a hodinky vás budou navigovat podle této trasy.
Jaké jsou nevýhody Garmin Forerunner 245?
Jednou z nevýhod je, že malá zrnka písku se mohou dostat mezi displej a rantl, což je nepříjemné. Doporučuji použít ochranné sklíčko. Další nevýhodou jsou nepřesné překlady některých údajů do češtiny, což může být matoucí.
Je možné synchronizovat tréninkové plány přímo do hodinek?
Ano, funkce Trenér Garmin umožňuje synchronizovat tréninkové plány přímo do hodinek. Můžete si nastavit tréninkový plán na míru podle vašich možností a cílů.
Jaké notifikace hodinky podporují?
Garmin Forerunner 245 podporuje notifikace na nové SMS, e-maily a zprávy. Můžete také využít funkci LiveTrack a sdílet s přáteli data o vaší trase.

Parametry

Název produktu: Garmin Forerunner 245
Typ produktu: Sporttestery
Výrobce: Garmin
Kompatibilní OS: Android a iOS
Odolnost proti vodě: 50 m

Fotogalerie

Pozorování Garmin Forerunner 245

Garmin Forerunner 245

Kritika Garmin Forerunner 245

Garmin Forerunner 245

Hodnocení Garmin Forerunner 245

Garmin Forerunner 245

Test: Garmin Forerunner 245

Garmin Forerunner 245

Zkoumání Garmin Forerunner 245

Garmin Forerunner 245

Verdikt: Garmin Forerunner 245

Garmin Forerunner 245

Testování Garmin Forerunner 245

Garmin Forerunner 245

Analýza Garmin Forerunner 245

Garmin Forerunner 245

Zkušenost s Garmin Forerunner 245

Garmin Forerunner 245

Podívejte se na Garmin Forerunner 245

Garmin Forerunner 245

Sporttestery: Jak vybrat ten pravý a na co si dát pozor

Možnosti a funkce sporttesterů

Sporttestery, nebo chcete-li sportovní hodinky, dnes nabízejí neuvěřitelně širokou škálu funkcí. Místo jenom sledování času a srdečního tepu, mnoho modelů měří třeba GPS trasu, spánek, VO2 max, nebo dokonce saturaci kyslíkem v krvi. Některé se dokážou propojit s vaším telefonem pro notifikace, jiné mají integrované tréninkové plány.

Pokud rádi běháte, poohlédněte se po modelech s přesnou GPS a měřením tempa. Cyklisté ocení barometrický výškoměr a podporu externích senzorů kadence. Zvažte i voděodolnost – koupání, potápění nebo triatlon vyžadují určité standardy.

Výhody a nevýhody jednotlivých typů

Výběr správného sporttesteru není jednoduchý. Základní výhodou dražších modelů je jejich technologická vybavenost a často i lepší výdrž baterie. Naopak, levnější varianty mohou být dostupnější pro začínající sportovce.

Výhody

 • Přesnost měření: Drahé modely mají často lepší senzory.
 • Kompatibilita a konektivita: Možnost párování s dalšími zařízeními.
 • Pokročilé funkce: Analyzují například tréninkový pokrok a regeneraci.

Nevýhody

 • Cena: Vyšší modely mohou být velmi drahé.
 • Složitost: Spousta funkcí může být pro mnoho lidí zbytečná a matoucí.
 • Údržba: Větší citlivost na poškození, nutnost častějšího nabíjení.

Na co si dát pozor při výběru

Když už víte, jaké funkce potřebujete, zaměřte se na čitelnost displeje. Uživatelské rozhraní by mělo být intuitivní – přepínání mezi funkcemi by nemělo rušit váš trénink.

Nesporně důležitou roli hraje i výdrž baterie. Pokud hodláte pořád cestovat, hledáte něco, co vydrží alespoň týden. Naopak, pokud budete používat hodinky spíš příležitostně, může vám stačit i něco s menší kapacitou.

Odolnost je další kritérium. Zkuste se podívat na kategorie voděodolnosti. Například IP68 je vhodné pro běžné plavání a IPX7 už může zvládnout i intenzivnější vodní aktivity.

Neopomeňte ani software. Aplikace pro synchronizaci a analyzování dat má velký vliv na vaše tréninky, takže se podívejte, jak dobře funguje s vašimi dalšími zařízeními a jaké má hodnocení od ostatních uživatelů.

Často problémové oblasti

Mezi časté problémy patří nekvalitní materiál řemínku, který se rychle opotřebuje. Bývá také problém s podsvícením displeje – může být špatně čitelný za silného slunečního světla.

Neustálé aktualizace softwaru mohou někomu přinášet potíže. Je nutné pravidelně sledovat aktualizace a mít dostatek volného úložného prostoru v telefonu pro plynulý chod aplikací. Další problém může nastat při párování s telefony – některé modely mohou mít problémy se synchronizací s určitými značkami nebo verzemi systému.

Výběr sporttesteru by měl být promyšlený a přizpůsobený vašim konkrétním potřebám a sportovním cílům. Takto vybavený budete mít pod palcem veškeré své sportovní aktivity a budete vědět, že investujete do něčeho, co plně využijete.

Nejprodávanější z kategorie sporttestery