Přeskočit na obsah
Úvod » Sport a outdoor » Sporttestery » Recenze Garmin Forerunner 265 – lehké a pohodlné sportovní hodinky

Recenze Garmin Forerunner 265 – lehké a pohodlné sportovní hodinky

Celkové hodnocení

99 %

Pro běžce v kategorii Sporttestery

Garmin Forerunner 265 jsou lehké a pohodlné sportovní hodinky s jasným AMOLED displejem a širokou škálou funkcí pro všechny běžce. Objevte naši podrobnou recenzi!.. Detailní informace

Podrobné hodnocení

 • 9,0/10
  Výkon
 • 9,5/10
  Displej
 • 8,5/10
  Baterie
 • 9,0/10
  Konstrukce
 • 8,8/10
  Funkce

Klady

 • Jasný a barevný AMOLED displej
 • Skvěle čitelný i za šera
 • Monitoruje srdeční tep a nasycení krve
 • Funkce připravenosti k tréninku
 • Dlouhá výdrž baterie v režimu GPS
 • Lehké a pohodlné na menší zápěstí
 • Intuitivní ovládání dotykem i tlačítky
 • Více místa na hudbu (8 GB)

Zápory

 • Zakřivený displej náchylný na poškrábání
 • Menší výdrž baterie oproti modelu 265s
 • Chybí mapy a pokročilé metriky

Moje zkušenost

“Garmin Forerunner 265 jsou lehké a pohodlné sportovní hodinky s jasným AMOLED displejem a širokou škálou funkcí pro běžce, včetně monitorování srdečního tepu a připravenosti k tréninku. I když postrádají některé pokročilé metriky a mapy, jejich výdrž baterie a intuitivní ovládání je činí skvělým společníkem pro každodenní tréninky.”

Porovnat nabídky e-shopů, které produkt nabízejí →

Design a displej

Hodinky Garmin Forerunner 265 mě hned na první pohled zaujaly svým AMOLED displejem. Je jasný, barevný a skvěle čitelný i za šera, což ocení každý, kdo běhá večer jako já. Displej je sice zakřivený, což vypadá elegantně, ale je náchylnější na poškrábání. Zatím jsem měl štěstí, ale přemýšlím o ochranné fólii, i když nejsem jejím velkým fanouškem.

Funkce a výdrž baterie

Forerunner 265 nabízí všechny důležité běžecké metriky, které potřebuji. Monitoruje srdeční tep, nasycení krve kyslíkem a míru zatížení organismu. Navíc má funkci připravenosti k tréninku, která mi ráno ukáže, jestli je ten den vhodný pro intenzivní trénink nebo spíše odpočinek.

Baterie vydrží až 20 hodin v režimu GPS a až 13 dní v režimu chytrých hodinek. To je skvělé, i když musím přiznat, že menší výdrž baterie u normální verze oproti modelu 265s je trochu zklamáním. Ale i tak se s každodenními aktivitami dostanu na více než týden, což je pro mě dostačující.

Pohodlí a uživatelský zážitek

Hodinky jsou lehké a pohodlné, nosím je i při spaní. Perfektně sedí i na menší zápěstí, což je pro mě s obvodem 15 cm velké plus. Ovládání je intuitivní, kombinace dotykového displeje a tlačítek je velmi praktická.

Co mi trochu chybí, jsou mapy a některé pokročilé metriky jako stamina nebo skóre vytrvalosti, které nabízejí vyšší modely. Ale za cenu, za kterou jsem je pořídil, to není velký problém. Navíc Forerunner 265 má více místa na hudbu (8 GB), což je skvělé pro dlouhé běhy bez nutnosti nosit telefon.

Celkově jsem s hodinkami Garmin Forerunner 265 velmi spokojený. Mají pár drobných nedostatků, ale jejich výhody je jednoznačně převyšují. Doporučuji je každému, kdo hledá spolehlivé a funkčně bohaté sportovní hodinky.

Zkušenosti dalších zákazníků

Hodinky FR265 jsou jedny z nejlepsich hodinek pro multisportovni aktivity. Chybi jim sice extremnejsi sporty jako skialp…

Ověřený zákazník

Při výběru nových sportovních hodinek jsem trávil hodiny na internetu pročítáním recenzí a diskusních fór. Do užšího výběru se dostaly Forerunner 255, 265 a 955. U 955 jsem se bál velikosti, protože mám spíše menší zápěstí (obvod 15cm), ale později jsem zjistil, že je to obava vskutku lichá. Zpětně bych je možná vzal. Výhodou jsou mapy a kompletní metriky. Transreflektivní displej mi nevadí. Nakonec jsem se ale rozhodoval mezi 255 a 265 s tím, že u 265 mě uhranul AMOLED displej, ale byly dlouho mimo můj hledáček zejména kvůli ceně. Na Alze se ale objevily rozbalené za dobrou cenu (asi o 600Kč dráž než 255 Music) a to mě donutilo se rozhoupat a koupit je. Displej je perfektní, oproti 255 mají navíc zkratky, připravenost k tréninku (výborná metrika) a více místa na hudbu (8GB). Všem doporučuji jít spíše do většího modelu, ty „s“ modely mi připadají spíše hračkoidní a zejména u 255 zvládnou zobrazovat pouze 6 polí, oproti 8 během aktivity. S hodinkami se zatím jen seznamuji, ale už si mě získaly.

Ověřený zákazník

Vypadají moc hezky, jsou krásně čitelné. Na ruce jsou lehounké.

Ověřený zákazník

nemohu hodnotit,byl to dárek pro 3 osobu,prostě se mi líbily.

Ověřený zákazník

Přečíst všechny zkušenosti zákazníků →

Koupit či neokoupit Garmin Forerunner 265?

Kupte, pokud…

Hledáte hodinky s jasným a čitelným displejem

AMOLED displej je skvěle čitelný i za šera a nabízí vynikající vizuální zážitek.

Potřebujete komplexní běžecké metriky

Forerunner 265 nabízí všechny důležité běžecké metriky, včetně sledování srdečního tepu, nasycení krve kyslíkem a míry zatížení organismu.

Chcete pohodlné a lehké hodinky

Hodinky jsou lehké a pohodlné, ideální pro nošení během dne i noci, a perfektně sedí i na menší zápěstí.

Nekupujte, pokud…

Potřebujete pokročilé metriky a mapy

Vyšší modely nabízejí pokročilejší metriky jako stamina nebo skóre vytrvalosti a mapy, které Forerunner 265 postrádá.

Máte obavy z poškrábání displeje

Zakřivený displej je náchylnější na poškrábání, což může být problém pro ty, kteří nechtějí používat ochrannou fólii.

Očekáváte delší výdrž baterie

Menší výdrž baterie oproti modelu 265s může být zklamáním, pokud očekáváte delší provoz bez nutnosti dobíjení.

Najít nejvýhodnější nabídku

FAQ – Často kladené otázky

Jaká je reálná výdrž baterie při intenzivním používání GPS a dalších funkcí?
Při intenzivním používání GPS a dalších funkcí, jako je monitorování srdečního tepu a přehrávání hudby, můžete očekávat výdrž baterie kolem 15-18 hodin. Pokud hodinky používáte střídměji, může výdrž dosáhnout až 20 hodin.
Jak hodinky Garmin Forerunner 265 zvládají menší zápěstí?
Hodinky perfektně sedí i na menší zápěstí, což je velké plus pro uživatele s obvodem zápěstí kolem 15 cm. Jsou lehké a pohodlné na nošení i při spaní.
Jaké jsou hlavní rozdíly mezi modely Forerunner 255 a 265?
Hlavní rozdíly zahrnují jasný AMOLED displej u Forerunner 265, který je skvěle čitelný i za šera, a větší kapacitu úložiště na hudbu (8 GB oproti 4 GB u Forerunner 255). Forerunner 265 má také funkci připravenosti k tréninku, která analyzuje kvalitu spánku a regeneraci.
Jsou hodinky Forerunner 265 vhodné pro pokročilé sportovce?
Ano, ale pokud potřebujete pokročilé metriky jako stamina, skóre vytrvalosti nebo mapy, možná budete chtít zvážit vyšší modely jako Forerunner 955. Forerunner 265 ale nabízí všechny důležité běžecké metriky a adaptivní tréninkové plány.
Jak odolný je zakřivený displej hodinek Garmin Forerunner 265?
Zakřivený displej je elegantní, ale náchylnější na poškrábání. Doporučuji zvážit použití ochranné fólie, i když nejste jejím velkým fanouškem. Ochranné sklíčko Gorilla Glass poskytuje určitou ochranu, ale není nezničitelné.
Jaké sportovní aktivity hodinky Forerunner 265 podporují?
Hodinky podporují více než 30 sportovních aktivit, včetně běhu, posilování, kardio, HIIT, jógy, pilates, plavání, lyžování a cyklistiky. Jsou tedy velmi všestranné a vhodné pro různé typy tréninku.
Jak hodinky Garmin Forerunner 265 fungují s mobilní aplikací Garmin Connect?
Po spárování s mobilním telefonem můžete na hodinkách přijímat e-maily, SMS zprávy a různá upozornění. Aplikace Garmin Connect umožňuje sdílení vašich tréninkových výsledků s přáteli a poskytuje podrobné analýzy vašich aktivit. Je to skvělý nástroj pro sledování pokroku a plánování tréninků.

Parametry

Název produktu: Garmin Forerunner 265
Typ produktu: Sporttestery
Výrobce: Garmin
Kompatibilní OS: Android a iOS
Odolnost proti vodě: 50 m

Fotogalerie

Shrnutí: Garmin Forerunner 265

Garmin Forerunner 265

Hodnocení Garmin Forerunner 265

Garmin Forerunner 265

Test: Garmin Forerunner 265

Garmin Forerunner 265

Pozorování Garmin Forerunner 265

Garmin Forerunner 265

Podívejte se na Garmin Forerunner 265

Garmin Forerunner 265

Ostestováno: Garmin Forerunner 265

Garmin Forerunner 265

Komentáře k Garmin Forerunner 265

Garmin Forerunner 265

Verdikt: Garmin Forerunner 265

Garmin Forerunner 265

Zkušenosti s Garmin Forerunner 265

Garmin Forerunner 265

Kritika Garmin Forerunner 265

Garmin Forerunner 265

Sporttestery: Jak vybrat ten nejlepší a na co si dát pozor

Možnosti sporttesterů

Sporttestery dnes nabízejí širokou škálu funkcí a vlastností. Některé vám pomohou monitorovat srdeční tep, jiné sledují GPS, další analyzují spánek. Co si z toho vybrat?

Monitoring srdečního tepu

Tohle je základ. Existují sporttestery, které měří tep přímo na zápěstí, a jiné, které potřebují hrudní pás. Zápěstní měření je pohodlné, ale méně přesné. Pro serióznější trénink zvažte pás. Nebojte, novější modely jsou komfortní a méně invazivní.

GPS a mapa

Na běhání nebo cyklistiku je GPS úplná nutnost. Sleduje vaši trasu, rychlost a vzdálenost. Dívejte se na modely s dobrou výdrží baterie. Například dlouhý běžecký závod může rychle vybít levnější modely.

Analýza spánku a regenerace

Sporttestery nyní monitorují i váš spánek. Ukážou vám, jak kvalitně spíte a jak se regenerujete. Jsou-li vaše tréninky intenzivní, tahle funkce vám poskytne neocenitelný vhled do vaší regenerace.

Jak vybírat sporttester

Při výběru sporttesteru je klíčové uvědomit si, co konkrétně potřebujete. Zde jsou některé konkrétní faktory, na které byste měli myslet.

Baterie a výdrž

Výdrž je u sporttesterů klíčová. Přemýšlejte, jak dlouho máte v plánu své aktivity provozovat. Některé modely vydrží několik dní, jiné týdny. Pokud se věnujete delším aktivitám, vybírejte modely s možností nabíjení během použití. Pozor na rychlost vybíjení při zapnutí GPS!

Kompatibilita se zařízeními

Jste milovník mobilních aplikací? Ujistěte se, že sporttester je kompatibilní s vaším smartphone nebo tabletem. Ne všechny značky a modely se propojí s každým zařízením. Vždy kontrolujte, jestli jsou vaše oblíbené aplikace podporovány.

Vodeodolnost a odolnost

Pokud se rádi věnujete plavání nebo sportujete za jakéhokoli počasí, na odolnost vůči vodě se zaměřte. Sporttester by měl být minimálně IP68, což zajistí odolnost proti prachu a vodě. Některé modely nabízejí i vyšší standardy vhodné pro potápění.

Výhody a nevýhody sporttesterů

Výhody

 • Kompletní přehled o výkonu: Můžete sledovat své tréninky a přímo vidět, kde se zlepšujete.
 • Motivace: Monitorování výkonu vás může skvěle motivovat k dalšímu zlepšování.
 • Detailní data: Sporttestery nabízejí detailní analýzy, které vám pomohou lépe plánovat tréninky a regeneraci.

Nevýhody

 • Cena: Kvalitní sporttestery nejsou levné. Pokud hledáte pokročilé funkce, připravte se investovat více peněz.
 • Složitost: Některé modely mají tolik funkcí, že jejich nastavení a ovládání může být náročné.
 • Závislost na technologii: Někdy je možné zapomínat na „přírodní“ pocity a spoléháme se pouze na data ze sporttesterů.

Správný výběr sporttesteru může výrazně zvýšit efektivitu vašeho tréninku. Pokud věnujete pozornost těmto konkrétním faktorům a zvolíte model, který odpovídá vašim potřebám, určitě nebudete litovat!

Nejprodávanější z kategorie sporttestery