Přeskočit na obsah
Úvod » Gaming » Hry na PS4 » Recenze God of War Ragnarök – výjimečná akční hra s poutavým příběhem

Recenze God of War Ragnarök – výjimečná akční hra s poutavým příběhem

Celkové hodnocení

97 %

Nejlepší akční hra v kategorii Hry na PS4

God of War Ragnarök, nový přírůstek do ikonické série, nabízí dechberoucí grafiku, strhující příběh a hluboký zážitek pro fanoušky akčních her a severské mytologie... Detailní informace

Podrobné hodnocení

 • 9,5/10
  Hratelnost
 • 9,7/10
  Grafika
 • 9,6/10
  Zvuk
 • 9,4/10
  Ovládání
 • 9,8/10
  Rychlost načítání
 • 9,2/10
  Technické aspekty

Klady

 • Pohlcující a emotivní příběh
 • Propracovaná mytická krajina
 • Dynamické a zábavné bojové scény
 • Úchvatná grafika s detaily
 • Možnost přepínání mezi 4K a dynamickým rozlišením
 • Rychlé načítání díky SSD disku
 • Hmatové odezvy a adaptivní spouště
 • Působivý 3D zvuk

Zápory

 • Občasné drobné technické problémy
 • Menší grafické glitche
 • Drobné chyby v animacích

Moje zkušenost

“God of War je výjimečná akční hra s poutavým příběhem, skvělou grafikou a propracovaným zvukovým designem. Přestože jsem narazil na drobné technické problémy, celkový zážitek z hraní byl velmi pozitivní. Doporučuji ji všem fanouškům akčních her a milovníkům severské mytologie.”

Porovnat nabídky e-shopů, které produkt nabízejí →

Hratelnost a příběh

Musím říct, že hra mě naprosto pohltila. Už od prvních momentů jsem byl vtáhnutý do děje a nemohl jsem se odtrhnout. Příběh Kratose a Atrea je plný napětí a emocí, a to jak v dialogech, tak v akcích. Když jsem se dostal do 25 % hry, stále jsem měl pocit, že mě čeká něco nového a nečekaného.

Jedním z největších plusů je určitě propracovanost mytické krajiny. Devět světů, které můžete prozkoumávat, je plné detailů a překvapení. Bojové scény jsou dynamické a zábavné, ať už používáte Čepele chaosu, Sekera Leviatan nebo Ochráncův štít. Každá zbraň má svůj specifický styl a je radost s nimi pracovat.

Grafika a technické aspekty

Grafika je naprosto úchvatná. Detaily, světelné efekty a geometrie jsou na vysoké úrovni. Hra nabízí možnost přepínat mezi plným 4K a dynamickým rozlišením, což je skvělé pro hráče, kteří chtějí maximální vizuální zážitek. Přepínání je plynulé a nezaznamenal jsem žádné problémy s výkonem.

Další výhodou je rychlé načítání díky vysokorychlostnímu SSD disku. Když jsem zemřel nebo cestoval mezi světy, kontrolní body se načítaly téměř okamžitě. To je velké plus, protože to udržuje tempo hry a minimalizuje frustraci.

Zvuk a ovládání

Bezdrátový ovladač DualSense je dalším skvělým prvkem této hry. Hmatové odezvy a adaptivní spouště přidávají další vrstvu ponoření do hry. Cítíte každý úder, každý krok, což je skvělé pro celkový zážitek.

Působivý 3D zvuk je další věc, kterou musím pochválit. Díky jemným nuancím jsem mohl snadno lokalizovat blížící se nepřátele, což mi několikrát zachránilo život. Zvukový design je prostě na jedničku.

Na druhou stranu, ne všechno je dokonalé. Občas jsem narazil na drobné technické problémy, jako jsou menší grafické glitche nebo drobné chyby v animacích. Nic zásadního, ale občas to vytrhne z atmosféry.

Celkově jsem ale s hrou velmi spokojen. Je to výpravné severské dobrodružství, které stojí za to prožít. Pokud máte rádi akční hry s hlubokým příběhem a skvělou grafikou, určitě si God of War nenechte ujít.

Zkušenosti dalších zákazníků

Spokojenost

Ověřený zákazník

v pořádku

Ověřený zákazník

Naprosto boží, teď ještě hraju jsem teprve v 25% hry a stále to má grády, jak příběhově tak hratelně jsem naprosto spokojen, nemá to chybu.Je to perfektně udělaná hra jako její předchůdce. (tedy GOD OF WAR 4)

Ověřený zákazník

Přečíst všechny zkušenosti zákazníků →

Koupit či neokoupit God of War Ragnarök?

Kupte, pokud…

Hledáte hluboký a emotivní příběh

God of War nabízí napínavý příběh plný emocí a nečekaných zvratů, který vás udrží v napětí od začátku do konce.

Chcete špičkovou grafiku a technické zpracování

Hra nabízí úchvatnou grafiku s mnoha detaily, rychlé načítání a možnost přepínání mezi plným 4K a dynamickým rozlišením.

Oceníte pohlcující zvukový zážitek

3D zvuk a hmatové odezvy ovladače DualSense přidávají další vrstvu ponoření do hry, což zvyšuje celkový herní zážitek.

Nekupujte, pokud…

Vadí vám drobné technické problémy

Občasné grafické glitche a chyby v animacích mohou narušit vaši herní zkušenost.

Nemáte rádi akční hry

Pokud nejste fanouškem akčních her s intenzivními bojovými scénami, tato hra pro vás nemusí být vhodná.

Očekáváte rychlý a jednoduchý příběh

Hra má komplexní a hluboký příběh, který vyžaduje čas a pozornost. Pokud preferujete jednodušší hry, může vás to odradit.

Najít nejvýhodnější nabídku

FAQ – Často kladené otázky

Jaké jsou největší výhody používání ovladače DualSense při hraní God of War?
Ovladač DualSense nabízí hmatové odezvy a adaptivní spouště, které zlepšují celkový zážitek z hry. Cítíte každý úder a krok, což přidává na realističnosti a ponoření do děje.
Jak rychlé je načítání hry díky SSD disku?
Načítání je velmi rychlé. Když zemřete nebo cestujete mezi světy, kontrolní body se načítají téměř okamžitě. To udržuje tempo hry a minimalizuje frustraci.
Jaký je rozdíl mezi plným 4K a dynamickým rozlišením ve hře?
Plné 4K rozlišení nabízí maximální vizuální kvalitu s detailními texturami a efekty. Dynamické rozlišení se přizpůsobuje výkonu konzole, což může být užitečné pro udržení plynulého chodu hry při náročnějších scénách.
Jaké technické problémy se mohou objevit během hraní?
Občas můžete narazit na menší grafické glitche nebo drobné chyby v animacích. Tyto problémy nejsou zásadní, ale mohou občas vytrhnout z atmosféry.
Jaké jsou hlavní zbraně, které můžete ve hře používat?
Ve hře můžete používat Čepele chaosu, Sekera Leviatan a Ochráncův štít. Každá zbraň má svůj specifický styl boje a je radost s nimi pracovat.
Jaký je zvukový design ve hře?
Zvukový design je na jedničku. Díky jemným nuancím 3D zvuku můžete snadno lokalizovat blížící se nepřátele, což vám několikrát zachrání život. Celkově je zvuk velmi působivý.

Parametry

Název produktu: God of War Ragnarök
Typ produktu: Hry na PS4
Výrobce: PlayStation
Žánr: akční
Doporučený věk: od 18 let
Hra s podporou MOVE: ne
S podporou Playstation VR: ne
PlayLink: ne
Rok vydání: 2022

Fotogalerie

Pohled na God of War Ragnarök

God of War Ragnarök

Komentáře k God of War Ragnarök

God of War Ragnarök

Poznámky k God of War Ragnarök

God of War Ragnarök

Úvaha o God of War Ragnarök

God of War Ragnarök

Hodnocení: God of War Ragnarök

God of War Ragnarök

Hodnocení God of War Ragnarök

God of War Ragnarök

Zkušenost s God of War Ragnarök

God of War Ragnarök

Hodnocení God of War Ragnarök

God of War Ragnarök

Kompletní průvodce výběrem her na PS4

Různé žánry pro každého

Hry na PS4 nabízejí širokou škálu žánrů. Možná víš o střílečkách nebo RPG, ale co takhle něco méně obvyklého? Vyzkoušej třeba plně interaktivní příběhovky jako „Detroit: Become Human“. Tyto hry nabízí možnosti, které zajišťují různé konce podle tvých rozhodnutí. Pokud hledáš něco relaxačního, zkus simulátory typu „Stardew Valley“.

Akční hry

Akční žánry na PS4 jsou populární, ale rozhodně neexistuje pouze jeden druh. Při vybírání sleduj kritiku hratelnosti a grafiky – oboje by mělo být špičkové. Za zmínku stojí například „God of War“ – je napěchovaná akcí, navíc i působivou grafikou a příběhem.

Sportovní a závodní tituly

Pokud tě baví sport nebo závodní hry, měl bys sledovat aktualizace a onlinovou podporu. Například série „FIFA“ nabízí každoročně nové funkcionality. U závodních her jako „Gran Turismo Sport“ zase hledáš realistické jízdní modely a možnosti online závodů.

Na co se zaměřit při výběru

Při výběru hry na PS4 se slad zaměřme na několik klíčových faktorů.

 1. Hodnocení a recenze: Neboj se číst hodnocení od odborníků i ostatních hráčů. Často obsahují podrobné informace o tom, co můžeš očekávat.
 2. Hratelnost: Je důležité vědět, jestli tě hra bude bavit delší dobu. Vyzkoušej demo verze, pokud jsou k dispozici, nebo sleduj herní videa na YouTube.
 3. Grafika a zvuk: Kvalita grafiky a zvuku je důležitá. Někdy si všimneš menších detailů, které všechny ty ostatní recenze vynechaly. Pozor na hry, které se zpožďují, nebo mají problémy s doskakováním textur.

Výhody a nevýhody jednotlivých her

Každá hra má svoje klady a zápory.

Výhody

 • Výpravné příběhy: Hry jako „The Last of Us Part II“ nabízejí hluboké emoce a poutavé příběhy.
 • Multiplayer: Tituly jako „Call of Duty: Warzone“ poskytují skvělou zábavu s přáteli.

Nevýhody

 • Obsah bez aktualizací: Některé hry nedostávají dostatečnou podporu po vydání. Můžeš se setkat s chybami.
 • Cenová politika: Některé hry mohou vyžadovat další mikrotransakce, čímž se prodražují.

Na co si dát pozor při nákupu

Při koupi her pro PS4 by měl být člověk pečlivý. Hra nemusí vždy odpovídat očekáváním.

Reálné problémy

Věnuj pozornost problémům s výkonem a optimalizací. Tituly jako „Cyberpunk 2077“ měly vážné problémy při vydání. Dále dávej pozor na stability online serverů, zvlášť u multiplayerových her.

Rozhodující faktory při nákupu

Ne všechno je o samotné hře. Zvaž dostupnost kvalitních DLC nebo dalších rozšíření, které mohou přidat desítky hodin zábavy. Sleduj také, zda hra podporuje tvůj oblíbený herní způsob – single player, online multiplayer nebo kooperaci.

Nakonec nezapomeň, že i ty nejlepší recenze jsou subjektivní. Vnímej své osobní preference a neboj se experimentovat s různými žánry. Dej šanci novým zážitkům na své PS4.