Přeskočit na obsah
Úvod » Gaming » Hry na PS4 » Recenze Gran Turismo Sport – vizuálně ohromující a zvukově autentická hra

Recenze Gran Turismo Sport – vizuálně ohromující a zvukově autentická hra

Celkové hodnocení

89 %

Pro online závodění v kategorii Hry na PS4

Gran Turismo Sport je závodní hra s ohromující grafikou a realistickým ovládáním, ideální pro fanoušky online závodů a detailního zpracování automobilů... Detailní informace

Podrobné hodnocení

 • 9,5/10
  Grafika
 • 9,0/10
  Zvuk
 • 9,3/10
  Hratelnost
 • 8,0/10
  Obsah
 • 9,2/10
  Multiplayer
 • 8,5/10
  Režimy hry

Klady

 • Úžasná grafika a detailní modely aut
 • Zvuk vozidel je realistický
 • Špičkové ovládání s Dualshockem 4 i volantem
 • Reálné chování automobilů na různých vozovkách
 • Rychlé závody v arkádovém režimu
 • Splitscreen pro dva hráče
 • Dobře zpracovaná kampaň s Autoškolou
 • Napínavé závody v multiplayeru
 • Fascinující fotomód s reálnými fotografiemi

Zápory

 • Počet vozidel nedosahuje 200
 • AI v arkádě je agresivní
 • Nutnost PS Plus účtu pro online hraní
 • Chybí klasická auta z předchozích dílů
 • Omezený obsah pro jednoho hráče

Moje zkušenost

“Gran Turismo Sport je vizuálně ohromující a zvukově autentická závodní hra, která nabízí skvělou hratelnost a realistické ovládání, zejména pro milovníky online závodů. Přestože počet vozidel a tratí může být pro některé hráče limitující a singleplayerová kampaň není tak robustní, celkový zážitek je velmi pozitivní, zvláště pokud upřednostňujete multiplayerové závody a detailní zpracování automobilů.”

Porovnat nabídky e-shopů, které produkt nabízejí →

Grafika a zvuk

Grafika v Gran Turismo Sport je naprosto úžasná. Každý detail je vymodelován s takovou pečlivostí, že se vám bude zdát, jako byste seděli za volantem skutečného auta. Hra vypadá skvěle jak na standardní PS4, tak na PS4 Pro, kde se dočkáte vyššího rozlišení a HDR10. Zvuková stránka hry je také na vysoké úrovni. Zvuky vozidel už nepřipomínají vysavače, což byl problém v minulých dílech. Teď máte pocit, že slyšíte skutečné motory.

Hratelnost a ovládání

Ovládání je špičkové, ať už hrajete s Dualshockem 4 nebo s volantem. Fyzikální engine byl vylepšen, takže chování automobilů na různých typech vozovky je mnohem reálnější. Dokonce i úplní začátečníci si mohou vyzkoušet, jak se auto chová při brzdění ve vysokých rychlostech nebo při prudkém zatáčení.

Režimy hry

Hra nabízí několik herních režimů, které vás zabaví na dlouhé hodiny. Arkádový režim je skvělý pro rychlé závody, kde si můžete vybrat trať, auto a hned vyrazit. Pro dva hráče je zde splitscreen, což je dnes už rarita a musím to pochválit.

Kampaň je také velmi dobře zpracovaná. Dominantou je tzv. Autoškola, kde se i úplný nováček naučí všechny základy a triky, od těch jednoduchých až po ty složitější. Multiplayer je pak kapitola sama pro sebe. Při spuštění multiplayeru dostanete poučení o sportovním chování, což je skvělý detail. Závody jsou napínavé a komunita hráčů je většinou férová.

Obsah a rozmanitost

Co se týče obsahu, Gran Turismo Sport nabízí více než 174 vozů a 17 prostředí s více než 40 tratěmi. To je sice méně než v některých předchozích dílech, ale kvalita zpracování vozidel a tratí je na vysoké úrovni. Některé závody jsou však omezeny na určitý typ aut, což může snížit motivaci odemykat nové vozy.

Fotomód je fascinující. Můžete si vybrat auto, upravit jeho vzhled a pak ho vyfotit v různých scenériích. Fotky vypadají jako reálné a můžete je sdílet s ostatními hráči.

Negativní stránky

Ale není všechno zlato, co se třpytí. Počet vozidel by neměl překročit 200, což může být pro někoho zklamáním. AI v arkádovém režimu je někdy zbytečně agresivní a chování soupeřů mimo trať je stejné jako na trati. Pro hraní online je nutné mít PS Plus účet, což může být pro někoho další nevýhodou.

Pokud jste fanouškem kariérního režimu pro jednoho hráče, možná vás Gran Turismo Sport zklame. Hra je zaměřena především na online závody, což není pro každého. Někteří hráči také kritizují, že ve hře chybí klasická auta, která byla v předchozích dílech.

Zkušenosti dalších zákazníků

Žádné zvláštní překvapení oproti předchozím dílům. Série GranTurismo byly vždy pěkně graficky zpracované a snažily se přiblížit i chováním vozů k realitě. Každý kdo má rád závodní hry si tento díl určitě zkusí. S odstupem času očekávám updaty s novými tratěmi a novými vozy. Začátečníkům mohu doporučit už jen kvůli krásné grafice. Pokud zrovna nebudete mít chuť závodit, můžete plnit různé úkoly, za které získáte nějaké odměny (body). Tyto body můžete dále vyměnit za nové vozy, speciální barvy, disky, helmy a kombinézy. To vše lze bez PS Plus účtu. S tím pak navíc získáte možnost změřit své síly s online soupeři.Verzi ve Steelbooku jsem pořídil za 999,- i s bonusem 1.500.000 kreditem, speciálními avatary a 6 bonusovými vozy.

Ověřený zákazník

Hrál jsem napsledy Gran Turismo 1 a pak zkusil 2, a přes emulátor zkusil 4 Ps2koukal jsem i na novější díly ale na Sport jsem se nechal překvapit a strašná blbost , málo aut to mě asi na tu slavnou serii překvapilo, hru jsem hned zahodil a šel koupit Project Cars 2 taky žádná extra sláva ale zabaví není tam zase tolik aut jako v Gran Turismu předchozích dílech ale Project Cars 2 je lepší než nudný Gran Turismo Sport , raději počkejte na pořádný update jestli bude nebo kupte Project Cars 2 je tam aspon solidní výběr aut a není to tak nudní .

Ověřený zákazník

GT Sport dělá všechno dobře a každému pořádnému závodníkovy a veteránovi série či úplnému nováčkovi musím hru doporučit .Hned na první pohled při spuštění na vás vyfučívelice pěkné menu.V něm máte nabidku arkády, kampaně a multiplayeru. Když už se pustíte do jakéhokoliv z režimů tak uvidíte opět něco pěkného a tím mám na mysli grafiku. Hra vypadá i na standartní PS4 krásně a obohacuje GT o to,co hra umí opravdu nejlépe. Je to celková atmosféra závodů ,během hraní se cítíte jako pravý, nefalšovaný závodník. S tím je spojené skvělé ovládání i na Dualshocku 4,což znamená,že není tak nutné mít volant ,i když je pravda že s tím je to zase něco jiného. Když se podíváme do módu arkáda,tak má tě k dizpoci závod na dvě kola , který je hodně rychlí. Jenom vyberete trať,auto a jedete .Pak je k dizpoci mod pro dva hráče ,který musím extra pochválit , protože se už tolik nevidí. Ve hře je také kampaň,ale ne ledajaká. Bezesporu ji dominuje tzv. Autoškola kde se i úplný nováček naučí všechny základy ale i tričky od těch jednoduchých ,až po takové které budete opakovat aspoň tisíckrát,dokud vám tam nepadne už ta zlatá . To nejlepší a i to na co nejvíc vývojáři vyzdvihovaně upozorňovali je Multiplayer,kde si zahrajete na virtuálního profi závodníka . Při spuštění multiplayeru budete mít poučení o sportovním chováním ,což je zase jeden z úžasných detailů,proč je GT tak zajímavé.V Multiplayeru nejvíc pocítíte v celku malý počet vozů, které si odemykáte levelováním a ujetými kilometry . Některé závody jsou totiž jen na pro jeden typ aut , či máte na výběr některá jiná vozidla , čímž mizí trochu motivace auta odemykat . Multiplayer funguje buď tak ,že jsou na výběr tři okruhy denně (pokud se nepletu)zajedete svůj kvalifikační čas, přihlásíte se na blízký termín a pak jen odjedete závod .Musím pochválit i komunitu hráčů, ze kterými se dobře závodí a v drtivé většině nenarazíte na žádné kaziče závodů.Gran Turismo Sport je také menší encyklopedie,kde se dozvíte různé zajímavé informace z různých let . Další skvělý detail .Ve hře je i fascinující fotomód , který vypadá jako reálné fotografie. Vezmete si např. nějaké auto, které si můžete udělat dle vlastního zbarvení a i s nálepkami některých společností jako např. PlayStation,Puma ,Pirelli ,Magnetti Marelli atd.Pak si vyberete vlastní pozadí ,jako správný fotograf naplácáte filtry atd. a můžete vyfotit a jako na správné sociální síti sdílet s ostatními hráči .VERDIKT : Gran Turismo Sport je pro mě výborným návratem série GT na next gen platformu. Ze hry mám pocit jako z takových exceletnich her jako GT 3 : Apsec ,GT4 . Ačkoliv na tyto hry Sport zdaleka nemá,tak jsem ze hrou maximálně spokojený. Svoje mouchy a chyby hra rozhodně má ,ale ty se postupně doladí,a nedokážu si představit jak hra bude vypadat za rok.To je vše, děkuji za přečteníPS: Kdo to dočetl až sem ,tak má u mě brumíka 🙂

Ověřený zákazník

Abych to shrnul, recenze je psána pro GT Sport Betu, která momentálně probíhá v USA, a brzy snad i v EU.Hra vypadá úžasně ať už na prvním modelu PS4, nebo PS4 Pro, oba modely vytáhnou stabilních 60 FPS – PS4 na 1080p a PS4 Pro 1800p, oba modely podporujou HDR10 (10 bitové podání barev), takže pokud máte model TV s podporou HDR10, dočkáte se opravdu věrného podání barev.Vzhledem k faktu, že GT Sport je zaměřeno na online závody, bude počet vozidel omezen, to ovšem PD nebrání pokračovat v pracích a za „pár“ let se na stejném enginu dočkáme GT 7, které bude, co se do počtu vozidel rovnat předchozím dílům Gran Turismo.GT Sport bude obsahovat i kampaň a soukromá lobby pro online závody s přáteli a dále pak řežim Sport.Sečteno, podtrženo – i přes omezený výběr vozidel, si většina hráčů najde to své, a když k tomu přičteme kvalitu, v jaké jsou vozidla a tratě zpracovány, výborný jízdní model, rychlé, přehledné a intuitivní menu se skvělým výběrem hudebních skladem, májí se milovníci motorsportu na co těšít!

Ověřený zákazník

Přečíst všechny zkušenosti zákazníků →

Koupit či neokoupit Gran Turismo Sport?

Kupte, pokud…

Milujete realistickou grafiku a zvuk

Hra nabízí úžasnou grafiku a zvuk, který vás vtáhne do světa závodů a budete se cítit jako skutečný závodník.

Chcete kvalitní multiplayerové zážitky

Multiplayer režim je skvěle zpracovaný s férovou komunitou hráčů a detaily jako poučení o sportovním chování.

Rádi tvoříte a sdílíte obsah

Fotomód vám umožní tvořit úžasné fotografie vašich vozů a sdílet je s ostatními hráči.

Nekupujte, pokud…

Očekáváte velký počet vozidel

Hra nabízí méně než 200 vozidel, což může být zklamáním pro fanoušky širokého výběru aut.

Preferujete offline kariéru

Gran Turismo Sport je zaměřeno především na online závody, což nemusí vyhovovat hráčům, kteří preferují kariérní režim pro jednoho hráče.

Nemáte PS Plus účet

Pro hraní online je nutné mít PS Plus účet, což může být další nevýhodou pro některé hráče.

Najít nejvýhodnější nabídku

FAQ – Často kladené otázky

Jaké jsou hlavní rozdíly mezi hraním na standardní PS4 a PS4 Pro?
Na standardní PS4 hra běží v rozlišení 1080p, zatímco na PS4 Pro dosahuje až 1800p. Oba modely podporují HDR10, což zajišťuje věrnější podání barev. Rozdíl v grafice je tedy patrný, ale v obou případech je hra velmi dobře optimalizovaná.
Je nutné mít volant, nebo stačí Dualshock 4?
Dualshock 4 je naprosto dostačující pro skvělé ovládání hry. Samozřejmě, volant přidává na realismu a ponoření do hry, ale není nezbytný. Hra je navržena tak, aby byla dobře hratelná i s klasickým ovladačem.
Jak funguje multiplayer a jaké jsou jeho hlavní výhody?
Multiplayer v Gran Turismo Sport je velmi dobře zpracovaný. Před každým závodem dostanete poučení o sportovním chování, což zajišťuje férové závody. Denně máte na výběr tři okruhy, kde si zajíždíte kvalifikační čas a pak se účastníte závodu. Komunita je většinou férová a závody jsou napínavé.
Co je to Autoškola v kampani a proč je důležitá?
Autoškola je součástí kampaně, kde se hráči učí základy i pokročilé techniky řízení. Je to skvělý způsob, jak se zlepšit a naučit se ovládat různé typy vozidel. Pro nováčky je to neocenitelný nástroj, který jim pomůže lépe se orientovat ve hře.
Jaké jsou hlavní nevýhody hry pro jednoho hráče?
Hra je zaměřena především na online závody, což může být pro hráče preferující kariérní režim pro jednoho hráče zklamání. Kampaň není tak rozsáhlá a počet vozidel je omezený. Pro hraní online je navíc nutné mít PS Plus účet.
Jaké nové tratě a prostředí hra nabízí?
Gran Turismo Sport přináší několik nových tratí, jako je legendární Tokyo Expressway nebo Northern Isle Speedway. Celkem je ve hře 17 různorodých oblastí s více než 40 tratěmi. Kromě toho zde najdete i oblíbené tratě z předchozích dílů, jako je Nürburgring Nordschleife.
Jak funguje fotomód a proč je tak populární?
Fotomód umožňuje hráčům vytvářet reálně vypadající fotografie jejich vozidel. Můžete si vybrat auto, upravit jeho vzhled, vybrat pozadí a přidat filtry. Fotky pak můžete sdílet s ostatními hráči. Je to skvělý způsob, jak se kreativně vyřádit a ukázat své výtvory komunitě.

Parametry

Název produktu: Gran Turismo Sport
Typ produktu: Hry na PS4
Výrobce: PlayStation
Výrobce: PlayStation
Žánr: závodní
Doporučený věk: od 3 let
Hra s podporou MOVE: ano
S podporou Playstation VR: ano
Speciální edice: DLC
Rok vydání: 2017

Fotogalerie

Shrnutí: Gran Turismo Sport

Gran Turismo Sport

Testování Gran Turismo Sport

Gran Turismo Sport

Hodnocení: Gran Turismo Sport

Gran Turismo Sport

Podívejte se na Gran Turismo Sport

Gran Turismo Sport

Zkušenost s Gran Turismo Sport

Gran Turismo Sport

Průzkum Gran Turismo Sport

Gran Turismo Sport

Hodnocení Gran Turismo Sport

Gran Turismo Sport

Úvaha o Gran Turismo Sport

Gran Turismo Sport

Posouzení: Gran Turismo Sport

Gran Turismo Sport

Komentáře k Gran Turismo Sport

Gran Turismo Sport

Jak si vybrat nejlepší hry na PS4: Tipy od experta

Rozmanitost herních žánrů

PlayStation 4 nabízí neuvěřitelnou škálu herních žánrů, od akčních adventur přes sportovní simulace až po strategické hry. Každý hráč si najde to své, ale jak si vybrat tu správnou hru?

Akční adventury

Pokud milujete napětí a dobrodružství, pak jsou akční adventury pro vás jako stvořené. Tip: Podívejte se na hry jako „The Last of Us Part II“ nebo „Ghost of Tsushima“. Tyto tituly nabízejí nejen napínavý příběh, ale i úchvatnou grafiku a skvělou hratelnost.

RPG a strategické hry

Pro ty, kteří preferují hluboký zážitek, je tu kategorie RPG a strategických her. Od „The Witcher 3“ po „Persona 5“ – svět je vaším pískovištěm. Tip: U těchto her je důležité se zaměřit na herní čas. Některé z nich vám mohou zabrat desítky až stovky hodin, proto si připravte dostatek času na plně prožití.

Sportovní a závodní hry

Jste fanoušky sportu nebo rychlých aut? Pak by vás mohly oslovit hry jako „FIFA“ nebo „Gran Turismo Sport“. Tip: U sportovních her je důležitá pravidelná aktualizace, aby odrážely aktuální data a statistiky. Při výběru se zaměřte na frekvenci aktualizací hry.

Na co si dát pozor při výběru

Než se rozhodnete pro konkrétní hru, je tu pár věcí, na které byste měli myslet.

Recenze a hodnocení

Nemůžete se rozhodnout? Přečtěte si hráčské recenze a hodnocení. Hodnocení na Metacritic nebo hráčské recenze na YouTube vám mohou poskytnout potřebný náhled. Tip: Čtěte recenze od různých zdrojů, abyste získali objektivní a široký obraz o kvalitě hry.

Age rating a obsah hry

Pokud hrajete s dětmi nebo mladšími sourozenci, je zásadní věnovat pozornost věkovému hodnocení hry. PEGI rating vám napoví, pro jakou věkovou skupinu je hra vhodná. Tip: Podívejte se také na obsahové shrnutí, abyste se ujistili, že hra neobsahuje pro vaše děti nevhodný obsah.

Výhody a nevýhody fyzických a digitálních verzí

Fyzické verze

Fyzické verze her mají své výhody. Můžete je snadno půjčit kamarádům nebo prodat, když vás přestanou bavit. Nevýhodou je, že vám zabírají místo a může být nepříjemné je neustále měnit. Tip: U herní sbírky je důležité mít kvalitní úložné prostory, aby byla sbírka přehledná a dostupná.

Digitální verze

Digitální verze jsou pohodlné – žádné disky, žádné čekání. Můžete je hrát kdykoliv a kdekoliv, kde máte přístup k internetu. Tip: Sledujte slevové akce a výprodeje na PS Store, kde můžete získat skvělé hry za zlomek jejich původní ceny.

Závěr

Výběr správné hry na PS4 může být výzvou, ale s těmito tipy budete mít jasnější představu, co hledat. Zaměřte se na recenze, zvažte herní žánr a pamatujte na výhody a nevýhody fyzických a digitálních verzí. Ať už jste nováček nebo zkušený hráč, správně vybraný titul vám může nabídnout hodiny zábavy a nezapomenutelné zážitky.