Přeskočit na obsah
Úvod » Gaming » Hry na PC » Recenze GTA 5 – nekonečné možnosti zábavy v online režimu

Recenze GTA 5 – nekonečné možnosti zábavy v online režimu

Celkové hodnocení

93 %

Úchvatná grafika v kategorii Hry na PC

GTA V přináší poutavý svět s úžasnou grafikou, realistickým zvukem a detailním příběhovým režimem. Nabízí online hraní s přáteli a nekonečné možnosti pro objevení a zábavu... Detailní informace

Podrobné hodnocení

 • 9/10
  Grafika
 • 8/10
  Výkon
 • 7/10
  Hratelnost
 • 6/10
  Online režim
 • 9/10
  Zvuk
 • 8/10
  Načítání

Klady

 • Úchvatná 4K grafika s HDR a ray tracingem
 • Rychlé načítání hry
 • Propracovaný příběh
 • Nekonečná zábava v online režimu
 • Realistický 3D zvuk

Zápory

 • Občasné pády na starších zařízeních
 • Zabírá hodně místa na disku
 • Online režim je trochu pay to win
 • Hackeři mohou zkazit zážitek

Moje zkušenost

“Navzdory několika menším nedostatkům, jako je občasné padání na starších zařízeních a přítomnost hackerů v online režimu, považuji GTA V za výjimečnou hru s úchvatnou grafikou, rychlým načítáním a realistickým zvukem. Příběhový režim je propracovaný, ale mě osobně více baví online režim, který nabízí nekonečné možnosti zábavy, a to hlavně ve společnosti přátel. Pokud jste ochotni investovat čas nebo peníze, GTA V vám poskytne hodiny kvalitní zábavy.”

Porovnat nabídky e-shopů, které produkt nabízejí →

Grafika a výkon

Hned na začátek musím říct, že grafika hry je opravdu úchvatná. Vylepšená 4K grafika s HDR a ray tracingem dává hře nový rozměr. Detailní textury, realistické stíny a osvětlení mě opravdu vtáhly do světa Los Santos. Na mém laptopu z roku 2016 sice hra občas spadla, ale to se stalo jen párkrát a nebylo to nic, co by mi zkazilo celkový zážitek.

Co se týče rychlosti načítání, tak je to opravdu znatelný rozdíl oproti starším verzím. Hra se načítá rychleji, což je obrovské plus. Nicméně, zabírá to hodně místa na disku, asi 100GB, což může být problém pro ty, kdo mají omezený prostor.

Hratelnost a příběh

Příběhový režim mě osobně moc nebavil, ale musím uznat, že je propracovaný a nabízí hluboký zážitek pro ty, kdo mají rádi komplexní příběhy. Hlavní postavy jsou dobře napsané a jejich osudy jsou zajímavé. Pro mě však byl hlavním lákadlem online režim.

GTA Online je prostě pecka. Můžete si vybudovat vlastní zločinecké impérium, plnit mise, a hlavně hrát s kamarády. Je to nekonečná zábava. Nicméně, je tu pár negativ. Online režim je trochu „pay to win“. Pokud nechcete trávit hodiny vyděláváním herních peněz, budete muset sáhnout do peněženky.

Dalším problémem jsou hackeři. Hra nemá dostatečný anticheat, takže se občas stane, že vám někdo rozbije byznys nebo zkazí hru. Na druhou stranu, můžete si stáhnout mod menu, což může zlepšit zážitek, ale pozor, správné mod menu nebude potřebovat administrátorská práva.

Zvuk a celkový zážitek

3D zvuk je další věc, která mě mile překvapila. Zvuk motorů, střelba, vrtulníky – to vše zní realisticky a přidává to na atmosféře. Cítíte se, jako byste byli přímo ve hře.

Celkově je hra skvělá, pokud máte kamarády, se kterými můžete hrát. Nabízí hodiny a hodiny zábavy, ať už plníte mise nebo jen tak blbnete po městě. Ale buďte připraveni na to, že budete muset investovat čas nebo peníze, pokud chcete být úspěšní v online režimu.

Zkušenosti dalších zákazníků

Musel jsem si co koupit asi pětkrát protože jsem vždy dostal ban a neměl jsem cheaty

Ověřený zákazník

Online je pay to win hra občas ale nabízí hodně zábavy s kamarády, zábavu můžete zlepšit tím že si stáhnete mod menu. (Správné mod menu nebude potřebovat administrátora)Příběhovka mě moc nebavila ale najdou se lidi kteří si to vychutnají. Jestli máte kamarády tak tohle je skvělá hra pro zábavu a hodně hodin hraní.

Ověřený zákazník

doporučuji zakoupit na herní konzoli na pc je to hrozně zdlouhavé, zabere to hodně gigabaitů a nakonec to nejde spustit Řešení : reklamace a zakoupení gta pro playstation 4.

Ověřený zákazník

Hru jsem kupovala mladším sourozencům a ti jsou z ní nadšení. Ve hře se dosyta vyřádí.

Ověřený zákazník

Přečíst všechny zkušenosti zákazníků →

Koupit či neokoupit GTA 5?

Kupte, pokud…

Hledáte hru s úžasnou grafikou

Vylepšená 4K grafika s HDR a ray tracingem vás vtáhne do detailního a realistického světa Los Santos.

Chcete hrát s přáteli

GTA Online nabízí nekonečnou zábavu a možnost budování vlastního zločineckého impéria s kamarády.

Oceňujete rychlé načítání

Vylepšené načítání vám umožní se rychle dostat do akce bez zbytečného čekání.

Nekupujte, pokud…

Máte omezený prostor na disku

Hra zabírá přibližně 100GB, což může být problém, pokud máte omezený úložný prostor.

Vadí vám pay to win model

Online režim může vyžadovat mikrotransakce, pokud nechcete trávit hodiny vyděláváním herních peněz.

Nechcete se potýkat s hackery

Nedostatečný anticheat může znamenat, že se občas setkáte s hackery, kteří vám mohou zkazit zážitek.

Najít nejvýhodnější nabídku

FAQ – Často kladené otázky

Jak se vyhnout hackerům v GTA Online?
Nejlepší způsob, jak se vyhnout hackerům, je hrát v uzavřených lobby s přáteli. Pokud musíte hrát ve veřejných lobby, vyhněte se přeplněným serverům a pravidelně měňte lobby, pokud zaznamenáte podezřelé chování.
Jak ušetřit místo na disku při instalaci GTA V?
Můžete ušetřit místo na disku tím, že odstraníte nepotřebné soubory a programy před instalací. Také můžete nainstalovat hru na externí disk, pokud máte omezený prostor na hlavním disku.
Jak zvýšit výkon hry na starším laptopu?
Snížení grafických nastavení jako je rozlišení, kvalita textur a vypnutí ray tracingu může výrazně zvýšit výkon na starším laptopu. Také se ujistěte, že máte aktualizované ovladače grafické karty a že běžíte pouze nezbytné programy na pozadí.
Jak rychle vydělat peníze v GTA Online bez mikrotransakcí?
Nejrychlejší způsob, jak vydělat peníze bez mikrotransakcí, je plnit denní úkoly, účastnit se speciálních eventů a misí, které nabízejí dvojnásobné odměny. Také se vyplatí investovat do podniků, které generují pasivní příjem.
Jaké jsou nejlepší způsoby, jak se vyhnout banu za používání mod menu?
Používání mod menu je vždy rizikové. Pokud se rozhodnete pro tento krok, vyberte si mod menu od důvěryhodného zdroje a pravidelně kontrolujte aktualizace. Nikdy nepoužívejte mod menu v online režimu, pokud nechcete riskovat ban.
Jak optimalizovat 3D zvuk pro nejlepší zážitek?
Pro nejlepší zážitek se 3D zvukem použijte kvalitní sluchátka nebo reproduktory. Ujistěte se, že máte správně nastavený zvukový výstup ve hře a v operačním systému. Také můžete experimentovat s různými nastaveními ekvalizéru pro dosažení nejlepšího zvuku.
Jaké jsou nejčastější problémy s instalací a jak je řešit?
Nejčastější problémy s instalací zahrnují nedostatek místa na disku, nekompatibilní ovladače nebo poškozené instalační soubory. Řešení zahrnuje uvolnění místa na disku, aktualizaci ovladačů a znovu stažení instalačních souborů. Pokud hra stále nejde spustit, zkuste ji nainstalovat na jiný disk nebo kontaktujte podporu.

Parametry

Název produktu: GTA 5
Typ produktu: Hry na PC
Výrobce: Rockstar Games
Žánr: akční
Doporučený věk (PEGI): 18
Limitovaná/Sběratelská edice: ne
Rok vydání: 2015
Multiplayer: ano
Game Of The Year (GOTY): ne
Complete Edition: ne
Director’s Cut: ne
DLC: ne

Fotogalerie

Zkušenosti s GTA 5

GTA 5

Pohled na GTA 5

GTA 5

Shrnutí: GTA 5

GTA 5

Verdikt: GTA 5

GTA 5

Komentáře k GTA 5

GTA 5

Hodnocení GTA 5

GTA 5

Průzkum GTA 5

GTA 5

Posouzení: GTA 5

GTA 5

Analýza GTA 5

GTA 5

Podívejte se na GTA 5

GTA 5

Vybíráme hry na PC: Klíčové kroky pro najití té pravé

Možnosti a kategorie

PC hry jsou velkým vesmírem a vstoupit do něj může být zpočátku matoucí. Ani nespočet žánrů nepomáhá: akční, dobrodružné, strategické, RPG, simulátory, sportovní, logické a další.

Nenechte se oklamat masivní nabídkou. Klíčem je filtrovat hry podle toho, co vás nejvíce baví. Máte rádi rychlé akční scény nebo strategické myšlení? Upřednostňujete samostatný výzkum světa nebo lineární příběh? To jsou otázky, které si musíte položit.

Výběr podle hardware

Neméně důležitá je kompatibilita hry s vaším hardwarem. Pokud nemáte špičkový herní stroj, budou náročné hry pro vás tabu. Ověřte si systémové požadavky hry před samotným nákupem.

Pamatujte, že systémové požadavky jsou často uváděny pro střední nastavení kvality hry, takže pro vysoké detaily může být nutná lepší konfigurace.

Důležitost hodnocení a recenzí

Hodnocení a recenze jsou klíčové pro výběr hry. Přečtěte si recenze hráčů a sledujte hodnocení na různých herních portálech. Hodnocení vám může hodně naznačit o kvalitě hry nebo o případných technických problémech.

Pozor na falešné recenze. Mějte na paměti, že někdy mohou být recenze placené a nemusí tedy 100% odrážet skutečnou kvalitu hry. Spolehnout se můžete na nezávislé herní portály, zkušenosti kamarádů nebo rozebírání hry na sociálních sítích a fórech.

Příklady a pokyny

 • Máte rádi strategické hry a nemáte zrovna nejlepší PC? Pak se zaměřte na hry jako je například Starcraft nebo Age of Empires. Ty vám nabídnou hodiny zábavy i na starším HW.
 • Upřednostňujete hry s dobrou příběhovou linkou? Vyzkoušejte hry jako The Witcher 3, Mass Effect nebo Dragon Age. Všechny tyto hry jsou známé svým epickým příběhem a skvělou herní atmosférou.
 • Vybíráte hru na základě hodnocení? Zaměřte se na tituly s vysokým hodnocením na portálech jako je Steam. Příkladem může být hra Red Dead Redemption 2, která má průměrné hodnocení 9/10.

Vybíráme hry na PC může být zábavné i náročné. Ale s trochou trpělivosti a správným postupem si jistě vyberete hru, která vám přinese hodiny zábavy.