Přeskočit na obsah
Úvod » Gaming » Hry na PS4 » Recenze Hogwarts Legacy – detailní zpracování a atmosféra kouzelného světa

Recenze Hogwarts Legacy – detailní zpracování a atmosféra kouzelného světa

Celkové hodnocení

96 %

Dobrodružství v Bradavicích v kategorii Hry na PS4

V recenzi Hogwarts Legacy prozkoumáme, jak se vývojářům podařilo přenést atmosféru Potterova světa do hry, jaké herní mechaniky nabízí a jaké technické problémy mohou narušit zážitek... Detailní informace

Podrobné hodnocení

 • 9,8/10
  Grafika
 • 9,5/10
  Příběh
 • 9,0/10
  Hratelnost
 • 8,5/10
  Technická stabilita
 • 9,2/10
  Postavy
 • 9,7/10
  Prostředí

Klady

 • Nádherná grafika a detailní prostředí
 • Poutavý a zajímavý příběh
 • Různé možnosti vytvoření postavy
 • Rychlé načítání
 • Propracované okolí Bradavic
 • Kvalitní zpracování

Zápory

 • Avatar se občas zasekne
 • Delší načítání při otevírání dveří
 • Postavu nelze po vytvoření upravit
 • Výhody z předprodeje ovlivňují kolekce

Moje zkušenost

“Hogwarts Legacy mě uchvátilo svým detailním zpracováním a atmosférou kouzelného světa, i když jsem narazil na menší technické problémy a omezení. Příběh a herní mechaniky jsou poutavé, a přestože hra není v češtině, její kvalita a zážitek z hraní to vynahrazují. Celkově ji mohu doporučit všem fanouškům Harryho Pottera, kteří touží po dobrodružství v Bradavicích.”

Porovnat nabídky e-shopů, které produkt nabízejí →

Grafika a prostředí

Hogwarts Legacy mě okamžitě vtáhlo do svého světa díky nádherné grafice. Okolí Bradavic, Zapovězený les, Prasinky – všechno je detailně propracované. Každý kout této hry je plný života a magie. Když jsem poprvé vstoupil do Velké síně, byl jsem ohromen. Otevírání dveří se sice načítá trochu déle, ale to mi zážitek příliš nekazilo.

Občas se mi stalo, že se můj avatar zasekl a “létal” někde v meziprostoru, což vyžadovalo restartování konzole. Po restartu však vše fungovalo bez problémů. I přes tento drobný nedostatek jsem si užil každou minutu strávenou v tomto kouzelném světě.

Příběh a herní mechaniky

Příběh Hogwarts Legacy je opravdu poutavý. Odehrává se v minulosti, takže se nesetkáte s postavami jako Harry Potter nebo Draco Malfoy. Místo toho si vytvoříte vlastní postavu a ponoříte se do studia na Bradavicích. Rozhodnutí, jakým směrem se vydáte, je jen na vás. Budete temný Zmijozel používající kletby, nebo Mrzimor, který využívá k boji rostliny?

Na začátku si člověk vytvoří svoji postavu a na výběr je mnoho barev, tvarů obočí a dalších detailů. Jen škoda, že po vytvoření už nemůžete postavu upravit. Celkově je tam více povídání, což může někoho odradit, ale objevuje se i akce. Pro fanoušky kouzelného světa je to rozhodně zážitek.

Herní zážitek a technické aspekty

Hra běží hladce a rychlé načítání je velkým plusem. Bohužel, výhody získané v předprodeji se počítají do „kolekcí“, takže pokud jste si hru koupili později, nikdy nedosáhnete 100%. Pro achievment huntery je to velká rána, ale pro běžného hráče to není zásadní problém.

Hra je kvalitně zpracovaná a i když je v angličtině, není to problém. Propracované okolí Bradavic a celkový herní zážitek mě naprosto uchvátil. Synovi (14 let) jsem hru koupil na PS4 jako narozeninový dárek a je s ní spokojený. Celkově je Hogwarts Legacy skvělou volbou pro všechny fanoušky Harryho Pottera.

Zkušenosti dalších zákazníků

Celkově výborná hra, krásná a chytlavá s neuvěřitelnými možnostmi ať už chcete být temný Zmijozel používající kletby nebo Mrzimor, který využívá k boji rostliny

Ověřený zákazník

Hru již hraju a naprostá spokojenost. Příběh je zajímavý a odehrává se v minulosti, takže se nesetkáte Harrym, Dracem atd. Což vůbec ničemu nevadí. Na začátku si člověk vytvoří svoji postavu a na výběr je mnoho barev, tvarů obočí atd. Jen asi škoda, zatím to vypadá, že už nemůžu postavu upravit. Jsem teprve na začátku a momentálně to vypadá, že tu bude opravdu hodně zajímavých úkolů, takže se mám na co těšit. Určitě doporučuji všem fanouškům kouzelného světa Harryho Pottera.

Ověřený zákazník

Hra na PS4 koupená pro syna jako narozeninový dárek, který si sám vybral a je s ní spokojený.

Ověřený zákazník

Podle mě je hra pěkně propracovaná. Zapovězený les, Prasinky, Bradavice a okolí, super! Jen byl trochu zdlouhavý začátek příběhu, celkově je tam více povídání, což by mohlo někoho odradit, ale objevuje se i akce. Za mě ale spokojenost, konečně jsem se po dlouhé době dočkala.

Ověřený zákazník

Přečíst všechny zkušenosti zákazníků →

Koupit či neokoupit Hogwarts Legacy?

Kupte, pokud…

Jste fanouškem Harryho Pottera

Hogwarts Legacy nabízí detailně propracované prostředí Bradavic a okolí, které vás vtáhne do světa kouzel a magie.

Máte rádi akční RPG hry

Hra nabízí poutavý příběh, možnost vytvořit si vlastní postavu a široké možnosti herních mechanik, které vás udrží dlouhé hodiny.

Hledáte hru s nádhernou grafikou

Grafika je jedním z hlavních taháků Hogwarts Legacy, každé prostředí je detailně zpracované a vizuálně ohromující.

Nekupujte, pokud…

Máte nízkou toleranci k technickým chybám

Občasné technické problémy, jako je zasekávání postavy a dlouhé načítání, mohou narušit váš herní zážitek.

Nechcete se zabývat dlouhými dialogy

Hra obsahuje hodně povídání a dialogů, což může být pro někoho zdlouhavé a nudné.

Chcete dosáhnout 100% dokončení hry

Výhody získané v předprodeji se počítají do kolekcí, takže pokud jste si hru koupili později, nikdy nedosáhnete plného dokončení.

Najít nejvýhodnější nabídku

FAQ – Často kladené otázky

Jaké jsou hlavní technické problémy, na které bych si měl dát pozor?
Občas se může stát, že se váš avatar zasekne a začne létat v meziprostoru. Tento problém vyřešíte restartováním konzole. Dále může být načítání dveří trochu delší, což může zpomalit váš herní zážitek.
Mohu po vytvoření postavy upravovat její vzhled?
Bohužel, po vytvoření postavy už nemůžete upravovat její vzhled. Proto si pečlivě vyberte všechny detaily při prvotním nastavení.
Jaký vliv mají výhody získané v předprodeji na hru?
Výhody získané v předprodeji se počítají do kolekcí, což znamená, že pokud jste si hru koupili později, nikdy nedosáhnete 100%. To může být problém pro hráče, kteří chtějí získat všechny achievmenty.
Je hra vhodná i pro mladší hráče?
Ano, hra je vhodná i pro mladší hráče. Můj syn (14 let) je s ní velmi spokojený. Hra nabízí dostatek zábavy a dobrodružství pro všechny věkové kategorie.
Jak je na tom hra s příběhem a dialogy?
Příběh je velmi poutavý a odehrává se v minulosti, takže se nesetkáte s postavami jako Harry Potter nebo Draco Malfoy. Dialogy jsou časté a někdy zdlouhavé, což může někoho odradit, ale celkově přispívají k hloubce příběhu.
Je hra dostupná v češtině?
Hra je kvalitně zpracovaná, ale je dostupná pouze v angličtině. To však není velký problém, protože většina hráčů si s angličtinou poradí.
Jaké jsou možnosti prozkoumávání světa v Hogwarts Legacy?
Hogwarts Legacy nabízí zcela otevřený svět, kde můžete prozkoumávat nejen Bradavice, ale také přilehlé pozemky, Zapovězený les a Prasinky. Hra je plná tajemství a skrytých chodeb, které čekají na objevení.

Parametry

Název produktu: Hogwarts Legacy
Typ produktu: Hry na PS4
Výrobce: Avalanche Software
Žánr: RPG
Doporučený věk: od 12 let
Rok vydání: 2023

Fotogalerie

Hodnocení Hogwarts Legacy

Hogwarts Legacy

Zkušenost s Hogwarts Legacy

Hogwarts Legacy

Komentáře k Hogwarts Legacy

Hogwarts Legacy

Analýza Hogwarts Legacy

Hogwarts Legacy

Zkušenosti s Hogwarts Legacy

Hogwarts Legacy

Hodnocení: Hogwarts Legacy

Hogwarts Legacy

Zkoumání Hogwarts Legacy

Hogwarts Legacy

Posouzení: Hogwarts Legacy

Hogwarts Legacy

Ostestováno: Hogwarts Legacy

Hogwarts Legacy

Úvaha o Hogwarts Legacy

Hogwarts Legacy

Vybíráme hry na PS4: Výhody, nevýhody a taktické manévry

Svět her pro PS4: Objevujeme nové dimenze

Odlehčené závodní hry, epické dobrodružství nebo strategie plné napětí.

Výběr her na PS4 je široký a rozmanitý, ale ne vše se hodí pro každého. Klíčem je najít to, co vám nejlépe vyhovuje.

Na co se zaměřit při výběru hry?

Žánr hry určitě patří mezi hlavní kritéria výběru. Jestli raději preferujete akční hry, strategie, sporty nebo RPG, záleží jen na vašem gustu a zkušenostech. Vždy ale také nezapomeňte zkontrolovat věkové hodnocení a recenze od ostatních hráčů.

Velmi důležitý je také multiplayer. Pokud plánujete hrát s přáteli nebo rodinou, je tato funkce must have.  Ovšem ne každá hra, která má multiplayer, nabídne kvalitní multiplayrový zážitek, zvláště pokud chcete hrát online. Tady je důležité se zorientovat v recenzích a zkusit hru vyzkoušet, pokud je to možné.

Na co si dát pozor?

Předtím, než se ponoříte do nové hry, je dobré si prostudovat také informace o tom, jak hra bude ovlivňovat výkon vašeho systému. Ano, PS4 je výkonná mašina, ale ne všechny hry jsou na to stavěné. Pokud je hra špatně optimalizovaná, může se stát, že vaše konzole začne fungovat pomaleji, než byste si přáli. Stejně tak nedostatečně optimalizovaná hra může způsobit přehřátí konzole.

Také dávejte pozor na hry, které jsou příliš závislé na mikrotransakcích. To znamená, že ačkoliv cena hry může být nízká, abyste mohli hrát na plno a dosahovat úspěchu, budete muset přihrát další peníze pro postup v hře. To může být frustrující a drahé v dlouhodobém horizontu.

Poslední, ale neméně důležité, zkoumejte, zda hra, kterou máte vyhlédnutou, nevyžaduje připojení k Internetu k prvotní aktivaci nebo k plné hře. Takové hry mohou být problematické, pokud často hrajete na místech s omezeným připojením, nebo pokud preferujete hraní offline.

Dobře zvolená hra na PS4 dokáže nabídnout stovky hodin zábavy, napětí a zážitků. Ale rozhodnutí, kterou hru si vybrat, s sebou přináší i řadu výzev. S námi jste ale na správné cestě. Pamatujte: dobří hráči hrají, ale nejlepší vybírají hry s rozmyslem.