Přeskočit na obsah
Úvod » Elektronika » Chytré náramky » Recenze Honor Band 5 – spolehlivost a široká škála funkcí

Recenze Honor Band 5 – spolehlivost a široká škála funkcí

Celkové hodnocení

91 %

Výborný poměr cena/výkon v kategorii Chytré náramky

Honor Band 5 je chytrý fitness náramek s přesným měřením tepu, kvalitní spánkovou analýzou a dlouhou výdrží baterie. Přečtěte si naši recenzi a zjistěte více... Detailní informace

Podrobné hodnocení

 • 9,5/10
  Design
 • 9,0/10
  Funkce
 • 9,7/10
  Výdrž baterie
 • 9,3/10
  Ovládání
 • 9,8/10
  Vodotěsnost
 • 8,5/10
  Kompatibilita

Klady

 • Elegantní a lehký design
 • Dotykový displej s jedním tlačítkem
 • Vodotěsnost až do 50 metrů
 • Přesné měření srdečního tepu
 • Analýza spánku a tipy na zlepšení
 • Rozpoznání různých sportovních aktivit
 • Dlouhá výdrž baterie
 • Jednoduché a intuitivní ovládání
 • Propojení s telefonem a notifikace

Zápory

 • Omezené ovládání hudby při cvičení
 • Budík nelze nastavit přímo v hodinkách
 • Chybí automatický jas displeje

Moje zkušenost

“Honor Band 5 mě příjemně překvapil svou spolehlivostí a širokou škálou funkcí, které ocení jak sportovci, tak běžní uživatelé. Přesné měření srdečního tepu, kvalitní spánková analýza a dlouhá výdrž baterie jsou jeho hlavními přednostmi. I přes několik drobných nedostatků, jako je omezené ovládání hudby a absence automatického jasu, považuji tento náramek za výbornou volbu v poměru cena/výkon.”

Porovnat nabídky e-shopů, které produkt nabízejí →

Design a kvalita zpracování

Honor Band 5 mě na první pohled zaujal svým elegantním designem. Náramek je lehký, zajímavě tvarovaný a nijak zbytečně přeplácaný. Displej je dotykový s jedním tlačítkem, což usnadňuje manipulaci a orientaci v systému. Na zápěstí drží skvěle a je nastavitelný pro různé šířky zápěstí. Při sprchování jsem ocenila jeho vodotěsnost, náramek bez problémů zvládl i hrubší zacházení.

Funkce a výkon

Monitorování zdraví a spánku

Jednou z hlavních funkcí, kterou jsem ocenila, je měření srdečního tepu. Náramek měří hodnoty přesně a nepřetržitě. Technologie Huawei TruSleep analyzuje nejen srdeční tep, ale také dýchání a rozpozná šest nejčastějších problémů se spánkem. Díky tomu jsem dostávala tipy, jak zlepšit kvalitu svého spánku.

Sportovní aktivity

Náramek dokáže rozpoznat různé sportovní aktivity, včetně plavání, kde rozezná i jednotlivé styly. Při plavání jsem ocenila jeho voděodolnost až do 50 metrů. Kromě plavání jsem vyzkoušela běh a chůzi, kde náramek zaznamenával rychlost, čas, vzdálenost, spálené kalorie a míru efektivity SWOLF.

Propojení s telefonem

Náramek jsem bez problémů spárovala se svým telefonem. Upozornění na příchozí zprávy a notifikace se zobrazují přímo na displeji náramku. Funkce hledání telefonu se mi hodila, když jsem nemohla najít svůj mobil. Pokud máte telefon Honor s EMUI 8.1 a vyšší, můžete náramek využít i jako dálkovou spoušť fotoaparátu.

Výdrž baterie a ovládání

Výdrž baterie je jedním z hlavních pozitivních aspektů tohoto náramku. Po jednom nabití vydrží až dva týdny v úsporném režimu. Baterii jsem zatím nemusela nabíjet ani jednou během týdne používání. Ovládání náramku je jednoduché a intuitivní, většinu nastavení lze provést přímo na náramku bez nutnosti používat telefon.

Negativní zkušenosti

Přestože jsem byla s náramkem velmi spokojená, několik nedostatků jsem zaznamenala. Ovládání hudby při cvičení je omezené, nelze minimalizovat aplikace a zapínat další funkce. Budík nelze nastavit přímo v hodinkách, ale pouze přes mobilní aplikaci, což je sice drobná nevýhoda, ale stojí za zmínku. Některé recenze také zmiňují, že hodinky nemají automatický jas, což může být problém při různých světelných podmínkách.

Zkušenosti dalších zákazníků

Honor Band 5 jsem obdržel do dvou pracovních dnů. Byl zabalený v elegantní bílé krabičce, ve které bylo vše potřebné: náramek, nabíjecí kabel, proprietární kolébka a návod k použití. Vše jsem rozbalil a ihned otestoval. S výsledkem jsem byl spokojen.Co mě hned zaujalo, byl design náramku. Lehký, neobyčejný, zajímavě tvarovaný a nijak zbytečně přeplácaný. Líbí se mi, že displej je dotykový s jedním tlačítkem. Lehká manipulace a orientace po systému. Náramek na zápěstí drží opravdu skvěle, nijak neklouže a je fajn, že je nastavitelný pro různou šířku zápěstí. Zkusil jsem ho vzít s sebou do sprchy a výsledek byl podle mého očekávání, nic se mu nestalo a byl opravdu vodotěsný, v pořádku pracoval dál. Náramek vydržel i hrubší zacházení. S mým telefonem „Honor 20“ kompatibilní byl, nesetkal jsem se s nějakým problémem. Bohužel jsem se ale nepřesvědčil, zda je náramek kompatibilní i s jinou značkou, než Honor. Co se týče systému, byl jsem mile překvapen. Ciferník jsem si nechal základní, který byl dopředu zvolen, ten se mi líbil asi nejvíce. Když jsem potřeboval rychle zjistit, kolik je např. hodin, stačilo mi jen zvednout zápěstí – rychlá a bezchybná reakce náramku. Co se týče měření srdečního tepu, kolem kterého je největší halo, tak měřilo opravdu skvěle a pořád. A co vlastně říkám na funkci cvičení ? Musím se přiznat, že jsem zatím nezkusil všechny cviky, které náramek nabízí. Pouze pár z nich a nesetkal jsem se s nějakým problémem. Vše fungovalo tak, jak mělo. U čeho jsem byl ale zklamán, je ovládaní hudby při cvičení. Pokud jsem se rozhodl použít některou funkci ze cvičení a ovládat do toho hudbu, nemohl jsem. Mohl jsem používat pouze jednu funkci, kterou náramek nabízí. Co u cvičení nejvíce chci, je hudba. Tu jsem si ale nemohl dopřát. Proto tohle beru za větší nedostatek náramku. Za co musím ale náramek ocenit, je dlouhá výdrž baterie a nastavení přímo v náramku. Líbí se mi, že se nemusím crcat s nastavením funkcí v telefonu a jednoduše to můžu provést v náramku. Od doby, co jsem náramek dostal, což je cca 1 týden, jsem Baterii ještě nemusel ani jednou nabíjet, baterie je opravdu skvělá a velkokapacitní.Tento chytrý náramek se mi zkrátka velice líbí, jak po designové stránce, tak po stránce systému. Myslím si, že návrháři splnili svou práci opravdu dobře. Náramek funguje tak, jak má, měří přesné hodnoty a splňuje vše, co splňovat má. Akorát má tedy chybku v tom, že se v něm nedokáží minimalizovat určené funkce a zapínat více funkcí najednou. Myslím si ale, že i přes to, můžeme hovořit o jednom z nejlepších chytrých náramků na trhu v této ceně. Za necelých 1000Kč toho nabídne opravdu hodně. – Jiří Jetel

Ověřený zákazník

Jedná se o můj první chytrý náramek. Jelikož mám opravdu hubenou ruku tak jsem se těmto věcem raději vyhýbala. Avšak pak na trh přišel tento nový náramek od Honoru. A já si řekla, že ho vyzkouším. Bála jsem se že na ruce bude vypadat humpolácky,ale opak je pravdou. náramek na ruce vypadá opravdu krásně. 🙂 I když součástí balení není český návod, náramek je velice intuitivní. Bez problému jsem propojila s aplikací. Velice se mi libí obrovská škála ciferníků 🙂 Nikdy jsem nebyla zastánce hodinek na ruce, ale tento náramek jsem si natolik oblíbila, že ho z ruky vůbec nesundávám. (ba naopak uvažuji že časem zakoupím Honor Magicwatch2)Náramek skvěle zobrazuje příchozí upozornění, člověk tak nemusí ihned hledat telefon a je neustále v obraze. I na přímém sluníčku je display čitelný. Líbí se mi noční měření spánku. Musím se přiznat, že jsem zatím nezkusila všechny cviky, které náramek nabízí.( zatím vyzkoušeno pouze procházka venku, běh na páse a v přírodě) vše krásně aplikace zaznamenává. Díky náramku jsem se začala zas hýbat.

Ověřený zákazník

Je to můj třetí chytrý náramek. Tím předposledním byl Honor Band 4 se kterým jsem byl velice spokojen, ale chtěl jsem o třídu vyšší model v češtině a s velkým výběrem ciferníků a více funkcemi a toho se mi dostalo.Není to dokonalý náramek ono za ty peníze co by člověk chtěl že? Pro mě je ale dostačující a jsem s ním spokojen. Ano dalo by se mnoho věcí ještě vylepšit, snad to přijde s dalšími aktualizacemi. Hodně se mi líbí vzhled a to jak na mé ruce vypadá. Na ruce drží pevně zapínání je kvalitní a neodepíná se jak některé náramky od konkurence. Displej je dobře viditelný i na přímém slunci, barvy jsou jasné a celkově je hezky zpracovaný. Problém je se sklíčkem, zde nepočítejte s nějakým gorilaglass a podobným odolným sklům. Sklíčko se lehce poškrábe tak že je dobré si dokoupit alespoň ochrannou fólii. Taky je dobré dát si nabíjecí modul někam kde ho neztratíte je dost malý a tak lehce ztratitelný. Náramek neměří tlak nemá gps a je tak závislý na mobilním telefonu při měření např. ujeté vzdálenosti na kole. Na nějaké měření plavání v přehradní nádrži či přírodním koupališti zapomeňte měří jen bazény do délky myslím 50m tak že plavání například od břehu ke břehu vodní nádrže vám vzdálenost nezměří což mě celkem mrzí.Ať je to jak je za mě mohu tento náramek rozhodně doporučit za ty peníze je to určitě dobrý kup.

Ověřený zákazník

Naramek doporucuji jako jeden z nejlepších nebo taky nejlepší. Vybiral jsem z ruznych recenzi na internetu a youtube. Puvodne jsem chtěl hodinky i na telefonovani, no prijde mi zbytecne za to priplacet několik tisíc. Hodinky nemaji GPS a to mi nevadi. Telefon mam porad u sebe, takze radeji ocenim vydrz baterie v hodinkách. GPS si hodinky berou z telefonu a taky udaje o pocasi. Velikost displeje je dostacujici a nosi se velmi dobře, nijak na ruce neprekazi ani při cviceni. Vetsina lidi co pise recenze je bud neumi ovládat, nebo neumi hodinky nastavit. Hodinky nemaji automaticky jas, no na noc se prepinaji do nocniho rezimu a jas je tak akorát, ani moc, ani malo. Hodinky taky meri kvalitu spanku, coz je super. No spanek vyhodnoti az po minimalne 3h, vse do 0-3h hodnoti jako zdrimnuti. Je to tak dane podle nejakeho vyzkumu, protože kvalita spanku do 3h není dostacujici. Tep se da merit prubezne nebo porad – samozrejme to ovlivnuje vydrz baterky. Při zapnutem cviceni monitoruji tep a taky kyslik v krvi po celou dobu cviceni. Lze si tak kontrolovat všechny funkce na displeji. Při cviceni lze ovládat jenom hudbu. Ano, v tom pripade se v hodinkách hrabat nemůžete jak nekteri pisou jako negativum, ale proc bych to delal když zrovna cvicim. Hodinky meri a zobrazuji aktivitu kterou zrovna delate. Aktivitu lze pozastavit a pak znova pustit. Baterie je nabita za 1h na 90%, takze pomerne rychle. V baleni není adapter, no staci pouzit starsi nabíječku od Samsungu nebo Asusu, koncovka prilozeneho kabelu k nabijeni je stejna. Hodinky zobrazuji pouze textove sms, email, whatsapp, viber a dalsi.. no je potřeba si to nastavit v mobilni aplikaci. Ukazou taky kdo vola, takze nemusíte hned sahat po telefonu. Nezobrazuji zprávy s externimi odkazy, obrazky, nebo pokud je tam vlozen smajlik. V tom pripade se zobrazi jenom odesilatel. Vyhodou je taky funkce hledani telefonu, nefunguje to však obracene. Pouzivam android a mobilni aplikace dokaze sdilet data s Google Fit nebo MyFitnessPal, jinou zatim ne. Vše potřebné lze nastavit v mobilní aplikaci a taky 5 různých budíku. A ještě jedna dulezita věc na kterou se lidi stezujou, ze hodinky neumi vracet krok zpet a ze musí porad vyskocit na začátek. Nemusi, hodinky to umi a staci projit jemne prstem na displeji zleva doprava a vrati vas o jeden krok zpet. Takze nepiste recenze kdo to neumite..

Ověřený zákazník

Přečíst všechny zkušenosti zákazníků →

Koupit či neokoupit Honor Band 5?

Kupte, pokud…

Hledáte elegantní a lehký design

Honor Band 5 je lehký, elegantní a zajímavě tvarovaný, což z něj dělá skvělý doplněk pro každodenní nošení.

Potřebujete dlouhou výdrž baterie

Náramek vydrží až dva týdny na jedno nabití, což znamená, že se nemusíte starat o časté dobíjení.

Chcete přesné měření zdraví a sportovních aktivit

Honor Band 5 nabízí přesné měření srdečního tepu, kvality spánku a různých sportovních aktivit, včetně plavání.

Nekupujte, pokud…

Potřebujete pokročilé ovládání hudby při cvičení

Náramek neumožňuje minimalizování aplikací a současné používání více funkcí, což může být limitující při cvičení s hudbou.

Chcete nastavovat budík přímo na náramku

Budík nelze nastavit přímo na náramku, ale pouze přes mobilní aplikaci, což může být nepohodlné.

Očekáváte automatický jas displeje

Honor Band 5 nemá funkci automatického jasu, což může být problém při různých světelných podmínkách.

Najít nejvýhodnější nabídku

FAQ – Často kladené otázky

Jak dlouho vydrží baterie při běžném používání?
Baterie vydrží až dva týdny v úsporném režimu. Při běžném používání, které zahrnuje monitorování srdečního tepu a notifikace, vydrží zhruba týden.
Je možné ovládat hudbu při cvičení?
Ano, je možné ovládat hudbu při cvičení, ale nelze minimalizovat aplikace a používat další funkce zároveň. To může být omezující, pokud chcete přepínat mezi různými funkcemi během tréninku.
Jaké sportovní aktivity náramek rozpozná?
Náramek rozpozná běh, chůzi, jízdu na kole, plavání a trénink na eliptickém či veslovacím trenažeru. Při plavání dokáže rozeznat i jednotlivé styly jako freestyle, motýlek, prsa a znak.
Lze náramek použít jako dálkovou spoušť fotoaparátu?
Ano, pokud máte telefon Honor s EMUI 8.1 a vyšší, můžete náramek použít jako dálkovou spoušť fotoaparátu. To je užitečné hlavně při focení selfie nebo skupinových snímků.
Jaké jsou možnosti nastavení budíku?
Budík lze nastavit pouze přes mobilní aplikaci, nikoliv přímo na náramku. To může být drobná nevýhoda, ale většina uživatelů to zvládne bez problémů.
Je náramek vhodný pro lidi s hubeným zápěstím?
Ano, náramek je nastavitelný pro různé šířky zápěstí a skvěle drží i na velmi hubeném zápěstí. Díky tomu je pohodlný pro širokou škálu uživatelů.
Jaké notifikace náramek zobrazuje?
Náramek zobrazuje textové zprávy, e-maily, notifikace z aplikací jako WhatsApp a Viber. Ukazuje také, kdo volá, takže nemusíte hned sahat po telefonu. Nezobrazuje však zprávy s externími odkazy nebo obrázky.

Parametry

Název produktu: Honor Band 5
Typ produktu: Chytré náramky
Výrobce: Honor
Výrobce: Honor
Podporovaný OS: Android + iOS
S displejem: ano
Velikost: Univerzální

Fotogalerie

Ostestováno: Honor Band 5

Honor Band 5

Podívejte se na Honor Band 5

Honor Band 5

Test: Honor Band 5

Honor Band 5

Komentáře k Honor Band 5

Honor Band 5

Verdikt: Honor Band 5

Honor Band 5

Posouzení: Honor Band 5

Honor Band 5

Kritika Honor Band 5

Honor Band 5

Analýza Honor Band 5

Honor Band 5

Hodnocení: Honor Band 5

Honor Band 5

Pohled na Honor Band 5

Honor Band 5

Jak vybrat chytrý náramek: praktický průvodce

Možnosti a specifikace chytrých náramků

Chytré náramky dnes nabízejí nepřeberné množství funkcí. Od základního sledování kroků a srdečního tepu až po pokročilé monitorování spánku a tréninkových režimů. Je důležité si ujasnit, co od svého náramku očekáváte.

GPS a přesnost měření: Pokud jste nadšený běžec, zkontrolujte, zda náramek má vestavěnou GPS. Některé modely využívají GPS telefonu, což může být méně přesné.

Monitorování zdraví: Chytré náramky často měří srdeční tep a dokážou také detekovat nepravidelnosti. Některé pokročilé modely mají i funkci EKG. Zjistěte, jaké technologie používají, protože ne všechny jsou stejně spolehlivé.

Výhody a nevýhody chytrých náramků

Výhody:

 • Přehled o zdravotním stavu: Pravidelné sledování srdečního tepu a spánku může vést k lepší péči o vlastní tělo.
 • Motivace: Vidět svůj pokrok v číslech může být skvělým motivačním prvkem.

Nevýhody:

 • Baterie: Některé modely je potřeba nabíjet velmi často, což může být otravné.
 • Přesnost: Ne všechny náramky měří přesně. Některé mohou mít odchylky při sledování kroků nebo spánku.

Na co se zaměřit při výběru chytrého náramku?

Postupujte podle následujících kroků pro co nejlepší výběr.

 1. Určete své potřeby: Je vám více než 50 a zajímá vás hlavně zdraví? Hledejte náramek s EKG a detekcí pádu. Jste sportovec? Zaměřte se na modely s pokročilým měřením aktivit.
 2. Kompatibilita: Ujistěte se, že vámi vybraný náramek je kompatibilní s vaším chytrým telefonem. Zvláště pokud používáte Android nebo iOS.
 3. Displej a design: Raději si zvolte model s kvalitním displejem, který je čitelný i na slunci. Co se týče designu, mnoho náramků nabízí vyměnitelné řemínky, což je praktické pro různé příležitosti.

Při výběru chytrého náramku dbejte o výběr správného modelu především z hlediska vašich individuálních potřeb a preferencí. Dej si pozor na marketingové triky a nenech se zlákat neznámými značkami slibujícími zázraky za směšné ceny.

Nejprodávanější z kategorie chytré náramky