Přeskočit na obsah
Úvod » Gaming » Hry na PS4 » Recenze Horizon: Zero Dawn Complete – nádherná grafika a poutavý svět

Recenze Horizon: Zero Dawn Complete – nádherná grafika a poutavý svět

Celkové hodnocení

94 %

Nádherná grafika v kategorii Hry na PS4

Horizon: Zero Dawn Complete je akční hra s otevřeným světem, kde Aloy odhaluje minulost a bojuje s nebezpečnými protivníky. Přečtěte si naši podrobnou recenzi... Detailní informace

Podrobné hodnocení

 • 9,5/10
  Grafika
 • 7,0/10
  Příběh
 • 8,0/10
  Hratelnost
 • 7,5/10
  Soubojový systém
 • 9,0/10
  Otevřený svět
 • 8,5/10
  Optimalizace

Klady

 • Nádherná a detailní grafika
 • Propracované modely postav a strojů
 • Autentická atmosféra světa
 • Sympatická hlavní postava Aloy
 • Zábavný a rozmanitý soubojový systém
 • Otevřený svět plný výzev
 • Skvělý mix RPG prvků a akce

Zápory

 • Občasné poklesy FPS během soubojů
 • Příběh se stává méně konzistentním
 • Vedlejší questy jsou někdy nudné
 • Boje na blízko by mohly být lepší
 • Jednotvárné spoléhání na luk a pasti
 • Absence českých titulků

Moje zkušenost

“Horizon: Zero Dawn mě nadchla svou nádhernou grafikou a poutavým světem, ale příběh a soubojový systém mě časem začaly zklamávat. Přesto jsem si užila prozkoumávání otevřeného světa a lovení strojů, což mi poskytlo hodiny zábavy. Pokud vám nevadí občasná repetitivnost a absence českých titulků, hra stojí za vyzkoušení.”

Porovnat nabídky e-shopů, které produkt nabízejí →

Grafika a prostředí

Horizon: Zero Dawn mě okamžitě zaujala svým vizuálním zpracováním. Grafika je opravdu nádherná, ať už se jedná o detailní krajiny, nebo propracované modely postav a strojů. Procházka světem, kde se mísí ruiny moderní civilizace s divokou přírodou, je skutečně dechberoucí. Lesy, pohoří, a dokonce i různé počasí a denní cykly – to vše přidává na autenticitě zážitku.

Na PS4 je hra optimalizována skvěle, i když jsem zaznamenala občasné poklesy FPS během soubojů. Verze pro PS4 Pro však nabízí vyšší snímkovou frekvenci a rozlišení, což je určitě plus.

Příběh a postavy

Příběh hry je zajímavý a originální. Hlavní hrdinka, Aloy, je sympatická a její cesta za odhalením tajemství světa mě opravdu vtáhla. Bohužel, jak hra postupuje, příběh se stává méně konzistentním a někdy až matoucím. Zpočátku vás hra chytne, ale po pár hodinách hraní se může zdát, že se ztrácí směr a motivace.

Postavy jsou dobře napsané, ale některé vedlejší questy a aktivity jsou poněkud nudné a repetitivní. Některé úkoly se opakují a postrádají hloubku, což může být po čase frustrující.

Hratelnost a soubojový systém

Co se týče hratelnosti, Horizon: Zero Dawn nabízí skvělý mix RPG prvků a akce. Soubojový systém je zábavný a rozmanitý, i když boje na blízko by mohly být lépe propracované. Hlavně se spoléháte na luk a pasti, což může být po čase jednotvárné. Chybí tu komplexnější soubojový systém a více možností, jak se vypořádat s nepřáteli.

Velkým plusem je otevřený svět, který je plný různých výzev a aktivit. Hra nabízí spoustu možností, jak se zabavit, ať už jde o lov strojů, plnění questů nebo objevování tajemství světa. Bohužel, absence českých titulků může být pro některé hráče překážkou.

Celkově vzato, Horizon: Zero Dawn je vizuálně ohromující hra s poutavým příběhem a zajímavým světem. Nicméně, má své nedostatky, které mohou ovlivnit celkový zážitek. Pokud hledáte hru s hlubokým příběhem a komplexním soubojovým systémem, možná budete zklamáni. Ale pokud vám jde hlavně o grafiku a atmosféru, určitě si přijdete na své.

Zkušenosti dalších zákazníků

Pokud bych měl tuto hru hrát znovu či si jí zakoupit,ne !Šílené nedostatky,chyby ve hře.Pro toho kdo není náročný a nevyžaduje příběh co má začátek a konec.Kdo očekává plnohodnotný příběh,tak Vás hra srazí na kolena a garfiky to nezachrání.Pro běhání sem a tam a nebrat tu hru s pokusem o příběh vážně,stačí na pobavení.Jinak ruce pryč a nehrát.

Ověřený zákazník

Horizon: Zero Dawn – Complete Edition je na PC jako doma a prakticky ve všech ohledech převyšuje svého konzolového bratř…

Ověřený zákazník

Zajímavý ale nudný svět se spoustou zajímavých nepřátel na které máte v podstatě jen luk a pasti, chybí tu komplexnější soubojový systém, propracovanější Questy, vedlejší aktivity a více způsobů jak se vypořádat s kempy lidských nepřátel a mohla to být skvělá hra.Začne to zajímavě co se týče příběhu i hratelnosti ale hra zabíhá do stereotypu hrozně rychle a začne nudit alespoň mě osobně. bohužel. snažil jsem se ve hře dělat všechno a hra mě skoro v půlce přestala bavit že už ji nemám chuť zapnout. kdybych dělal jen hlavní linku možná bych ji dohrál.

Ověřený zákazník

Je to krásná hra, chtěl jsem ji dlouho. Jsem z ní nadšený. Soubojový systém je fajn, svět je úžasný a postava je sympatická.

Ověřený zákazník

Přečíst všechny zkušenosti zákazníků →

Koupit či neokoupit Horizon: Zero Dawn Complete?

Kupte, pokud…

Máte rádi vizuálně ohromující hry

Horizon: Zero Dawn nabízí nádhernou grafiku a detailní prostředí, které vás okamžitě vtáhne do světa plného krásy a tajemství.

Hledáte hru s otevřeným světem

Hra nabízí rozsáhlý a propracovaný otevřený svět plný různých výzev, aktivit a tajemství, které můžete objevovat.

Preferujete akční RPG hry

Horizon: Zero Dawn kombinuje prvky akce a RPG, což vám umožní užít si taktických soubojů a zároveň prozkoumávat bohatý příběh.

Nekupujte, pokud…

Očekáváte hluboký a konzistentní příběh

Příběh hry se po čase stává méně konzistentním a některé vedlejší questy mohou působit nudně a repetitivně.

Chcete komplexní soubojový systém

Soubojový systém je zábavný, ale spoléhá hlavně na luk a pasti, což může být po čase jednotvárné a chybí tu více možností, jak se vypořádat s nepřáteli.

Potřebujete české titulky

Absence českých titulků může být pro některé hráče překážkou, zejména pokud neovládají dobře angličtinu.

Najít nejvýhodnější nabídku

FAQ – Často kladené otázky

Je Horizon: Zero Dawn dostupná s českými titulky?
Bohužel, Horizon: Zero Dawn nenabízí české titulky. Pokud nejste pohodlní s angličtinou, může to být problém.
Jaké jsou hlavní výhody hraní na PS4 Pro oproti standardní PS4?
Na PS4 Pro si užijete vyšší snímkovou frekvenci a rozlišení, což výrazně zlepšuje vizuální zážitek a plynulost hry.
Jsou vedlejší questy ve hře zajímavé?
Některé vedlejší questy mohou být nudné a repetitivní. Chybí jim hloubka a originalita, což může po čase odradit.
Jak se liší soubojový systém v Horizon: Zero Dawn od jiných RPG her?
Soubojový systém se zaměřuje hlavně na luk a pasti. Chybí komplexnější možnosti boje na blízko, což může po čase působit jednotvárně.
Je hra vhodná pro hráče, kteří preferují příběhové hry?
Hra nabízí zajímavý příběh, ale ten se může stát méně konzistentním a matoucím. Pokud hledáte hluboký a konzistentní příběh, můžete být zklamáni.
Jaké jsou největší výhody a nevýhody grafiky ve hře?
Grafika je nádherná a detailní, což vytváří úchvatnou atmosféru. Na standardní PS4 však může docházet k poklesům FPS během soubojů.
Co nabízí Complete Edition hry Horizon: Zero Dawn?
Complete Edition obsahuje základní hru, rozšíření The Frozen Wilds, digitální knížku The Art of Horizon Zero Dawn, dynamický motiv pro PS4 a další herní předměty.

Parametry

Název produktu: Horizon: Zero Dawn Complete
Typ produktu: Hry na PS4
Výrobce: PlayStation
Žánr: akční
Doporučený věk: od 16 let
Speciální edice: Complete Edition
Rok vydání: 2017

Fotogalerie

Průzkum Horizon: Zero Dawn Complete

Horizon: Zero Dawn Complete

Pozorování Horizon: Zero Dawn Complete

Horizon: Zero Dawn Complete

Úvaha o Horizon: Zero Dawn Complete

Horizon: Zero Dawn Complete

Poznámky k Horizon: Zero Dawn Complete

Horizon: Zero Dawn Complete

Komentáře k Horizon: Zero Dawn Complete

Horizon: Zero Dawn Complete

Analýza Horizon: Zero Dawn Complete

Horizon: Zero Dawn Complete

Pohled na Horizon: Zero Dawn Complete

Horizon: Zero Dawn Complete

Ostestováno: Horizon: Zero Dawn Complete

Horizon: Zero Dawn Complete

Zkoumání Horizon: Zero Dawn Complete

Horizon: Zero Dawn Complete

Hodnocení Horizon: Zero Dawn Complete

Horizon: Zero Dawn Complete

Jak vybírat hry na PS4: Užijte si maximum z každé hry

Možnosti žánrového výběru

Hry na PS4 nabízejí širokou škálu žánrů – od akčních her, přes RPG, po simulátory. Klíčem k výběru je pochopení, co vás baví. Neomezujte se na jeden žánr. Například fanoušci RPG by neměli ignorovat akční adventury jako je „The Last of Us Part II“.

Tip: Vyzkoušejte dema her zdarma na PlayStation Store. Pomohou vám rozhodnout se bez rizika nákupu hra, která není úplně podle vašich představ.

Na co se zaměřit při nákupu

 • Hodnocení a recenze: Prostudujte si jak hodnocení od profesionálních recenzentů, tak názor hráčů. Často přinese cenné informace, které jednolitý trailer neodhalí.
 • Multiplayer: Pokud máte rádi hry s přáteli, zaměřte se na tituly s kvalitním multiplayerem. Skvělým příkladem je „Overwatch“ nebo „Fortnite“.
 • Originální obsah: Hry jako „Death Stranding“ nebo „Horizon Zero Dawn“ nabízí unikátní zážitek a často překonají očekávání.

Problémy a nevýhody, kterým se vyhnout

Setkali jste se někdy s bugy, které vám úplně pokazí zážitek ze hry? Bohužel je to realita herního světa. Hůře optimalizované hry mohou kolísat v počtu snímků za sekundu a vést k frustraci.

Tip: Sledujte herní novinky a aktualizace. Často se chyby opravují v dalších patchích. Podívejte se, jaké mají vývojáři plány s updaty.

Výhody vysoké investice do prémiových titulů

Někdy cena odpovídá kvalitě. Prémiové tituly jako „Red Dead Redemption 2“ vám nabídnou desítky hodin zábavy, skvělý příběh i grafiku, která je na špičkové úrovni.

Tip: Sledujte slevové akce na PlayStation Store. Často můžete sehnat kvalitní tituly za výrazně nižší cenu. Výhodné je i předplatné PlayStation Plus, které poskytuje přístup k vybraným hrám zdarma.

Když hraje cena roli

Ne všechny dobré hry musí být drahé. Podívejte se na indie scému, kde často najdete perly za zlomek ceny AAA her. Tituly jako „Celeste“ nebo „Hollow Knight“ jsou skvělými příklady kvalitní zábavy za nízkou cenu.

Tip: Nezapomínejte ani na hry, které už nějaký ten měsíc na trhu jsou. Starší tituly mají často sníženou cenu, ale kvalitou stále předčí mnohé novinky.