Přeskočit na obsah
Úvod » Elektronika » Multifunkční zařízení » Recenze HP Ink Tank Wireless 415 Z4B53A – kvalita tisku a jednoduchá instalace

Recenze HP Ink Tank Wireless 415 Z4B53A – kvalita tisku a jednoduchá instalace

Celkové hodnocení

88 %

Ekonomická kancelář v kategorii Multifunkční zařízení

HP Ink Tank Wireless 415 Z4B53A je kvalitní a snadno instalovatelná tiskárna, která nabízí ekonomické řešení pro domácí kanceláře a menší firmy. Přečtěte si naši recenzi!.. Detailní informace

Podrobné hodnocení

 • 9,5/10
  Kvalita tisku
 • 8,0/10
  Instalace
 • 8,5/10
  Rychlost tisku
 • 9,8/10
  Náklady na provoz
 • 7,5/10
  Design
 • 9,0/10
  Funkce

Klady

 • Elegantní černý design
 • Jednoduchá instalace
 • Velká balení inkoustu v balení
 • Snadné a čisté doplňování inkoustu
 • Vysoká kvalita tisku
 • Bezokrajový tisk
 • Tichý chod
 • Multifunkční skener a kopírka

Zápory

 • Absence automatického oboustranného tisku
 • Komplikace při tisku na méně běžné formáty
 • Dlouhá instalace softwaru
 • Matoucí seznam tiskáren po instalaci
 • Neintuitivní nastavení předvoleb tisku
 • Robustní design
 • Zadní umístění zásobníku na papír
 • Zbytečná signalizace o došlém papíru

Moje zkušenost

“Tiskárna mě příjemně překvapila svou kvalitou tisku a jednoduchostí instalace, i když absence automatického oboustranného tisku a neintuitivní software jsou určitými nedostatky. Pokud hledáte spolehlivý a ekonomický model pro domácí kancelář nebo menší firmu, tato tiskárna je solidní volbou.”

Porovnat nabídky e-shopů, které produkt nabízejí →

První dojmy a instalace

Musím přiznat, že první dojem z této tiskárny byl více než pozitivní. Elegantní černý design působí moderně a profesionálně. Instalace byla překvapivě jednoduchá, i když jsem měl trochu obavy kvůli předchozím zkušenostem s jinými modely. Vše šlo hladce díky podrobnému návodu, který je dostupný jak v tištěné podobě, tak online.

Jedním z prvních překvapení bylo množství inkoustu, který je součástí balení. Velká balení inkoustu jsou opravdu příjemným bonusem a ušetří spoustu peněz. Doplňování inkoustu je jednoduché a čisté, lahvičky jsou uzavíratelné a nehrozí žádné rozlití.

Kvalita tisku a funkce

Kvalita tisku je na velmi vysoké úrovni. Texty jsou ostré a fotografie mají živé barvy. Zvlášť mě potěšil bezokrajový tisk, který přidává na profesionálním vzhledu dokumentů a fotografií. Skener a kopírka fungují bezchybně, což z této tiskárny dělá multifunkčního pomocníka do každé domácnosti nebo malé kanceláře.

Co se týče rychlosti tisku, tiskárna zvládne až osm černobílých stran za minutu. To je slušný výkon, zvláště pokud vezmeme v úvahu, že tiskárna je relativně tichá. Vstupní zásobník pojme až 60 listů, což je dostatečné pro běžné použití.

Negativní stránky

Samozřejmě, žádný produkt není bez chyby. Jedním z hlavních nedostatků je absence automatického oboustranného tisku. Stránky je třeba mechanicky otáčet, což může být trochu nepohodlné. Navíc, zásobník na papír má jen jeden jezdec, což komplikuje tisk na méně běžné formáty papíru.

Další nevýhodou je software. Instalace trvá dlouho, zvlášť pokud máte starší operační systém. Po instalaci se v seznamu tiskáren objeví několik různých možností, což může být matoucí. Nastavení předvoleb tisku je také neintuitivní a často vyžaduje trochu experimentování, než najdete správné nastavení.

Design tiskárny je trochu neobvyklý a může působit robustně. Zásobník na papír je umístěn vzadu nahoře, což může ztížit manipulaci s papírem při oboustranném tisku. Několik zákazníků si také stěžovalo na signalizaci, že došel papír, která je podle nich zbytečná.

Celkově však tiskárna nabízí vynikající kvalitu tisku a nízké náklady na provoz. Pokud se smíříte s několika drobnými nedostatky, je to skvělá volba pro domácí kancelář nebo menší firmu.

Zkušenosti dalších zákazníků

Dlouho jsem váhal, protože cena je trochu jinde než jsou běžné tiskárny. Měl jsem tiskárnu Canon, v záruce mi odešla a dostal jsem jinou, prý o třídu vyšší. Ta první byla nic-moc a ta druhá ještě horší. Než se spustil vlastní tisk, rachotilo v tom snad 5 minut. Tiskárnám Canon prostě nevěřím, nejsou z toho pěkné fotky. Tiskárna HP je vynikající, a to co zadám, se vytiskne. Fotky nijak moc neupravuji a tiskárna vytiskne opravdu jen to nejlepší. Toto je má druhá tiskárna od HP, jinou značku už nekoupím. Výborné je plnění barev, opravdu jak udává výrobce, nebo prodejce, ani kapka na rukou, vše velmi čisté. Zkusil jsem jiné papíry než HP a kvalita se nijak nemění, zadáte jednoduše, „jiný papír pro inkoustové tiskárny“ a je to. Tiskárna je velmi tichá a během chvilky připravena k práci. Kopíruje, skenuje, tiskne, předčila mé očekávání. Opravdu doporučuji koupi této tiskárny, nelituji mé investice.

Ověřený zákazník

tiskne perfektně,toto je asi 8má tiskárna,měl jsem hodně Canonek,ale tam se vždy po 2 letech,tedy po záruce,objevila vada tiskové hlavy(oprava dražší než tiskárna)-zajímavé,jak to ten Canon dělá,že vždycky zemře po 2 letech-že by „kurvítko?K tiskárně dostanete hodně inkoustu,vystačí to snad na kompletního hrabě Monta Christa,dnes jsem zkoušel foto-supr.řada lidí řeší hlučnost,vzhled atd-lidi neblbněte-u tiskárny je snad důležity aby dobře a dlouho tiskla.viz film Marečku,podejte…….“jak to chodí?chodí to dobře ale neseje to-to je u secího stroje dost podstatnej problém………………………..

Ověřený zákazník

Pro někoho možná podivný design,zbytečná signalizace že došel papír (to přeci vidím, zásobník je pouze svrchu vzadu!!!), která asi komplikuje vsunování papíru při oboustranném tisku (po tisku jedné strany nelze hned papír volně vložit do zásobníku pro tisk druhé strany, nějaká klapka několik vteřin brání volnému vložení papírů),tragický software a instalace (nejprve stažení programu, který následně stáhne instalační soubory, po instalaci se objeví v seznamu tiskáren tři tiskárny, kdy ta s odpovídajícím názvem nefunguje pro tisk, další je pro tisk přes wifi/delší čas než začne tisknout a nelze tisknout oboustranně a žádná možnost změnit předvolby tisku, ta správná a funkční má u mě název HP9DBEEF),podivné a neintuitivní nastavení předvoleb tisku (lze do nastavení lze vstoupit z 4 míst, změny nelze přímo uložit, nakonec se uloží ale díky čemu nevím),zásobník na malé množství papírů,

Ověřený zákazník

Po předchozích čtyřech levných tiskárnách konkurenční značky s patřičně drahými náplněmi jsem koupil tuto dražší tiskárnu s tankovým systémem a je to bomba.Zatím vytištěno cca 400 stránek černobíle a 40 fotek A5 a velká spokojenost.Černého inkoustu ubylo asi 30 ml,barevného trochu, takže i malá spotřeba.Fotky chce tisknout na papír od hp aby se nerozmazávaly.Pokud se delší dobu netiskne,chce to jednou za týden vytisknout zkušební stránku(stačí zapnout tiskárnu a podržet na 3 s tlačítko) aby nezaschly hlavy.Jinak náhradní se dají pořídit od cca 600kč.Instalace soft. proběhla bez problému,vložení tisk.hlav do tiskárny trochu horší(člověk se bojí , aby něco neulomil).

Ověřený zákazník

Přečíst všechny zkušenosti zákazníků →

Koupit či neokoupit HP Ink Tank Wireless 415 Z4B53A?

Kupte, pokud…

Hledáte kvalitní tisk za nízké náklady

Tiskárna nabízí vysokou kvalitu tisku a nízké provozní náklady díky tankovému systému a velkým balením inkoustu.

Potřebujete multifunkční zařízení

Tato tiskárna kombinuje tisk, skenování a kopírování, což z ní dělá ideálního pomocníka do domácnosti nebo malé kanceláře.

Chcete jednoduchou instalaci a ovládání

Instalace je jednoduchá a rychlá, a ovládání usnadňuje přehledný informační displej a aplikace HP Smart.

Nekupujte, pokud…

Potřebujete automatický oboustranný tisk

Tiskárna nemá funkci automatického oboustranného tisku, což může být nepohodlné pro uživatele, kteří často tisknou oboustranně.

Máte starší operační systém

Instalace softwaru může trvat dlouho, zvláště pokud máte starší operační systém, což může být frustrující.

Hledáte kompaktní design

Tiskárna má robustní design a zásobník na papír umístěný vzadu nahoře, což může být nepraktické pro menší prostory.

Najít nejvýhodnější nabídku

FAQ – Často kladené otázky

Jaký je nejlepší způsob, jak zabránit zaschnutí tiskových hlav?
Pokud netisknete pravidelně, doporučuji jednou týdně vytisknout zkušební stránku. Stačí zapnout tiskárnu a podržet tlačítko po dobu 3 sekund, aby se hlavy pročistily a nezaschly.
Jak mohu optimalizovat kvalitu tisku fotografií?
Pro nejlepší výsledky tiskněte fotografie na papír od HP. Tento papír je optimalizovaný pro inkoustové tiskárny HP a zabraňuje rozmazávání. Nastavte tisk na nejvyšší kvalitu a použijte bezokrajový tisk pro profesionální vzhled.
Jak vyřeším problém s instalací softwaru na starších operačních systémech?
Pokud máte starší operační systém, může instalace trvat déle. Doporučuji stáhnout instalační soubory přímo z webu HP a ujistit se, že máte nejnovější aktualizace pro váš operační systém. Pokud se objeví více tiskáren v seznamu, vyberte tu s názvem obsahujícím HP9DBEEF.
Jak se vypořádat s mechanickým otáčením papíru při oboustranném tisku?
Oboustranný tisk vyžaduje ruční otočení papíru. Po vytištění první strany nechte papír několik vteřin odpočinout, aby klapka tiskárny uvolnila vstupní zásobník. Poté papír otočte a vložte zpět do zásobníku pro tisk druhé strany.
Jak mohu tisknout z mobilu nebo tabletu?
Stáhněte si aplikaci HP Smart do vašeho chytrého telefonu nebo tabletu. Připojte tiskárnu k WiFi síti a následně ji spárujte s aplikací. Můžete tak snadno tisknout, skenovat a objednávat inkoust přímo z mobilního zařízení.
Jak se vyhnout problémům s matoucími nastaveními předvoleb tisku?
Předvolby tisku mohou být neintuitivní. Doporučuji přistupovat k nastavení tisku z různých míst (např. z ovládacího panelu tiskárny, softwaru na PC nebo aplikace HP Smart). Změny se často uloží až po několika pokusech, takže buďte trpěliví a experimentujte.
Jak zajistit, aby tiskárna správně rozpoznala malé formáty papíru?
Zásobník na papír má jen jeden jezdec, což může komplikovat tisk na menší formáty. Ujistěte se, že papír je správně vycentrovaný a pevně přitlačený k levému jezdci. Můžete také zkusit použít speciální držák nebo podložku pro menší formáty.

Parametry

Název produktu: HP Ink Tank Wireless 415 Z4B53A
Typ produktu: Multifunkční zařízení
Výrobce: HP
Typ zařízení: inkoustové
Maximální formát: A4
Barevný tisk: ano
Displej: ano
Automatický podavač: ano

Fotogalerie

Analýza HP Ink Tank Wireless 415 Z4B53A

HP Ink Tank Wireless 415 Z4B53A

Hodnocení: HP Ink Tank Wireless 415 Z4B53A

HP Ink Tank Wireless 415 Z4B53A

Verdikt: HP Ink Tank Wireless 415 Z4B53A

HP Ink Tank Wireless 415 Z4B53A

Zkušenosti s HP Ink Tank Wireless 415 Z4B53A

HP Ink Tank Wireless 415 Z4B53A

Test: HP Ink Tank Wireless 415 Z4B53A

HP Ink Tank Wireless 415 Z4B53A

Kritika HP Ink Tank Wireless 415 Z4B53A

HP Ink Tank Wireless 415 Z4B53A

Jak vybrat správné multifunkční zařízení

Možnosti multifunkčních zařízení

Multifunkční zařízení jsou dnes nezbytností v každé domácnosti a kanceláři. Nabízejí tisk, kopírování, skenování a někdy i faxování v jednom kompaktním balíčku.

Nejčastěji se setkáte s inkoustovými a laserovými modely. Inkoustové jsou ideální pro domácnosti a občasný tisk fotografií. Laserové se zas hodí pro kanceláře s vysokou tiskovou zátěží.

Klíčové faktory pro výběr

Tisková kvalita a rychlost

Nejde jen o rozlišení v DPI. Podívejte se na uživatelské recenze a zjistěte, jaký je reálný výstup. Někdy dražší modely neodpovídají ceně. Rychlost tisku je klíčová pro kanceláře. Zkontrolujte, kolik stránek za minutu stroj vyprodukuje.

Konektivita

Wi-Fi, Ethernet, USB — možnost připojení je variabilní. Wi-Fi Direct a NFC usnadňují tisk z mobilních zařízení.

Síťové připojení je nutné pro více uživatelů, především v kanceláři. Některá zařízení podporují cloudové služby jako Google Drive nebo Dropbox.

Náklady na provoz

Nejde jen o pořizovací cenu. Kolik stojí náhradní náplně a jak často budou potřeba? Zajímejte se o možnost použití alternativních značek inkoustů nebo tonerů.

Ekonomický tisk je důležitý. Některé modely nabízejí ekonomické režimy nebo větší kapacity náplní. To může významně ušetřit peníze v dlouhodobém horizontu.

Uživatelská přívětivost

Prostředí, ve kterém pracujete, je důležité. Má multifunkční zařízení přehledný displej? Jak jednoduché je ovládání? Pro ty méně technicky zdatné je intuitivní rozhraní na nezaplacení.

Problémy a na co si dát pozor

Kompatibilita softwaru může být zrádná. Ujistěte se, že zařízení podporuje váš operační systém, pravidelné aktualizace ovladačů jsou nutností.

Kapacita zásobníku papíru často zklame. Pro intenzivní uživatele se vyplatí modely s větší kapacitou. Ušetříte si neustálé doplňování papíru.

Spotřeba energie u některých modelů je vyšší. To může být problém v kanceláři s více zařízeními. Hledejte energeticky efektivní modely.

Závěrečné doporučení

Před nákupem si udělejte seznam priorit. Potřebujete rychlý tisk, kvalitní sken nebo možnosti připojení? Když se zaměříte na konkrétní parametry a přečtete si odborné recenze, vyberete si správně.

Vyplatí se investice do lepšího modelu. Kvalita a spolehlivost se v dlouhodobém užívání projeví. Ať už hledáte pro kancelář nebo domácnost, multifunkční zařízení vám ušetří čas i peníze.

Nejprodávanější z kategorie multifunkční zařízení