Přeskočit na obsah
Úvod » Elektronika » Multifunkční zařízení » Recenze HP LaserJet Pro MFP M234dwe 6GW99E – rychlý tisk s tichým provozem

Recenze HP LaserJet Pro MFP M234dwe 6GW99E – rychlý tisk s tichým provozem

Celkové hodnocení

Tichý všestranný tisk v kategorii Multifunkční zařízení

Recenze HP LaserJet Pro MFP M234dwe: rychlý, tichý tisk kvalitních dokumentů s možností ovládání přes mobil a jednoduchým nastavením, avšak s drobnými nevýhodami. .. Detailní informace

Podrobné hodnocení

 • 9.7/10
  Rychlost tisku
 • 9.5/10
  Kvalita tisku
 • 9.4/10
  Nastavení
 • 8.5/10
  Skenování
 • 9.2/10
  Konektivita
 • 8.0/10
  Spotřební materiál

Klady

 • Vysoká rychlost tisku
 • Kvalitní tisk
 • Tisk z mobilních zařízení
 • Jednoduché nastavení
 • Výborný pro domácí kancelář

Zápory

 • Problémy se skenerem
 • Nelze připojit kabelem k PC
 • Použití jen originálních tonerů

Moje zkušenost

“HP LaserJet MFP M234dwe je skvělým nástrojem pro rychlý, kvalitní tisk s tichým provozem. I přes menší problémy se skenerem a omezením na originální tonery, tato tiskárna nabízí hodnotu pro její cenu. Možnost tisku z mobilních zařízení a jednoduché nastavení tvoří silnou výhodu. Nicméně, tiskárna může být trochu nákladná v dlouhodobém horizontu kvůli nutnosti používat pouze originální tonery. Moje celkové hodnocení je tedy pozitivní, ale s výhradou, že je třeba zvážit dlouhodobé náklady na tisk.”

Porovnat nabídky e-shopů, které produkt nabízejí →

Zkušenosti s tiskem

První den s HP LaserJet MFP M234dwe byl samozřejmě o tisku. Z testování této multifunkční tiskárny mě nejvíce ohromila její rychlost . Formálně je udáván čas 29 stran za minutu, ale upřímně řečeno, na papíře je to jen číslo. Když tiskárna opravdu začne pracovat, pochopíte, jaký je to skok kupředu. Dokonce i při oboustranném tisku, který je u tohoto modelu automatický, rychlost neklesá.

Další věcí, která mě překvapila, byla kvalita tisku . 600 x 600 dpi může znít jako mírně nízké rozlišení, ale v praxi to fungovalo nádherně pro memoranda, formuláře a dokumenty, které jsem tiskl. Tiskárna má také skener s rozlišením 600 x 600 dpi, což z ní dělá ideálního pomocníka pro domácí kancelář .

Zmínku si zaslouží také možnost tisku z mobilních zařízení prostřednictvím Apple AirPrint či HP Smart . Je to pohodlná a příjemná funkce, která usnadňuje sdílení dokumentů a tisk z jakéhokoli zařízení. S touto funkcí se tiskárna stala skutečně univerzálním nástrojem pro tisk.

Nastavení a použití

Nastavení bylo celkem jednoduché a zabralo to necelou hodinu. Nejdříve jsem si stáhl aplikaci HP Smart, pomocí které jsem dokončil nastavení podle pokynů a připojil tiskárnu k síti Wi-Fi. Poté jsem si zaregistroval tiskárnu u HP pro získání cashbacku 1000,- Kč. Musím říci, že se to rozhodně vyplatí .

Pár problémů, ale nic zásadního

Jediné, co mě trochu zklamalo, byl problém se skenerem . Když jsem ho poprvé chtěl použít, objevila se chyba, že tiskárna není připojena. Po nějakém pátrání na podpoře HP jsem našel řešení – reset tiskárny podržením tlačítka power a následným odpojením napájecího kabelu od tiskárny na 60 sekund. Pak už vše fungovalo, jak má, ale bylo trochu frustrující, že to nešlo hned napoprvé.

Nakonec tu byla ještě jedna drobná nevýhoda – nemožnost připojit tiskárnu kabelem k PC . I když to nebylo pro mě osobně tak velký problém, protože hlavně tisknu bezdrátově, stále si myslím, že to je něco, co by mohlo některé lidi odradit.

Velmi mě překvapilo, že lze použít pouze originální tonery od HP . Ty stojí okolo 1000,- Kč a víc a umožňují tisk cca 1100 stran. Chtělo by to možnost použít levnější tonery, abychom měli větší flexibilitu.

Shrnutí

HP LaserJet MFP M234dwe je skvělý pomocník pro domácí účely i menší kanceláře . I přes pár drobných nedostatků jsem spokojen a jeho výkonnost a kvalita tisku vede k tomu, že ty jsem rychle pominul. Jeho interaktivní funkce a možnosti, s nimiž se dodává, jsou neocenitelné, a ačkoli nemám možnost používat levnější tonery, jeho celková hodnota a výkon z něj dělají ideální volbu .

Kde HP LaserJet Pro MFP M234dwe 6GW99E koupit?

exasoft.cz exasoft.cz

39371 recenzí

Do obchodu

3590 Kč

mader.cz mader.cz

6150 recenzí

Do obchodu

3850 Kč

senetic.cz senetic.cz

N/A recenzí

Do obchodu

4066 Kč

ab-com.cz ab-com.cz

6113 recenzí

Do obchodu

4199 Kč

damedis.cz damedis.cz

N/A recenzí

Do obchodu

4356 Kč

black-monday.cz black-monday.cz

182 recenzí

Do obchodu

4401 Kč

euroking.cz euroking.cz

6702 recenzí

Do obchodu

4402 Kč

rajtiskaren.cz rajtiskaren.cz

178 recenzí

Do obchodu

4581 Kč

moqi.cz moqi.cz

98 recenzí

Do obchodu

4700 Kč

quikset.cz quikset.cz

1431 recenzí

Do obchodu

4979 Kč

mironet.cz mironet.cz

61225 recenzí

Do obchodu

5996 Kč

Zkušenosti dalších zákazníků

není plně automatický jako sdwe, tímpádem není tam tolik elektronických vychytávek, což pro domácí provoz nevadí;zprvu mi vadila nemožnost instalace přes USB kabel, ale po nainstalování přes wifi a zapojení do sítě přes UTP kabel spokojen;současně s akcí částečné refundace od HP cenově velmi přívětivé;mfp vhodná do domácnosti i malé kanceláře

Ověřený zákazník

+ Cena= super. Na Datartu 3.899. Po odečtení 200,- Kč kuponu z Datartu a Cashbacku od HP 1000,- Kč cena 2699,- Za tu cenu multifunkční leserovou tiskárnu nekoupíte!+ Tiskne z jakékoliv místnosti a jakéhokoliv zařízení oboustraně.= Instalace aplikace HP smart do mobilu, +registrace a nastavení tiskárny cca. 15 min. Registrace u HP pro Cashback 1000,- Kč dalších 15 min. Vyplatí se!- Lze použít jen origo tonery od HP. cena 1000,- Kč a více a výtisk 1100 stran. Lze použít o něco levnější tonery s čipem ale nesmíte mít koncovku ,,e“ což u této nejde. U mé předchozí multifunkční HP leserJet toner za 300,- a vytisk 1600 stran. Bohužel. = Myslel jsem si,že mám krásnou a malou multifunkční laserovou tiskárnu, ale tato je ještě menší a hezčí.= Vše super, vyzkoušeno hned z tabletu, z noteboku,ale jakmile jsem chtěl skenovat tak problém!!! Error , tiskárna nepřipojena !!! Přitom tisknete a chcete skenovat a nic! Pořád jsem vypínal a zapínal jak tiskárnu, tak aplikaci HP smart a furt Error! Našel jsem řešení na podpoře HP a to reset tiskárny podržením tlačítka power a následným odpojením napájecího kabelu od tiskárny na 60 sec. Pak vše OK!= Ještě jedna věc a to, že nejde připojit kabelem na tiskárnu k PC, ač se mi kabel snažil prodavač prodat. Jen wi-fi či kabel ethernet (LAN).Závěr: Každý musí zvážit sám. Vývoj nezastavíme. Když dcera chtěla neco vytisknout z noťasu, musela si to poslat na PC připojené k tiskárně třebas přez messenger, nebo na e-mejl. No a to teď už nemusí a to je to, proč jsem tuto tiskárnu kupoval! Taky proto, že s HP mám dobré zkušenosti .Po porodních bolestech se skenerem,kdy mi nervy trochu tekly,vše vyřešeno a opět nadšení. Ale co? Mám ji teprve den. Byla to hra na 2 hodiny, ale za tu cenu nekoupíte.

Ověřený zákazník

Malé, rychlé multifunkční zařízení s připojením i na LAN a Wi-Fi, dokonce i přes USB, které je přelepené (USB jsem nevyzkoušel, LAN a Wi-Fi ano). Ovladač používám na M234DW, takže bez HP Smart apod. a vše je zatím funkční i lokálně. Toner je prozatím v provozu ten startovací, dodaný s tiskárnou, levnějsí neoriginál za cca 300 a 600 Kč i s čipem jsem prozatím nezkoušel, ale vzhledem k návodům a nástrojům od jejich prodejců nepředpokládám problémy. Za cenu po slevě na úrovni nejlevnějších obyčejných laserových tiskáren, se zdá tato multifunkce super a jako jediná se mi rozměrově vejde do počítačového stolu do prostoru určeného pro tiskárnu – rozměry tiskárny jsou jen 37 x 30 x 24 cm (š x h x v)…

Ověřený zákazník

Tiskárna za pár korun včetně skeneru.Podpora online tisku Windows, android, iOS.Jednoduchost obsluhy.Dostačující zásobník podavače papíru.

Ověřený zákazník

Přečíst všechny zkušenosti zákazníků →

Koupit či neokoupit HP LaserJet Pro MFP M234dwe 6GW99E?

Kupte, pokud…

Potřebujete rychlou a výkonnou tiskárnu

Rychlost tisku 29 stran za minutu a automatický oboustranný tisk činí HP LaserJet MFP M234dwe velmi efektivním pomocníkem.

Chcete tisknout z různých zařízení

Díky podpoře Apple AirPrint a HP Smart můžete tisknout z mobilu, tabletu či notebooku bez nutnosti přenášet data na PC připojené k tiskárně.

Oceníte jednoduché nastavení

Nastavení tiskárny je rychlé a jednoduché díky aplikaci HP Smart, která vás provede všemi kroky.

Nekupujte, pokud…

Nechcete věnovat čas řešení problémů

První použití skeneru může vykázat chybová hlášení, jejichž řešení může být časově náročné.

Potřebujete připojit tiskárnu kabelem k PC

HP LaserJet MFP M234dwe neumožňuje připojení k PC pomocí kabelu, což může být pro některé uživatele nevýhodou.

Preferujete použití neoriginálních tonerů

Tato tiskárna funguje pouze s originálními tonery HP, které jsou nákladnější než alternativy jiných výrobců.

Najít nejvýhodnější nabídku

FAQ – Často kladené otázky

Jaká je rychlost tisku tiskárny HP LaserJet MFP M234dwe?
Rychlost tisku je až 29 stran za minutu.
Je možný oboustranný tisk s HP LaserJet MFP M234dwe?
Ano, ta tiskárna umožňuje automatický oboustranný tisk.
Jaké je rozlišení tisku a skenování tiskárny HP LaserJet MFP M234dwe?
Rozlišení je 600 x 600 dpi pro obě funkce.
Jaké jsou možnosti připojení tiskárny HP LaserJet MFP M234dwe?
Tiskárna má připojení Wi-Fi, Bluetooth, USB a Ethernet LAN.
Je možné tisknout z mobilních zařízení s HP LaserJet MFP M234dwe?
Ano, mobilní tisk je možný prostřednictvím Apple AirPrint a HP Smart.
Jsou potřeba originální tonery HP pro tiskárnu HP LaserJet MFP M234dwe?
Ano, tiskárna je určena k použití pouze s originálními kazetami od HP.
Co dělat, pokud je problém se skenerem na tiskárně HP LaserJet MFP M234dwe?
Zkuste resetovat tiskárnu podržením tlačítka power a následným odpojením napájecího kabelu od tiskárny na 60 sekund.
Je možné připojit tiskárnu kabelem k PC?
Ne, tiskárna HP LaserJet MFP M234dwe neumožňuje připojení kabelem k PC, pouze přes Wi-Fi, Bluetooth a Ethernet LAN.

Parametry

Název produktu: HP LaserJet Pro MFP M234dwe 6GW99E
Typ produktu: Multifunkční zařízení
Výrobce:
Typ zařízení: laserové
Maximální formát: A4
Barevný tisk: ne
Oddělené náplně: ne
Displej: ano
Automatický podavač: ano
USB: ano
LPT: ne
Wi-Fi: ano
LAN (RJ45): ano
Bluetooth: ano
Šířka: 368 mm
Hloubka: 299 mm
Výška: 242 mm
Rozlišení scanneru: 600 x 600 DPI
Hmotnost: 7.6 kg
Automatický oboustranný tisk: ano
Rozlišení tisku: 600×600 DPI
PictBridge: ne
Čtečka karet: ne
HP+: ano

Fotogalerie

Hodnocení HP LaserJet Pro MFP M234dwe 6GW99E

HP LaserJet Pro MFP M234dwe 6GW99E

Kritika HP LaserJet Pro MFP M234dwe 6GW99E

HP LaserJet Pro MFP M234dwe 6GW99E

Ostestováno: HP LaserJet Pro MFP M234dwe 6GW99E

HP LaserJet Pro MFP M234dwe 6GW99E

Shrnutí: HP LaserJet Pro MFP M234dwe 6GW99E

HP LaserJet Pro MFP M234dwe 6GW99E

Podívejte se na HP LaserJet Pro MFP M234dwe 6GW99E

HP LaserJet Pro MFP M234dwe 6GW99E

Průzkum HP LaserJet Pro MFP M234dwe 6GW99E

HP LaserJet Pro MFP M234dwe 6GW99E

Zkušenost s HP LaserJet Pro MFP M234dwe 6GW99E

HP LaserJet Pro MFP M234dwe 6GW99E

Poradna pro výběr multifunkčních zařízení: Znáte všechny možnosti?

V dnešní době, kdy se člověk potřebuje vyrovnat s rychlým tempem moderní doby, se multifunkční zařízení stávají stále oblíbenějšími. Ale jak vybrat to pravé zařízení, které nejlépe odpovídá vašim potřebám?

Možnosti jsou široké: Vyberte si správně

Za hlavní kritéria pro správný výběr lze považovat kapacitu, cena, spotřeba energie a samozřejmě hodnocení uživatelů. Hledejte zařízení, které obsahuje funkce, které opravdu využijete, a vyhněte se placení za nepotřebné „vychytávky“.

Zařízení by mělo mít schopnost plnit několik úloh současně – tisk, skenování, kopírování a možná i faxování. Avšak, co se týče multifunkčních tiskáren, důležitou roli hraje také kvalita tisku. Některá zařízení jsou orientovaná více na text, zatímco jiná jsou lepší na tisk fotografií.

Výhody vs. Nevýhody: Pojďme se podívat pod pokličku

Multifunkční zařízení nabízí pohodlí v podobě centralizace různých funkcí do jednoho přístroje. Takové zařízení však může vyžadovat vyšší investici a pokud jedna část selže, mohla by to ovlivnit fungování ostatních.

Dlouhodobě vás může překvapit ve srovnání s jednofunkčními zařízeními nižší provozní náklady. Ušetří vám také drahocenný prostor na pracovní ploše. Pozor však na kvalitu – je důležité si uvědomit, že zařízení, které zkouší splnit několik funkcí najednou, nemusí dosahovat tak vysoké úrovně vykonání jako specializované přístroje.

Na co si dát pozor? Chraňte svou investici

Investice do multifunkčního zařízení nesmí být brána na lehkou váhu. Důkladně prostudujte specifikace a přečtěte si recenze uživatelů. Zkontrolujte také dostupnost náhradních dílů a spotřebního materiálu. Pokud jsou těžko dostupné nebo příliš nákladné, může vám to způsobit problémy.

Berte také na vědomí, že pokud jedna část multifunkčního zařízení selže, mohou být ostatní funkce omezeny, dokud není problém vyřešený. Je proto důležité zvolit zařízení s dobrým servisem a zárukou.

Výběr správného multifunkčního zařízení není rozhodně jednoduchý proces, ale pečlivý průzkum a jasné stanovení vlastních potřeb vám pomůže tuto úlohu zvládnout. Také pamatujte na to, že se často vyplatí investovat do kvality, abyste mohli dlouho vychutnávat výhody svého nového zařízení!

Nejprodávanější z kategorie multifunkční zařízení