Přeskočit na obsah
Úvod » Hračky » Stavebnice LEGO® » LEGO® MINDSTORMS®

Srovnání a recenze nejlepších lEGO® MINDSTORMS® z testu 2024

Vybíráte stavebnici LEGO® MINDSTORMS®? Je důležité, aby stavebnice odpovídala úrovni dovedností budoucího stavitele. Začátečníkům bude vyhovovat jednodušší model, zatímco zdatní modeláři ocení složitější a více výzvou. Věděli jste, že LEGO® MINDSTORMS® nabízí několik balení, zaměřených na různé aspekty stavitelských dovedností?

Při výběru LEGO® MINDSTORMS® nezapomínejte na to, jaké součástky jsou v krabici. Každé balení obsahuje jiné prvky, některé obsahují více složitých senzorů, najdete i varianty s různými druhy motorů. Chcete třeba vytvářet pohyblivé modely nebo vás láká experimentování se světlem a zvukem? Právě podle toho se můžete rozhodnout pro konkrétní druh stavebnice.

Srovnání hlavních parametrů

LEGO® MINDSTORMS® 51515 Robotí vynálezceLEGO® MINDSTORMS® 51515 Robotí vynálezce LEGO® MINDSTORMS® 40413 MinirobotiLEGO® MINDSTORMS® 40413 Miniroboti LEGO® MINDSTORMS® 31313 EV3LEGO® MINDSTORMS® 31313 EV3 LEGO® MINDSTORMS® 9844 Světelný senzorLEGO® MINDSTORMS® 9844 Světelný senzor LEGO® MINDSTORMS® 45514 EV3 KabelyLEGO® MINDSTORMS® 45514 EV3 Kabely LEGO® MINDSTORMS® 9843 Dotykový senzorLEGO® MINDSTORMS® 9843 Dotykový senzor
Ocenění TOP 1 TOP 2 TOP 3 TOP 4 TOP 5 TOP 6
Hodnocení 92 % 93 % 100 %
Cena Zobrazit nabídky Zobrazit nabídky Zobrazit nabídky Zobrazit nabídky Zobrazit nabídky Zobrazit nabídky
Typ produktu Stavebnice LEGO® Stavebnice LEGO® Stavebnice LEGO® Stavebnice LEGO® Stavebnice LEGO® Stavebnice LEGO®
Výrobce LEGO® LEGO® LEGO® LEGO® LEGO® LEGO®
Série Mindstorms - Transformers - - -
Věk od 18 let 10 let 10 let - 10 let -
Téma LEGO® MINDSTORMS® LEGO® MINDSTORMS® LEGO® MINDSTORMS® LEGO® MINDSTORMS® LEGO® MINDSTORMS® LEGO® MINDSTORMS®
Počet dílků 949 ks 366 ks 601 ks - - -
Typ roboti roboti roboti roboti roboti roboti
Rok uvedení 2020 2020 2013 2006 2014 2006
Určení pro kluky a holky - pro kluky - - -
Programovatelné ano - ano - - -

Výběr LEGO® MINDSTORMS®: Na co se zaměřit

Jako dlouholetý fanoušek a odborník na LEGO® MINDSTORMS® vím, že výběr toho správného setu může být náročný. Na co byste měli klást důraz?

Stavebnice pro různé úrovně dovedností

LEGO® MINDSTORMS® jsou koncipovány pro různé úrovně dovedností. Začínáte-li s programováním a stavěním robotů, doporučuji začít s jednoduššími stavebnicemi.

  • Pro začínající robotiky se může hodit LEGO® MINDSTORMS® EV3 s jednoduchým programováním a poměrně snadnou sestavovatelností.
  • Pokročilí robotičtí konstruktéři ocení LEGO® MINDSTORMS® Robot Inventor nabízející podrobný pohled na pokročilé robotické systémy.

Orientace na konkrétní funkce stavebnice

Někdy může být důležitým faktorem při výběru orientace na konkrétní funkce. Má stavebnice obsahovat spoustu senzorů? Nebo se chcete zaměřit na samotné mechanické konstrukce? Každá sada LEGO® MINDSTORMS® míří na trochu jiné aspekty robotiky.

  • Stavebnice jako LEGO® MINDSTORMS® EV3 se zaměřuje na kombinaci mechanických a elektronických komponentů a nabízí řadu senzorů pro pestrou stavbu.
  • Naopak série LEGO® MINDSTORMS® Robot Inventor nabízí složitější mechanické konstrukce a komplexnější programování.

Jak dlouho můžete věnovat budování a programování?

Poslední, ale neméně důležitým faktorem, je čas, který můžete svému novému koníčku věnovat. Jste-li začátečník, s jednodušší stavebnicí strávíte méně času než s pokročilou sadou.

Důležité je si uvědomit, že cesta za zvládnutím LEGO® MINDSTORMS® může být dlouhá a náročná, ale také velmi odměňující. Proto se nebojte začít pomalu a postupně si budovat své dovednosti.

Porovnat ceny lEGO® MINDSTORMS®

Často kladené otázky

Jaká je optimální věková skupina pro stavebnici LEGO® MINDSTORMS®?
I přes to, že na krabicích často najdete informaci, že stavebnice je určená pro děti od 10 let, LEGO® MINDSTORMS® je výborná i pro dospělé. Roboti jsou dostatečně složití k sestavení i programování, což je skvělá výzva pro dospělé milovníky techniky a robotiky.
Jsou stavebnice LEGO® MINDSTORMS® kompatibilní s ostatními LEGO stavebnicemi?
Ano, stavebnice jsou plně kompatibilní s klasickými kostkami LEGO, takže můžete kombinovat a experimentovat s vlastními modely.
Pokud jsem naprostý začátečník, dokážu robotovi naprogramovat nějaké základní pohyby?
LEGO® MINDSTORMS® je navržen tak, aby byl přístupný i úplným začátečníkům v programování. Softwarové rozhraní nabízí intuitivní způsob, jak robotovi napsat jednoduché i složitější pohyby. Ale nebojte se, se sestavováním a programováním robota vás provede podrobný návod.
Jak dlouho vydrží roboti z LEGO® MINDSTORMS® na jedno nabití baterií?
Doba trvání baterie se může lišit především na základě toho, jak intenzivně robota používáte. Obecně se ale dá říci, že na jedno nabití by měl robot fungovat cca 6-8 hodin, pokud ho nepoužíváte non-stop.
Můžu stavebnici LEGO® MINDSTORMS® použít jako výukovou pomůcku pro děti?
Rozhodně! Stavebnice jsou skvělým nástrojem pro výuku STEM oborů. Děti se mohou hrou naučit základy robotiky, inženýrství i programování. Navíc, LEGO Education nabízí učitelům řadu učebních materiálů, které jim pomohou zapojit stavebnice do výuky.
Lze stavebnice LEGO® MINDSTORMS® ovládat přes mobilní telefon?
Ano, stavebnice LEGO® MINDSTORMS® jsou kompatibilní s aplikací LEGO MINDSTORMS Robot Inventor, kterou najdete na Google Play i App Store. Aplikace vám umožní ovládat robota, ale také třeba nahrávat a úpravu zvuku, který robot vydává.

Pomohl vám článek?

4.6 / 5 (382 hodnocení)