Přeskočit na obsah
Úvod » Elektronika » Sluchátka » Recenze Huawei FreeBuds Pro 2 – skvělá zvuková kvalita a elegantní design

Recenze Huawei FreeBuds Pro 2 – skvělá zvuková kvalita a elegantní design

Celkové hodnocení

75 %

Kvalitní zvuk v kategorii Sluchátka

Huawei FreeBuds Pro 2: elegantní bezdrátová sluchátka s výjimečným zvukem, potlačením hluku a připojením ke dvěma zařízením. Přečtěte si naší recenzi s výsledky testování... Detailní informace

Podrobné hodnocení

 • 9,0/10
  Zvuková kvalita
 • 7,5/10
  Potlačení hluku
 • 8,5/10
  Pohodlí
 • 7,0/10
  Ovládání
 • 8,0/10
  Připojení
 • 8,5/10
  Výdrž baterie

Klady

 • Křišťálově čistý zvuk
 • Silné basy
 • Skvělé potlačení hluku v klidných prostředích
 • Pohodlné pro dlouhodobé nošení
 • Elegantní design
 • Připojení ke dvěma zařízením současně
 • Dlouhá výdrž baterie
 • Rychlé dobíjení v pouzdře
 • Krytí IP54

Zápory

 • Potlačení hluku v hlučných prostředích není dokonalé
 • Občasné problémy s ovládáním gesty
 • Sekání zvuku při připojení k některým zařízením
 • Sluchátka by mohla vydržet déle na jedno nabití

Moje zkušenost

“Huawei FreeBuds Pro 2 mě zaujaly svou zvukovou kvalitou a elegantním designem, avšak jejich ovládání gesty a potlačení hluku by mohly být lepší. Výdrž baterie je solidní a možnost připojení ke dvěma zařízením současně je velmi praktická, i když občasné sekání zvuku může být frustrující. Celkově bych je doporučila těm, kteří hledají kvalitní bezdrátová sluchátka s dobrým zvukem a moderním vzhledem, ale jsou ochotni přehlédnout několik drobných nedostatků.”

Porovnat nabídky e-shopů, které produkt nabízejí →

Zvuková kvalita a potlačení hluku

Bezdrátová sluchátka Huawei FreeBuds Pro 2 mě opravdu překvapila svou zvukovou kvalitou. Hi-Res Dual Sound systém a trojitý adaptivní ekvalizér se postaraly o křišťálově čistý zvuk, který si užívám při každém poslechu. Basy jsou silné, když je třeba, ale jinak neotravují. Trojité mikrofony s potlačením hluku jsou skvělé, i když ne vždy dokonalé. V hlučných prostředích, jako je metro, stále slyším okolní ruch, což může být trochu rušivé.

Potlačení okolního hluku je obecně na velmi dobré úrovni, ale není to úplně převratné. Při hovorech a poslechu hudby v klidnějších prostředích funguje skvěle, ale v hlučnějších podmínkách, jako je například autobus, slyším stále motor a další zvuky. Mikrofon s kostním vedením a algoritmus DNN jsou sice inovativní, ale ne vždy dokonalé.

Pohodlí a design

Co se týče pohodlí, sluchátka skvěle padnou do uší a netlačí ani po delším nošení. I v malých ženských uších vypadají elegantně a působí téměř jako šperk. Design je opravdu krásný a krabička je kvalitní a úzká, což je skvělé pro přenášení.

Jedním z problémů, na které jsem narazila, je ovládání gesty. Někdy sluchátka nereagují správně, což může být frustrující. Gesta jako kliknutí nebo pohlazení sluchátka ne vždy poslouchají na první dobrou. Na druhou stranu, když fungují, je to velmi intuitivní a pohodlné.

Připojení a výdrž baterie

Připojení ke dvěma zařízením současně je velkou výhodou. Používám je s telefonem a notebookem, a přepínání mezi nimi je plynulé. Nicméně, při připojení k některým zařízením, jako je SMART TV LG, dochází k sekání zvuku, což je trochu zklamání.

Výdrž baterie je solidní. S plně nabitým pouzdrem dokáží sluchátka nabídnout až 30 hodin poslechu. Samotná sluchátka by mohla vydržet déle na jedno nabití, ale rychlé dobíjení v pouzdře to částečně kompenzuje. Krytí IP54 je také příjemný bonus, takže se nemusím bát potu nebo deště.

Celkově jsou Huawei FreeBuds Pro 2 velmi povedený kousek, ale mají své mouchy. Zvuková kvalita a design jsou na vysoké úrovni, ale ovládání gesty a potlačení hluku by mohly být lepší. Připojení ke dvěma zařízením je skvělé, ale občasné sekání zvuku může být frustrující. Pokud hledáte kvalitní bezdrátová sluchátka s dobrým zvukem a elegantním designem, stojí za to je vyzkoušet.

Zkušenosti dalších zákazníků

Po zakoupení sluchátek se k Bluetooth (model telefonu Xiaomi Redmi Note 9 Pro) připojila téměř okamžitě. Problém nastal až během pokusů při připojení k aplikaci AI Life Huawei, bez níž sluchátka nevyužijí svého plného potenciálu a slouží tedy pouze k poslechu (nelze nastavit ovládání sluchátek či jiné funkce). Tato aplikace byla prvně stažena z Google Play, bohužel připojení k ní se nedařilo, aplikace stále hlásila nedostupná zařízení, a to i při manuálním vyhledávání sluchátek (tento model sluchátek je v aplikaci nedostupný a ani se nedá vyhledat manuálně). Po přečtení internetových stránek Huawei a vyslechnutí rad jiných uživatelů byla aplikace stažena z Huawei AppGallery, oficiálního obchodu s aplikacemi společnosti Huawei. Tato verze aplikace sluchátka našla okamžitě, a to jak sama od sebe, tak i v manuálním hledáčku. Nicméně spárování aplikace a sluchátek se stále nedařilo a i při několikerých pokusech se vždy zastavilo na 30 %. Takto se sluchátka stala zcela nepoužitelnými, a došlo k jejich vrácení.Za cenu a konkurenci těchto sluchátek, které jsou obě poněkud vysoké, bych očekávala bezproblémové připojení nebo jiné řešení spárování.

Ověřený zákazník

Sluchátka mohu převážně schválit. Lze je připoji současně k pc i mobilu, sice je pak potřeba si trochu dealovat od jakého zdroje chcete zvuk (naráz to nejde), ale jinak super. Lze používat jen jedno atd, gesta jsou samostatně na obou sluchátkách. Perfektně hrají, umí LDAC kodek a umí ho i při zapnutém multipointu. Ne jako SONY! Sluchátka mají prodlevu někde 300ms, takže hrát jen se zapnutým herním režímem, jen ho musíte furt zapínat. Zato si sluchátka pamatují všechny ostatní nastavení, což je fajn, ne jako SONY MX4. Ve filmů a yt zpoždění dohání software, takže jsem neměl problém. Celkově velmi povedený kousek, jen je třeba zvyknout si na špunty, dle mě špunty prostě pohodlné nikdy nebudou. Ale zas ta svoboda.

Ověřený zákazník

Recenzi jsem se rozhodl napsat až po přečtení té předchozí zde na Heurece. A tak si říkám, jestli vůbec uživatel hodnotí správný produkt. A pokud opravdu ano, tak pak má asi velkou smůlu na daný kus. Protože to, co uvádí, se mých sluchátek absolutně netýká. Naopak.Za celou dobu, co je mám (cca 5 měsíců) fungují jak víno! Zvukové podání je prostě skvělé. Může být lepší? Možná ano, možná taky ne. Ale pro mě jsou za danou cenu prostě perfektní a zatím nejlepší, co jsem kdy měl. A že jich bylo.Ovládání gesty, tzn. kliknutí nebo pohlazení sluchátka v mém případě poslouchá na první dobrou – žádné nervy, žádné trápení (opravdu nechápu tu předchozí recenzi).Stejně tak potlačení okolního ruchu-vždyť to pracuje, jak má. Dokonce jsem nechal vyzkoušet známému, než si je také pořídil a zrovna z tohoto konkrétně byl nadšený.Design super, krásně sedí v uších. Pecka je, když jedno sluchátko vytáhnete, hudba se pozastaví. Vrátíte do ucha a jedeme dál:-)S připojením taktéž, používám s telefonem, TV, notebookem- kolem zapnuté kde co BT i wifi a žádné výpadky. Samozřejmě, je logické, že když se vzdálím od zdroje a přijdou překážky, tak asi výpadky nastanou, ale to je snad jasné 🙂 Dosah není neomezený.Jediné, co bych zlepšil, je výdrž na jedno nabití. Myslím tím nabití sluchátek, né základny. Tu si na delší tůru na kole musím brát sebou 🙂 Na druhou stranu, sluchátka se v ní celkem rychle vzpamatují, takže dobrý. A počítal jsem s tím už při koupi, takže mě to nějak nepřekvapilo a netrápí 🙂 Celkově ale koupě absolutně nelituji a pokud bych nedej bože o ně nyní přišel, bez rozmýšlení kupuji znovu.

Ověřený zákazník

Tak tato sluchátka byla pro mě velkým překvapením roku. Jejich uvedení mě trochu minulo, ale pak se začaly postupně objevovat velmi kladné recenze od známých serverů. Když jsem je zahlédl v akční nabídce, nešlo odolat. A musím uznat, že tyto pecky jsou velkým překvapením roku. Osobně hodně poslouchám instrumentální hudbu, ale tady se špuntová sluchátka moc nechytají, ale FreeBuds Pro 2 mají opravdu úctyhodný hudební přednes. Mohu porovnávat s Galaxy Buds Pro a Sony WF-1000XM4, která rovněž vlastním. Sluchátkům lze jen velmi málo co vytknout – snad jen průměrnou výdrž, a základní stupeň odolnosti, ale v souhrnu jsou to sluchátka s bezkonkurenčním poměrem cena/výkon a skvělým zvukem.

Ověřený zákazník

Přečíst všechny zkušenosti zákazníků →

Koupit či neokoupit Huawei FreeBuds Pro 2?

Kupte, pokud…

Hledáte skvělou zvukovou kvalitu

Huawei FreeBuds Pro 2 nabízí křišťálově čistý zvuk díky Hi-Res Dual Sound systému a trojitému adaptivnímu ekvalizéru.

Chcete elegantní a pohodlná sluchátka

Design těchto sluchátek je nejen krásný, ale také pohodlný i při delším nošení, a to i v malých ženských uších.

Potřebujete připojení ke dvěma zařízením současně

Možnost připojení ke dvěma zařízením a plynulé přepínání mezi nimi je velkou výhodou pro ty, kteří často střídají zařízení.

Nekupujte, pokud…

Potřebujete dokonalé potlačení hluku

Potlačení hluku není vždy dokonalé, zvláště v hlučných prostředích, jako je metro nebo autobus.

Máte problémy s ovládáním gesty

Ovládání gesty může být nespolehlivé a někdy sluchátka nereagují správně, což může být frustrující.

Často se pohybujete v prostředích s vysokou koncentrací Bluetooth zařízení

Při připojení k zařízením, jako je SMART TV LG, dochází k sekání zvuku, což může být rušivé.

Najít nejvýhodnější nabídku

FAQ – Často kladené otázky

Jak funguje připojení ke dvěma zařízením současně a jaké jsou jeho výhody?
Sluchátka Huawei FreeBuds Pro 2 umožňují připojení ke dvěma zařízením současně, což je velmi užitečné pro multitasking. Například můžete být připojeni k telefonu a notebooku zároveň. Když přijde hovor na telefon, sluchátka automaticky přepnou na telefon, takže nemusíte nic manuálně přepínat.
Jaká je kvalita potlačení hluku v různých prostředích?
Potlačení hluku je obecně velmi dobré, ale ne dokonalé. V klidnějších prostředích funguje skvěle, ale v hlučnějších podmínkách, jako je metro nebo autobus, stále uslyšíte okolní ruch. Mikrofony a algoritmus DNN sice potlačují většinu hluku, ale ne všechen.
Jaké problémy mohou nastat při připojení k různým zařízením?
Při připojení k některým zařízením, jako je SMART TV LG, může docházet k sekání zvuku, což je frustrující. Problémy mohou nastat i při připojení k telefonům Huawei, kde může být problém s nastavením ANC (aktivní potlačení hluku).
Jaká je výdrž baterie a jak rychle se sluchátka nabíjejí?
Výdrž baterie je solidní, s plně nabitým pouzdrem až 30 hodin poslechu. Samotná sluchátka by mohla vydržet déle na jedno nabití, ale rychlé dobíjení v pouzdře to částečně kompenzuje. Nabíjení je rychlé a pohodlné, takže se nemusíte obávat dlouhých výpadků.
Jak spolehlivé je ovládání gesty a jaké jsou jeho nevýhody?
Ovládání gesty je intuitivní, ale někdy sluchátka nereagují správně, což může být frustrující. Gesta jako kliknutí nebo pohlazení sluchátka ne vždy poslouchají na první dobrou. Když fungují, je to velmi pohodlné, ale občasná nespolehlivost může být problém.
Jaký je design a pohodlí sluchátek při dlouhodobém nošení?
Design je opravdu krásný a sluchátka skvěle padnou do uší. I po delším nošení netlačí, což je velká výhoda. V malých ženských uších vypadají elegantně a působí téměř jako šperk. Krabička je kvalitní a úzká, což je skvělé pro přenášení.

Parametry

Název produktu: Huawei FreeBuds Pro 2
Typ produktu: Sluchátka
Výrobce: Huawei
Konstrukce: do uší
Citlivost: 47 dB/mW
Kmitočet min: 14 Hz
Kmitočet max: 40000 Hz
Konektor: USB-C
Typ sluchátek: špunty

Fotogalerie

Zkušenost s Huawei FreeBuds Pro 2

Huawei FreeBuds Pro 2

Kritika Huawei FreeBuds Pro 2

Huawei FreeBuds Pro 2

Posouzení: Huawei FreeBuds Pro 2

Huawei FreeBuds Pro 2

Pozorování Huawei FreeBuds Pro 2

Huawei FreeBuds Pro 2

Úvaha o Huawei FreeBuds Pro 2

Huawei FreeBuds Pro 2

Testování Huawei FreeBuds Pro 2

Huawei FreeBuds Pro 2

Pohled na Huawei FreeBuds Pro 2

Huawei FreeBuds Pro 2

Test: Huawei FreeBuds Pro 2

Huawei FreeBuds Pro 2

Zkušenosti s Huawei FreeBuds Pro 2

Huawei FreeBuds Pro 2

Hodnocení: Huawei FreeBuds Pro 2

Huawei FreeBuds Pro 2

Jak vybrat ta správná sluchátka: Praktický průvodce pro náročné uživatele

Typy sluchátek: Která vám sednou?

Existuje několik základních typů sluchátek: in-ear, on-ear a over-ear. Každý z těchto typů má své specifické vlastnosti a je určen pro různé druhy použití.

In-ear sluchátka jsou malá a snadno přenosná. Ideální pro sport nebo cestování. Jsou však méně pohodlná pro dlouhé nošení a kvalita zvuku může být odlišná.

On-ear sluchátka sedí na uších. Nabízejí kompromis mezi přenositelností a zvukovou kvalitou. Méně izolují zvuk, což může být někdy nevýhoda.

Over-ear sluchátka obklopují celé ucho a poskytují nejlepší kvalitu zvuku a komfort. Jsou ale méně přenosná a často dražší.

Výhody a nevýhody různých technologií

Moderní sluchátka nabízejí různé technologie, jako jsou aktivní potlačení hluku (ANC), bezdrátové připojení a dotykové ovládání. Jaké jsou jejich výhody a nevýhody?

Aktivní potlačení hluku (ANC)

ANC je skvělé pro cestování a soustředění se v hlučném prostředí. Snižuje okolní šum, ale může negativně ovlivnit kvalitu zvuku a baterie se vybíjí rychleji.

Bezdrátové připojení

Bezdrátová sluchátka nabízejí pohodlí bez kabelů. Jsou však náchylná k výpadkům signálu a baterie můžete zapomenout dobít. Navíc levnější modely mohou mít nižší kvalitu zvuku.

Dotykové ovládání

Dotykové ovládání přidává eleganci a snadnost používání. Pokud nejsou dobře kalibrované, mohou být ale přecitlivělé a reagovat na nechtěné doteky.

Na co si dát pozor při výběru sluchátek?

Při výběru sluchátek si nejprve položte otázku: K čemu je budu používat? Jiná sluchátka se hodí pro poslech hudby doma, jiná pro sport nebo cestování.

Kvalita zvuku

Podívejte se na rozsah frekvencí a citlivost sluchátek. Nižší impedance znamená, že budou hrát hlasitěji při nižší spotřebě energie. Důležité je také testování, protože různé zvukové profily vyhovují různým žánrům hudby.

Pohodlí a ergonomie

Pohodlí je klíčové. Pro dlouhodobé nošení si vyberte sluchátka s polstrováním a ergonomickým designem. In-ear sluchátka by měla mít různé velikosti špuntů.

Výdrž baterie a dobíjení

Bezdrátová sluchátka by měla mít dostatečnou výdrž baterie pro vaše potřeby. Některá modely nabízejí rychlé nabíjení, které může být užitečné.

Kvalita konstrukce

Investujte do sluchátek s kvalitní konstrukcí. Kovové části a odolné kabely zvýší životnost. Pokud plánujete sluchátka nosit při sportu, zvažte také voděodolnost.

Cena vs. výkon

Najít rovnováhu mezi cenou a výkonem může být náročné. Vyšší cena často znamená lepší kvalitu zvuku a výdrž, ale existují výjimky. Vždy čtěte recenze a vybírejte podle reálných uživatelských zkušeností.

Vybrat si ta správná sluchátka může být složité, ale s těmito tipy by to mělo být jednodušší. Buďte vybíraví a nebojte se investovat do kvalitního zvuku a pohodlí.

Nejprodávanější z kategorie sluchátka