Přeskočit na obsah
Úvod » Elektronika » Mobilní telefony » Recenze Huawei Mate 20 Pro 6GB/128GB Dual SIM – elegantní design a vysoký výkon

Recenze Huawei Mate 20 Pro 6GB/128GB Dual SIM – elegantní design a vysoký výkon

Celkové hodnocení

92 %

Pro náročné v kategorii Mobilní telefony

Huawei Mate 20 Pro zaujme luxusním designem, výkonným hardwarem a špičkovým fotoaparátem. V recenzi prozkoumáme jeho klíčové vlastnosti, přednosti a drobné nedostatky před koupí... Detailní informace

Podrobné hodnocení

 • 9,5/10
  Výkon
 • 9,0/10
  Displej
 • 9,7/10
  Baterie
 • 9,4/10
  Konstrukce
 • 9,3/10
  Fotoaparáty
 • 8,8/10
  Systém

Klady

 • Elegantní design a kvalitní konstrukce
 • Velký a jasný displej
 • Výkonný 7nm čip Kirin 980
 • Dlouhá výdrž baterie
 • Rychlé nabíjení SuperCharge
 • Bezdrátové nabíjení
 • Skvělý trojitý fotoaparát Leica
 • Výborný noční režim fotoaparátu
 • Přesná GPS s duální frekvencí
 • Odolný proti vodě a prachu

Zápory

 • Nespolehlivá čtečka otisků prstů
 • Displej může být pro někoho příliš velký

Moje zkušenost

“Huawei Mate 20 Pro mě příjemně překvapil svým elegantním designem, vysokým výkonem a výdrží baterie. Fotoaparát nabízí skvělé možnosti pro různé situace a noční režim je skutečně působivý. Přestože čtečka otisků prstů na displeji není vždy spolehlivá, celkově je telefon velmi kvalitní a nabízí mnoho užitečných funkcí, které ocení každý náročný uživatel.”

Porovnat nabídky e-shopů, které produkt nabízejí →

Design a Konstrukce

Huawei Mate 20 Pro mě okamžitě zaujal svým elegantním designem. Kombinace trojitého fotoaparátu Leica a hladkých křivek 3D skla působí luxusně a moderně. Telefon se dobře drží v ruce a díky speciální struktuře skla na zadní straně neklouže a nezůstávají na něm otisky prstů.

Přestože se mi líbí velký displej, někdy jsem měl pocit, že by mohl být o něco menší. Nicméně, to je spíše otázka osobního vkusu. Telefon je také odolný proti vodě a prachu (IP68), což je skvělý bonus pro ty, kteří ho chtějí používat v různých podmínkách.

Výkon a Baterie

Co se týče výkonu, Huawei Mate 20 Pro mě opravdu ohromil. Díky 7nm čipové sadě Kirin 980 a pokročilé vícejádrové architektuře je telefon extrémně rychlý a energeticky efektivní. Každodenní úkoly zvládá bez problémů a ani při náročnějších aplikacích jsem nezaznamenal žádné zasekávání.

Velkou výhodou je také baterie s kapacitou 4 200 mAh. Telefon mi vydržel na jedno nabití klidně i tři dny, což je v dnešní době opravdu vzácné. Navíc díky technologii Huawei SuperCharge jsem dokázal baterii dobít na 70 % během pouhých 30 minut. Bezdrátové nabíjení je také velmi pohodlné, i když jsem ho využíval méně často.

Fotoaparát a Funkce

Fotoaparát je jedním z hlavních taháků tohoto modelu. Trojitý fotoaparát Leica s podporou umělé inteligence je skvělý pro různé situace. Hlavní 40MP objektiv zachytí úžasné detaily, 8MP teleobjektiv je ideální pro snímky z dálky a 20MP ultraširokoúhlý objektiv je perfektní pro krajiny a makra.

Fotografie pořízené v nočním režimu mě opravdu ohromily. Stabilizace obrazu pomocí umělé inteligence funguje skvěle a výsledné snímky jsou ostré a bez rozmazání. Navíc režim kina a AI Editor videa přidávají další možnosti, jak si užít natáčení videí.

Na druhou stranu, čtečka otisků prstů na obrazovce mě trochu zklamala. Funguje sice, ale ne vždy spolehlivě. Rozpoznávání obličeje je naštěstí rychlé a přesné, takže jsem tuto funkci využíval častěji.

Další užitečnou funkcí je přesná GPS s podporou duální frekvence, která mi umožnila snadno najít polohu i v hustě zastavěných městských oblastech.

Celkově je Huawei Mate 20 Pro skvělý telefon s mnoha výhodami. Má své drobné nedostatky, ale ty jsou v porovnání s jeho přednostmi zanedbatelné.

Zkušenosti dalších zákazníků

Můj druhý Huawei, za cenu pod 13000,-Kč parádní záležitost. Chodí skvěle. Vydrž až 3 dny a je rychej. Umí toho dost. Palec nahoru také za komunikaci s autem přes Android auto. Režim rozdělené obrazovky usnadňuje práci.

Ověřený zákazník

Tohle je prostě TOPovka! A to střídám telefony 1-2 za rok. Huawei si na svém top modelu dalo pravdu záležet a posadili ho ještě o třídu víš, než byla třeba P 20. Někdo tu vyčítá čtečku, byla to jedna vůbec z prvních v displeji. Ano, 100%ní není, ale v roce 2018 něco neskutečného

Ověřený zákazník

Telefon už jsem měla a zatoužila jsem znovu po jeho velkém dispeji a focení. Ztratila jsem s ním 5 hodin času. Ackoliv jsem použila ofiko program na prenos dat z mate 10 pro, všechno špatně. Seká se, kolabuje, klavesnice nemá háčky (ta samá co v 10 funguje) nedá se to v nastavení opravit, pak zmizela klavesnice a šlo jen hlasem zadavat, ale ten baner zůstával na displeji, mobil nešel diky tomu používat, musel být tvrdy restart. Po něm to naskočilo znovu. Pak po továrním nastavení zas nahoře dva časy, dvě místa. Klávesnice furt nefunkční. Není tu prostor vypsat co vše dělá a naopak nedělá. Prostě krám.

Ověřený zákazník

Telefon splnil očekávání a požadavky. Přešel jsem na něj z iPhone 6S, který sice také fungoval bezvadně, ale na prostředí Apple jsem si pořádně nezvynul ani za více jak 2 roky (včetně složitého iTunes apod.). Huawei s rychlým androidem a intuitivní ovládání mi padlo do rukou hned. Překvapila mne dlouhá výdrž baterie na jedno naabití. Oceňuji dobrý foťák, rychlé reakce při ovládání, bez zasekávání. Nevýhoda je nespolehlivá čtečka otisků prstů (funguje opravdu jenom kdy chce – ta mne oproti iPhonu zklamala) a probuzení obrazovky jen při určitém pohybu (naklopení). Rozpoznávání obličeje nepoužívám.

Ověřený zákazník

Přečíst všechny zkušenosti zákazníků →

Koupit či neokoupit Huawei Mate 20 Pro 6GB/128GB Dual SIM?

Kupte, pokud…

Hledáte telefon s dlouhou výdrží baterie

Huawei Mate 20 Pro má baterii s kapacitou 4 200 mAh, která vydrží až tři dny na jedno nabití, což je ideální pro uživatele, kteří potřebují spolehlivý telefon na dlouhé cesty.

Chcete skvělý fotoaparát

Trojitý fotoaparát Leica s podporou umělé inteligence nabízí skvělé možnosti pro různé druhy fotografií, od detailních makro snímků po širokoúhlé krajiny.

Vyžadujete vysoký výkon

Díky 7nm čipové sadě Kirin 980 a pokročilé vícejádrové architektuře je telefon extrémně rychlý a zvládá i náročné aplikace bez problémů.

Nekupujte, pokud…

Potřebujete spolehlivou čtečku otisků prstů

Čtečka otisků prstů na obrazovce není vždy spolehlivá, což může být frustrující pro uživatele, kteří na tuto funkci spoléhají.

Preferujete menší displej

Velký displej může být pro některé uživatele příliš, zejména pokud preferují kompaktnější zařízení.

Máte omezený rozpočet

Huawei Mate 20 Pro je prémiový telefon s vyšší cenovkou, což může být nevýhodou pro ty, kteří hledají cenově dostupnější zařízení.

Najít nejvýhodnější nabídku

FAQ – Často kladené otázky

Jak rychle se Huawei Mate 20 Pro nabije pomocí technologie Huawei SuperCharge?
Díky technologii Huawei SuperCharge můžete baterii dobít na 70 % během pouhých 30 minut. To je skvělé, pokud potřebujete rychle doplnit energii před odchodem z domu.
Jak spolehlivá je čtečka otisků prstů na obrazovce?
Čtečka otisků prstů na obrazovce Huawei Mate 20 Pro není vždy spolehlivá. Funguje, ale občas může selhat. Doporučuji používat rozpoznávání obličeje, které je rychlé a přesné.
Jaký je výkon fotoaparátu Huawei Mate 20 Pro v nočních podmínkách?
Fotoaparát Huawei Mate 20 Pro v nočních podmínkách exceluje díky pokročilé stabilizaci obrazu pomocí umělé inteligence. Fotografie jsou ostré a bez rozmazání, i když fotíte za slabého osvětlení.
Jak přesná je GPS na Huawei Mate 20 Pro?
GPS na Huawei Mate 20 Pro je velmi přesná díky podpoře duální frekvence. Dokáže najít polohu i v hustě zastavěných městských oblastech, což oceníte při navigaci ve městech.
Jaká je výdrž baterie u Huawei Mate 20 Pro při běžném používání?
Baterie s kapacitou 4 200 mAh vydrží při běžném používání klidně i tři dny. To je v dnešní době opravdu výjimečné a nemusíte se tak často starat o nabíjení.
Jak funguje bezdrátové reverzní nabíjení na Huawei Mate 20 Pro?
Bezdrátové reverzní nabíjení vám umožní nabíjet jiná zařízení pomocí vašeho telefonu. Stačí přiložit zařízení k zadní straně telefonu a začne se nabíjet. Je to skvělá funkce, když potřebujete rychle dobít například sluchátka nebo jiný telefon.
Jaké jsou hlavní výhody trojitého fotoaparátu Leica na Huawei Mate 20 Pro?
Trojitý fotoaparát Leica nabízí širokou škálu možností. Hlavní 40MP objektiv zachytí úžasné detaily, 8MP teleobjektiv je ideální pro snímky z dálky a 20MP ultraširokoúhlý objektiv je perfektní pro krajiny a makra. Navíc díky podpoře umělé inteligence jsou fotografie opravdu kvalitní.

Parametry

Název produktu: Huawei Mate 20 Pro 6GB/128GB Dual SIM
Typ produktu: Mobilní telefony
Operační systém: Android
Verze operačního systému: Android 9.0 (Pie)
Hmotnost: 189 g
Možnost paměťové karty: ano
Odolné: ano
Modelový rok: 2018
Produktová řada: Huawei Mate
Nadstavba systému: EMUI
Konstrukce: dotykové

Fotogalerie

Průzkum Huawei Mate 20 Pro 6GB/128GB Dual SIM

Huawei Mate 20 Pro 6GB/128GB Dual SIM

Kritika Huawei Mate 20 Pro 6GB/128GB Dual SIM

Huawei Mate 20 Pro 6GB/128GB Dual SIM

Komentáře k Huawei Mate 20 Pro 6GB/128GB Dual SIM

Huawei Mate 20 Pro 6GB/128GB Dual SIM

Posouzení: Huawei Mate 20 Pro 6GB/128GB Dual SIM

Huawei Mate 20 Pro 6GB/128GB Dual SIM

Hodnocení: Huawei Mate 20 Pro 6GB/128GB Dual SIM

Huawei Mate 20 Pro 6GB/128GB Dual SIM

Analýza Huawei Mate 20 Pro 6GB/128GB Dual SIM

Huawei Mate 20 Pro 6GB/128GB Dual SIM

Shrnutí: Huawei Mate 20 Pro 6GB/128GB Dual SIM

Huawei Mate 20 Pro 6GB/128GB Dual SIM

Poznámky k Huawei Mate 20 Pro 6GB/128GB Dual SIM

Huawei Mate 20 Pro 6GB/128GB Dual SIM

Test: Huawei Mate 20 Pro 6GB/128GB Dual SIM

Huawei Mate 20 Pro 6GB/128GB Dual SIM

Podívejte se na Huawei Mate 20 Pro 6GB/128GB Dual SIM

Huawei Mate 20 Pro 6GB/128GB Dual SIM

Jak vybrat správný mobilní telefon: tipy a triky od odborníka

Klíčové faktory při výběru

Nákup mobilního telefonu může být dost náročný, pokud nevíte, na co se zaměřit. Než se pustíte do výběru, měli byste mít jasno v několika klíčových kritériích.

Displej

Rozlišení a typ displeje jsou jednou z hlavních věcí. IPS, OLED, AMOLED – každý má své výhody. AMOLED nabízí nejlepší kontrast a černou, ale IPS je lepší na slunečním světle.

Výkon

Procesor a RAM jsou dvě důležité složky. Pokud často hrajete hry nebo multitaskujete, sáhněte po vyšší konfiguraci, například alespoň Snapdragon 8xx nebo podobné. Do dvou let nebudete mít pocit, že váš telefon zastaral.

Kamera

Nejen megapixely rozhodují. Důležitější je kvalita senzoru, světelnost objektivu a stabilizace obrazu. Dual pixel technologie či optická stabilizace obrazu (OIS) jsou skvělými bonusy.

Na co si dát pozor

Pokud nevíte, na co si dát při výběru telefonu pozor, může se stát, že sáhnete vedle. Tady jsou tři konkrétní body, které vám pomohou vyhnout se chybám.

Baterie a výdrž

Výdrž baterie není jen o kapacitě v mAh. Záleží i na optimalizaci systému a energetické náročnosti procesoru. Vyhněte se telefonům s baterií pod 3000 mAh, pokud nechcete denně hledat nabíječku.

Podpora aktualizací

Software je důležitý. Někteří výrobci mají lepší historii dodávání aktualizací. Pokud chcete mít aktuální zabezpečení a nové funkce, zkontrolujte, jak často a jak dlouho výrobce aktualizace poskytuje.

Konektivita a porty

Některé moderní telefony už nemají 3,5mm jack. Pokud často používáte drátová sluchátka, ujasněte si, že máte jinou možnost připojení. Totéž platí i pro NFC, pokud často platíte mobilem.

Obecné problémy a jejich řešení

Často se můžete setkat s problémy, které se mohou řešit ihned po zakoupení nebo používání telefonu.

Pomalé aktualizace

Pokud máte problém s častými zpožděními aktualizací, doporučujeme zkontrolovat komunitní fóra a zkušenosti ostatních uživatelů. Možná existuje řešení, jak aktualizace urychlit nebo stáhnout ručně.

Slabý signál

Pokud má váš telefon trvale slabý signál, nemusí to být chyba operátora. Zkuste povypínat nepotřebné aplikace na pozadí a jestli to nepomůže, ověřte aktuálnost firmwaru modemu telefonu.

Doufám, že tyto informace vám pomohou při výběru a využívání vašeho příštího mobilního telefonu.

Nejprodávanější z kategorie mobilní telefony