Přeskočit na obsah
Úvod » Elektronika » Mobilní telefony » Recenze Huawei Nova 3 Dual SIM – skvělý poměr cena/výkon s nádherným designem

Recenze Huawei Nova 3 Dual SIM – skvělý poměr cena/výkon s nádherným designem

Celkové hodnocení

95 %

Skvělý kompromis v kategorii Mobilní telefony

Huawei Nova 3 Dual SIM nabízí skvělý poměr cena/výkon s výkonným procesorem a kvalitními fotoaparáty. Přečtěte si naši recenzi a zjistěte více... Detailní informace

Podrobné hodnocení

 • 9,3/10
  Výkon
 • 9,4/10
  Displej
 • 9,1/10
  Baterie
 • 9,0/10
  Konstrukce
 • 9,2/10
  Fotoaparáty
 • 8,8/10
  Systém

Klady

 • Nádherný design a úzké tělo
 • Velký displej s krásnými barvami
 • Výkonný procesor Kirin 970
 • Rychlá odezva odemykání prstem a obličejem
 • Velká paměť
 • Skvělé fotoaparáty s umělou inteligencí
 • HDR pro dokonalé selfies
 • Rychlonabíjení baterie
 • Možnost bezkontaktních plateb

Zápory

 • Absence bezkontaktního nabíjení
 • Velikost telefonu může být nevýhodou
 • Nastavení některých funkcí je složité
 • Chybí možnost zobrazit datum a čas na fotce
 • Telefon se občas zahřívá
 • Chybí možnost nahrávání hovorů

Moje zkušenost

“Huawei Nova 3 nabízí skvělý poměr cena/výkon s nádherným designem, výkonným procesorem a kvalitními fotoaparáty, ačkoli postrádá některé moderní funkce jako bezkontaktní nabíjení a nahrávání hovorů. Přesto je to spolehlivý telefon, který uspokojí jak běžné, tak náročnější uživatele.”

Porovnat nabídky e-shopů, které produkt nabízejí →

Design a zpracování

Huawei Nova 3 mě zaujal hned na první pohled svým nádherným designem. Telefon má úzké tělo, které se skvěle drží v ruce. Velký displej s krásnými barvami je radost používat, a to i na slunci. Na druhou stranu, někteří uživatelé mohou považovat jeho velikost za nevýhodu, zvlášť pokud preferují menší zařízení.

Co mě ale trochu zklamalo, je absence bezkontaktního nabíjení. V dnešní době je to už celkem standard, takže mě to trochu překvapilo. Přesto je celkové zpracování telefonu na vysoké úrovni a působí velmi kvalitně.

Výkon a uživatelská zkušenost

Huawei Nova 3 je vybaven výkonným procesorem Kirin 970, který zajišťuje rychlou a plynulou práci s telefonem. I při používání náročnějších aplikací jsem nezaznamenala žádné problémy s výkonem. Telefon má velkou paměť, což je skvělé pro ukládání fotek, videí a aplikací.

Jednou z věcí, kterou jsem si opravdu oblíbila, je rychlá odezva odemykání jak prstem, tak obličejem. Funguje to spolehlivě a rychle, i za horších světelných podmínek. Trochu mě ale mrzí, že v nastavení je někdy těžké najít některé funkce. Například nastavení barev LED jsem vůbec nenašla.

Fotoaparáty a kvalita fotografií

Jedním z hlavních lákadel Huawei Nova 3 jsou jeho čtyři fotoaparáty. Zadní duální fotoaparát s 24 MP a 16 MP pořizuje skvělé snímky, a to i za špatných světelných podmínek. Přední duální fotoaparát s 24 MP a 2 MP je skvělý na selfies, zejména díky funkci HDR.

Umělá inteligence, která rozpoznává různé scény a optimalizuje nastavení, je opravdu užitečná. Fotky vypadají profesionálně, což mě velmi potěšilo. Co mi ale chybí, je možnost zobrazit datum a čas na fotce. Tato funkce by byla užitečná, zejména pro ty, kteří fotí často a chtějí mít přehled.

Videozáznamy jsou také na vysoké úrovni, a to i za špatných světelných podmínek. Celkově jsem s fotoaparáty velmi spokojená, i když by mohly mít ještě pár vylepšení.

Baterie a výdrž

Huawei Nova 3 je vybaven baterií s kapacitou 3 750 mAh, která mi při běžném používání vydrží 2-3 dny. Při intenzivnějším používání, například při hraní her nebo natáčení videí, je potřeba nabíjet každý den. Rychlonabíjení je velmi užitečné a baterie se nabíjí opravdu rychle.

Jediné, co mě trochu zklamalo, je, že telefon se občas zahřívá, zejména při delším používání náročnějších aplikací. Není to ale nic, co by mě odradilo od používání tohoto telefonu.

Další funkce a celkový dojem

Huawei Nova 3 nabízí i další zajímavé funkce, jako je možnost bezkontaktních plateb a odemykání obličejem. Tyto funkce fungují spolehlivě a jsou velmi užitečné v každodenním životě. Co mi ale chybí, je možnost nahrávání hovorů, kterou jsem měla u předchozího telefonu od Xiaomi.

Celkově jsem s Huawei Nova 3 velmi spokojená. Nabízí skvělý poměr cena/výkon a je ideální jak pro běžné, tak i náročnější uživatele. Pokud hledáte kvalitní telefon za rozumnou cenu, určitě bych vám ho doporučila.

Zkušenosti dalších zákazníků

Mobil používám již více jak půl roku. Jsem naprosto spokojený. Samozřejmě, spousta kritiků by našla mouchy, které u mobilů ve vyšší cenové relaci nenajdete, ale pro mě, jako nenáročného standartního uživatele, je naprosto dostačující. Zadní fotoaparát je naprostá bomba, pořizuji nádherné snímky, které mobil v režimu automatické inteligence, nádherně vykreslí. Přední fotoaparát není tak dokonalý, ale určitě nezklame. Mobil krásně a rychle reaguje, i když už mám nainstalováno spoustu aplikací. Procestoval jsem půl Evropy a gps programy, které používám (Navigator, Mapy CZ) reagují velmi rychle bez zakolísání. Mobil jsem pořizoval za více jak 8 tisíc, v současné době, kdy se cena pohybuje kolem 6 tisíc, je s danou výbavou určitě na špici. Super je zejména možnost bezkontaktních plateb, odemykání obličejem resp. otiskem prstů. Baterka při klasickém použití vydrží 3 až 4 dny. Já používám mobil nadstandartně , takže jej nabíjím každou noc. Je to spíše z preventivního hlediska, protože málokdy mobil nabíjím s kapacitou méně jak 50%. Kdo chce mít kvalitní mobil se solidní výbavou a přijatelnou cenou, za mě určitě HUAWEI NOVA 3 ANO!!!!!!!

Ověřený zákazník

Slušný telefon ale má své nedostatky. Myslím, že pro náročného uživatele není. Doporučil bych Xiaomi, myslím že cena a výkon, nemá konkurenci. Hlavně co se software týká.

Ověřený zákazník

Za mě velká spokojenost – velký displej, kvalitní barvy, skvělý fotoaparát, super zvuk. Trochu nevýhodu vidím v tom, že si musíte vybrat, zda dáte do telefonu 2x SIM bo 1x SIM a 1x SD kartu, ale to mají poslední dobou všechny telefony. Ja jsem spokojená.

Ověřený zákazník

Neskutečně rychlýspolehlivé a bleskové odemykání otiskem prstuNFCObrovská paměť

Ověřený zákazník

Přečíst všechny zkušenosti zákazníků →

Koupit či neokoupit Huawei Nova 3 Dual SIM?

Kupte, pokud…

Hledáte telefon s výkonným procesorem

Huawei Nova 3 má procesor Kirin 970, který zajišťuje rychlou a plynulou práci s telefonem, i při používání náročnějších aplikací.

Chcete skvělý fotoaparát

Telefon je vybaven čtyřmi fotoaparáty, které pořizují kvalitní snímky a videa i za špatných světelných podmínek díky umělé inteligenci a HDR.

Preferujete velkou paměť a dlouhou výdrž baterie

Huawei Nova 3 nabízí velkou paměť pro ukládání fotek, videí a aplikací a baterie s kapacitou 3 750 mAh, která vydrží 2-3 dny při běžném používání.

Nekupujte, pokud…

Vyžadujete bezkontaktní nabíjení

Telefon nepodporuje bezkontaktní nabíjení, což může být nevýhoda pro ty, kteří tuto funkci považují za standard.

Potřebujete kompaktní telefon

Huawei Nova 3 je poměrně velký, což může být nevýhoda pro uživatele, kteří preferují menší a kompaktnější zařízení.

Hledáte telefon s intuitivním nastavením

V nastavení telefonu je někdy těžké najít některé funkce, což může být frustrující pro uživatele, kteří chtějí snadno přístupné a intuitivní nastavení.

Najít nejvýhodnější nabídku

FAQ – Často kladené otázky

Jak si poradit s nastavením barev LED na Huawei Nova 3?
Bohužel, Huawei Nova 3 nemá možnost nastavení barev LED notifikací. Tuto funkci výrobce do tohoto modelu nezahrnul.
Jak mohu nahrávat hovory na Huawei Nova 3?
Huawei Nova 3 nemá vestavěnou funkci pro nahrávání hovorů. Doporučuji stáhnout aplikaci třetí strany z Google Play, která tuto funkci nabízí.
Jaké jsou možnosti rozšíření paměti u Huawei Nova 3?
Huawei Nova 3 podporuje buď 2 SIM karty, nebo 1 SIM kartu a 1 microSD kartu pro rozšíření paměti. Musíte si vybrat mezi druhou SIM kartou a rozšířením paměti.
Jaký je rozdíl mezi zadním a předním fotoaparátem na Huawei Nova 3?
Zadní fotoaparát má duální sestavu 24 MP + 16 MP, která je skvělá pro focení z různých úhlů a za různých světelných podmínek. Přední duální fotoaparát 24 MP + 2 MP je optimalizován pro selfies a je vybaven funkcí HDR pro lepší kvalitu snímků při špatném osvětlení.
Proč se můj Huawei Nova 3 zahřívá při delším používání?
Zahřívání telefonu při delším používání náročných aplikací nebo her je běžné. Procesor Kirin 970 je výkonný, ale při intenzivním používání se může zahřívat. Doporučuji dělat pravidelné přestávky a nepoužívat telefon v extrémně teplém prostředí.
Jak rychle se nabíjí baterie na Huawei Nova 3?
Huawei Nova 3 podporuje rychlonabíjení, takže baterie s kapacitou 3 750 mAh se nabije relativně rychle. Z prázdného stavu na 50 % se dostanete zhruba za 30 minut.
Mohu používat Huawei Nova 3 pro bezkontaktní platby?
Ano, Huawei Nova 3 podporuje bezkontaktní platby pomocí NFC. Stačí mít nainstalovanou a nastavenou aplikaci pro mobilní platby, například Google Pay.

Parametry

Název produktu: Huawei Nova 3 Dual SIM
Typ produktu: Mobilní telefony
Konstrukce: dotykové
Operační systém: Android
Verze operačního systému: Android 8.1 (Oreo)
Hmotnost: 166 g
Možnost paměťové karty: ano
Produktová řada: Huawei Nova

Fotogalerie

Komentáře k Huawei Nova 3 Dual SIM

Huawei Nova 3 Dual SIM

Test: Huawei Nova 3 Dual SIM

Huawei Nova 3 Dual SIM

Pohled na Huawei Nova 3 Dual SIM

Huawei Nova 3 Dual SIM

Zkušenosti s Huawei Nova 3 Dual SIM

Huawei Nova 3 Dual SIM

Podívejte se na Huawei Nova 3 Dual SIM

Huawei Nova 3 Dual SIM

Pozorování Huawei Nova 3 Dual SIM

Huawei Nova 3 Dual SIM

Úvaha o Huawei Nova 3 Dual SIM

Huawei Nova 3 Dual SIM

Zkušenost s Huawei Nova 3 Dual SIM

Huawei Nova 3 Dual SIM

Průzkum Huawei Nova 3 Dual SIM

Huawei Nova 3 Dual SIM

Kritika Huawei Nova 3 Dual SIM

Huawei Nova 3 Dual SIM

Jak vybrat ten správný mobilní telefon: Praktické tipy a triky

Na co se zaměřit při výběru mobilního telefonu

Při výběru mobilního telefonu je snadné se ztratit v záplavě možností. Vyplatí se ale zaměřit na několik klíčových faktorů, které vám mohou výrazně usnadnit rozhodování.

1. Operační systém

Android nebo iOS? To je otázka, kterou si musí každý položit. Android nabízí širší škálu modelů a cen, zatímco iOS se pyšní stabilitou a prémiovým designem. Volba záleží na vašich preferencích. Pokud máte jiná Apple zařízení, iPhone vám skvěle zapadne do ekosystému.

2. Výkon a paměť

V případě výkonu sledujte hlavně procesor a RAM. Pokud plánujete hraní her nebo práci s náročnými aplikacemi, nezapomeňte na dostatek RAM, ideálně alespoň 6 GB. Menší výkon zpomalí vaše zkušenosti. Úložný prostor by měl být minimálně 64 GB, ideálně ale 128 GB a víc. Nezapomeňte také zkontrolovat, zda telefon podporuje microSD karty pro rozšíření paměti.

3. Fotoaparáty

Nejen megapixely! Důležitá je také světelnost objektivu, stabilizace a kvalita zpracování snímků za špatného osvětlení. Moderní telefony mají několik kamer – hlavní, ultraširokoúhlou a teleobjektiv. Zároveň si ověřte přítomnost nočního módu.

Výhody a nevýhody různých typů mobilních telefonů

Trh nabízí různé typy mobilních telefonů, z nichž každý má své specifické výhody a nevýhody. Zde je několik z nich:

Vlajkové lodě (flagship)

+ Vysoký výkon, nejlepší fotoaparáty a nejnovější technologie.

– Cena může být velmi vysoká.

Střední třída

+ Dobrá kombinace výkonu a ceny.

– Některé funkce a technologie mohou chybět ve srovnání s vlajkovými loděmi.

Levné telefony

+ Cenová dostupnost, základní funkce pro nenáročné uživatele.

– Nižší výkon, horší kvalita fotoaparátů a displeje.

Na co si dát pozor a čemu se vyhnout

Použité telefony

Použité telefony mohou být lákavá volba, hlavně kvůli ceně. Ale pozor! Ověřte si důkladně stav zařízení, baterií a historii oprav. Ideálně kupujte s oficiální zárukou.

Nebezpečí falešných recenzí

Nikdy se nespoléhejte jen na recenze na jednom webu. Některé mohou být falešné nebo zahrnuté marketingem. Podívejte se na více zdrojů a diskuzní fóra. Ověřené a uživatelské recenze vám mohou napovědět více než ty „oficiální“.

Kompromisní konstrukce

Některé telefony mohou mít slabou konstrukci, což může vést k rychlejšímu opotřebení nebo poškození. Zaměřte se na odolné materiály jako je Gorilla Glass nebo voděodolnost (IP68).

Rozhodující faktory při finální volbě

Baterie

Výdrž je klíčová. Hledejte modely s kapacitou kolem 4000 mAh a víc. Důležitá je také podpora rychlonabíjení a bezdrátového nabíjení.

Displej

Amoled nebo IPS? Amoled nabízí sytější barvy a lepší černou, zatímco IPS má věrnější zobrazení barev a lepší viditelnost na slunci. Rozlišení by mělo být minimálně Full HD.

Síťová konektivita

5G je novým standardem, ale stále není nezbytností pro každého. Pokud plánujete používat telefon několik let, investice do 5G může být rozumná. Ověřte také podporu VoLTE a WiFi 6.

Při výběru mobilního telefonu je klíčové se zaměřit na svoje osobní potřeby a návratnost investic. Vyberte si model, který vám přinese radost každým použitím a splní vše, co od něj očekáváte.

Nejprodávanější z kategorie mobilní telefony