Přeskočit na obsah
Úvod » Elektronika » Chytré hodinky » Recenze Huawei Watch GT – skvělý design, pohodlí a funkčnost

Recenze Huawei Watch GT – skvělý design, pohodlí a funkčnost

Celkové hodnocení

92 %

Vynikající baterie v kategorii Chytré hodinky

Huawei Watch GT zaujmou moderním designem, bohatými funkcemi a dlouhou výdrží baterie. Jak obstály v testu a jaké mají nedostatky? Čtěte dál!.. Detailní informace

Podrobné hodnocení

 • 9,8/10
  Výdrž baterie
 • 9,0/10
  Displej
 • 8,5/10
  Notifikace
 • 8,7/10
  GPS
 • 9,3/10
  Monitoring spánku
 • 9,5/10
  Design

Klady

 • Elegantní a klasický vzhled
 • Lehké a tenké
 • Snadná výměna pásků
 • Nádherný a jasný displej
 • Výdrž baterie až 14 dní
 • Přesné měření tepu
 • Podrobné statistiky spánku
 • Rychlé chytání GPS
 • Vodotěsné do 50 metrů
 • Praktická magnetická nabíječka

Zápory

 • Silný jas displeje v noci
 • Občasné problémy s notifikacemi
 • Zvlněná trasa v mapách
 • Chybí export aktivit do GPX

Moje zkušenost

“Hodinky nabízejí skvělý design, pohodlí a širokou škálu funkcí, které uspokojí většinu uživatelů. Výdrž baterie je vynikající a sportovní aktivity jsou dobře monitorovány, i když GPS občas zaznamená trasu nepřesně. Notifikace by mohly být spolehlivější, ale celkově jsem s hodinkami velmi spokojená a považuji je za výbornou volbu v poměru cena/výkon.”

Porovnat nabídky e-shopů, které produkt nabízejí →

Design a pohodlí

Hodinky vypadají opravdu skvěle. Jejich elegantní a klasický vzhled se hodí ke každému outfitu. Jsou lehké a tenké, což je při celodenním nošení opravdu příjemné. Kombinace kůže a plastu na pásku je velmi pohodlná a vypadá dobře. Navíc je možné pásky snadno vyměnit, což je velké plus.

Displej je nádherný a dobře čitelný i na přímém slunci. Barvy jsou živé a jasné. Trochu mě ale zklamalo, že i nejnižší úroveň jasu je v noci docela silná. Gesto pro rozsvícení displeje funguje dobře, možná až moc, protože se hodinky občas rozsvítí i když nechcete.

Funkce a výdrž baterie

Jednou z největších předností těchto hodinek je jejich výdrž baterie. Na jedno nabití vydrží až dva týdny, což je skvělé. I při častém používání GPS a notifikací mi hodinky vydržely zhruba 14 dní. Nabíječka je magnetická a má USB-C konektor, což je velmi praktické.

Notifikace fungují, ale ne úplně pravidelně. Hovory a SMS vidím vždy, ale občas mi nějaký email neprojde. To mě ale příliš netrápí, protože notifikace nejsou mou prioritou. Co se týče měření tepu, je velmi přesné a kontinuální. Porovnávala jsem ho s hrudním pásem a výsledky byly téměř totožné.

Monitoring spánku je další skvělá funkce. Hodinky skvěle ukazují začátek a konec spánku, včetně REM, hlubokého a lehkého spánku. Zajímavé je, že i odpolední šlofík se započítává do denní délky spánku. Tato funkce mě opravdu baví a často se na statistiky spánku dívám.

Sportovní aktivity a GPS

Hodinky jsou skvělé pro různé sportovní aktivity. Měří spálené kalorie, uraženou vzdálenost a dobu aktivity. GPS funguje velmi dobře a rychle se chytá. Zkoušela jsem chůzi se psem a GPS se chytla téměř okamžitě. Trochu mě ale zklamalo, že trasa v mapách je občas „zvlněná“.

Hodinky jsou vodotěsné do 50 metrů, což je skvělé pro plavání. Barometr, kompas a další funkce jsou užitečné při outdoorových aktivitách. Jediné, co mi chybí, je možnost exportovat aktivity do jiných aplikací jako soubor GPX. To je trochu omezující, pokud používáte více sportovních aplikací.

Celkově jsem s hodinkami velmi spokojená. Mají své mouchy, ale za tu cenu nabízejí opravdu hodně funkcí a skvělou výdrž baterie. Pokud hledáte hodinky s dlouhou výdrží a klasickým vzhledem, rozhodně je doporučuji.

Zkušenosti dalších zákazníků

Ze začátku hodinky působily skvěle, za slušnou cenu, se skvělou výdrží baterky. Měří dobře tep i spánek, měření je přesné, jen pro tep se musí hodinky celkem přesně umístit nad zápěstní kost a správně dotáhnout. Designově jsou krásné, hlavně verze Classic ve stříbrné a když se doplní milánským tahem tak vypadají opravdu moc hezky. Jenže jsou tu jisté problémy, které tyto hodinky srážejí do průměru. První z nich je, že sice od uvedení v listopadu už vyšlo asi šest aktualizací softwaru, ale nic moc nového to nepřineslo, problémy opraveny nebyly, hlavně že číňani dostali jeden nový ciferník který je nám v Evropě k ničemu. Nefunguje automatická synchronizace s Google Fit i přesto, že je v menu možné ji nastavit. Ruční funguje, ale nepřenáší se informace o tepové frekvenci a ani se z GF nepřenese do Huawei Zdraví informace o hmotnosti. Chybí možnost trvale zapnout displej, 5 minut není always on. Největší problém ale je v tom, že po třech měsících se mi snížila výdrž baterie z 14 dnů na 8 dnů aniž bych cokoliv měnila, hodinky jsem dala do servisu, tam nevím co s nimi dělali ale vrátili mi je totálně vybité po 13 dnech s tím, že se závada neprojevila. Podle protokolu strávily 4 dny na cestě do/z servisu, takže na diagnostiku měli maximálně 9 dnů. Výhoda je že jsou vodotěsné, dá se s nimi plavat. Mají barometr, ale nedokáží změřit vystoupaná patra, přitom nadmořskou výšku měří celkem dost přesně. Počasí se aktualizuje z telefonu se značným zpožděním, takže informace na ciferníku je zbytečná. Notifikace v zásadě fungují, ale někdy jedna zpráva přijde třikrát, hovor zvoní i když už se třeba pět minut hovoří, někdy se nezobrazí jméno volajícího, někdy ani telefonní číslo a někdy se zobrazí všechno správně. Jsou zkrátka po SW stránce dost nedodělané a trpí velkou spoustou dětských nemocí. Ale největší problém je ta baterie.

Ověřený zákazník

Dal jsem si záležet s výběrem hodinek, které by vyhovovaly mým potřebám. Četl jsem recenze, porovnával parametry. Kladl jsem důraz na vzhled, notifikace, monitoring spánku a hlavně výdrž baterie. Musím říct, že jsem si nemohl vybrat lépe.Hodinky jsou oproti konkurenci tenké, lehké, příjemně se nosí. Nepůsobí lacině. Řemínek se dá jednoduše vyměnit. Mně vyhovuje.Softwarově jsou hodinky jednoduché. Nelze do nich nic instalovat, měnit pořadí obrazovek, nemají mikrofon ani reproduktor. Takže pokud hledáte hodinky, že kterých si zavoláte, vyfotíte nebo pustíte hudbu, či zahrajete hru, podívejte se po jiných.Ciferníků je na výběr málo, ale s poslední aktualizací jich pár přibylo. Vybrat se dá. Notifikace jsou perfektní, rychlé. Vibrace jsou dostatečně silné, zprávu si lze přečíst po poslední aktualizaci celou. Jediné, co bych vytkl. Pokud se od telefonu vzdálíte, mezitím přijde zpráva, notifikace na hodinky po návratu nepřijde.Displej je výborný, barvy nádherné, je dobře čitelný na přímém slunci. V noci bych řekl, že svítí moc. Nejnižší úroveň jasu je i tak silná. Hodinky se dají rozsvítit gestem. To funguje dobře, možná až moc, hodinky se rozsvítí i když nechcete. Tuto funkci mám vypnutou. Měření tepu funguje opravdu kontinuálně a celkem přesně (porovnání s hrudním pásem). Monitoring spánku generuje zajímavé statistiky, jako REM, hluboký, lehký spánek, počet probuzení, kontinualita hlubokého spánku. K denní délce se připočítává i odpolední šlofík. Měření je celkem odpovídající. Hodinky mohou měřit několik sportovních aktivit. Při outdoorových se zapne GPS, která nabíhá asi za 30 vteřin.Výdrž baterie je top. Vydrží 14 dní při monitorování tepu, i přesto, že mi chodí asi 100 notifikací denně. Trochu jsem se bál výdrže při GPS. Za dvě hodinky běhu to vezme 6% baterie. Hodinky jsou spárované přes aplikaci Huawei Health. Celkem často chodí aktualizace a občas něco přibude. V aplikaci je spousta statistik aktivit a spánku. Údajně je možné propojit ještě s Google fit. To jsem nezkoušel. Celkově jsem velmi spokojený.

Ověřený zákazník

Hned ze začátku je nutné si uvědomit, že je potřeba roztřídit nositelnou elektroniku (wearables) podle toho, pro koho je určena a na co ji bude uživatel využívat. Hlavně neházet všechny do jednoho pytle a neporovnávat, co se porovnávat nedá. Teprve potom se vrhnout na výběr takového produktu, který uspokojí Vaše priority.První skupinou jsou různé variace fitness náramků. Jde většinou o sportovně vzhlížející silikonové/gumové kroužky, které jsou schopné vám změřit většinou základní sportovní aktivity, kvalitu spánku a nebo vás například upozornit na příchozí hovor, či SMS. Výdrž baterie bývá v řádech týdnů při běžném používání a v globálu lze říct, že jsou poměrně levné.Další skupinu pak tvoří různé sporttestery, které jsou v podstatě pokročilejší variantou předchozí kategorie. Většinou už nemají vzhled náramku, ale spíše sportovních hodinek. Disponují větším displejem a jsou schopny podrobně změřit a analyzovat mraky sportovních aktivit. Výdrž baterie je v tomto případě o poznání horší a pohybujeme se tak v řádech několika dnů. Jste-li aktivní sportovec, vaše kroky pravděpodobně budou mířit sem.Skupina číslo tři je zaměřena spíše na moderní technologie nesportovního charakteru, i když těmito funkcemi také disponuje. Jedná se o klasické chytré hodinky (smartwatch). Umí přijímat i odpovídat na textové zprávy všeho druhu, dokonce si s nimi mnohdy i zavoláte. Můžete si do nich stahovat aplikace a používat je v podstatě jako zmenšený mobilní telefon na zápěstí. Pokročilé modely vám umožní zobrazovat fotografie, mapy, dokonce i hrát hry. S výdrží baterie je to podobné jako u sporttesterů. Nabíjet budete cca 2x až 3x týdně, podle intenzity zatížení.Huawei Watch GT se vydává poněkud jiným směrem a tvoří tak v podstatě samostatnou kategorii. Funkčně se podobají spíše fitness náramku. Dovolí vám ale sledovat podrobné informace o aktivitách přímo na velkém barevném displeji s vysokým rozlišením. Navíc vypadají velmi elegantně a vůbec bych se nestyděl vzít si je třeba i k obleku, což se o fitness náramku říct nedá. Výdrž baterie se při běžném používání dá s fitness náramky také srovnávat, což vidím jako největší přednost těchto hodinek.Pokud tedy nejste nějaký aktivnější sportovec ani nepotřebujete, aby hodinky suplovaly funkce mobilního telefonu a zároveň chcete mít na ruce krásný reprezentativní kousek a ne jen nějaký kus gumy, budou pro Vás Huawei Watch GT tou správnou volbou. Navíc nemusíte tak často myslet na jejich dobíjení. Cenově se nachází právě tam, kam patří. Jsou dražší než fitness náramky, ale levnější než většina kvalitních sporttesterů nebo chytrých hodinek.(Ach ano, zapomněl jsem zmínit kategorii hybridních hodinek, které kombinují klasický analogový ciferník a záznamy o aktivitách je nutné zobrazit až v mobilu. Tato varianta má také velmi výbornou výdrž baterie, protože nemá displej. Toto je volba pro uživatele, kteří nedají dopustit na vzhled klasických hodinek, ale rádi by měli alespoň základní přehled o svých aktivitách.)

Ověřený zákazník

První dojem byl super. Vybalení krásně vypadajících hodinek vystřídalo překvapení při první aktualizaci hned po zapnuti. následovalo asi dalších 10 aktualizaci. po tomto kolečku bylo vše jak má být. Čeština se doinstalovala. aplikace přijmají zprávy v plnohodnotné češtině.app zdraví taktéž dostala před pár dny aktualizaci. Je přehledná a nemám na ní moc výhrad. Hodinky jsou kvalitně provedené. Maji krásný klasický vzhled, což jsem chtěl a pro běžného uživatale, který nepotřebuje nějaké blbosti jsou výborné. Měření tepu je dost přesné. Se spánkem je to taky v normě i když někdy mi ukazuje, že jsem se v noci probudil 2x a já spal jako miminko a zase naopak.největším plusem je výdrž hodinek. se zapnutým monitorem tepu a připojením k telefonu asi 5 hodin denně vydrží cca 8-10 dní.S použitím na túru se zapnutou GPS vydrží možná 24 hodin v kuse a musí se dobíjet. Nabíjení trvá přibližně 1.5h a magnetická kolébka je super.Za mě 95%.(bohužel jde jen 90 nebo 100%)

Ověřený zákazník

Přečíst všechny zkušenosti zákazníků →

Koupit či neokoupit Huawei Watch GT?

Kupte, pokud…

Hledáte hodinky s dlouhou výdrží baterie

Hodinky vydrží na jedno nabití až dva týdny, což je ideální pro ty, kteří nechtějí často nabíjet.

Chcete elegantní a pohodlný design

Lehký a tenký design hodinek v kombinaci s pohodlným páskem z kůže a plastu je skvělý pro každodenní nošení.

Potřebujete přesné měření sportovních aktivit a spánku

Hodinky nabízejí přesné GPS, kontinuální měření tepu a podrobné statistiky spánku, což je užitečné pro sportovce a lidi sledující své zdraví.

Nekupujte, pokud…

Očekáváte pravidelné a spolehlivé notifikace

Notifikace občas nefungují pravidelně a některé emaily mohou chybět, což může být frustrující.

Chcete exportovat sportovní aktivity do jiných aplikací

Hodinky nepodporují export aktivit jako soubor GPX, což může být omezující pro uživatele více sportovních aplikací.

Nosíte hodinky i při náročných fyzických činnostech

Hodinky mohou být náchylné k odření, takže nejsou ideální pro nošení při těžké práci nebo v náročných podmínkách.

Najít nejvýhodnější nabídku

FAQ – Často kladené otázky

Jak dlouho vydrží baterie při častém používání GPS?
Při častém používání GPS, například při dvouhodinovém běhu, spotřebují hodinky zhruba 6 % baterie. I při intenzivním používání GPS a notifikací mi hodinky vydržely zhruba 14 dní.
Jak přesné je měření tepu ve srovnání s hrudním pásem?
Měření tepu je velmi přesné a kontinuální. Porovnávala jsem ho s hrudním pásem a výsledky byly téměř totožné. Hodinky používají samoučící se algoritmus, který poskytuje velmi přesné výsledky v reálném čase.
Jak funguje monitoring spánku a co všechno měří?
Monitoring spánku je velmi podrobný. Hodinky měří REM, hluboký a lehký spánek, počet probuzení a dokonce i odpolední šlofík. Statistiky jsou velmi zajímavé a často se na ně dívám.
Jsou hodinky vodotěsné a vhodné pro plavání?
Ano, hodinky jsou vodotěsné do 50 metrů, což je skvělé pro plavání. Můžete je bez obav používat i při vodních aktivitách.
Je možné exportovat aktivity do jiných aplikací jako soubor GPX?
Bohužel, aktivity zaznamenané v aplikaci Zdraví se nedají běžně vyexportovat do jiné aplikace jako soubor GPX. Pokud dáte sdílet aktivitu, sdílíte pouze fotku nebo screenshot s aktivitou.
Jak fungují notifikace a jsou spolehlivé?
Notifikace fungují, ale ne úplně pravidelně. Hovory a SMS vidím vždy, ale občas mi nějaký email neprojde. Notifikace chodí pouze v dosahu Bluetooth, takže pokud se od telefonu vzdálíte, notifikace po návratu nepřijdou.
Jaké jsou možnosti přizpůsobení vzhledu hodinek?
Ciferníků je na výběr málo, ale s poslední aktualizací jich pár přibylo. Pásky se dají jednoduše vyměnit, což je velké plus. Celkově jsou hodinky softwarově jednoduché a nelze do nich nic instalovat nebo měnit pořadí obrazovek.

Parametry

Název produktu: Huawei Watch GT
Typ produktu: Chytré hodinky
Výrobce: Huawei
Výrobce: Huawei
Určení: unisex
Typ displeje: AMOLED
Úhlopříčka displeje: 1.39 palce
Velikost uložiště: 0.128 GB
Hmotnost: 46 g
NFC: ne
Hybridní hodinky: ne
Produktová řada: Huawei Watch GT
Slot pro SIM: ne
eSIM: ne
Voděodolnost a prachuvzdornost: ano

Fotogalerie

Kritika Huawei Watch GT

Huawei Watch GT

Shrnutí: Huawei Watch GT

Huawei Watch GT

Komentáře k Huawei Watch GT

Huawei Watch GT

Hodnocení Huawei Watch GT

Huawei Watch GT

Zkušenosti s Huawei Watch GT

Huawei Watch GT

Ostestováno: Huawei Watch GT

Huawei Watch GT

Poznámky k Huawei Watch GT

Huawei Watch GT

Posouzení: Huawei Watch GT

Huawei Watch GT

Zkoumání Huawei Watch GT

Huawei Watch GT

Pozorování Huawei Watch GT

Huawei Watch GT

Jak vybrat chytré hodinky: Tipy a triky od expertů

Možnosti chytrých hodinek

Chytré hodinky dnes umí opravdu hodně. Monitorování zdraví? Jasně. Notifikace z telefonu? Samozřejmě. Ale jsou i další, méně známé funkce.

ECG a SpO2: Pokročilé modely umí měřit EKG a saturaci kyslíkem. To se hodí třeba pro lidi se srdečními problémy.

Bezpečnostní funkce: Detekce pádů a SOS volání. To je fajn pro starší lidi nebo sportovce při outdoorových aktivitách.

 • Bezkontaktní platby: Apple Pay, Google Pay – stačí přiložit hodinky, a je zaplaceno.
 • Mobilní připojení: Některé mají SIM kartu a fungují jako miniaturní telefon.
 • Voděodolnost: Pro plavce a potápěče. Ale pozor, není voděodolnost jako voděodolnost.

Jak vybírat chytré hodinky

Jsou tři hlavní faktory: funkce, kompatibilita a design.

Funkce: Zamyslete se, co od hodinek očekáváte. Fitness tracking, zdravotní monitorování, hudební přehrávač, nebo všechno dohromady? První krok je jasně si říct, co je pro vás klíčové.

Kompatibilita: Hodinky by měly být kompatibilní s vaším telefonem. Apple Watch s Androidem nepojedou. Proto vždy zkontrolujte, zda budou hodinky fungovat s vaším systémem.

Design: Nosíte hodinky denně. Musí se vám líbit a být pohodlné. Vyzkoušejte různé řemínky a materiály. Silikon pro sport, kůže nebo kov na business schůzky. možnost měnit řemínky je obrovským plusem.

Na co si dát pozor a čemu se vyhnout

Výdrž baterie: Měla by odpovídat vašim potřebám. Pokud hodně cestujete, hledejte model s delší výdrží. Některé sportovní hodinky vydrží i měsíc, zatímco jiné sotva den.

Software a aktualizace: Před koupí zjistěte, jak často výrobce aktualizuje software. Nové funkce a opravy chyb jsou důležité. Levné hodinky často zapomínají na podporu.

Ekosystém a aplikace: Zkontrolujte, jaké aplikace jsou pro hodinky dostupné. Některé modely podporují stovky aplikací, jiné mají jen základní sadu. Ujistěte se, že tam najdete přesně to, co potřebujete.

Problémy s kompatibilitou: Některé hodinky mohou mít problémy s připojením k určitým telefonům nebo systémům. Prostudujte recenze a diskuze. Zkušenosti ostatních uživatelů mohou být neocenitelné.

Zvážit byste měli i kvalitu a věrohodnost senzorů. Ne všechny hodinky mají stejně přesné měření. Hledání recenzí od odborníků nebo testování jednotlivých funkcí může předejít zklamání.

Chytré hodinky mohou být skvělým pomocníkem, od sledování zdraví až po usnadnění každodenních úkolů. Výběr správného modelu však vyžaduje pečlivé zvážení vašich potřeb a možností.

Nejprodávanější z kategorie chytré hodinky