Přeskočit na obsah
Úvod » Elektronika » Bluetooth reproduktory » Recenze JBL Boombox 2 – skvělý zvuk s mohutnými basy

Recenze JBL Boombox 2 – skvělý zvuk s mohutnými basy

Celkové hodnocení

97 %

Für Musikliebhaber v kategorii Bluetooth reproduktory

JBL Boombox 2 je přenosný reproduktor s vynikajícím zvukem, mohutnými basy a dlouhou výdrží baterie. Přečtěte si naši recenzi a zjistěte více!.. Detailní informace

Podrobné hodnocení

 • 9,5/10
  Zvuk
 • 9,8/10
  Basy
 • 8,7/10
  Přenosnost
 • 9,4/10
  Baterie
 • 9,0/10
  Design
 • 8,5/10
  Funkce

Klady

 • Mohutné a cítitelné basy
 • Čistý a vyvážený zvuk
 • Snadná přenosnost
 • Moderní a odvážný design
 • Vodotěsnost IPX7
 • Výdrž baterie až 24 hodin
 • Vestavěná powerbanka

Zápory

 • Vyšší váha
 • Výšky by mohly být lepší
 • Absence USB-C portu
 • Chybí slot na paměťovou kartu
 • Dlouhá doba nabíjení

Moje zkušenost

“JBL Boombox 2 je výkonný a přenosný reproduktor, který nabízí skvělý zvuk s mohutnými basy a dlouhou výdrží baterie, což ocení zejména milovníci hudby na cestách. I když mu chybí některé moderní funkce jako USB-C port a slot na paměťovou kartu, jeho celkový výkon a odolnost proti vodě z něj dělají vynikající volbu pro různé příležitosti.”

Porovnat nabídky e-shopů, které produkt nabízejí →

Zvuk a výkon

JBL Boombox 2 mě hned na první poslech ohromil svými mohutnými basy. Je to reproduktor, který si opravdu zaslouží své jméno. Basy nejsou jen slyšet, ale doslova je cítíte na vlastní kůži. Při nízké hlasitosti jsou basy stále přítomné a příjemné, což je skvělé pro domácí poslech. Na druhou stranu, při vyšších hlasitostech je zvuk tak silný, že může snadno vyvolat problémy se sousedy.

Co se týče středů a výšek, Boombox 2 nezklame. Zvuk je čistý a vyvážený, i když někteří uživatelé mohou preferovat středobasovější podání novějších modelů jako Boombox 3 nebo Xtreme 3. V některých případech mi přišlo, že výšky by mohly být trochu lepší, ale to je spíše detail.

Přenosnost a design

Jednou z hlavních výhod Boomboxu 2 je jeho přenosnost. Díky ikonické rukojeti ho snadno vezmete kamkoliv. Na druhou stranu, váha může být pro někoho problém. S tím je ale třeba počítat, když si kupujete takto výkonný reproduktor. Design je moderní a odvážný, což se mi opravdu líbí. Navíc je vodotěsný podle normy IPX7, takže ho můžete vzít i k bazénu nebo na pláž bez obav.

Výdrž baterie a další funkce

Jedna z věcí, která mě opravdu nadchla, je výdrž baterie. Na jedno nabití vydrží až 24 hodin, což je skvělé pro dlouhé párty nebo výlety. A pokud se vám vybije telefon, můžete ho nabít přímo z vestavěné powerbanky v reproduktoru. To je opravdu praktické.

Co mi ale chybí, je absence USB-C portu a slotu na paměťovou kartu. To by reproduktor udělalo ještě univerzálnějším. Také doba nabíjení je poměrně dlouhá, což může být někdy nepříjemné.

Celkově je JBL Boombox 2 skvělý reproduktor s několika drobnými nedostatky. Pokud hledáte něco, co vám poskytne mohutný zvuk a zároveň je snadno přenosné, je tohle určitě volba, kterou byste měli zvážit.

Zkušenosti dalších zákazníků

dlouho jsem měl prvnì boombox a byl jsem naprosto spokojený u dvojky se jbl podařilo posunout laťku ještě výš plný potenciál se stejně jako u prvnìho boomboxu projevì až při plném výkonu k tomu byl taky konstruován nekupujte si ho pokud ho hodláte jenom lechtat nedocenìte ho doporučuji všem fanouškům elektronické hudby nebudete litovat ani koruny

Ověřený zákazník

JBL zvuk se mi opravdu líbí, takže jsem si postupně koupil Charge 5, Xtreme 3 a teď i Boombox 2. Jsem velice spokojený se všemi. Mohl jsem osobně porovnat, jak všechny hrají a pro každý mám své využití. Na netu je mnoho podrobných recenzí, takže je zbytečné to tu nějak více rozebírat. Mohu doporučit všechny.Slyšel jsem od několika lidí, že jsou všechny JBL přebasované. Dovolím si nesouhlasit. Hodně totiž záleží, kam a jak reprák umístíte.

Ověřený zákazník

Výborný přenosný reproduktor – co by také člověk za tyto peníze čekal… Měl jsem možnost porovnat JBL Boombox 2 s JBL Partybox 300… Boombox má v nekterých případech silnější basovou složku – byť ne tak prokreslenou – nižší frekvence podá mnohem lépe Partybox. U Partyboxu je více slyšet střední pásmo, výšky jsou u obou reproduktorů podobné… Celkově u Partyboxu je zvuk vyváženější, nicméně pokud člověk chce reproduktor někdy někam přenést, tak u Partyboxu je to už poměrně problém, kdežto Boombox vezmete jako příruční kabelku a bez větší námahy ho dostanete kam potřebujete.Co je ještě dobré zmínit… I při nízkých hlasitostech hraje Boombox 2 velice pěkně – basy se neztrácí, výšky jsou velice příjemně slyšet, tudíž pokud přemýšlíte i o nějakém běžném domácím poslechu, nemusíte se bát, že by se bez vysoké hlasitosti reprodukovaná hudba nedala poslouchat a vychutnat. Doma jsem neměl potřebu mít reproduktor puštěný na více než poloviční hlasitost – pak je to už opravdu na provokaci sousedů a již při poloviční hlasitosti je zvuku plná místnost.Co bych doporučil každému, kdo chce mít nad tímto reproduktorem lepší kontrolu, je mít v zařízení, ze kterého posíláte do Boomboxu 2 hudbu – grafický ekvalizér, kterým můžete zkorigovat úroveň a sílu basů (nejspíš je budete chtít ubrat), jelikož při dlouhodobějším poslechu vám jejich síla nemusí udělat dobře :-). U tohoto reproduktoru stejně jako u jiných (věřím, že nejen tohoto výrobce) je pro silné basy potřeba reproduktor dobře umístit v místnosti ve které chcete poslouchat – pokud toto neuděláte nejspíš budete z basové složky dost zklamaní…

Ověřený zákazník

Musím uznat, že za ty sice nemalé peníze tento produkt opravdu stojí. Mám od této firmy ještě jbl extreme 3 a když tyto repráky hrají dohromady, tak je to vážně slast pro uši. Pro případné zájemce opravdu vřele doporučuji, nejlépe koupit ještě jeden, aby to bylo to pravé ořechové a měli jste pořádnou zbraň proti sousedům.

Ověřený zákazník

Přečíst všechny zkušenosti zákazníků →

Koupit či neokoupit JBL Boombox 2?

Kupte, pokud…

Hledáte reproduktor s mohutnými basy

JBL Boombox 2 nabízí velmi silné basy, které jsou cítit na vlastní kůži. Ideální pro taneční párty a milovníky hudby s výraznými basy.

Potřebujete dlouhou výdrž baterie

S výdrží až 24 hodin na jedno nabití je Boombox 2 skvělou volbou pro dlouhé akce, výlety nebo dny strávené venku.

Chcete odolný a přenosný reproduktor

Díky vodotěsnosti podle normy IPX7 a ikonické rukojeti je Boombox 2 snadno přenosný a odolný vůči vodě, což ho činí ideálním pro použití u bazénu nebo na pláži.

Nekupujte, pokud…

Máte omezený rozpočet

JBL Boombox 2 není levný a jeho cena může být pro někoho příliš vysoká, zejména pokud hledáte reproduktor pro běžné použití.

Potřebujete lehký reproduktor

Boombox 2 je poměrně těžký, což může být nevýhodou pro ty, kteří hledají lehčí a snadno přenosný reproduktor.

Očekáváte moderní konektivitu

Absence USB-C portu a slotu na paměťovou kartu může být pro někoho zklamáním, zejména pokud očekáváte moderní a univerzální připojení.

Najít nejvýhodnější nabídku

FAQ – Často kladené otázky

Jaký je rozdíl mezi JBL Boombox 2 a JBL Boombox 3?
JBL Boombox 3 má vylepšené středobasové podání a vyšší celkový výkon (180 W oproti 80 W u Boombox 2). Boombox 3 také nabízí čistší zvuk, ale může působit až příliš hlasitě pro některé uživatele.
Jaký je nejlepší způsob, jak umístit JBL Boombox 2 pro optimální zvuk?
Pro nejlepší basový výkon umístěte Boombox 2 na pevný povrch a ideálně v blízkosti stěny, která pomůže odrazit basy a zesílit zvuk. Vyhněte se umístění v rozích místnosti, kde by mohlo dojít k nežádoucímu zkreslení.
Jak dlouho trvá plné nabití JBL Boombox 2?
Plné nabití JBL Boombox 2 trvá přibližně 6,5 hodiny. Doporučuji nabíjet přes noc nebo během dne, kdy reproduktor nepoužíváte.
Mohu JBL Boombox 2 používat i v dešti nebo u bazénu?
Ano, JBL Boombox 2 je vodotěsný podle normy IPX7, což znamená, že ho můžete bez obav používat v dešti nebo u bazénu. Vydrží ponoření do vody do hloubky 1 metru po dobu až 30 minut.
Jaký je rozdíl mezi JBL Boombox 2 a JBL Xtreme 3?
JBL Boombox 2 nabízí silnější basy a větší celkový výkon než JBL Xtreme 3. Xtreme 3 je však lehčí a kompaktnější, což může být výhodné pro časté přenášení. Oba modely mají vodotěsnost IPX7.
Jak mohu propojit JBL Boombox 2 s dalšími reproduktory?
JBL Boombox 2 podporuje funkci JBL PartyBoost, která umožňuje propojení s dalšími kompatibilními reproduktory. Stačí stisknout tlačítko PartyBoost na obou reproduktorech a automaticky se spárují.
Je možné upravit zvukové nastavení JBL Boombox 2 pomocí ekvalizéru?
Ano, doporučuji použít grafický ekvalizér na zařízení, ze kterého přehráváte hudbu. Můžete například snížit úroveň basů, pokud vám přijdou příliš silné při delším poslechu.

Parametry

Název produktu: JBL Boombox 2
Typ produktu: Bluetooth reproduktory
Výrobce: JBL
Běžná výdrž baterie: 24 h
Hmotnost: 5910 g
Celkový výkon RMS: 80 W
AUX-IN: ano
FM tuner: ne
Hlasový asistent: ne
Ovládání hlasitosti: ano
USB vstup: ne
Vestavěný mikrofon: ano
Voděodolné: ano
Vstup pro microSD: ne
Párty reproduktory: ano
Mini: ne
Přenosné: ano
Funkce powerbanky: ano

Fotogalerie

Hodnocení JBL Boombox 2

JBL Boombox 2

Test: JBL Boombox 2

JBL Boombox 2

Poznámky k JBL Boombox 2

JBL Boombox 2

Hodnocení: JBL Boombox 2

JBL Boombox 2

Komentáře k JBL Boombox 2

JBL Boombox 2

Pohled na JBL Boombox 2

JBL Boombox 2

Zkušenost s JBL Boombox 2

JBL Boombox 2

Testování JBL Boombox 2

JBL Boombox 2

Shrnutí: JBL Boombox 2

JBL Boombox 2

Úvaha o JBL Boombox 2

JBL Boombox 2

Výběr Bluetooth reproduktorů: Tipy od expertů pro náročné posluchače

Možnosti Bluetooth reproduktorů

Bluetooth reproduktory se dnes nabízí v nespočtu variant, od kapesních kousků pro poslech na cestách po výkonné domácí modely. Můžete si vybrat ultra kompaktní reproduktory, které snadno strčíte do kapsy, ale také robustní modely s větším výkonem a lepším zvukem.

Také existují reproduktory do sprchy, voděodolné verze pro outdoorové aktivity, a dokonce modely s vestavěnými světelnými efekty.

Bezdrátová konektivita a její možnosti

Většina Bluetooth reproduktorů dnes podporuje verzi Bluetooth 5.0 nebo vyšší, což zajišťuje stabilnější připojení a větší dosah. Některé modely však jdou ještě dál a nabízí NFC pro rychlé párování, či možnost připojit více reproduktorů do stereo režimu.

Baterie a výdrž

Výdrž baterie je často rozhodujícím faktorem. Kvalitní reproduktory nabízí výdrž od 12 do 20 hodin na jedno nabití. Pozor však, doba výdrže může být ovlivněna hlasitostí poslechu. Vyplatí se také sledovat, zda reproduktor disponuje funkcí rychlého nabíjení.

Co si pohlídat při nákupu

Při výběru Bluetooth reproduktoru je důležitá především kvalita zvuku. Sledujte, zda model nabízí vyvážené basy, středy a výšky. Některé levnější modely mají tendenci přehnaně zvýraznit basy na úkor ostatních složek zvuku.

Odolnost a konstrukce také hrají velkou roli. Materiály by měly být kvalitní a odolné proti mechanickému poškození. Speciální modely pro outdoor mohou mít různé stupně krytí IP, které zaručují odolnost proti vodě a prachu.

Praktické funkce a ovládání

Hodnotné jsou také funkce jako hlasové ovládání, možnost přijímat hovory přímo skrze reproduktor nebo podpora mikroSD karet pro přehrávání hudby bez nutnosti připojovat telefon. Dobrý reproduktor nabízí jednoduché a intuitivní ovládání, ideálně přes tlačítka s dostatečnou odezvou.

Na co si dát pozor

Nakupujte od prověřených výrobců. Ano, můžete narazit na levné kousky, ale ty často zklamou kvalitou zvuku nebo výdrží baterie. Doporučuji vyhledat recenze a testy konkrétních modelů před zakoupením.

Časté problémy a řešení

Ztráta připojení může být běžným problémem zejména u starších nebo laciných modelů. Vyberte modely s Bluetooth 5.0 a vyšší, které tento problém značně eliminují. Některé modely také mohou mít problémy s kompatibilitou – dvakrát zkontrolujte, zda je váš telefon nebo jiný zdroj zvuku plně kompatibilní.

Také je třeba počítat s tím, že ne všechny modely mají stejnou kvalitu mikrofonu pro volání. Pokud zamýšlíte reproduktor používat také pro handsfree, ověřte kvalitu mikrofonu ve specifikacích nebo v recenzích uživatelů.

Volba Bluetooth reproduktoru může být nelehká, ale s těmito tipy už máte nakročeno k výběru toho nejlepšího pro vaše potřeby. Nezapomínejte, že kvalitní zvuk a funkčnost jsou na prvním místě, ať už reproduktor využíváte doma, v práci nebo na cestách.

Nejprodávanější z kategorie bluetooth reproduktory