Přeskočit na obsah
Úvod » Elektronika » Reprosoustavy a reproduktory » Recenze JBL Flip3 – kompaktní design a vyvážený zvuk s basy

Recenze JBL Flip3 – kompaktní design a vyvážený zvuk s basy

Celkové hodnocení

92 %

Výkonný společník v kategorii Reprosoustavy a reproduktory

JBL Flip3 je kompaktní, stylový reproduktor s ohromujícím zvukem, voděodolností a možností připojení více zařízení. Přečtěte si podrobnou recenzi tohoto výkonného společníka... Detailní informace

Podrobné hodnocení

 • 9,0/10
  Zvuk
 • 8,5/10
  Design
 • 8,0/10
  Výdrž baterie
 • 9,2/10
  Odolnost
 • 8,8/10
  Funkce

Klady

 • Kompaktní a elegantní design
 • Odolné proti stříkající vodě a pádům
 • Parádní čistý zvuk a silné basy
 • Možnost připojení tří zařízení najednou
 • Výdrž baterie až deset hodin
 • Rychlé nabíjení
 • Voděodolnost vhodná pro venkovní použití
 • Integrovaný mikrofon pro telefonní hovory

Zápory

 • Náchylný ke skutálení kvůli válcovému tvaru
 • Nabíjecí konektor microUSB se může vyviklat
 • Nechráněné pasivní měniče
 • Zvukové zkreslení při vyšší hlasitosti
 • Šum při nízké hlasitosti
 • Kvalita zvuku závislá na formátu souboru

Moje zkušenost

“JBL Flip mě příjemně překvapil svým kompaktním designem, kvalitním zpracováním a vyváženým zvukem s výraznými basy. Připojení více zařízení a voděodolnost jsou skvělé funkce, které ocení každý uživatel. I když má své drobné nedostatky, jako je nechráněný nabíjecí konektor a mírné zkreslení při vyšších hlasitostech, za svou cenu nabízí opravdu hodně a je skvělým společníkem pro každou příležitost.”

Porovnat nabídky e-shopů, které produkt nabízejí →

Design a kvalita zpracování

JBL Flip mě na první pohled zaujal svým kompaktním a elegantním designem. Tvar válce o velikosti plechovky je nejen esteticky příjemný, ale také praktický. Díky pogumovanému tělu a odolné textilii je reproduktor nejen odolný proti stříkající vodě, ale také proti pádům. Bohužel, válcový tvar si občas říká o to, aby se skutálel, což může být trochu nepraktické.

Materiály a zpracování jsou na vysoké úrovni. Reproduktor působí robustně a kvalitně, což je v této cenové kategorii příjemné překvapení. Jedinou výtkou je nechráněný nabíjecí konektor microUSB, který se mi po půl roce vyvyklal. Pasivní měniče by také mohly být nějak zakryté, protože mám obavy, že je někdo nechtěně poškodí.

Zvukový výkon

Co se týče zvuku, JBL Flip mě opravdu nadchl. Na svou velikost nabízí parádní čistý zvuk a silné basy bez zkreslení i na maximální hlasitost. Technologie JBL Bass Radiator opravdu dělá své. Zvuk je vyvážený, ať už posloucháte rock, pop nebo elektroniku. V malé místnosti se ale basy mohou trochu ztratit, takže doporučuji umístit reproduktor do rohu nebo do okna, kde se zvuk lépe odrazí.

Na druhou stranu, při vyšších hlasitostech (nad 70%) může docházet k mírnému zkreslení zvuku a v nízkých hlasitostech je slyšet šum. Pokud posloucháte hudbu ve formátu FLAC, kvalita zvuku je opravdu vynikající. Ale u běžných MP3 souborů může být zvuk při vyšší hlasitosti méně kvalitní.

Funkce a výdrž baterie

Jednou z velkých výhod je možnost připojení až tří zařízení najednou přes Bluetooth. To se hodí, když chcete na párty mixovat hudbu s přáteli. Funkce JBL Connect umožňuje propojit až sto dalších reproduktorů, což je skvělé pro větší akce. Integrovaný mikrofon s redukcí hluku a ozvěny je praktický pro telefonní hovory, i když ho osobně moc nevyužívám.

Výdrž baterie je slušná – reproduktor vydrží hrát až deset hodin na jedno nabití. Při poloviční hlasitosti jsem dosáhla provozu kolem sedmi hodin, což je dostatečné pro většinu situací. Nabíjení probíhá přes microUSB, což je trochu zastaralé, ale stále funkční. Rychlé nabíjení je velkým plusem, takže nemusíte dlouho čekat, než se reproduktor znovu nabije.

Voděodolnost je dalším bonusem, který oceníte zejména u bazénu nebo na pláži. Reproduktor můžete klidně vzít do sprchy nebo ho opláchnout pod tekoucí vodou, aniž byste se museli bát o jeho poškození. To je opravdu skvělá vlastnost, kterou jsem několikrát ocenila.

Celkově je JBL Flip skvělým společníkem pro každého hudebního nadšence, ať už ho používáte doma, na párty nebo venku. Má své mouchy, ale za tu cenu nabízí opravdu hodně.

Zkušenosti dalších zákazníků

Za ty peníze naprosto špičkový stroj! Koupil jsem ho až na podruhé a vinou byl prostor, kde jsem jej testoval. Obrovská prodejna Datartu ve Zlíně (hluk,zvuk se neměl kde opřít a zanikl).Po druhé jsem jej otestoval spolu s Bose soundlink Color (ten gumový) a třemi jinými konkurenty v malé prodejně v Uherském Hradišti. A v ceně kolem 1000 Kč až 3000 Kč tam JBL Flip naprosto exceloval! Jak kvalitou zpracování, zvukem, výdrží baterie,rychlým spojením bluetooth. Flip má totiž válcový tvar (asi nejste slepí, když si tohle čtete) a basové reproduktory jsou na každé s konců tohoto válce. Takže jej nepostavíme jako plechovku, ale položíme. Jemně se zhoupne,ale pak drží.Pokud chceme silné basy, záleží na tom, kde jej umístíme. Doporučují jej umístit do rohu místnosti nebo třeba do okna, kde se basy mají odkud odrazit a budete moc spokojeni. Ale často jej využívám třeba i ve sprše, kde si jej můžete zavěsit na poutko a stříkající voda mu nic neudělá. Dosah bluetooth je cca 10 metrů…

Ověřený zákazník

Mám zkušenost používat tento reproduktor 5 měsíců za celou dobu jsem nenarazil ani na jeden protiklad vše jak je uvedené v Pareametrech a popisu prokuktu.Není to nějaký šmejd jako např Lamax který jsem měl zkušenost používat a po dobu 20 dnů a byl jsem naprosto nespokojený.Kvalitní výdž baterie krásný zvuk čistota vše jak má u reproduktoru být.Nic jiného bych si nekoupil reproduktor bych nevyměnil ani za Iphone nic.Prostě je to muj osobní přítel do dílny , školy , na kolo , na párty a další zábavné místa.Reprodukot jsem si zakoupil hned po tom co jsem si přečetl paramtry a všchno co má u kvalitního našlapaného repráku být je to prostě špičková mašina.Zaujmul mě hned jak jsem ho uviděl.Patří mezi levnější což jen jenom dobře protože ne každý má na to aby kupoval reproduktor za 5 Tisíc což je i na normalní přenosná reprák dost.Takže přeji vám hodně stěstí ve výběru a snad si koupíte tuhle mašinu a nic jiného uz nikdy chtít nebudete .Konkurenci nemá ( v jiných značkách ) + Žádné otravné hlášky jako jsou například u LamaxuS pozdravem Dominik Niederle

Ověřený zákazník

Výborný reproduktor, za tuto cenu nenajdete lepší, vše je čisté i při zvýšení hudby na max, pár krát mi spadl na beton z dvou metrů a nic mu nebylo, lil jsem na něj vodu, parádně těsní, už půl roku jej používám u cvičení, velice mě potěšilo, že se toto zařízení dá spárovat také s několika dalšími a můžete mít tak super 360° ozvučení místnosti. Tento produkt jsem si především vybral kvůli tomu, že jsem se rozhodoval mezi sluchátky a reproduktory, u cvičení vám mohou vadit sluchátka, padat z hlavy atd.. proto jsem volil tady tento reproduktor, v ničem vás nezklame má i moc pěkné zpracování, a hlavně basy na okrajích jsou naprosto nádherné při puštění nějaké ,,bubnové hudby“ skáčou jako o život. Luxusní reproduktor, ve všem vás potěší. Jen tak mimochodem, JBL dodávám ozvučení do aut Ferrari.

Ověřený zákazník

Sice trošku dražší, ale snad nejlepší repráček na trhu. Je malý, má slušný výkon, silné, ale nepřepálené basy, nezkresluje a „nechrčí“ na maximální hlasitost. Ovládání je naprosto triviální a jde to i poslepu. Velice rychle a snadno se jedním tlačítkem spáruje s telefonem. A výdrž, i když by mohla být lepší, tak dostačuje na dva dny poslechu v práci na střední hlasitost. Zatím jsem nezkoušel odolnost, ale měl by se dát lehce vykoupat a je na hranách pogumovaný, tak snad přežije i nějaký ten pád. Jen mohla být nějaká mřížka přes pasivní měniče, mám o ně docela strach, spousta lidí má nutkání to hned mačkat. Na jednu stranu škoda, že chybí slot na sd kartu, na druhou stranu díky své jednoduchosti má repráček 4 tlačítka s jasně danou funkcí(u konkurence mi vadí, že tlačítko +/- zesiluje i posunuje skladbu podle délky podržení a ne vždy to udělá to, co člověk chce)

Ověřený zákazník

Přečíst všechny zkušenosti zákazníků →

Koupit či neokoupit JBL Flip3?

Kupte, pokud…

Hledáte kompaktní a odolný reproduktor

JBL Flip je malý, lehký a odolný proti vodě i pádům, což ho činí ideálním pro venkovní použití a cestování.

Chcete kvalitní zvuk a silné basy

Reproduktor nabízí čistý zvuk a silné basy bez zkreslení, což oceníte při poslechu různých hudebních žánrů.

Potřebujete dlouhou výdrž baterie

S výdrží až deset hodin na jedno nabití je JBL Flip skvělý pro celodenní akce bez nutnosti nabíjení.

Nekupujte, pokud…

Nechcete řešit problémy s konektorem

Nabíjecí konektor microUSB se může po čase vyviklat, což může být nepříjemné a omezující.

Preferujete čistý zvuk při nízké hlasitosti

Při nízkých hlasitostech je slyšet šum, což může rušit při tichém poslechu.

Očekáváte vysokou kvalitu zvuku při každé hlasitosti

Při vyšších hlasitostech může docházet ke zkreslení zvuku, což může být pro náročnější posluchače problém.

Najít nejvýhodnější nabídku

FAQ – Často kladené otázky

Jaký je nejlepší způsob umístění JBL Flip pro dosažení nejlepšího zvuku?
Umístěte reproduktor do rohu místnosti nebo do okna. Zvuk se lépe odrazí a basy budou silnější. V malých místnostech se může zvuk ztratit, takže umístění je klíčové.
Jak dlouho trvá nabití JBL Flip a jak dlouho vydrží hrát?
Nabití trvá přibližně 3,5 hodiny. Na jedno nabití vydrží hrát až 10 hodin, při poloviční hlasitosti provoz cca 7 hodin.
Jaké formáty hudby poskytují nejlepší kvalitu zvuku na JBL Flip?
Hudba ve formátu FLAC poskytuje nejlepší kvalitu zvuku. U běžných MP3 souborů může být zvuk při vyšší hlasitosti méně kvalitní.
Jak se JBL Flip chová při vystavení vodě?
Reproduktor je odolný proti stříkající vodě a polití. Můžete ho vzít do sprchy nebo opláchnout pod tekoucí vodou bez obav o poškození.
Jaké jsou nejčastější problémy s JBL Flip a jak je řešit?
Nejčastějším problémem je vyviklaný microUSB konektor po delším používání. Doporučuji jemné zacházení při nabíjení. Další problém může být zkreslení zvuku při vyšších hlasitostech, což lze minimalizovat přehráváním kvalitních hudebních souborů.
Můžu propojit více JBL Flip reproduktorů najednou?
Ano, pomocí technologie JBL Connect můžete propojit až sto dalších reproduktorů. To je skvělé pro větší akce a párty.
Je možné používat JBL Flip pro telefonní hovory?
Ano, reproduktor má integrovaný mikrofon s redukcí hluku a ozvěny, takže ho můžete použít pro telefonní hovory. Stačí stisknout jedno tlačítko a přijmout hovor.

Parametry

Název produktu: JBL Flip3
Typ produktu: Reprosoustavy a reproduktory
Konstrukce: přenosné
Počet reprobeden: 2+0
Aktivní: ano

Fotogalerie

Posouzení: JBL Flip3

JBL Flip3

Průzkum JBL Flip3

JBL Flip3

Pohled na JBL Flip3

JBL Flip3

Test: JBL Flip3

JBL Flip3

Pozorování JBL Flip3

JBL Flip3

Zkoumání JBL Flip3

JBL Flip3

Zkušenost s JBL Flip3

JBL Flip3

Zkušenosti s JBL Flip3

JBL Flip3

Testování JBL Flip3

JBL Flip3

Poznámky k JBL Flip3

JBL Flip3

Průvodce výběrem reprosoustavy a reproduktorů

Typy reproduktorů a jejich využití

Při výběru reprosoustavy je klíčové uvědomit si, jaký typ reproduktorů potřebujete. Existuje několik základních kategorií:

 • Podlahové reproduktory: Hodí se do prostornějších místností, mají hloubku a sílu zvuku.
 • Regálové reproduktory: Kompaktnější, ideální pro menší prostory, často na police či nábytek.
 • Středové reproduktory: Klíčové pro domácí kino, zajišťují čistotu dialogů.
 • Subwoofery: Nezbytné pro kvalitní basy, přidávají hloubku vašemu zvukovému zážitku.
 • Satellitní reproduktory: Malé a flexibilní, vhodné pro surround sound setupy.

Co zohlednit při výběru

Jakmile máte jasno v typu reproduktorů, přichází na řadu ostatní faktory:

 1. Kvalita zvuku: Investujte čas do poslechu různých modelů. Každý má jiný vkus, zejména pokud jde o rovnováhu mezi basy, středy a výškami.
 2. Konektivita: Moderní reproduktory nabízejí různé možnosti připojení – Bluetooth, Wi-Fi, AUX, optické kabely. Zvažte, co nejlépe odpovídá vašim potřebám.
 3. Design a velikost: Reproduktory by měly nejen dobře hrát, ale i vypadat. Vyberte si styl, který ladí s vaším interiérem.
 4. Výkon a citlivost: Udává hlasitost a energetickou náročnost. Výkon v zásadě udává, jak hlasitě reproduktor hrají při určitém zatížení.
 5. Frekvenční rozsah: Ovlivňuje kvalitu zvuku detailně napříč různými tóny. Zajímavé hodnoty jsou od cca 20 Hz do 20 kHz, což je rozpětí lidského sluchu.

Na co si dát pozor

Několik věcí vám může výběr kompluhovat. Pozor na:

 • Příliš nízkou cenu: Levné reproduktory mohou být lákavé, ale často mají špatnou kvalitu zvuku a nízkou životnost.
 • Kompatibilitu s vaším systémem: Ujistěte se, že reproduktory jsou kompatibilní s vaším AV přijímačem nebo jiným zařízení.
 • Room acoustic: Váš domov má vlastní akustiku, což může výsledný zvuk reproduktorů ovlivnit. Polstrovaný nábytek a závěsy mohou zlepšit akustiku místnosti.

Ať už vybíráte reproduktory na základě jejich designu nebo výkonu, mějte na paměti, že dobré rozhodnutí v této kategorii vylepší každý poslechový zážitek. Trh nabízí mnoho možností, proto se nebojte investovat čas do výzkumu a testování různých modelů. Šťastný výběr a užijte si svou novou reprosoustavu!

Nejprodávanější z kategorie reprosoustavy a reproduktory