Přeskočit na obsah
Úvod » Kosmetika a parfémy » Dětské krémy » Recenze Just tymiánový krém 60 ml – účinný při nachlazení a kašli

Recenze Just tymiánový krém 60 ml – účinný při nachlazení a kašli

Celkové hodnocení

96 %

Účinný přírodní krém v kategorii Dětské krémy

Just tymiánový krém je přírodní produkt, který ulevuje od nachlazení, kašle a rýmy. Přečtěte si naši podrobnou recenzi a zjistěte více... Detailní informace

Podrobné hodnocení

 • 9,5/10
  Účinnost
 • 9,0/10
  Vůně
 • 6,5/10
  Složení
 • 7,0/10
  Cena
 • 9,0/10
  Výdrž
Recenze Just tymiánový krém 60 ml

Klady

 • Dobře se roztírá a rychle vstřebává
 • Výrazně ulevuje od rýmy a kašle
 • Krásná vůně
 • Dlouhá výdrž balení
 • Účinný na uvolnění napětí a svědění

Zápory

 • Obsahuje škodlivé chemické látky
 • Vysoká cena
 • Obavy z dlouhodobého používání u dětí

Moje zkušenost

“Tymiánový krém JUST hodnotím jako účinný přírodní produkt, který nám pomohl při nachlazení a ulevil od kašle a rýmy. Oceňuji jeho příjemnou vůni a dlouhou výdrž, ale mám obavy z některých chemických složek ve složení. Cena je vyšší, ale vzhledem k účinnosti se mi investice vyplatila.”

Porovnat nabídky e-shopů, které produkt nabízejí →

Moje zkušenost s Tymiánovým krémem JUST

Na Tymiánový krém od firmy JUST jsem narazila díky doporučení několika známých. Mám dva malé syny, kteří jsou často nachlazení, a tak jsem hledala něco, co by jim ulevilo od kašle a rýmy. Krém mě zaujal svým přírodním složením a krásnou vůní. Obsahuje éterické oleje z tymiánu, eukalyptu, borovice, rozmarýnu, citronu a heřmánku, což znělo velmi slibně.

Pozitivní účinky

Po prvním použití jsem byla příjemně překvapená. Krém se dobře roztírá a rychle se vstřebává. Namazala jsem klukům hrudník a záda, a do pár dnů se jim výrazně ulevilo. Rýma i kašel byly pryč. Navíc krém krásně voní, což je příjemný bonus. Používáme ho celá rodina, a to nejen při nachlazení, ale i preventivně na plosky nohou pro posílení imunity.

Další výhodou je, že krém dlouho vydrží. I když je cena vyšší, balení nám vystačilo na celou zimu a jaro. Opravdu stačí malé množství na důkladné promazání. Krém je také skvělý na uvolnění napětí a svědění po štípnutí hmyzem.

Negativní stránky

Bohužel, po podrobnějším prostudování složení jsem zjistila, že krém obsahuje některé chemické látky, které mohou být škodlivé. Triethanolamine a Propylparaben jsou známé karcinogeny, což mě znepokojilo. Přestože krém pomáhá, mám teď obavy ho používat dlouhodobě, zejména u malých dětí.

Další nevýhodou je cena. Přestože krém vydrží dlouho, jeho pořizovací cena je poměrně vysoká. Pro rodiny s nižším rozpočtem to může být problém. Nicméně, pokud hledáte účinný přírodní produkt, který opravdu pomáhá, investice se vyplatí.

Specifikace produktu

Tymiánový krém obsahuje éterické oleje z tymiánu, eukalyptu, rozmarýnu, borovice, citronu a heřmánku. Účinnými látkami jsou mimo jiné kafr, sójový a parafínový olej. Složení se může mírně lišit, proto je dobré sledovat etiketu na obalu. Objem balení je 60 ml, což je při šetrném používání dostačující na delší dobu.

Celkově jsem s krémem spokojená, ale je dobré mít na paměti jeho složení a cenu. Pokud hledáte přírodní a účinný produkt na nachlazení, Tymiánový krém JUST může být skvělou volbou. Jen si dejte pozor na možné chemické látky a zvažte, zda vám to stojí za to.

Zkušenosti dalších zákazníků

Při nachlazení nenahraditelný (- smíchaný s kapkou „Just 31“) namazaný na průdušky, krční uzliny odshora dolů, zátylek, lokte, chodidla)… Krásná vůně. Používáme už čtvrtstoletí. Dražší, ale dlouho vydrží (je koncentrovaný a dobře se roztírá).

Ověřený zákazník

+ Krém jsem si objednala na doporučení dcery, trpěla jsem silným kašlem a léky mi zabraly pouze částečně. Po používání krému se mi kašel výrazně zlepšil, dobře odkašlávám.- snad jenom velmi intenzivní až pronikavá vůně

Ověřený zákazník

Kosmetiku JUST jsem vyzkoušela po přečtení pár článků a doporučení. Mám dva malé syny 1,5 a 5 let. Znáte to, rýmy, virózy , kašle ……. kord na podzim a v zimě. Když se nenachladí, přitáhne nám starší syn něco ze školky. Člověk pak nespí, běhá se sirupama, měří teploty …….. a hledá, co by pomohlo aby se ten malý človíček mohl vyspat bez ucpaného nosu a nekašlal ze spaní 🙁 . Nejprve mě zrazovala cena, říkala jsem si, že v lékárně budou mít určitě něco podobného za menší peníz ale pak jsem si řekla, no co vyzkoušíme a uvidíme. Moc se mi líbilo, že se jedná o přírodní kosmetiku, hodně na to koukám protože mladší syn má ošklivý atopický ekzém a nemůžu ho jen tak něčím namazat aby se mi neosypal. Vyhledala jsem si svého nejbližšího prodejce JUSTU , domluvila se s ním a druhý den jela pro krém. Paní, co kosmetiku JUST prodává mě seznámila s produkty JUST a doporučila mi zároveň pořídit i sprej, který se stříkne do prostoru místnosti nebo plenu pro uvolnění dýchacích cest a desinfekci vzduchu v místnosti. A tak jsem odcházela se dvěma produkty, mastí a sprejem a se smíšenými pocity, jestli jsem zase nenaletěla na krásné sliby za /pro mě – matka na mateřské/ velké peníze. Večer jsem namazala oba kluky mastí, stříkla sprej na navlhčenou plenu a dala na postýlku – mast se krásně roztírá, nádherně voní, sprej voní úžasně. Po čtyřech dnech bylo po rýmě i kašli, nemohla jsem tomu uvěřit. Klukům opravdu hodně ulevil. Po této zkušenosti už nedám bez tymiánové masti a spreje ani ránu. Vydrží vzhledem k ceně poměrně dlouho. Používala jsem balení masti a spreje celou zimu a jaro, když kluci začali kašlat nebo se objevila rýma. Mast jsem vyzkoušela na manželovi i na sobě, když jsem chytla ošklivou chřipku. Musím říci, že těch peněz nelituji. Mám ještě necelou půlku balení masti ale sprej už došel. Nastává sezóna chřipek, rýmiček …… takže jdu koupit sprej a mast do zásoby. Co se týče mladšího synka s atopickým ekzémem, mastičku snáší dobře, mají tam i speciální kosmetiku pro atopáčky- nemám odzkoušeno. Za naší rodinu doporučujeme.

Ověřený zákazník

Měli jsme jej, používali, ale po bedlivějším prostudování složení jsme narazili na dvě velmi nebezpečné látky se známkou škodlivosti 5 (nejhorší, karcinogenní) je to: Triethanolamine a Propylparaben. Mrzí mě, že jsem to mazala malému dítěti na doporučení jedné známé přes půl roku na hrudníček jako prevenci proti nachlazení v chřipkovém období !!! 🙁 Přitom tyto dvě éčka jsou v přírodní kosmetice zakázány. Ostatní výroby jsem již od této značky nezkoušela, jen tento Tymiánový krém Just 60 ml.

Ověřený zákazník

Přečíst všechny zkušenosti zákazníků →

Koupit či neokoupit Just tymiánový krém 60 ml?

Kupte, pokud…

Hledáte přírodní produkt na nachlazení

Tymiánový krém JUST obsahuje éterické oleje z tymiánu, eukalyptu, rozmarýnu, borovice, citronu a heřmánku, které pomáhají při nachlazení a uvolňují dýchací cesty.

Potřebujete dlouhotrvající produkt

I když je cena vyšší, krém vydrží dlouho. Stačí malé množství na důkladné promazání, což z něj dělá ekonomickou volbu.

Máte rádi příjemné vůně

Krém krásně voní, což je příjemný bonus při jeho používání. Vůně bylinek a čistoty může být uklidňující a osvěžující.

Nekupujte, pokud…

Máte obavy z chemických látek

Krém obsahuje některé chemické látky, jako Triethanolamine a Propylparaben, které mohou být škodlivé a jsou známé karcinogeny.

Máte omezený rozpočet

I když krém dlouho vydrží, jeho pořizovací cena je vysoká, což může být problém pro rodiny s nižším rozpočtem.

Hledáte rychlé řešení bez dalšího studování

Pro přesné složení a použití produktu je nutné kontaktovat odborného poradce, což může být pro někoho zbytečně komplikované.

Najít nejvýhodnější nabídku

FAQ – Často kladené otázky

Jaké jsou hlavní účinné látky v Tymiánovém krému JUST a jaké mají účinky?
Hlavními účinnými látkami jsou éterické oleje z tymiánu, eukalyptu, borovice, rozmarýnu, citronu a heřmánku. Tyto oleje mají protizánětlivé, antibakteriální a uklidňující účinky, které pomáhají uvolnit dýchací cesty a zmírnit kašel a rýmu.
Může Tymiánový krém JUST způsobit alergické reakce?
Ano, může. Obsahuje některé chemické látky jako Triethanolamine a Propylparaben, které mohou být u citlivějších jedinců alergenní. Doporučuji provést test na malé části kůže před prvním použitím, zejména u dětí.
Jak často mohu Tymiánový krém JUST aplikovat na děti?
Krém můžete aplikovat několikrát denně, zejména před spaním. Stačí malé množství na hrudník, záda nebo pod nos. Dbejte na to, aby se krém nedostal do očí nebo úst.
Jak dlouho vydrží jedno balení Tymiánového krému JUST?
Jedno balení o objemu 60 ml vydrží při šetrném používání několik měsíců. Stačí opravdu malé množství krému na jednu aplikaci, což zvyšuje jeho ekonomičnost navzdory vyšší pořizovací ceně.
Je Tymiánový krém JUST vhodný pro děti s atopickým ekzémem?
Krém může být vhodný i pro děti s atopickým ekzémem, ale doporučuji opatrnost kvůli přítomnosti některých chemických látek. Nejlepší je konzultovat použití s odborníkem nebo provést test na malé části kůže.
Jaké jsou alternativy k Tymiánovému krému JUST pro nachlazení?
Alternativy mohou zahrnovat přírodní balzámy s eukalyptem, mentolem nebo jinými éterickými oleji, které mají podobné účinky. Můžete také vyzkoušet inhalace s éterickými oleji nebo bylinkové čaje.
Může Tymiánový krém JUST pomoci i při jiných potížích než nachlazení?
Ano, krém je skvělý na uvolnění napětí, zmírnění svědění po štípnutí hmyzem a může pomoci i při bolestech svalů. Jeho široké spektrum účinků ho činí velmi univerzálním pomocníkem v domácnosti.

Parametry

Název produktu: Just tymiánový krém 60 ml
Typ produktu: Dětské krémy
Objem: 60 ml

Fotogalerie

Verdikt: Just tymiánový krém 60 ml

Just tymiánový krém 60 ml

Dětské krémy: Jak vybrat ten nejlepší pro vaše dítě?

Jaké jsou možnosti?

Možností je mnoho. Trh s dětskými krémy je nasycený různými druhy produktů. Krémy na opruzeniny, hydratační krémy, krémy na suchou pokožku, ochranné krémy na zimu, letní krémy s vysokým SPF… každý má své místo v koupelně, ale každý má své specifické využití.

Například krémy na opruzeniny musí být silně ochranné a snadno se roztírat, zatímco hydratační krémy by měly být lehké a rychle vstřebatelné.

Jak vybírat?

Nejprve si ujasněte, co přesně potřebujete. Pro jaký účel? Jaký má vaše dítě typ pokožky? Má spíše suchou nebo normální? Zaměřte se na složení produktu a hledejte přírodní ingredience. Vyhněte se parabenům, alkoholu a syntetickým barvivům.

Čtěte složení

Důležité je se zaměřit na aktivní složky v krému. Například heřmánek má zklidňující účinek a je vhodný pro citlivou pokožku. Naopak aloe vera je skvělá pro hojení drobných ranek a popálenin. Bambucké máslo je výborný zvlhčovač a ochranný film proti vnějším vlivům.

Zohledňujte věk dítěte

Ne všechny krémy jsou vhodné pro novorozence. Některé složky mohou být pro nejmenší děti příliš agresivní. Proto je důležité vybírat produkty podle věkové kategorie uvedené na obalu.

Na co si dát pozor

Při výběru se zaměřte na pH krému, které by mělo být co nejblíže přirozené hodnotě pH dětské pokožky, tedy kolem 5,5. Pokud má vaše dítě sklony k atopickému ekzému, vyhýbejte se parfémovaným krémům.

Všímejte si také textury a konzistence krému. Příliš hutné krémy mohou ucpávat póry a tím zhoršovat případné kožní problémy. Krémy s lehčí texturou se snadněji vstřebávají a jsou pro dětskou pokožku šetrnější.

Příklady reálného využití

Pro letní měsíce, kdy pokožka dostává zabrat, zvolte krém s vysokým SPF. Pro zimní období, kdy mrazivé počasí pokožku vysušuje, vyberte krém bohatý na lipidy a hydratační složky.

A nezapomeňte, že prevence je klíč. Používejte krémy pravidelně, nejen když už se objeví problémy.

Výběr dětského krému nemusí být věda, pokud víte, na co se zaměřit. Sledujte složení, berte v úvahu věk dítěte a specifičnost jeho pokožky. A hlavně, naslouchejte potřebám vašeho dítěte. Každé dítě je jedinečné, stejně jako jeho pokožka.