Přeskočit na obsah
Úvod » Bílé zboží » Parní čističe » Recenze Kärcher SC 1 1.516-300.0 – Silný parní výkon a ekologické fungování

Recenze Kärcher SC 1 1.516-300.0 – Silný parní výkon a ekologické fungování

Celkové hodnocení

Omezená efektivita v kategorii Parní čističe

Recenze parního čističe Kärcher SC 1 1.516-300.0 se zaměřuje na jeho výkon, ekologický provoz bez chemikálií a použití v domácnosti. Přináší detaily o odstraňování nečistot a velikosti zásobníku. .. Detailní informace

Podrobné hodnocení

 • 6,5/10
  Účinnost čištění
 • 5,5/10
  Manipulace s přístrojem
 • 5/10
  Kapacita zásobníku vody
 • 8,5/10
  Ekologický aspekt
 • 6/10
  Cena vs. výkon
 • 7/10
  Design a konstrukce

Klady

 • Efektivní na okna
 • Rychlé nahřívání
 • Použití bez chemie

Zápory

 • Obtížně se manipuluje
 • Nutné stále držet tlačítko páry
 • Malý zásobník vody
 • Produkuje mnoho vody
 • Špatný přístup do obtížných míst

Moje zkušenost

“Přestože tento parní čistič disponuje silným parním výkonem a ekologickým fungováním bez nutnosti použití čistících prostředků, jeho praktické použití v domácnosti je značně limitované obtížnou manipulací, malým zásobníkem vody a nedostatečnou efektivitou při odstraňování nečistot. Vzhledem k těmto nedostatkům bych doporučil zvážit jiné alternativy na trhu.”

Porovnat nabídky e-shopů, které produkt nabízejí →

Užití a praktické zkušenosti

Také jsem se rozhodl vyzkoušet tento parní čistič u sebe doma. Celkově můžu potvrdit, že se mi pomocí něj podařilo vyčistit různé povrchy v domácnosti. Například na oknech se s ním docela slušně pracuje , a i když je často nutné je po použití ještě přeleštit, šlo to celkem hladce.

Co se ale týká dalších částí domácnosti, jako je koupelna nebo kuchyň, nebyl jsem s výsledky tak spokojený. Čistič měl potíže s dostáním se do obtížně přístupných oblastí , například rohů sprchového koutu nebo vodovodní baterie. I přesto, že čistič má silný parní ráz, na některé nečistoty jednoduše nestačil.

Pocit z manipulace s přístrojem

Co mě ale znepokojilo nejvíc, byla obtížná manipulace s čističem . Je poměrně těžký a navíc je nutné stále držet tlačítko páry, což může být pro mnoho lidí nepohodlné. S výkonem páry jsem byl celkem spokojen, ale malý zásobník vody znamená, že se musí často doplňovat, což mě značně omezovalo.

Také můj čistič obsahoval hodně vody, která stékala všude kolem, takže jsem musel mít po ruce i štěrku na odstraňování vody . Myslel jsem, že tahle značka znamená jistotu kvality, ale moje zkušenost mě opravdu zklamala.

Shrnutí:

Přestože mi parní čistič někdy ulehčil práci, mnohokrát jsem se setkal s problémy, které by neměly nastat. Tento parní čistič mi nepřišel jako dostatečně efektivní nástroj pro domácí úklid a nevyhovoval mi ani jeho design a manipulace s ním.

Čekal jsem, že tento parní čistič bude šikovným pomocníkem, který mi ušetří práci i čas , místo toho jsem ale mnohdy musel sáhnout po tradičních metodách úklidu. Ať už se jednalo o mytí oken nebo čištění koupelny, tento přístroj se mi nejevil jako dostatečně efektivní.

I když se jedná o přístroj světoznámé značky, který má své výhody – například to, že nevyžaduje čisticí prostředky, což je velmi ekologické, mou zkušenost bych zhodnotil spíše negativně . Proto bych byl při své další volbě opatrnější a zvážil, zda nepřiplatit za model, který mi lépe vyhovuje.

Kde Kärcher SC 1 1.516-300.0 koupit?

eberry.cz eberry.cz

16100 recenzí

Do obchodu

1730 Kč

hpdecin.cz hpdecin.cz

2814 recenzí

Do obchodu

1731 Kč

allegro.cz allegro.cz

24229 recenzí

Do obchodu

1732 Kč

kak.cz kak.cz

6234 recenzí

Do obchodu

1759 Kč

teshop.cz teshop.cz

7510 recenzí

Do obchodu

1831 Kč

unihobby.cz unihobby.cz

11063 recenzí

Do obchodu

1890 Kč

datart.cz datart.cz

86795 recenzí

Do obchodu

1990 Kč

kuptotu.cz kuptotu.cz

13025 recenzí

Do obchodu

2239 Kč

Zkušenosti dalších zákazníků

Je potřeba prodlužovací hadice v základní výbavě. Ta je k dostání pouze na stránkách Karcher a to spolu s poštovným výrobek značně prodražuje. Proto jsem výrobek vrátila a uvažuji o nějakém jiném, praktičtějším.

Ověřený zákazník

Celkově výrobek hodnotím kladně. Je trochu těžší na držení v jedné ruce (pokud druhou chci používat některý z nástavců), předpokládám, že to je daň za robustní konstrukci.Vyčistil jsem prakticky každou nečistotu, na kterou jsem v domácnosti narazil, i takovou, která se dříve zdála saponáty neodstranitelná.Zatím nemám zkušenost s usazováním vodního kamene, používám změkčenou kotelní vodu.

Ověřený zákazník

S parním čističem jsem zkoušela mýt okna, vodovodní baterii, wc a sprchový kout. Přístroj vydává hodně páry, takže má člověk dojem, že je čištění velmi intenzivní, ale opak je pravdou. Z oken odstraní pouze prach a pyl, který je následně setřen hadříkem na nástavci, přesto je nutné okna doleštit. V případě silnějšího znečištění oken (např. po stavebních pracích) se nevyhnete ručnímu drhnutí skel. Ani rámy oken neumyje dobře, musí se otřít hadrem. U mytí oken je navíc problém v držení přístroje v přesném úhlu (pokud ho moc nakloníte, chrlí vodu – přesně jak je psáno v návodu), takže se neobejdete bez štaflí.Vodovodní baterii vyčistil od vodního kamene celkem dobře, ale bylo třeba ji nějakou dobu drhnout kartáčovým nástavcem. Kvůli zakřivení trysky se ale přístroj nedostal všude.WC se s ním čistí poměrně snadno, ale i tak je potřeba setřít odplavené nečistoty hadrem a opět je problém, že se s přístrojem nedostanete všude. Zda také dezinfikuje nemohu posoudit.Použití ve sprchovém koutě mě zklamalo nejvíc. Kvůli nelogickému zakřivení trysky v podstatě nelze umýt rohy a nejšpinavější dlaždice a spáry těsně nad zemí. Po delším používání s širším nástavcem byl přístroj velmi hlučný (ve sprchovém koutu se to hodně rozléhá), dokonce tak, že jsem po zbytek dne hůř slyšela, takže příště bych to bez ucpávek do uší už nezkoušela. Zažranou špínu na dveřích sprchového koutu se mi nepodařilo vyčistit vůbec.Nejhloupější je, že tlačítko páry musíte celou dobu držet, to znamená, že jednou rukou držíte celkem těžký přístroj navíc neustále s palcem přitlačeným na spínači – z toho by dostal křeč i svalovec, natož žena průměrných proporcí.Nechápu, jak Kärcher mohl vytvořit tak neužitečný nástroj s tolika vadami. Stačila dvoudenní zkušenost abych byla definitivně rozhodnutá přístroj vrátit.Tento parní čistič mi práci neulehčil, ani neušetřil čas. Téměř vše jsem nakonec musela dělat ručně. Takže opravdu nemohu doporučit.

Ověřený zákazník

Nevím, kde je problém, ale čistič při užívání produkuje nejen páru, ale také velké množství vody, která stéká všude kolem. Takže okno „napařuji“ a zároveň musím mít připravenou v druhé ruce štěrku, kterou stírám tu spoustu vody.Jsem velice zklamaná, protože jsem myslela, že tato značka zajišťuje určitou kvalitu…

Ověřený zákazník

Přečíst všechny zkušenosti zákazníků →

Koupit či neokoupit Kärcher SC 1 1.516-300.0?

Kupte, pokud…

Chcete ekologický úklid

Pára sama o sobě dokáže odstranit až 99,99 % nečistot , bakterií a virů, takže žádné čisticí prostředky už k úklidu potřebovat nebudete. Čištění párou je tedy ideální volbou do domácností s alergiky, malými dětmi i pro všechny, kdo chtějí žít ekologicky.

Potřebujete pomoc s mytím oken

Na oknech se s tímto parním čističem celkem hladce pracuje a díky silnému parnímu rázu dokáže pára distribuovat i do těžko přístupných míst.

Hledáte šikovný pomocník s rychlým nahříváním

Potaší rychlé nahřívání, jelikož k provozu je připraven za pouhé tři minuty.

Nekupujte, pokud…

Jste náročný na manipulace s přístrojem

Čistič je poměrně těžký a navíc je nutné stále držet tlačítko páry, což může být pro mnoho lidí nepohodlné.

Plánujete ho používat na nečistoty v obtížně přístupných oblastech

Čistič měl potíže s dostáním se do obtížně přístupných oblastí, například rohů sprchového koutu nebo vodovodní baterie.

Nemáte rádi časté doplňování vody

Malý zásobník vody znamená, že se musí často doplňovat, což mě značně omezovalo.

Najít nejvýhodnější nabídku

FAQ – Často kladené otázky

Je parní čistič obtížný na manipulaci?
Ano, podle recenze je parní čistič poměrně těžký a je nutné stále držet tlačítko páry, což může být nepohodlné.
Je parní čistič efektivní při čištění?
Podle recenze parní čistič může mít potíže s dostáním se do obtížně přístupných oblastí, jako jsou rohy sprchového koutu nebo vodovodní baterie. Na některé nečistoty jednoduše nestačí.
Čím je parní čistič napájen?
Parní čistič je napájen elektrickou energií.
Je parní čistič vhodný pro alergiky nebo domácnosti s malými dětmi?
Ano, pára sama odstraní až 99,99 % nečistot, bakterií a virů, takže žádné čisticí prostředky už k úklidu potřebovat nebudete.
Je možné použití parního čističe bez použití čisticích prostředků?
Ano, pára sama odstraní až 99,99 % nečistot, bakterií a virů, což znamená, že žádné čisticí prostředky nejsou potřeba.

Parametry

Název produktu: Kärcher SC 1 1.516-300.0
Typ produktu: Parní čističe
Výrobce: Kärcher
Tlak páry: 3 bar
Topný výkon: 1200 W
Typ parního čističe: ruční
Doba nahřátí: 3 min
Velikost nádržky: 0.2 l
Akční rádius: 4 m
Hmotnost: 1.6 kg
Napájení: síťové
Dětská pojistka: ano
Bezpečnostní ventil: ano

Fotogalerie

Komentáře k Kärcher SC 1 1.516-300.0

Kärcher SC 1 1.516-300.0

Posouzení: Kärcher SC 1 1.516-300.0

Kärcher SC 1 1.516-300.0

Shrnutí: Kärcher SC 1 1.516-300.0

Kärcher SC 1 1.516-300.0

Kritika Kärcher SC 1 1.516-300.0

Kärcher SC 1 1.516-300.0

Ostestováno: Kärcher SC 1 1.516-300.0

Kärcher SC 1 1.516-300.0

Podívejte se na Kärcher SC 1 1.516-300.0

Kärcher SC 1 1.516-300.0

Pozorování Kärcher SC 1 1.516-300.0

Kärcher SC 1 1.516-300.0

Pohled na Kärcher SC 1 1.516-300.0

Kärcher SC 1 1.516-300.0

Hodnocení Kärcher SC 1 1.516-300.0

Kärcher SC 1 1.516-300.0

Test: Kärcher SC 1 1.516-300.0

Kärcher SC 1 1.516-300.0

Parní čističe: Průvodce pro maximální výběr

Když jde o úklid, parní čističe patří k game-changerům. Práce s nimi je efektivní, šetrná a pohodlná. Ale jak si vybrat ten pravý? Pustíme se do toho.

Výběr parního čističe: Na co si dát pozor?

Nemusíte být raketovým vědcem, abyste si vybrali dobrý parní čistič. Ale přesto je tu několik věcí, na které byste neměli zapomenout.

Nejdříve byste měli zvážit, jaké povrchy budete čistit. Linoleum, dřevo, dlaždice, koberce? Každý materiál je odlišný a může reagovat jinak na parní čištění. Některé čističe jsou univerzální, ale jiné jsou speciálně navrženy pro určité povrchy.

Následně si ujasněte, jaký druh parního čističe potřebujete. Existují ruční, nástěnné, mopové, vysavače… ano, s parními čističi je to jako v cukrárně. Vyberte si ten, který nejlépe vyhovuje vašim úklidovým návykům a potřebám.

Výhody a nevýhody: Nic není jen růžové

Všichni víme, že parní čističe jsou skvělé. Ale jaké jsou jejich výhody a nevýhody?

Mezi výhody patří hlavně šetrnost k povrchům. Místo drsných chemikálií používají páru, která se postará o uvolnění špíny. Parou čistí do hloubky, zabíjí bakterie a odstraňuje zápach. Kromě toho jsou parní čističe účinné a většinou snadno ovladatelné.

Na druhou stranu, parní čističe vyžadují pravidelnou údržbu. Musíte je často naplňovat vodou a pravidelně čistit. Některé modely také nemusí být dostatečně efektivní pro velmi špinavé povrchy nebo pro odstranění tvrdohlavých skvrn.

Rozhodující faktory: Jak si vybrat tu správnou mašinku

Když už víme, jaké jsou výhody a nevýhody parního čištění, zaměřme se na rozhodující faktory při výběru ideálního parního čističe.

Velikost a kapacita nádrže hraje velkou roli. Nepotřebujete obrovský parní čistič, pokud budete čistit jen malý byt. Naopak, pokud potřebujete čistit ve velkém, rozhodně si pořiďte něco většího.

Provedení a design mohou také ovlivnit váš výběr. Někteří lidé dávají přednost kompaktním a lehkým modelům, zatímco jiní potřebují pevnou a robustní mašinku.

A konečně, cenová třída. Nepotřebujete nejdražší model na trhu, aby vaše podlahy zářily. Ale nepodceňujte ani kvalitu. Hledejte kompromis mezi cenou a kvalitou.

Nejprodávanější z kategorie parní čističe